Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2017., 19:52   #10181
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
1 kom btc = 51.580 kn

Ova godina se pokazala montruozno profitabilna


Quote:
geronimo666 kaže: Pogledaj post
koje je vase misljenje o ovom tetheru sto je krenulo se suskat da bi moglo bit problema zbog toga. FUD?
kolko sam skuzio bitfinex, bittrex i polo su na tome...

p.s. dobrodosao natrag kucilo :-)
Evo objavio sam novi blog di se dotičem i te teme pa koga zanima neka baci oko.
http://www.cryptobegin.com/blog-20-11-2017/
__________________
Cryptobegin
Toranaga is offline  
Old 20.11.2017., 20:50   #10182
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Od kakvog početka? Da ignoriraš već postojeće znanje pa ponovno izmišljaš toplu vodu?
Da napraviš kriptovalutu isto ko i taj koji je radio bitcoin. Bez kopiranja.
Koja su njemu znanja bila potrebna a koja su tada bila dostupna običnom čovjeku da bi izmislio bitcoin?

Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Postoji.
Možeš navesti koja je to kriptovaluta i tko ju je napravio i da li ima opis kako je to napravio i koja znanja su mu bila potrebna.

Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Takve ideje postoje odavno. 2009. godina bilo je pravo vrijeme, nakon velike financijske krize.



Ideja je poznata odavno, kao i sva tehnologija potrebna za to. Postojao je samo jedan problem ujedinjenja tih tehnologija, a kad govorimo o valuti to je double-spending.

U CS se to zove byzantine fault tolerance.



Nije ništa komplicirano ako znaš o čemu se radi. Ne znam tko to priča, prije će biti da ti čitaš neke pizdarije.

Znači ideja je postojala odavno i pojavio se taj anonimus i sve to rješio, ko je taj anonimus, da li je fizička osoba ili skupina ljudi-organizacija možda..
Kažeš njemu nije bilo komplicirano, pa kako ja to čitam na netu da virtually every cryptocurrency on the market today is based on the open source code of Bitcoin or Litecoin that is available on GitHub.

Ili:

Creating a cryptocurrency from scratch is a large software engineering project that requires cryptography expertise. Most "new" cryptocurrencies are in fact clones of Bitcoin's source code with some changes implemented on top. One or two (Eg. Ethereum) are rewrites. Even if you clone Bitcoin, this isn't at all a simple project. Even simply testing and verifying protocol changes requires you to set up a test environment which itself is not trivial.

Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Kako bi se to moglo izvesti? Na koji način?
Ne znam na koji način, pretpostavljam, ako je NSA kreirala sha, valjda zna sve oko toga, pa ga ne bi ni puštala u javnost da ga ne može kontrolirati na neki način. Neki kažu sve transakcije i cijeli bankarski sistem bi došao u pitanje, pa ne može doć u pitanje jer oni kontroliraju banke, banke i rade za vlade..tako da mi ne znamo da li oni kontroliraju i normalne bankovne transakcije.


Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Ako imaju 'vratašca' za kriptografske hash funkcije, što će im onda bitcoin, praktički mogu ući bilo gdje.
da mogu kontrolirati sumnjive transakcije, a istodobno su morali stvoriti kriptovalutu koja je naoko anonimna da privuku sumnjivce.

Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Posebno sa označenim novčanicama.
Ako si ti digao lovu s banke i koristiš je za plaćanje na ruke roba i usluga na crno oni ne znaju za šta si je ti potrošio. A ako na bilo koji način imaju uvid u transakcije bitcoina onda će oni znati na šta se troši.

Quote:
testing123 kaže: Pogledaj post
bezveze se zamaras teorijama...bolje bi ti bilo da kupis bitcoin i drzis ga par godina...
Ne bi hvala, za sad previše nepoznaica je u svemu, ne upuštam se u ono što nisam sam isprobao.
kad kupujem npr jabuku onda znam o jabuci, a kad kupujem veš mašinu tu već moram potražiti informacije malo detaljnije o veš mašinama na net-u, a kad bi ulagao u bitcoin morao bih znati svu tehnologiju iza tog i sam se okušati u programiranju što ne vjerujem da ću napraviti jer nemam ni vremena ni znanja zato se držim podalje.
ico1 is offline  
Old 20.11.2017., 21:02   #10183
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Da napraviš kriptovalutu isto ko i taj koji je radio bitcoin. Bez kopiranja.
Koja su njemu znanja bila potrebna a koja su tada bila dostupna običnom čovjeku da bi izmislio bitcoin?
https://bitcoin.org/bitcoin.pdf


Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Možeš navesti koja je to kriptovaluta i tko ju je napravio i da li ima opis kako je to napravio i koja znanja su mu bila potrebna.
Pogledaj i prouči IOTU.


Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Znači ideja je postojala odavno i pojavio se taj anonimus i sve to rješio, ko je taj anonimus, da li je fiička osoba ili skupina ljudi-organizacija možda..
Kažeš njemu nije bilo komplicirano, pa kako ja to čitam na netu da virtually every cryptocurrency on the market today is based on the open source code of Bitcoin or Litecoin that is available on GitHub.

Ili:

Creating a cryptocurrency from scratch is a large software engineering project that requires cryptography expertise. Most "new" cryptocurrencies are in fact clones of Bitcoin's source code with some changes implemented on top. One or two (Eg. Ethereum) are rewrites. Even if you clone Bitcoin, this isn't at all a simple project. Even simply testing and verifying protocol changes requires you to set up a test environment which itself is not trivial.
Kakav je bio Arhimed? Dobar loš ili zao?
A Pitagora?
Euklid?

Da li mi je to bitno za koristiti njihove aksiome / poučke?


Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Ne znam na koji način, pretpostavljam, ako je NSA kreirala sha, valjda zna sve oko toga, pa ga ne bi ni puštala u javnost da ga ne može kontrolirati na neki način. Neki kažu sve transakcije i cijeli bankarski sistem bi došao u pitanje, pa ne može doć u pitanje jer oni kontroliraju banke, banke i rade za vlade..tako da mi ne znamo da li oni kontroliraju i normalne bankovne transakcije.

da mogu kontrolirati sumnjive transakcije, a istodobno su morali stvoriti kriptovalutu koja je naoko anonimna da privuku sumnjivce.

Ako si ti digao lovu s banke i koristiš je za plaćanje na ruke roba i usluga na crno oni ne znaju za šta si je ti potrošio. A ako na bilo koji način imaju uvid u transakcije bitcoina onda će oni znati na šta se troši.
Ako je SHA256 moguće hakirati onda imamo puno većeg slona u sobi od Bitcoina.
__________________
Cryptobegin
Toranaga is offline  
Old 20.11.2017., 21:41   #10184
Quote:
Toranaga kaže: Pogledaj post




Evo objavio sam novi blog di se dotičem i te teme pa koga zanima neka baci oko.
http://www.cryptobegin.com/blog-20-11-2017/
Dobar komentar glede najava "velikih" vijesti. Meni se ovakav način prevare čini tipičan za kripto tržište. Ripple je isto napravio nedavno i još neki manji coini koji nisu tolko bitni.
Možda da si spomenuo POWR. Novi su a već imaju konkretan proizvod a i rast cijene je konkretan.
Dok većina kriptovaluta nema nikakvu primjenu i najveći domet im je izrada walleta ili novi web dizajn.
hevi is offline  
Old 20.11.2017., 21:46   #10185
Za wanda, testinga, toranagu

Pitanje za wanda, testinga, toranagu.
Zašto odgovarate trolovima, svakih par dana stiže novi trol koji je tobože zabrinut i skeptičan za sudbinu kripta tj. kriptoulagača? Spamate temu skupa sa tim trolovima.
hevi is offline  
Old 20.11.2017., 22:12   #10186
Quote:
hevi kaže: Pogledaj post
Pitanje za wanda, testinga, toranagu.
Zašto odgovarate trolovima, svakih par dana stiže novi trol koji je tobože zabrinut i skeptičan za sudbinu kripta tj. kriptoulagača? Spamate temu skupa sa tim trolovima.
Stvar je u tome da većina njih to stvarno i misli. Isto tako ogroman broj aktivnih ulagača nema mrtve veze o tehnologiji distribuiranih baza podataka niti kriptografiji niti financijama nikakve vrste.

Ali ako će pomoći da šutimo o tome nema problema.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 20.11.2017., 22:38   #10187
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome da većina njih to stvarno i misli. Isto tako ogroman broj aktivnih ulagača nema mrtve veze o tehnologiji distribuiranih baza podataka niti kriptografiji niti financijama nikakve vrste.

Ali ako će pomoći da šutimo o tome nema problema.
Mislim da o tome treba razgovarati sa ulagačima a ne sa trolovima.
hevi is offline  
Old 20.11.2017., 22:59   #10188
Quote:
hevi kaže: Pogledaj post
Dobar komentar glede najava "velikih" vijesti. Meni se ovakav način prevare čini tipičan za kripto tržište. Ripple je isto napravio nedavno i još neki manji coini koji nisu tolko bitni.
Možda da si spomenuo POWR. Novi su a već imaju konkretan proizvod a i rast cijene je konkretan.
Dok većina kriptovaluta nema nikakvu primjenu i najveći domet im je izrada walleta ili novi web dizajn.
Hvala na feedbacku. Ispravljeno. POWER i BQX sam propustio jer sam se fokusirao na oncahinfx koji ih nema na popisu. Piše da su u beti i neću se više toliko oslanjati na njih.

Svaki token koji riješava neki konkretan problem je pohvalan. Da li je sada vrijeme za kupnju istog ukoliko vjeruješ u projekt? Definitivno ne. Treba čekati pull back. Graf me odmah podjstetio na ChainLink.

Quote:
hevi kaže: Pogledaj post
Pitanje za wanda, testinga, toranagu.
Zašto odgovarate trolovima, svakih par dana stiže novi trol koji je tobože zabrinut i skeptičan za sudbinu kripta tj. kriptoulagača? Spamate temu skupa sa tim trolovima.
Teško mi je procijeniti tko je trol, a kome stvarno neke stvari nisu jasne.
__________________
Cryptobegin
Toranaga is offline  
Old 20.11.2017., 22:59   #10189
koliko je sigurno držati 20-30 tisuca kuna na bitstampu? da li može lova od tamo "nestati"?
da li je bolje prebaciti to na ledger nano s? pratim stanje svaki dan pa mislim prodati ako počne jače padati a ako će mi to stajati na nano s onda neću moći tako brzo prodati. da li se naplaćuje i prebacivanje sa bitstampa na nano s wallet?
toranga, svaka čast na blogu i na komentarima ovdje. vidi se da se kužiš u to i da to pratiš. dobro dođu nove konkretne informacije.
ja isto ne razumijem ljude koji dođu ovdje pljuvati po kriptovalutama, da je to scam, bubble, svi ćemo popušiti pare i slično. zakaj vas to toliko dira? da ja mislim da je nešto fake, pa ne bi se zamarao time i širio neke teorije zavjere okolo. ak te ne zanima, pusti i gotovo.
ninja23 is offline  
Old 20.11.2017., 23:11   #10190
Quote:
hevi kaže: Pogledaj post
Mislim da o tome treba razgovarati sa ulagačima a ne sa trolovima.
Ok, ali ne mozemo na silu razgovarati ako ljude ne zanima i ako ulazu samo zato jer misle da će cijena rasti. To nije tako samo u cryptu, isto se radi i sa dionicama, forexom, pa čak i kladionicom. Svijet je prepun glupog novca. Ne mora svaki od nas biti Ed Thorp, ali logično je educirati se u tom smislu.

Teme bi u tom smislu trebalo razdvojiti, pa ti onda trolovi ne bi dolazili na temu koja se odnosi na aktualnosti i tehničke aspekte trgovine.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 20.11.2017., 23:24   #10191
Quote:
ninja23 kaže: Pogledaj post
koliko je sigurno držati 20-30 tisuca kuna na bitstampu? da li može lova od tamo "nestati"?
da li je bolje prebaciti to na ledger nano s? pratim stanje svaki dan pa mislim prodati ako počne jače padati a ako će mi to stajati na nano s onda neću moći tako brzo prodati. da li se naplaćuje i prebacivanje sa bitstampa na nano s wallet?
toranga, svaka čast na blogu i na komentarima ovdje. vidi se da se kužiš u to i da to pratiš. dobro dođu nove konkretne informacije.
ja isto ne razumijem ljude koji dođu ovdje pljuvati po kriptovalutama, da je to scam, bubble, svi ćemo popušiti pare i slično. zakaj vas to toliko dira? da ja mislim da je nešto fake, pa ne bi se zamarao time i širio neke teorije zavjere okolo. ak te ne zanima, pusti i gotovo.
Slanje na ledger te neće koštati , a s ledgera ćeš platiti network fee. Oboje podgržavaju SegWit.

Postavi si alarm na blockfolio iznad cifre koja te brine. Kad se aktivira, odi na ledger i prebaci količinu koju želiš prodati. Dok to sjedne, možda bude baš na tvojoj željenoj cifri.

Sve se svodi na to što te više brine - hoće li te Bitstamp / haker pokrasti ili će Bitcoin jako brzo propasti.

Hvala na pohvali!
__________________
Cryptobegin
Toranaga is offline  
Old 20.11.2017., 23:39   #10192
Quote:
ninja23 kaže: Pogledaj post
koliko je sigurno držati 20-30 tisuca kuna na bitstampu? da li može lova od tamo "nestati"?
...
Itekako https://en.wikipedia.org/wiki/Mt._Gox

Najsigurnije bi ti bilo da sve to pretvoris u fiat i onda u fizicko zlato, te ga potom dobro zboksas na samo tebi znanu skrivenu lokaciju.
deboto po bota is offline  
Old 20.11.2017., 23:41   #10193
Quote:
Toranaga kaže: Pogledaj post
Sve se svodi na to što te više brine - hoće li te Bitstamp / haker pokrasti ili će Bitcoin jako brzo propasti.
a brine me oboje
ali bolje da malo izgubim ako zakasnim sa prodajom, nego sve ako stranica propadne. idem sutra onda kupiti nano s.

Quote:
deboto po bota kaže: Pogledaj post
da, znam za to, ali ja mislim da oni jaaako dobro zarađuju samo na fee-evima. ali ziher je ziher.
ninja23 is offline  
Old 20.11.2017., 23:52   #10194
Ne treba podcjenjivati ljudsku pohlepu. Pogotovo u ovom kripto svijetu gdje prakticki ne postoje nikakve usuglasene regulative niti pravni okviri i osiguranja virtualnih sredstava... S druge strane, ne treba ni ic u ekstreme, pa se zatvorit u stakleno zvono. Ponasas se onako koliko ti je stalo do tih sredstava i koliko si voljan riskirat radi eventualnog profita... A same kriptovalute spadaju u visokorizicna ulaganja sama po sebi i neko ko je toliko zabrinut za svoj portfolio, nebi niti bio u tome, vec u ne znam... Nekretninama, stambenima stednjama, lovi u carapi i sl.
deboto po bota is offline  
Old 21.11.2017., 00:10   #10195
Quote:
Toranaga kaže: Pogledaj post
https://bitcoin.org/bitcoin.pdf



Pogledaj i prouči IOTU.




Kakav je bio Arhimed? Dobar loš ili zao?
A Pitagora?
Euklid?

Da li mi je to bitno za koristiti njihove aksiome / poučke?




Ako je SHA256 moguće hakirati onda imamo puno većeg slona u sobi od Bitcoina.
zašto nigdje na net-u nema objašnjenja kako napisati kriptovalutu u programskom jeziku za dummye.
Ako je pak to komplicirano, onda to nije bio neki "lumen" nego je ipak bila neka organizacija. zašto bi to neka organizacija plasirala, očito ima neke interese, a koje, to možemo nagađati. ja se vodim onom: "no free lunch", svako vam želi nešto prodati.
No u svakom slučaju ja za to neću plaćati koji god da su njihovi interesi. Imam i windowse na kompu pa ih ne plaćam.
Ne kužim isto kako su napisani, kako rade, znam da ih je napisao navodno Bill gates, ali to mi nije ni bitno, ja ih koristim free. tako i bitcoin, isto ne znam kako je napisan, ne kužim se u programiranje i krptiranje i ne namjeravam dati pare za ono što ne kužim..
Naravno ovdje razumijem one koji špekuliraju s bitcoinom isto kao i s bilo čim drugim no to je više sreća i kocka a to me ne zanima.
ico1 is offline  
Old 21.11.2017., 00:20   #10196
Ja sam napisao svoju kriptovalutu. Ako zelis posaljem ti malo. Nije neki bauk.
Inace imam slicne zakljucke kao ti, ali mi je logicki slijed do njih drukciji.
Ali sto se kriptovalute tice, onaj ko nema svoj coin je za mene danas nepismen.
__________________
bok
markotros is offline  
Old 21.11.2017., 01:04   #10197
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
zašto nigdje na net-u nema objašnjenja kako napisati kriptovalutu u programskom jeziku za dummye.
Ako je pak to komplicirano, onda to nije bio neki "lumen" nego je ipak bila neka organizacija. zašto bi to neka organizacija plasirala, očito ima neke interese, a koje, to možemo nagađati. ja se vodim onom: "no free lunch", svako vam želi nešto prodati.
No u svakom slučaju ja za to neću plaćati koji god da su njihovi interesi. Imam i windowse na kompu pa ih ne plaćam.
Ne kužim isto kako su napisani, kako rade, znam da ih je napisao navodno Bill gates, ali to mi nije ni bitno, ja ih koristim free. tako i bitcoin, isto ne znam kako je napisan, ne kužim se u programiranje i krptiranje i ne namjeravam dati pare za ono što ne kužim..
Naravno ovdje razumijem one koji špekuliraju s bitcoinom isto kao i s bilo čim drugim no to je više sreća i kocka a to me ne zanima.
Pa sto onda pises ako te ne zanima btc i kriptovalute.
Imas x gore, klik i cao.Mi koji kopamo i trgujemo, pisemo
južnjaci is offline  
Old 21.11.2017., 02:35   #10198
Jeste li primjetili da niko ne reklamira bitcoin kao što se koji puta do besvjesti reklamiraju neki proizvodi. Naprotiv, napadaju ga sa svih strana od onih koji ga ne razumiju do onih koji ga razumiju ali ugrožava njihov privilegirani položaj u financijskom svijetu a on što ga više tučeš to bolje raste.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Old 21.11.2017., 08:26   #10199
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Jeste li primjetili da niko ne reklamira bitcoin kao što se koji puta do besvjesti reklamiraju neki proizvodi. Naprotiv, napadaju ga sa svih strana od onih koji ga ne razumiju do onih koji ga razumiju ali ugrožava njihov privilegirani položaj u financijskom svijetu a on što ga više tučeš to bolje raste.
ma to likovi koji su propustili vlak pricaju kako je grozdje kiselo

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
__________________
stacking satoshis

Zadnje uređivanje testing : 21.11.2017. at 09:46.
testing is offline  
Old 21.11.2017., 08:50   #10200
more on tether:

https://www.coindesk.com/tether-clai...olen-attacker/
geronimo666 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:21.