Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2017., 11:56   #861
Ja bi ovu varijantu ramzy,sa pumpom pa da ne kuha po ljeti da visak ide u pufer,uostalom, mozda da solar grije pufer a onda da iz pufera se uzima energija,neznam gdje da ubodem te cijevi od solara.
bugy1234 is offline  
Old 20.11.2017., 17:17   #862
Svaki izmenjivač ima gubitke na prenosu bilo spiralni,pločasti.
Solarno sam povezao direktno na bojlere(PTV)i AT.Voda ide kroz njih.Jednom godišnje napunim kolektore i pred zimu ispustim vodu(i tako zimi nemaju funkciju za moje klimatske uslove).Može i to da se razmotri!
goranto is offline  
Old 20.11.2017., 18:16   #863
Vec mjesec dana pokusavam uhvatiti duha al mi ne ide.

Kotao cm 30kw i spremik od 1000l. A na to spojeno 16 radijatora i 80 m2 podnog grijanja.

E sad duh je rupa u sistemu. Naime,nakon manje prepravke spoja ptv-a primjetio sam da je tlak na exp posudi spao na nulu (150l), uzmem pumpu u napirim na 0.9bar jer je najvisi radijator na 9m razlike u visini od kotla.

Napunim sistem i sad vec skoro mjesec dana dopunjavam. U periodu od 7 dana, tlak spane sa 1.7 na ispod 1 bar, a nigdje se ne vidi da curi.
Nisam mu vise pametan.

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
danbara is offline  
Old 20.11.2017., 18:35   #864
To nadopuniš sa vodom ili sa zrakom?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
zoki ticić is offline  
Old 20.11.2017., 18:40   #865
Ispustim sav zrak iz crijeva i onda spojim na slavinu za dopunjavanje. Crijevi je providno tako da se vidi ako ima zraka.
Nesto sumnjam da mi je exp posuda crkla jer pritisak oscilira sa 1.4 hladan do 2.4 toplo.
Al to opet ne objasnjava gdje ide voda

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
danbara is offline  
Old 20.11.2017., 18:57   #866
Provjeri expanzionu posudu.

Kad lagano lupiš po njoj mora imati jasni reski zvuk. Ako nema odjeka, puna je vode.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Old 20.11.2017., 19:15   #867
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
Provjeri expanzionu posudu.
Kad lagano lupiš po njoj mora imati jasni reski zvuk. Ako nema odjeka, puna je vode.
Ili izvadi ventil pa ako izlazi voda.......
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 20.11.2017., 20:07   #868
Na exp je postavljen manometar na osnovu kojeg sam i napuhao tih 0.9 na prazan sistem.
Sada taj manometar pokazuje isti pritisak kao i manometeri na sig. grupi

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
danbara is offline  
Old 20.11.2017., 20:15   #869
hm, a ekspanziona je koliko velika? kupljena je 'odokatiovnom' metodom ili ?

i ove 'mjere' na tim ekspanzionim su da ne velim za kaj, moja 'navodno' ima 150L a iskreno mislim da nema niti 100! Zahebi to kaj piše na njoj, metar u ruke, izmjeriti, naći formulu i izraćunati, sve ostalo, je prodavanje magle.

Ti miša i nikak mi nije jasno kak ekspanziona od 200L može biti skuplja od inoxice za vino od 200L s pipom! To je, po meni, totalna nebuloza!
mranderson is offline  
Old 20.11.2017., 20:25   #870
Prosle godine radila ko singerica. Tad je i kupljena nova i montirana.

Izabrana je po proracunu od 10% zapremine sistema
Ak je proizvodjac deklarisao sa je 150l i ima euro certifikat onda ne vidim razloga da mu ne vjerujem
Hebat ga ne provjeravam ni tetrapak mlijeka jel tocno litar

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
danbara is offline  
Old 20.11.2017., 20:33   #871
ako je tako, onda je:
1) riknula
2. ima još previše zraka u 'sistemu' rješenje? Po meni pumpu na najveću brzinu da proba to sve nekako poterati kroz odzračni...
mranderson is offline  
Old 20.11.2017., 20:35   #872
kak ekspanziona od 200L može biti skuplja od inoxice za vino od 200L s pipom!.. i vinom u njoj

Dobro kaže majstor kucni po njoj .. ja uvijek preporučam da je taj ventil ko na gumi od auta montiran prema dolje ako izlazi zrak dobra je ako izlazi voda ne valja , to je pravilo iz zrakoplovstva , jedino tako znaš da li je puko onaj kurton u njoj, ako curi iz nje
ramzay is offline  
Old 20.11.2017., 20:39   #873
Jebiga kad sve ove samostojeće imaju ventil na vrhu

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
cajtraga is offline  
Old 20.11.2017., 20:42   #874
cajtraga ali nitko ne brani je preokrenut da joj glava bude dolje a noge gore u plafonu
mranderson is offline  
Old 20.11.2017., 20:46   #875
Quote:
mranderson kaže: Pogledaj post
cajtraga ali nitko ne brani je preokrenut da joj glava bude dolje a noge gore u plafonu
Je ,štovani kolega em je masno platiš em je moraš predelavati

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
cajtraga is offline  
Old 20.11.2017., 21:17   #876
ovo je cruwa 150l.

manometar i ventil nalaze se na boku uspravno postavljenog valjka, negdje na polovini.

jedino sto mi preostaje je kucnuti je i pritisnuti iglicu na ventilu, pa ako zvuk bude tup i bude vode na ventilu onda ide reklamacija
garancija joj je 3 godine.
danbara is offline  
Old 20.11.2017., 21:44   #877
Quote:
goranto kaže: Pogledaj post
Svaki izmenjivač ima gubitke na prenosu bilo spiralni,pločasti.
Solarno sam povezao direktno na bojlere(PTV)i AT.Voda ide kroz njih.Jednom godišnje napunim kolektore i pred zimu ispustim vodu(i tako zimi nemaju funkciju za moje klimatske uslove).Može i to da se razmotri!
Može da se razmotri,ja bi ipak sa izmjenjivačem,gubitci jesu,al ipak je sunce zabadava,mozda i nekaj zgrije po zimi,a ima di shema spajanja mozda
bugy1234 is offline  
Old 20.11.2017., 21:56   #878
a kaj bi trebal predelavat voda je unutar membrane i svejedno je di je ventil sve dok on radi svoj poso a to je da drzi zrak
jedini nacin da zaprav isproba expanziju je da ju il izdvoji iz sustava il spusti u sustavu vodu na 0 bar i vidi na kolko je napumpana ekpanzija
http://www.cruwa.com/en/vertical-typ...ion-tanks.html
sve te velke expanzije imaju mogucnost menjanja membrana nades nacin da narucis samo nju
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje

Zadnje uređivanje sasase : 20.11.2017. at 22:09.
sasase is offline  
Old 20.11.2017., 22:20   #879
Sad sam je provjeravao.
Kad sam je montirao nisam je fiksirao za pod jer su nozice bile preniske za valajan spoj. Dosao sam na nozice podloske od plastike kako bi dobio na visini.
Eh kad covjek ne gleda u ocito. Te moje dodatne nozice su se malo svinule, probam je mrdnuti a ona teska ko zemlja (lani nije bila). Skinem kapicu i pritisnem iglicu a ono nista. Nema pritiska uopce a voda ne ide vjerovatno iz razloga sto se membrana razvukla i pritisnula na ventil s unutrasnje strane.

Membrana se moze mjenjati. Sutra ide reklamacija, ako uspijem naci racun.

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
danbara is offline  
Old 20.11.2017., 23:22   #880
Quote:
bugy1234 kaže: Pogledaj post
,ja bi ipak sa izmjenjivačem,gubitci jesu,al ipak je sunce zabadava,mozda i nekaj zgrije po zimi,a ima di shema spajanja mozda
Na ovoj Anito šemi sam dodao pločasti izmenjivač.Trebala bi tu automatika za 3k ventil.Možda prosta informacija sa kotla termostatom i sklopkom za levo-desno.Nisam se baš zadubio u problem,dajem ideju!

[IMG][/IMG]

Nepovratni 2 i nije potreban,i 3k je loše orjentisan.Jbg spava mi se!

Zadnje uređivanje goranto : 20.11.2017. at 23:32.
goranto is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:07.