Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike

Za napredne korisnike Hardcore geeks here
Podforumi: Linux, Programiranje, Networking

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2017., 18:34   #21
Quote:
volatile kaže: Pogledaj post
Ako poslušaš savjete staromodnog i/ili annatara, nećeš dalje od ovog foruma dogurati. No, finalna odluka je na tebi.
Pa da, nema dovoljno priučenih poput tebe, pa ih treba još da delaju pizdarije okolo-naokolo po mreži i IT odjelima v vidu svojih "remek-djela". Super.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 18:40   #22
Quote:
volatile kaže: Pogledaj post
Tvoj odgovor je tipičan admin-odgovor. "Administriraj, CLI, pa probaj C."
Administrirao već sigurno je. Isto zna što je CLI (iako svaki admin u tome vidi božanstvo koje samo on "razumije").
Ti očito imaš osjećaj manje vrijednosti jer vidim da stalno spominješ fantomske sistem administratore... ne ide ti sistem administracija, ne kapiraš to nikak pa nikak, a? Nisi jedini, ima vas more takvih Ali vidim stalno te to muči... V tvojem svijetu postoji samo stroga kategorizacija, da ima škvadre koja zna programirati i administrirati sustave ili baze podataka, to ne postoji jer to ne kužiš. Jasno je od kud vjetar puše, ne moraš još dodatno "iskaznicu" nabijati svima na nos. Fala.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 19:40   #23
Quote:
volatile kaže: Pogledaj post
@staromodan, ako OP ima iskustva u Cad-u i neko bazično iskustvo u programiranju, onda se sigurno zna služiti i OS-om? Zar ne?

Tvoj odgovor je tipičan admin-odgovor. "Administriraj, CLI, pa probaj C."
Administrirao već sigurno je. Isto zna što je CLI (iako svaki admin u tome vidi božanstvo koje samo on "razumije").
Poznavanje OS-a i razvojne perspektive je nešto sasvim drugo. Potrebno je znati koju tehnologiju koristiti za određenu funkcionalnost. Često ima više načina za riješiti jedan problem, a nisu svi jednako dobri. Admin to ne zna, jer mu to nije opis posla. FYI, konfiguriranje nečega, ili bildanje tuđeg sorsa NIJE razvoj softwarea!!

A Annatar mu je dao svoj uobičajeni odgovor "nemoj, ja sam najpametniji, samo ja to znam... nitko ne spaja stringove dobro ko ja".

Ja ne vidim racionalni pristup kod vas dvojice, već glorificiranje onoga čime se vi bavite (i glancanje ega kod nekih, jel ). Ne vidim gdje je zezanje ako čovjeku kažem da odluči što želi programirati, odabere odgovarajući alat (tu se masa ljudi žestoko zajebe, jer biraju jezik koji im se iz nekog subjektivnog razloga sviđa) i ubere tehnologije koje mu trebaju. Ne znači da će uspjeti, jer uspjeti znači biti bolji od mase loših i osrednjih. Ipak je to puno konkretnije od onoga što ste mu vas dvojica sugerirali. Premalo bullshita, pa ne razumiješ, or what?
po meni trebalo bi covjeka odgovarati od ove ludosti da se baca u ove vode, to kaj on zna autocad ne znaci uopce da zna ista o radu na pojedinom OSu ni da ce mu biti lakse se ubaciti u druge vode, bolje se drzati onoga sto znas i sto te zanimalo vecinu zivota valda i na tome graditi, ko kaze da ne treba projektanata u autocadu i strojara, s tim se da nac posao ako zagrizes u to, lakse mu je tim putem nastaviti nego se bacat u vode gdje ce dobit zelju za suicidom kad vidi stanje stvari
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 11:16   #24
Ako lik to želi, čemu apriori zabraniti? Kaj si i ti bogom dan koder ko i ovaj gore?
Punoljetan je, zna da postoji određena vjerojatnost fejlanja, prema tome...

Danas sa strojarstvom i CAD-om u RH ćeš jedva režije platiti u većini situacija.
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 11:44   #25
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
Ti očito imaš osjećaj manje vrijednosti jer vidim da stalno spominješ fantomske sistem administratore... ne ide ti sistem administracija, ne kapiraš to nikak pa nikak, a? Nisi jedini, ima vas more takvih Ali vidim stalno te to muči... V tvojem svijetu postoji samo stroga kategorizacija, da ima škvadre koja zna programirati i administrirati sustave ili baze podataka, to ne postoji jer to ne kužiš. Jasno je od kud vjetar puše, ne moraš još dodatno "iskaznicu" nabijati svima na nos. Fala.
Ti si taj koji se boji bilo kakve konkurencije i ti si taj koji se plače medoratorima kad krenu konkretne tehnikalije.
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 04:53   #26
Quote:
volatile kaže: Pogledaj post
Ako lik to želi, čemu apriori zabraniti? Kaj si i ti bogom dan koder ko i ovaj gore?
Punoljetan je, zna da postoji određena vjerojatnost fejlanja, prema tome...

Danas sa strojarstvom i CAD-om u RH ćeš jedva režije platiti u većini situacija.
uopce se ne bavim time samo za razliku od tebe shvacam da bi bio vrlo los u tom poslu da sad se prebacujem iz elektrotehnike u computer science, jos je teze nekom iz strojarstva u to uc posto ima manje fundamentalnog znanja od nekog iz moje struke naprimjer, trebas bit realan u zivotu, strojarstvo je super bransa i tu se moze nac kvalitetnog posla, ne vidim smisao forsiranja informatike i programiranja sam zato kaj svi zivi bacaju bubu u uho ljudima da su tu pare, da jesu ali ne za vecinu ljudi nego za manjinu
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 10:15   #27
Ako covijeka zanima programiranje,s obzirom da je strojar po struci,mozda bi bolje bilo da se baci na ucenje PLC i G code umjesto klasicnog IT programiranja. Ima vise smisla. Puno bi pomoglo da je rekao koji smijer je zavrsio.
Grimko is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 13:18   #28
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
Firefox je i dalje katastrofa od programa.
Firefox je baš super...bit će sigurno i još bolji...Chrome, Chromium i na njemu izgrađeni Vivaldi (Vivaldi, priznajem samo radi kozmetike i silikonskih sisa) koristim samo sporadično...

Mozilla, ak niš drugo, mari za krug neovisnih developera koji vole dijelit većinom kvalitetan kod, i super su resursi sa MDN-a, dok mi se Google bez obzira na svoju otvorenost čini previše ko korporacijska kutija, bez obzira na "performanse" Chrome-a...

Opet sam malo offtopic, ali moral sam ovo spomenut, da ne otvaram neku novu temu...
__________________
There is absolutely no cause for alarm.
sotonik123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 13:36   #29
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Ako covijeka zanima programiranje,s obzirom da je strojar po struci,mozda bi bolje bilo da se baci na ucenje PLC i G code umjesto klasicnog IT programiranja. Ima vise smisla. Puno bi pomoglo da je rekao koji smijer je zavrsio.
Ovo sam i ja mislio napisati, ali nisam.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 11:41   #30
@smoothjazz, @Grimko, koji dio znanja iz područja strojarstva će mu pomoći kod programiranja PLC-a?
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 20:31   #31
Ovisno o smijeru,strojarstvo pokriva PLCove. Automatika,robotika,mehatronika,računalno inženjerstvo,čak i neki konstrukcijski smjerovi imaju barem osnove programiranja. Dosta smjerova sluša programiranje i algoritme,automatiku i elktrotehniku minimalno,što ti su korisna znanja iz strojarstva koja mu mogu pomoć kod programiranja PLCova. A onda imaš i izborne predmete koji se bave drugim tipovima programiranja. G code je za programiranje CNC uređaja. A onda možeš koristiti i PLC uparene sa CNC strojevima koje programiraš preko CAD/CAM programa. Automatizacija je jedno lijepo područije gdje se strojarstvo i elektrotehnika susreću i nježno mješaju u ljubavnom zagrljaju. :P
Grimko is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 10:39   #32
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Ovisno o smijeru,strojarstvo pokriva PLCove. Automatika,robotika,mehatronika,računalno inženjerstvo,čak i neki konstrukcijski smjerovi imaju barem osnove programiranja. Dosta smjerova sluša programiranje i algoritme,automatiku i elktrotehniku minimalno,što ti su korisna znanja iz strojarstva koja mu mogu pomoć kod programiranja PLCova. A onda imaš i izborne predmete koji se bave drugim tipovima programiranja. G code je za programiranje CNC uređaja. A onda možeš koristiti i PLC uparene sa CNC strojevima koje programiraš preko CAD/CAM programa. Automatizacija je jedno lijepo područije gdje se strojarstvo i elektrotehnika susreću i nježno mješaju u ljubavnom zagrljaju. :P
I na kraju nula bodova...
G code je toliko trivijalan da se uči već u srednjoj školi. Ni automatika, ni robotika, a ni ostalo navedeno nema baš direktne veze sa samim programiranjem PLC-ova. Neusporedivo jednostavnije od programiranja u C-u, Pythonu, C#, C++, Lispu itd...

Ako već dosta smjerova sluša programiranje, onda i dalje ne vidim silovanje sa PLC-om i G codeom. Programiranje PLC-a je trivijalno, koliko god se neki osjećali pogođeno tom izjavom. Često je sami posao dobro plaćen, jer nitko nema volje na duge staze putovat po vukojebinama da bi isprogramirao PLC.
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 13:12   #33
Kako nema,kad se na tim smjerovima nađe barem jedan kolegij koji pokriva PLC/IPC programiranje? Nigdje nisam rekao da je g code kompliciraniji od nekog pravog programskog jezika,ali logičnije je baviti se CAMom kao strojar nego programiranjem aplikacija,baza podataka ili tako nečime. PLC programiranje je relativno trivijalno,ali je dobro plaćeno baš iz razloga kojeg si sam naveo,nema puno ljudi koji su voljni otić u vukojebinu donju i isprogramirati ih. Često to dvoje zajedno idu jako dobro.

Nemam pojma tko uči u srednjoj g code,moguće da ga rade u strojarskoj. Nas su cijelu srednju drilali C++.

Kažem dosta smjerova ima barem neke osnove programiranja,neki imaju objektno programiranje,sve ovisi o tome što je točno OP završio na strojarstvu. No automatika i CAD/CAM imaju više doticaja sa strojarstvom nego python,ruby,sql,c# i ostala kompanija. Zato i dalje mislim da je bolji savjet za nekoga tko je po struci inženjer strojarstva ići tim smjerom umjesto klasičnog IT-a,pogotovo jer kao što autor sam kaže,znanje programiranja su mu osnove osnova. Lakše će naučiti ovo.

Neznam jesi li ti isto studirao strojarstvo,ali znam da određeni smjerovi strojarstva i elektrotehnike imaju dosta kolegija koji pokrivaju isto područije ali se drugačije zovu. Npr osnove automatike na FSBu i SIS na FERu imaju dosta poklapanja u gradivu.
Grimko is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:32.