Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2007., 15:09   #1061
Quote:
fonemf kaže: Pogledaj post
Sandrag,
mislim da ti je najbolje perilicu stavit uza zid s kupaonicom a sudoper pomaknuti prema kutu. Malo se dobije vise elemenata (vise od 2m koliko si predvidjela), al kad radis sank, odnosno te elemente prema blagavaonici oni ti mogu biti uzi od standardnih (meni su 40cm) pa time vratis te centimetre.
Perilicu mozes staviti u sank, i u tom slucaju vjerojatno cijevi ne idu na okolo ili iznad, nego bas u ormaricu.

Sank kako si ga predvidjela je dobar. Meni se to osobno ne svidja, al to zavisi od ukusa do ukusa. svakako je prakticno.

evo ti jos jedna moja verzija s perilicom pored sudopera.
a i s visokim ormarom pored frizidera (u tom slucaju svakako napravi ormar koliko je i frizider). + police pored prozora u slucaju da prozor smeta otvaranju zidnih elemenata i obrnuto.
(sank nisam mijenjala jer nemam volje traziti kako, ali zamisli si svoju verziju).



iako ti ja preporucam da ne stavis taj visoki ormar, jer je lakse slagati zidne ormarice, i dobije se na estetici, a ne gubi puno iskoristivog prostora (samo prostor od donjih do gornjih ormarica)

koliko ti je visok frizider?
Vjerovatno ću izbaciti visoki ormar, u pravu si. A frižider, pa ne znam sad - oko 170 možda, moram izmjeriti kad dođem kući.
fonemf jel i ti koristiš Alno?


Quote:
fonemf kaže: Pogledaj post
meni se svidja. al premalo zidnih ormarica. cijeli duzi zid si skinula ormarice. a na kracem zidu vjerojatno ne moze doci onaj ormaric jer mu prozor smeta
I ja bih više zidnih ormarića.


Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
Mislim da možeš tu instalirati perilicu, ali daj mi pojasni zašto bi radije da je u šanku?! Pretpostavi da će netko biti za tim šankom, da ćeš ti biti s unutarnje strane šanke i da će raditi perilica. Zar ti ne bilo bolje da ta perilica radi iza tebe, nego pred tobom?!
Da, crtam u Alnu.... evo šank npr. ovako:
Da pojasnim - pa željela bih da se šporet ne vidi iz dnevne sobe, a vidjeće se ako perilica bude između njega i sudopera. Inače plan je da ga zaklanja šank. Nekako mi je ljepše da se vide samo kuhinjske fronte nego svi uređaji u kuhinji.

nana666 - mnogo mi se sviđa staklo između gornjih i donjih elemenata. To ću staviti kad tad.

A inače kako je raditi za kutnim sudoperom, ko ga ima?
sandrag is offline  
Old 07.11.2007., 15:13   #1062
Quote:
sandrag kaže: Pogledaj post
fonemf jel i ti koristiš Alno?
Da, koliko vidim i fonemf, i elegant, i ja - sve ti je to napravljeno u Alnu...
__________________
666999
nana666 is offline  
Old 07.11.2007., 15:13   #1063
Quote:
fonemf kaže: Pogledaj post
Sandrag,
mislim da ti je najbolje perilicu stavit uza zid s kupaonicom a sudoper pomaknuti prema kutu. Malo se dobije vise elemenata (vise od 2m koliko si predvidjela), al kad radis sank, odnosno te elemente prema blagavaonici oni ti mogu biti uzi od standardnih (meni su 40cm) pa time vratis te centimetre.
Perilicu mozes staviti u sank, i u tom slucaju vjerojatno cijevi ne idu na okolo ili iznad, nego bas u ormaricu
To ti je dobra ideja, i ja sam razmišljala o tome, da elemente ispod šanka napravim u širini od 40cm. A perilica ide pored sudopera.
I to je opcija za razmatranje
sandrag is offline  
Old 07.11.2007., 15:18   #1064
Quote:
nana666 kaže: Pogledaj post
Da, koliko vidim i fonemf, i elegant, i ja - sve ti je to napravljeno u Alnu...
Ma kod mene stalno javlja da mu fali neki fajl, radila i uninstal i instal ponovo i opet neće

Al zato ja imam vas
sandrag is offline  
Old 07.11.2007., 15:24   #1065
Quote:
sandrag kaže: Pogledaj post

A inače kako je raditi za kutnim sudoperom, ko ga ima?
nepraktično

ja ga moram staviti u svoju novu kuhinju, ali već sam čula 100 i jedan savjet da to ne radim, jer ne nepraktično ... sreća tvoja pa imaš veliku kuhinju ... moja je daleko manja i nemam izbora.
elegant is offline  
Old 07.11.2007., 15:25   #1066
E da, kod jedne drugarice koja ima kupovnu italijansku kuhinju vidjela sam da u gornjem elementu iznad sudopera ima cjedilo za sudove.
Fora je što ima plastiči pleh koji se izvuče i okapana voda prospe van.
Mislim, to je jako praktično kad se nešto opere ručno, da ne stoji okolo. Bar meni koja mrzi da briše sudove
Jel to ovi domaći proizvođači imaju tj. može li se tražiti kod izrade kuhinje?
sandrag is offline  
Old 07.11.2007., 15:26   #1067
Quote:
sandrag kaže: Pogledaj post
To ti je dobra ideja, i ja sam razmišljala o tome, da elemente ispod šanka napravim u širini od 40cm. A perilica ide pored sudopera.
I to je opcija za razmatranje
da, i ja crtam u Alnu. praktican je i brzo se sad snalazim u njemu mada neke stvari ne mogu (ili ne znam) napraviti kako zelim. ne znam koji ti je problem s ALNOm. on ti se skine, al kad ga palis moras biti konektirana i ides na start, i onda ti se on ponovno dize s eventualnim apdejtima...

moja zadnja verzija jer mi se vise ne da


ti uski ormarici za sank su sasvim ok. znam iz iskustva. sudoper ne moras staviti u sam kut, nego samo dio za cijedjenje (kojem uvijek zaboravim ime )
taj ormaric za cijedjenje sudja iznad sudopera sam ti ja nacrtala u svojoj prvoj verziji (pojasnila sam ti to na PM). zato je gornji ormaric bio stakleni. meni je to isto fora.

btw, frizider ti je vjerojatno 175cm.
fonemf is offline  
Old 07.11.2007., 15:27   #1068
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
nepraktično

ja ga moram staviti u svoju novu kuhinju, ali već sam čula 100 i jedan savjet da to ne radim, jer ne nepraktično ... sreća tvoja pa imaš veliku kuhinju ... moja je daleko manja i nemam izbora.
Uf, pa pošto ne želim ništa nepraktično znači kutni sudoper otpada.
Mislim gore je da se ja grčim za njim, nego da nekome ko je za šankom smeta perilica ispod nosa
sandrag is offline  
Old 07.11.2007., 18:38   #1069
Quote:
sandrag kaže: Pogledaj post
Uf, pa pošto ne želim ništa nepraktično znači kutni sudoper otpada.
Mislim gore je da se ja grčim za njim, nego da nekome ko je za šankom smeta perilica ispod nosa
ali bilo bi solidno prihvatljivo u ovom slučaju, kad korito sudopera od 90cm dolazi u elemenat od 115cm ... pomaklo bi se korito dalje od kuta koliko god je moguće. Perilica je nakon štednjaka ... od vode cca 17,7m, sakrivena u panelu.
elegant is offline  
Old 08.11.2007., 08:06   #1070
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
ali bilo bi solidno prihvatljivo u ovom slučaju, kad korito sudopera od 90cm dolazi u elemenat od 115cm ... pomaklo bi se korito dalje od kuta koliko god je moguće. Perilica je nakon štednjaka ... od vode cca 17,7m, sakrivena u panelu.
To bi već moglo, ako nije problem da štednjak i perilica budu jedno pored drugog.
Ali mislila si 1,7 m.
Instalacije još nisu urađene, voda će biti na tom zidu na kom i crtamo sudoper, plina neće biti.

Fonemf me pitala za boju.
Pošto već imam trpezarijski stol i stolice od svijetlog drveta (bukva??), nije baš skroz svijetlo, malo rumeno. Uh valjda možete zamisliti. Stolice su još presvučene nekim tamnoplavim materijalom.
U skladu sa tim razmišljala sam o nekoj svjetlijoj kuhinji. Ali bojim se da će mi sa plavim detaljima izgledati kao dječija soba, pa nisam sigurna za to.
Valjda će se ovdje vidjeti boja stolica.
sandrag is offline  
Old 08.11.2007., 08:58   #1071
Quote:
sandrag kaže: Pogledaj post
sa plavim detaljima izgledati kao dječija soba, pa nisam sigurna za to.
Valjda će se ovdje vidjeti boja stolica.
neće
sad vidimo samo ovaj bonbon
sad će nana otkačit
crvenkapica33 is offline  
Old 08.11.2007., 09:01   #1072
Quote:
crvenkapica33 kaže: Pogledaj post
neće
sad vidimo samo ovaj bonbon
sad će nana otkačit
:klap: :klap: :klap: :klap: :klap:
__________________
666999
nana666 is offline  
Old 08.11.2007., 10:02   #1073
Quote:
sandrag kaže: Pogledaj post
To bi već moglo, ako nije problem da štednjak i perilica budu jedno pored drugog.
Ali mislila si 1,7 m.
Instalacije još nisu urađene, voda će biti na tom zidu na kom i crtamo sudoper, plina neće biti.

Fonemf me pitala za boju.
Pošto već imam trpezarijski stol i stolice od svijetlog drveta (bukva??), nije baš skroz svijetlo, malo rumeno. Uh valjda možete zamisliti. Stolice su još presvučene nekim tamnoplavim materijalom.
U skladu sa tim razmišljala sam o nekoj svjetlijoj kuhinji. Ali bojim se da će mi sa plavim detaljima izgledati kao dječija soba, pa nisam sigurna za to.
Valjda će se ovdje vidjeti boja stolica.
postavila sam perilicu desno zato da bi bilo kako si tražila, a to je da se aparati ne vide iz sobe; što se tiče blizine štednjaka i perilice, lako se ubaci malo bolja izolacija između njih, no svi mi kažu da je zapravo već potpuno svejedno što je uz što jer je navodno dobra izolacija rješenje za sve (lako ubaciti bolju izolaciju između ta dva aparata)
... btw shemu sam nehotice izbrisala, ali nije bed ... napravit ću ti drugu, pa ti pošaljem mailom, ako ti je potrebna ... možeš mi na PM poslati mail.
elegant is offline  
Old 10.11.2007., 21:09   #1074
dragi moji ako može par korisnih savjeta

situacija je ovakva -
mala kuhinja, nema prirodnog svijetla
kuhinja je u kut (zanemarimo sudoper koji je odvojen) odnosno na "L" - jedan zid 187 cm, drugi je sratezljiv pojam, oko 175-185 (naime ne bi tila da ide kuhinja do kraja tog zida od 210 cm )

na ovome od 187 ide pećnica i štednjak (koji će bit na plin, dakle treba mi prostor i za plinsku bocu)

na kraj ovog "rastezljivog zida ide friđ (obični, ne ugradbeni)

gornje elemente sam mislila stavit samo na ovaj zid od 187 (frontalno od ulaza) - jel to okej? kontam bit će puno zagušena ako stavim i njih na L

inače, imat ću i poviše supera (koji je dakle odvojen od ovoga) gornji elemenat od 80 (dvokrilni)

šta mi preporučate glede gornjih elemenata, sve ili samo jedan zid?
a boja?
to mi je problem, trebalo bi nešto svijetlo, recimo blago, blago zelena i svijetlo drvo? ili više ova žuto-vanila drugi red zadnja slika?
usput jel bio tko u dom arta i kakve su cijene?

treba mi nešto ne preskupo, dakle nikakvi duplići je rčitam da su precjenjeni, šta mislite da odem u emezzette da mi slože?
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Old 11.11.2007., 10:14   #1075
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
dragi moji ako može par korisnih savjeta

situacija je ovakva -
mala kuhinja, nema prirodnog svijetla
kuhinja je u kut (zanemarimo sudoper koji je odvojen) odnosno na "L" - jedan zid 187 cm, drugi je sratezljiv pojam, oko 175-185 (naime ne bi tila da ide kuhinja do kraja tog zida od 210 cm )

na ovome od 187 ide pećnica i štednjak (koji će bit na plin, dakle treba mi prostor i za plinsku bocu)

na kraj ovog "rastezljivog zida ide friđ (obični, ne ugradbeni)

gornje elemente sam mislila stavit samo na ovaj zid od 187 (frontalno od ulaza) - jel to okej? kontam bit će puno zagušena ako stavim i njih na L

inače, imat ću i poviše supera (koji je dakle odvojen od ovoga) gornji elemenat od 80 (dvokrilni)

šta mi preporučate glede gornjih elemenata, sve ili samo jedan zid?
a boja?
to mi je problem, trebalo bi nešto svijetlo, recimo blago, blago zelena i svijetlo drvo? ili više ova žuto-vanila drugi red zadnja slika?
usput jel bio tko u dom arta i kakve su cijene?

treba mi nešto ne preskupo, dakle nikakvi duplići je rčitam da su precjenjeni, šta mislite da odem u emezzette da mi slože?
... od mene više niš koristi ... ne radim više
elegant is offline  
Old 11.11.2007., 11:47   #1076

zašto

pa samo koji savjet glede boja, odabira kuhinje u emezzette i gornjih elemenata
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Old 11.11.2007., 12:20   #1077
elegant je odlučila da joj je dosta dobrotvornog rada...sad radi samo za kuniće
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Old 11.11.2007., 12:25   #1078
i podržavam je u tome

ma ne treba meni crtat, ionako je već određeno di je friđ, di sudoper di špaher, samo sam za boje pitala
i za iskustva sa emezetom
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Old 11.11.2007., 12:36   #1079
pa evo kaj se boje tiče...ja bih u takav mali zatvoren prostor bez prirodnog svijetla definitivno stavila bijelu boju kuhinje...sa onim glatkim sjajnim iveralom...i mislim da bi to najbolje bilo za takav prostor...a onda bih pločice stavila u nekoj boji (naravno, koju voliš)
eto...moje mišljenje
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Old 11.11.2007., 12:40   #1080
eh da...i bilo bi te lakše savjetovati da to nacrtaš
ali, ako ti je kuhinja mala i nemaš negdje drugdje u stanu prostora za sve stvari koje su ti potrebne u kuhinji, ja bih svugdje stavila i gornje elemente...a prozračnost možeš dobiti kombinacijom tih bijelih elemenata i elemanata sa staklenim vratima (s mutnim staklom) i kombinacijom s kojom otvorenom policom
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:46.