Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2011., 09:46   #101
imam sjeckalicu ovog tipa, neku jeftinu iz lidla, al odlično služi svrsi. u tome radim i frapee i voćne jogurte. htjela bih probati raditi i sokove od povrća, al se ne usudim probati sam tak da ju ne strgam. jel itko probao raditi u tome nešto i bili mi, recimo, mrkva strgala noževe?
ili dajte prijedlog za neku mekšu kombinaciju (meni na pamet pada samo špinat i....ništa drugo)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 12:43   #102
ja sam kupila nedavno Philipsov blender, 350W, cijena cca 400 kn, i super mi služi za izradu zelenih kašastih sokova. voće (banane, jabuke, kivi, mango, nektarina, kruška, jagode, kupine.....) izrežem na manje komade, dodam zelenjavu (listovi špinata, blitve, kelja, radiča...) i šalicu-dvije vode i to je to..sokić za 10!! moram reći da sam prezadovoljna od kada svakog jutra popijem sok (otprilike pol litre do litru), puno više energije imam i fini su mi skroz tak da jedva čekam jutro da si popijem zeleni koktelčić!
Agripina80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 13:47   #103
sokovi sa povrcem ?
kupila majka ver vita sokovnik prije par tjedana, redovito si svako jutro i vecer radim sok..mrkve, narance, mandarine, banane, jabuke, kivi, grejp..sto se nade i sokovi su mi izvrsni..sto je sad za moje tijelo valjda preporod jer inace nisam volio jesti voće

a sad bi htio poceti i s povrćem piti takoder, pa dajte neke svoje 'recepte'
__________________
I see no changes. Wake up in the morning and I ask myself: Is life worth living ? Should I blast myself ?
92marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 12:20   #104
Quote:
Agripina80 kaže: Pogledaj post
ja sam kupila nedavno Philipsov blender, 350W, cijena cca 400 kn, i super mi služi za izradu zelenih kašastih sokova. voće (banane, jabuke, kivi, mango, nektarina, kruška, jagode, kupine.....) izrežem na manje komade, dodam zelenjavu (listovi špinata, blitve, kelja, radiča...) i šalicu-dvije vode i to je to..sokić za 10!! moram reći da sam prezadovoljna od kada svakog jutra popijem sok (otprilike pol litre do litru), puno više energije imam i fini su mi skroz tak da jedva čekam jutro da si popijem zeleni koktelčić!
ja se isto držim blendera, pogotovo od one vijesti da previše soka šteti jetri, ipak kad su u soku vlakna je malo drukčija priča, nadam se

osim toga obožavam krušku koja najbolje od sebe daje upravo zblendana

današnji mix: par mandarina, kruška, jabuka, cikla

@92marko - možeš stvarno sve - cikla, mrkva, blitva, špinat, krastavac, paradajz - jedino ti ne bi preporučila svježi kupus jer je gorko i odvratno (iako navodno super zdravo)

ja obično stavim voćno sve pa jedno (max 2) povrća unutra
larlar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 19:39   #105
Ima li itko onaj Silvercrest sokovnik by LIDL, zanima me služi li uopće svrsi - isplati li se uopće uzimati nešto tog ranga?
http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-...ndex_24337.htm
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 12:29   #106
Quote:
Good evil kaže: Pogledaj post
Ima li itko onaj Silvercrest sokovnik by LIDL, zanima me služi li uopće svrsi - isplati li se uopće uzimati nešto tog ranga?
http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-...ndex_24337.htm
imam ga je, poprilično je glomazan i bučan. nisam koristila nikoji drugi sokovnik pa ne mogu usporedit al čini mi se da se brzo 'zaštopa' pa nakon pola litre sokla moram ga malo očistit da bi nastavila.
naomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 13:48   #107
Quote:
Good evil kaže: Pogledaj post
Ima li itko onaj Silvercrest sokovnik by LIDL, zanima me služi li uopće svrsi - isplati li se uopće uzimati nešto tog ranga?
http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-...ndex_24337.htm
misli da je to ok
a i sto i ovo
Philipsov blender, 350W, cijena cca 400 kn,

bitno je početi sa sokovima za doručak
a ne više toliko kruh i margarin.
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2012., 21:18   #108
ima par pitanja.. i unaprijed se ispričavam što vas tu sad gnjavim za par savjeta, a mogla sam to sve sama istražit..
i da ne dođe do zabune, planiram, zapisala sam si par kniga koje trebam kupit, ali trenutno, do 10-og mjeseca nemam ni sekunde vremena...

prije 3 i pol tjedna sam saznala da imam limfom i to jedan jako rijedak i sad istražujem sve u svezi njega tj liječenja jer moram doktorici dat ta sva istraživanja ako želim barem pokušat da me ne liječe standardno jer se vani ni liječi standardno i ugl sva sam u tome i moram to obavit u naredna 2 tjedna i osim toga pisat Berlinu i Ljubljani za njihov savjet jer svoju doktoricu sam navjerovatnije uvjerila, ali ona treba uvjerit konzilij koji će se sastad krajem 8-og mjeseca na koje će odlučivat kako će me liječit i onda moram diplomirat u 9-om mjesecu jer ako ne stisnem sada neću nikad...
ugl duga priča i ne bitni su moji razlozi, tko ih razumije razumije tko ne ne, ali se nadam da će te mi pomoć sa par uvodnih savjeta... jer sam za ovaj način ishrane saznala tek danas i to što sam danas istraživala, to je maximum koji si smijem trenutno dopustit jer koliko god da je to zdravo za mene, trenutno je puno bitnije da ih uspijem nagovorit da me liječe drugim sistemom, kako se liječi vani... ali opet želim počet već sutra s time...
idem si sutra kupit sokovnik pa bi htjela barem nešto od toga provodit do 10-og mjeseca kada se planiram bacit u pravo proučavanje

1. jel bolje/zdravije cijedit si čiste sokove ili blendat u blenderu?
2. koliko se minimalno i maximalno čistog soka smije popit i koliko min i max ide grama voća i povrća?
3. kad blendam voće i povrće, koliko grama voća i povrća trebam stavit i sa koliko vode trebam pomiješat za neki minimum tog mixa koji trebam popit?
4. u koje doba dana ih je najbolje pit i u kojoj količini? ako ima neke šema u smislu ne smije se preko pola litre unutar sat vremena...
4. i kod špinata i peršina, čitala sam da je ona njihova stabljika u sredini toksična, ugl jel vi stavite bez obzira na to cijele listove ili ih pokidate i bacite tu središnju stabljiku?

i svjesna sam da neki piju toga i po 2-3 litre, ali zanima me uvodno koliko je minimalno potrebno.. a drugi razlog je što sam pomalo kontrol frik i uvijek moram imat neki "plan i program" pa tako u svezi ovog..

hvala puno!!!! ali zbilja!!!
xena01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 12:23   #109
Quote:
ursamajor kaže: Pogledaj post
ima li tko ovaj novi Bullet Express koji osim što izgleda jede malu djecu još cijedi i sokove
http://www.topshop.com.hr/multiprakt...16&irp=1&pcs=2

ja koristim onaj mali magic bullet već par godina skoro svaki dan.
Ja ga također imam i koristim, odličan je i blender i sokovnik, lako se čisti i održava, sve pohvale!
__________________
"Some days, the world is too loud for a quiet soul."
ZsaZsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2012., 20:12   #110
Quote:
xena01 kaže: Pogledaj post
ima par pitanja.. i unaprijed se ispričavam što vas tu sad gnjavim za par savjeta, a mogla sam to sve sama istražit..
i da ne dođe do zabune, planiram, zapisala sam si par kniga koje trebam kupit, ali trenutno, do 10-og mjeseca nemam ni sekunde vremena...

prije 3 i pol tjedna sam saznala da imam limfom i to jedan jako rijedak i sad istražujem sve u svezi njega tj liječenja jer moram doktorici dat ta sva istraživanja ako želim barem pokušat da me ne liječe standardno jer se vani ni liječi standardno i ugl sva sam u tome i moram to obavit u naredna 2 tjedna i osim toga pisat Berlinu i Ljubljani za njihov savjet jer svoju doktoricu sam navjerovatnije uvjerila, ali ona treba uvjerit konzilij koji će se sastad krajem 8-og mjeseca na koje će odlučivat kako će me liječit i onda moram diplomirat u 9-om mjesecu jer ako ne stisnem sada neću nikad...
ugl duga priča i ne bitni su moji razlozi, tko ih razumije razumije tko ne ne, ali se nadam da će te mi pomoć sa par uvodnih savjeta... jer sam za ovaj način ishrane saznala tek danas i to što sam danas istraživala, to je maximum koji si smijem trenutno dopustit jer koliko god da je to zdravo za mene, trenutno je puno bitnije da ih uspijem nagovorit da me liječe drugim sistemom, kako se liječi vani... ali opet želim počet već sutra s time...
idem si sutra kupit sokovnik pa bi htjela barem nešto od toga provodit do 10-og mjeseca kada se planiram bacit u pravo proučavanje

1. jel bolje/zdravije cijedit si čiste sokove ili blendat u blenderu?
2. koliko se minimalno i maximalno čistog soka smije popit i koliko min i max ide grama voća i povrća?
3. kad blendam voće i povrće, koliko grama voća i povrća trebam stavit i sa koliko vode trebam pomiješat za neki minimum tog mixa koji trebam popit?
4. u koje doba dana ih je najbolje pit i u kojoj količini? ako ima neke šema u smislu ne smije se preko pola litre unutar sat vremena...
4. i kod špinata i peršina, čitala sam da je ona njihova stabljika u sredini toksična, ugl jel vi stavite bez obzira na to cijele listove ili ih pokidate i bacite tu središnju stabljiku?

i svjesna sam da neki piju toga i po 2-3 litre, ali zanima me uvodno koliko je minimalno potrebno.. a drugi razlog je što sam pomalo kontrol frik i uvijek moram imat neki "plan i program" pa tako u svezi ovog..

hvala puno!!!! ali zbilja!!!

Tek sad vidim ovo.. Nema tu velike filozofije.. ako ćeš se isključivo ovako hraniti ( biti raw veganka) samo jedi dovoljne količine..
Ne opterećuj se gramažom, ne možeš na silu na uši unijeti više nego ti taj čas paše tijelu...
Dobre savjete ima ova cura :

http://www.youtube.com/user/easytobe...e=results_main

Pronjuškaj i ovo:
http://livelovefruit.com/

Tu imaš i recepte nevezane samo za sokove
http://sirovahrana.hr/

Sretno, javi kako ti bude
__________________
To bring the pieces back together rediscover communication.
Elisea is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 16:29   #111
Quote:
xena01 kaže: Pogledaj post
1. jel bolje/zdravije cijedit si čiste sokove ili blendat u blenderu?
tko već želi piti velike količine sokova bolje je imati blender odmah. Zdravo je oboje ali sa sokovnikom se očekuje da će biti više voća, dok u blenderu se mogu raditi sokovi isključivo od povrća što je vrlo bitno kod svakodnevne upotrebe i prehrane zbog zdravlja.
Quote:
xena01 kaže: Pogledaj post
2. koliko se minimalno i maximalno čistog soka smije popit i koliko min i max ide grama voća i povrća?
Minimalno ne postoji... Piješ kako želiš. Maksimalno postoji i to će ti tijelo samo reći.. Ne piješ na silu nego samo ako ti je fino. Najbolje kreni sa knjigom Normana Walkera - 'sokovi od voća i povrća'
Quote:
xena01 kaže: Pogledaj post
3. kad blendam voće i povrće, koliko grama voća i povrća trebam stavit i sa koliko vode trebam pomiješat za neki minimum tog mixa koji trebam popit?
U principu bolje ne ne miješati previše voće i povrće. Pogotovo ako se svaki dan pije. Voda se dodaje da je struktura pjenastija i da je sok finiji. a to dodaš po potrebi, vrlo brzo sama razviješ svoj sistem. Uz to ako je sok gust obavezno ćeš i piti vodu naknadno jer će te tražiti radi hidratacije organizma.
Quote:
xena01 kaže: Pogledaj post
4. u koje doba dana ih je najbolje pit i u kojoj količini? ako ima neke šema u smislu ne smije se preko pola litre unutar sat vremena...
Ma to nije toliko bitno... Osobni sistemi, sve će ti se pokazati...
Quote:
xena01 kaže: Pogledaj post
4. i kod špinata i peršina, čitala sam da je ona njihova stabljika u sredini toksična, ugl jel vi stavite bez obzira na to cijele listove ili ih pokidate i bacite tu središnju stabljiku?
Ovo je bitno ako kupuješ špricano povrće. Kupuj ekološki uzgojeno i toga neće biti... Nema toksina. Kod nekih povrća tek je stabljika zapravo vrijedna a ne toliko listovi...
__________________
Ok... potpis je kako i treba :)
elvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 16:55   #112
sokovi od povrća su puno finiji kad im se doda limun (ili nešto drugo kiselo)!
kopam i sadim is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 17:27   #113
Quote:
kopam i sadim kaže: Pogledaj post
sokovi od povrća su puno finiji kad im se doda limun (ili nešto drugo kiselo)!
kiselo: limun, đumbir, brusnica...

slatko: kakao sirovi, rogač, sušene smokve, grožđice...

zasićene masne kiseline: orah, lješnjak, badem, suncokret, kikiriki...

arome, začini: kardamom sjemenke, konoplja sjemenke...

Od voća dodati lii najzreliju bananu koja postoji, ili zreli kiwi, kaki, dunju, jednu krušku samo itd...

Evo samo malo da vidite kreativa što može učiniti... Sokovi mogu biti toliko fini da ne poželite ništa drugo više...
__________________
Ok... potpis je kako i treba :)
elvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 12:47   #114
Pozz svima!
Ja baš ne prakticiram 100% raw food jer dojim al prakticiram zelene kašaste sokove za doručak i voće tokom dana. Sad već neko vrijeme ne pijem sokove jer ne znam gdje nabaviti svježe lišće.. Ima li netko kakvu preporuku gdje van sezone kupovati lišće za sokove? Mislila sam kod Severa al koliko čujem da se u bio proizvodnji koriste neka dozvoljena sredstva za zaštitu koja se kod organskog uzgoja ne koriste. I sad više ne znam ni sama dal nastaviti sa sokovima i po zimi ili sačekati sezonu i tek onda nastaviti..
__________________
ALBUMI
alexandra_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 09:38   #115
Pozdrav, forumaši!

Kupila sam sokovnik KENWOOD JE850 i stvarno je super. Jedino me zanima mogu li otvor za ubacivanje voća napuniti s više komada ili je bolje jedan po jedan?

Hvala!
__________________
Nemoj da te zavara izraz moga lica. Jer, nosim masku, tisuće maski, maske koje se bojim skinuti, a nijedna od njih nisam ja.
justmaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 12:23   #116
Pozdrav ekipa . Prije nekih mjesec dana počela sam za doručak spremati zeleni kašasti sok, povremeno ga spremim i za večeru (ovisi jesam li kod kuće, kakve sam volje i sl). Za ručak jedem kuhano, uglavnom vege prehrana, ali jedem i ribu 3x tjedno, te povremeno domaća jaja i sir. Za sada mi odgovara tako, vidjet ću s vremenom kako će ići.. E sad, več sam nekoliko puta pokušala napraviti sok od mrkve i cikle, i mrkva mi je konstantno problem, koliko god je sitno narezala blender ju ne usitni dovoljno, ostane pregusta..i tako je več 2x završila u wc školjci umjesto u želucu (gadilo mi se, niti je sok, niti je kaša...) Blender je iz Lidla, neki žnj, 600w, sve drugo usitni kako treba.. Kakav sok vi dobijete od mrkve, kakva mu je struktura? Help.. tnx
__________________
Jutro je pametnije od večeri. Ali kad si glup, sasvim je svejedno koje je doba dana.
yawanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 12:59   #117
Obično sokovi od korjenastog čak i u jačim blenderima mnogima nije fino - jednostavno je uvijek prekašasto a ako se previše razrijedi nije više fino...

Stoga se korjenasti sokovi bolje rade u sokovniku za hladno prešanje... ili u blenderu kao 10, 20% od smjese..

Ako baš mora biti u blenderu sok od cikle i mrkve - možeš koristiti i razne mrežice za cijeđenje pa da ti ona gusta smjesa onda ostane za kolače i slično.

Ili koristiš naš LifeEnergy 2500W blender ili Vitamix i za tako nešto... Iako ostanu oni sitni komadiči - velika je razlika u odnosu na slabije blendere.
__________________
Ok... potpis je kako i treba :)
elvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 13:06   #118
Da, vjerujem da je velika razlika, ali nemam baš 5000kn za Vitamix... Njega sam potražila čim sam pročitala knjigu, ali kad sam vidjela cijenu.. pričekati će neko bolje životno razdoblje .. Pokušati ću to sa cijeđenjem nakon miksanja, samo koliko korisnih sastojaka ostane u tome soku?
__________________
Jutro je pametnije od večeri. Ali kad si glup, sasvim je svejedno koje je doba dana.
yawanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 13:24   #119
Quote:
yawanna kaže: Pogledaj post
Da, vjerujem da je velika razlika, ali nemam baš 5000kn za Vitamix... Njega sam potražila čim sam pročitala knjigu, ali kad sam vidjela cijenu.. pričekati će neko bolje životno razdoblje .. Pokušati ću to sa cijeđenjem nakon miksanja, samo koliko korisnih sastojaka ostane u tome soku?
Blendaj ga par minuta dok se bas dobro ne usitni i onda ga procjedi ili kroz cjedilo ili gazu. Tako ces dobiti slican sok ko da imas sokovnik.
Ono sta tako neces dobit su vlakna, ali upravo se njih zelis rjesit

Ja imam i sokovnik i blender i kad mi se pije sok (obicno jabuke i narance) sacuvam pulpu i napravim nesto s njom. Do sada su to uvijek bili muffini
Moja mama je cesto radila kolac s mrkvom i bio je fin, mozes tako ostatke iskoristit?
Zora is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 13:29   #120
Onda ćemo tako probat... Hvala ljudi.


p.s. Kod citrusa mi ne smetaju komadići, dapače
__________________
Jutro je pametnije od večeri. Ali kad si glup, sasvim je svejedno koje je doba dana.
yawanna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:30.