Natrag   Forum.hr > Sport > Košarka

Košarka Loptost radovanja pod obručima

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2004., 18:28   #1
NBA 2004/2005 za sve ljubitelje vrhunske kosarke!

Evo i nove teme o NBA - sezona 2004/2005 je pred nama. Kako ce se stvari razvijati i koji ce igraci promijeniti klubove?

Ja cu se rado prihvatiti zadatka analize prednosti i slabosti, zelja i mogucnosti pojedinih timova sa "zapada."

Obzirom da vec dugo godina pratim LA, a da ih mnogi na ovom forumu (ne)opravdano mrze - prihvatit cu se nezahvalnog posla analize njihove situacije za sljedecu NBA sezonu. Tu je i drugi tim, koji - siguran sam - nikog narocito ne zanima, ali bi uskoro mogao postati jako, jako interesantan. Rijec je o jos jednoj momcadi iz suncanog L.A. - Clippersima! Znam, sad neki misle - "Necronomicon je potpuno poludio," ali bear with me, my friends - bit ce to vrlo neocekivana i zabavna analiza!

Jos jedan tim vrijedan moje paznje svakako je (i meni mozda trenutno najdrazi) - Minnesota Timberwolves. No, obzirom kako ovdje ima nekoliko velikih fanova ovog kluba - ostavit cu im ovaj prostor otvorenim da najprije sami napisu nesto zanimljivo.

Sljedeci tim koji bih zelio propustiti kroz svoje brzokucacke prste dolazi iz Texasa - uvijek zabavni Dallas Mavericks.

Ovim putem bih svoje internet kolege - ljubitelje NBA, poput Nimoya, Nakaze, Doonde, Tuvixa, Paranoida, ATMa i drugih, zamolio da daju svoj doprinos i vidjenje sljedece kosarkaske sezone - za pocetak s naglaskom na igrace koji idu u druge timove u potrazi za sampionskom "dinastijom," ili onih koji ostaju u nadi kako ce njihov tim u 2004/5 uciniti ono sto im je - eto - ovaj put za dlaku izmaklo. Primjerice - L.NimoyInvadesMetal mogao bi se za pocetak prihvatiti analize SA Spursa, a neki od nasih kolega iz susjedne Srbije svojih omiljenih Sac. Kingsa!

Moja analiza Lakersa, Clippersa i Dallasa uskoro na vasim kioscima...ahem, internet stranicama. Zelio bih vidjeti vase prognoze za sljedece timove - Wolves, Nets, Pistons, Kings, Cavs, Heat, Knicks, Grizzlies... pa i novi Bobcats!

Idemo u nove radne pobjede!
__________________
There's a big difference between propaganda and education: Education consists of giving someone all the information necessary for them to make up their own mind about something. Propaganda consists of making up somebody's mind for them and then giving them only the information that backs your conclusion.
Necronomicon is offline  
Old 16.06.2004., 20:35   #2
hmmm,zanimljivo...pa počnimo...
Igrači koji mjenjaju klub...
TMac(Orlando)--on će biti trade-an na dan drafta i to je več gotovo sigurno... a najvjerojatnije odredište su Phoenix, Houston, Dallas, Philly...a najnovije vjesti su da ga žele Pacersi...
Iverson(philly)- I on će kao i TMac najvjerojatnije biti trade-an na dan drafta ili nakon drafta ali je gotovo sigurno da odlazi...
Antoine Walker(Dallas)- Ista priča kao i TMac i Iverson...

Wolves-
Cassel> polako postaje "prestar", mislim da mu je ova sezona bila izvrsna i da ju više neče ponoviti,
Sczerbiach(whatever)- samo da ga ozljede napuste,
Spree- Sve 5,
Garnett- 5+
, Kandi Men > isto kao i Wally- ozljede....
Dakle, Wolves-i trebaju mladog PG-a koji bi nadopunjavao Cassel-a sa nekih 20min po utakmici...
SG,SF,PF pozicije su OK, samo im treba još neki konstantni centar..možda Kandi Man-a napuste ozljede pa bude zdrav cjelu sezonu...
__________________
When I was born I was so suprised I couldn't talk for almost two years!!
ATM is offline  
Old 16.06.2004., 22:30   #3
Pa evo još jedan NBA fan......
Prvo osvrt na ovu sezonu, ako mogu malo.....
Ova sezona koja je jučer završila dokazala je mnoge stvari. NBA liga je dosta pretpjela u marketinškom smislu odlaskom Michaela Jordana (znamo da kada se prvi puta vratio, da je prodaja dresova porasla 30%). NBA liga se prema tome okrenula krivo, automatski počevši tražiti njegova nasljednika. Međutim, moje viđenje je da se vremena mjenjaju, a to upravo dokazuju Detroit Pistonsi... Superzvjezde koje svaku večer zabijaju 30+ koševa su izumrle. Više ne postoji tako dominantan igrač koji može marketinški pokrenuti NBA ligu, privuči gledatelje u tolikom broju, te činiti svoju momčad sve boljom i boljom svake sezone.... Ove sirovine koje se predstavljaju kao superzvjezde, to ubiti nisu.... U prilog tome, govore sljedeći podaci. Allen Iverson, takozvana superzvjezda NBA lige, svojim bahatim stavom i ponašanjem otjerala je trenera Larry Browna, okrenula navijače protiv sebe, te napravila od Philadelphie jako lošu ekipu, u koju niti jedan malo bolji igrač ne želi doć, jer ne želi igrati sa njim. Tracy McGrady, je po meni čista kopija Allena Iversona....Istina, jako je lijepo gledati njegova zakucavanja na deset najboljih akcija tjedna, ali jedan novinar je jako lijepo napisao kada je rakao da je McGrady igrač koji dodaje samo iz svoje lijeve u svoju desnu ruku... Gordan Giriček je poslje svađe sa njim zbog ne dodavanja lopte mjenjan u Utah. McGrady, je stoga također igrač koji koji ne može privuči druge zvijezde u svoj klub.... Kobe Bryant je po meni glavni razlog što LA ove godine nije osvojio titulu. Bahatost, i odbijanje prilagođavanja ekipi koštale su Lakerse naslova. Naime, ovim nabrojenim igračima je osobna statistika je važnija od uspjeha ekipe. Osobno mislim da Payton još nije toliko star, i da je mogao imati malo aktivniju ulogu u napadu Lakersa... Međutim, čim on pukne 2 zaredom, majstor Kobe poludi....
Prave, istinske superzvijezde uvijek su bile voljene od navijača širom svijeta, uvijek im je momčad bila u usponu iz sezone u sezonu.... Jordan, Malone, Robinson, Drexler - njihove ekipe zajedno mislim da su samo par puta promašile playoff. Da su Bryant, Iverson, McGrady i Carter prave zvijezde, 76ersi, Magic i Raptorsi igrali bi playoff. Stjerali su Kukoća, Van Horna, Stackhousea, Christiea itd. iz svoga kluba svojim ponašanjem...
Najkvalitetnijim igračima ove lige smatram Kidda, Garnetta i Duncana.
Mali osvrt na igru.... Detroit.... pobjedio je kolektiv....i to mi se jako sviđa...ostave srce i dušu na parketu, dišu kao jedan....Mislim da je LA izgubio finale jer ih je olako shvatio....LA se ubiti u finalu predstavio kao momčad šminkera....Izgleda da popis igrača nije uvijek garancija za naslov. Čak ih i jedan od največih trenera svih vremena Phil Jackson nije znao postaviti. Možda da su drugačijeg karaktera. Toliko o ovoj sezoni....

Sljedeća.... bit će interesantno.... 6 konferencija, Charlotte Bobcats, napredak Jamesa i Anthonya (po meni je prošlogodišnji draft bio najjači zadnjih godina)..... O tradeovima neću, jer su sve još samo nagađanja.... Više kada prijelazni rok počne....
Interesantno će biti vidjeti Phoenix, koji je dobio novog vlasnika, ambicioznog, ali glupog (želi dovesti Bryanta)....

Neznam šta bih više napisao.....
viruango is offline  
Old 17.06.2004., 00:34   #4
Detroitu ne gine još jedan naslov dogodine. Dečki su pokazali kako se košarka treba igrati i da nije sve u atraktivnosti igre, nego i u komunikaciji unutar kluba; Ben, Sheed, Prince, Rip, Billups i ostali, svi su oni igrali kao jedan a to je mentalitet pobjednika.
Hmm u sljedećoj sezoni se svašta moze dogoditi što se tiće tradeova; mislim da će Bryant ipak ostati u LA-u, makar bi njemu više išlo u korist da igra u Denveru, bliže je sudu. Malone i Payton sigurno odlaze. S druge strane Iversonu je svejedno kamo otiđe jer nikad neće ništa postići zbog svojeg temperamenta, baš bi pasao u la. Mcgrady mora nekamo otići, ja bi ga osobno volio vidjeti u Houstonu. Što se tiće Walkera, meni bi ga bilo drago vidjeti ponovno u Bostonu zato jer mi je to najdraži klub, a i inaće me zanima što se Boston pokupiti na draftu
Paranoid is offline  
Old 17.06.2004., 02:52   #5
Necronomicon, dobra ideja!
Bilo bi OK da svi napišu svoje mišljenje, i analizu klubova koje vole. No i meni se čini da je još prerano. Naime, tko zna kako će momčadi izgledati. Nakon drafta, i nakon tradeova će sve biti jasnije.

Bez da stavljam sve pod quote, reći ću samo da mi se sviđa što je viruango napisao. Mnogi ti igrači (superzvijezde) nemaju onaj mentalitet, onu želju za uspjehom, kao Jordan. Čovjek je grizo, borio se, radio sve što je potrebno da njegova momčad pobijedi, a ne da mu statistika bude impresivna, i da izgleda atraktivno osnovnoškolcima koji ništa ne znaju o košarci osim da "McGrady zakucava kao životinja i to je fakat cool".
Možda su te današnje "zvijezde" razmažene. Možda ih i boli ona stvar. Dobiveni milijuni, slava i sve što ide uz to ostaju i bez da osvojiš naslov.
Da, i Jordan je ponekad bio sebičan, ali ipak su neke od najbitnijih šuteva u play-offu uzimali npr. Kukoč i Steve Kerr. Jer Jordan je znao procijeniti kada i kako.

Osobno su mi dragi New Jersey Netsi i bilo mi je žao što nisu osvojili naslov. Eh, moj avatar je u zadnje dvije utakmice finala sa Spursima kombinirano šutirao 2-40. Užas
Ali i ove godine su mogli do finala. Imali su 3-2 protiv Detroita i utakmicu doma, s time da su petu utakmicu dobili u produžetku (što sam mislio da će psihološki ubiti Pistonse, ali nije). Treba uzeti u obzir da ni Jason Kidd u play-offu nije bio zdrav. Tako da mislim da će Netsi i slijedeće sezone biti opasni.
__________________
There are two rules for success in life: 1. Don't tell people everything you know.
Nakaza is offline  
Old 17.06.2004., 04:50   #6
Quote:
Nakaza kaže:
Necronomicon, dobra ideja!...bez da stavljam sve pod quote, reći ću samo da mi se sviđa što je viruango napisao.
Najprije, hvala na podrsci - i moram dodati kako se i ja slazem s viruangom. Odlican upis, samo naprijed!

Meni su ove spekulacije vrlo zanimljive; kako sam i obecao, da pocnem s LA Lakersima. Njihova je situacija strahovito komplicirana, pa bi najbolje bilo analizirati igraca po igraca, ili bar pojedine skupine unutar tima. No, prije nego pocnemo, samo kratki komentar njihove igre u ovoj sezoni:

Meni je jasno kako su fanovi "Jezerasa" strasno razocarani; ali, kad stvari promatramo objektivno - mislim kako su oni napravili mnogo ove godine. Znam, doveli su dva buduca HoF-era kako bi dosli do titule. S druge strane, samo je Payton igrao tijekom cijele sezone. Povrede i problemi sa zakonom sprijecili su Shaqa, Bryanta i Malonea da se uigraju - a tu su i sukobi interesa, naravno. Koji bi drugi tim pod ovakvim okolnostima mogao doci do finala NBA, i to preko San Antonija i Minnesote!? No sto je, tu je.... da pogledamo situaciju unutar momcadi:

Trener: Phil Jackson. Phillip ima, po vlastitim rijecima vise od 95% sanse da ode iz LA. Napravio je mnogo, i sad je vrijeme za godinu dana odmora i kontemplacije uz Zen i ribolov. Vratit ce se on svom pozivu, ali kako i gdje - ostaje da se vidi. Shaq i Kobe, kao i fanovi Lakersa mogu mu biti zahvalni na onom sto je za njih ucinio, bez obzira na razocaranje ove godine.

PG: Gary Payton. Svi ce reci - Payton odlazi iz LA, tu nema sumnje. Samo, ne bih ga ja tako lako otpisao, i to iz nekoliko razloga. Zahvaljujuci relativno losoj igri u play-offu, Gary si je prilicno spustio cijenu. Svi govore: "Payton lost the step," ali nesto mi govori kako u njemu ima jos dosta zivota. Njegov je problem sljedeci:

-"Trokut" (Triangle offense) Phila Jacksona. U trianglu nema mnogo mjesta za organizatora igre. On je tu da prenese loptu preko centra, distribuira je dominantnom igracu (koristit cu brojcane oznake 1,2,3,4,5 za pozicije), koji je uglavnom 2 ili 5; nakon udvajanja pomenutog igraca, loptu dobija onaj drugi koji rjesava situaciju "1 na 1" - ili je vraca oko crte za tri poena gdje se ocekuju ne pretjerano cesti, ali uspjesni sutevi vanjskih igraca. Payton je iskusan covjek koji je naucio sve, samo ne igrati na ovaj nacin. Nije to njegova krivica, niti problem trenera; netko se moze prilagoditi (Fisher), ali Gary ne.
Odlaskom Jacksona i (moguce) Bryanta, stvari se mijenjaju. Payton moze lako uzeti isti novac od LA, i igrati s Shaqom drukciju kosarku, onu kakva bi njemu mnogo vise odgovarala. Dakle, ako Zenmeister i Kobe idu - Payton moze ostati.

SG: Kobe Bryant. Zatvor, ili kosarka, pitanje je sad. Da me Bryant cuje, rekao bi - "iz tvojih usta u Bozje usi!" - ali je ne vjerujem kako ce ovaj superstar zavrsiti iza resetaka. Najprije - svatko je nevin dok mu se ne dokaze krivica; a onda treba imati na umu - covjek ima novca, sjajne odvjetnike, slavu... on mozda jest nezreo, ali silovatelj... hmm, nisam siguran u to. Naredni redovi ne uzimaju u obzir mogucnost robije, dakle - idemo punom parom: vlasniku LA, Kobe je kao sin. Ali, dok je s 22-3 godine mogao biti covjek br. 2 u momcadi, Kobe s 25-6 to ne moze lako podnijeti. Pogotovu ne uz dominantnog igraca poput Shaquilla. Nije on toliko sebican kakvim ga neki zele prikazati. Pogledajte statistiku za asistencije, i usporedite je s drugim igracima u timu. Shaq dobija najvise lopti od Bryanta. Njemu je potreban drukciji tim, mlad i eksplozivan, spreman na dinamicnu promjenu u novoj sezoni zvanu Kobe Bryant. Kobe je jucer izjavio kako namjerava okusati opciju odlaska i staviti se na trziste;

Zainteresirani? Mnogo njih, ali narocito sljedeci timovi: Memphis, Atlanta, Seattle, Denver, LA Clippers.
Lakers jos uvijek mogu ponuditi najvise novaca, ali - da sam ja na njegovom mjestu - potrazio bih srecu drugdje.
Odlazak u mali grad nije za njega, njegovu suprugu i malo dijete. Memphis ima Jerrya Westa, Bryantovog prijatelja i mentora - ali ako ste ikad prolazili kroz Memphis, uzet cete ovu informaciju s rezervom. Hawks i Sonics mogu dovesti Bryanta - ali (pazi sad!) iz pouzdanih izvora doznajem kako Bryant vrlo ozbiljno razmislja i o Clippersima. CLIPPERSIMA!? Je li to onaj katastrofalni tim iz susjedstva!?

I te kako, stovani citatelji. O ovome cu pisati u narednom javljanju posvecenom novom timu LA Clippersa, i navest cu razloge za moguci transfer.

SF: Devean George. Teska odluka. George je solidan igrac, dinamican i prilagodljiv. Istovremeno, on je vrlo los asistent, i "trokut" mu ne odgovara bog zna kako.
George je visok i vrlo snazan (204/ oko 110 kg). Njemu nije mjesto na "trici," vec tamo gdje moze brzo utrcati pod kos, uhvatiti loptu, "poloziti" ili zakucati. Vanjski sut je samo slag na torti. On bi mogao ostati, ili bi ga LA mogao mijenjati za potpuno drukcijeg igraca. Pod upitnikom.

PF: Karl Malone. Postaru bas i ne ide. Drugi strijelac u povijesti lige, i covjek koji u 40-oj godini izgleda kao isklesan od kamena, sjedi porazen i povrijedjen na klupi...
Tuzno, ali tako to ide. Ukoliko mu koljeno zacijeli kako valja, mogao bi se vratiti, ali u njegovim godinama (i bez obzira na fenomenalnu konstituciju) to je veliki rizik. Odlazak u zasluzenu mirovinu uz dres u Hall of Fame: 85%. Igrao je sjajno, ponekad prljavo - ali "ratnicki." Sjecat cemo ga se kao jednog od najboljih visokih krila uopce.

C: Shaq. Ostaje. Svaka druga odluka od strane managementa Lakersa cist je idiotizam. O'Neal mozda nije igrac kakav je bio prije dvije godine, ali on moze biti najbolji centar NBA jos 2-3 godine bez vecih problema. Nakon toga - sunce, plaza, jos djece - i karijera rap glazbenika, ako se to moze uopce nazvati glazbom.

Ostali: Fox, nekad vrlo dobar igrac u "trokutu," moze biti zamijenjen za kakvog mladog i neiskusnog igraca, ili otici u filmske glumce ili trenere. Rush, Cook i Walton su talentirani mladi igraci, i buducnost Jezerasa. Bit ce nesto od njih. Medvedenko? Ovaj krilni centar prilicno "meke" ruke moze i bolje. Ostati u LA? Igrati na starom kontinentu? Tko ce to znati...
Grant? Russell? Mirovina ili grijanje klupe u nekom drugom timu.
Fisher? Mogucnost da ode iz tima je otvorena u sljedecoj sezoni, ali sasvim je jasno kako je jednom od najomiljenijih igraca u NBA mjesto u prvoj petorci Lakersa. Sjajan organizator igre i obrambeni igrac.

Naravno, tu je i mogucnost da Kobe ostane, Malone zalijeci koljeno - i LA ima mnogo vremena da se uigra kao tim uz minimalne izmjene (Fish u prvoj petorci nakon lijecenja koljena, moguce izmjene Georgea, Paytona i Foxa za par timskih role-playera), Shaq priznaje mladjeg Bryanta za vodju ekipe, Phil Jackson, sretan, u NEZAUSTAVLJIVOM pohodu ka desetoj tituli!

Jednako kao i mogucnost da vidite NECRONOMICONA u ulozi generalnog managera, umjesto Kupchaka, u prvim redovima Staples centra.


Slijedi prica o LA Clippers i Dallas Mavericks. Stay tuned, my friends!
__________________
There's a big difference between propaganda and education: Education consists of giving someone all the information necessary for them to make up their own mind about something. Propaganda consists of making up somebody's mind for them and then giving them only the information that backs your conclusion.
Necronomicon is offline  
Old 17.06.2004., 14:53   #7
Quote:
ali (pazi sad!) iz pouzdanih izvora doznajem kako Bryant vrlo ozbiljno razmislja i o Clippersima. CLIPPERSIMA!? Je li to onaj katastrofalni tim iz susjedstva!?
Da, to sam i ja puno puta čitao, rekao je ako će mu Clippersi dati ponudu da će ju bez razmišljanja prihvatiti jer bi tako ostao u
LA-u...
__________________
When I was born I was so suprised I couldn't talk for almost two years!!
ATM is offline  
Old 17.06.2004., 18:39   #8
Dakle, prijatelj mog dobrog prijatelja je sportski novinar sa dobrim kontaktima - pogotovu unutar LA Clippersa.
Ovo nisu informacije koje garantiraju play-off kvalitet za Clipperse sljedece godine, jer u businessu se nikad ne zna - ali su prilicno zanimljive, pa sam ih rijesio podijeliti s vama. Nadam se kako cete biti prijatno iznenadjeni, i shvatiti sto je moguce uciniti s par "sitnih" izmjena.

Da pocnemo:

Glavna stvar u cijeloj prici je jedan od najvecih prostora za placu u NBA (salary cap) i dodatni novac koji se moze dobiti prodajom Q-Richa (Quentin Richardson - 18 koseva, 6.5 skokova, 2 asistencije u prosjeku). Za novac koji Clippersi trenutno imaju, a igranjem na "sentimentalnu kartu," susjed Lakersa planira dovesti u ekipu Kobea Bryanta. Bryantu odgovara ostanak u L.A., a Clippers igraju u istoj dvorani kao i njihov "veliki brat" (Staples). Tako je Kobe dobio dovoljno novaca, tim u kojem moze biti vodja ekipe, stare fanove, dvoranu, kucu i zivot na koji je navikao. No, da li su Clippersi dovoljno dobra ekipa za njega? Pogledajmo njihov potencijal;

Clippersi imaju dvije mogucnosti:

1) Uzeti covjeka br. 2 na draftu, koji ce gotovo zasigurno zasjati vec u prvoj sezoni u NBA (Okafor ili Howard, vjerojatnije Howard) igrajuci na poziciji krilo/centra.

2) Dati #2 Hawksima, kojima je krilo/centar potrebniji, za sjajnog organizatora igre Jasona Terrya i pick #6.

Kazu da je 2) vjerojatniji izbor. Sada imamo sljedecu situaciju:

Na mjestu playmakera igra Terry, koji mozda nije ultra poznat jer je cijelu karijeru proveo u Atlanti - ali od njega se bez ikakvih poteskoca ocekuje sljedece:

17-18 ppg, 7 Ast (!), 4 RPG.
Odlican timski igrac, s fenomenalnim pregledom igre i osjecajem za asistencije, Terry je takodjer i izvrstan "defanzivac." Zanimljiv je podatak i to da je on prvi univerzitetski igrac nakon Paytona koji je vodio konferenciju u broju postignutih koseva, asistencija i ukradenih lopti! Za njega su novi Clippersi najbolje mjesto koje bi si mogao pozeljeti! I jos nesto: Terry ima nepunih 27 godina.

SG uz malo srece, kao sto rekosmo - Kobe Bryant. Kobe ima priliku postati vodja ekipe zahvaljujuci svojoj reputaciji i play-off iskustvu. 25 koseva po utakmici je piece of cake za Bryanta, kao i 4-5 asistencija. O njegovoj sposobnosti da sam odluci utakmicu u posljednjim sekundama ne treba trositi rijeci - jedino sto on mora uciniti, jest vjerovati svojim talentiranim igracima i dodavati im loptu kad je potrebno. Jordan je to spremno cinio s Kerrom, Hodgesom i B.J. Armstrongom - a uz dobru volju, to moze i Kobe. Jos nesto: Kobe je redovno u prvoj obrambenoj petorci NBA.

SF: Sa sestim pickom na draftu, uzetim od Atlante, Clippersi mogu dobiti mlado, perspektivno krilo, koje ne mora ubaciti vise od 4-5 koseva po utakmici - ali mora biti snazan i skocan, spreman na cvrstu obranu. Jednom rijecju (u redu, dvije rijeci) - defanzivni specijalist. Na listi su, primjerice, Josh Smith (203, 101 kg kvalitetnih misica)za kojeg NBA skauti kazu:

NBA Comparison: Vince Carter (with heart). A sweet shooting lefty combo forward. Josh is an excellent shooter with very good ball handling skills. He can shoot the lights out from down town or take the ball to the hole for a huge dunk. His ability to play more than one position provides nightmares for opposing players and coaches... Loves to back in smaller players and either slash to the basket or kick it out to a perimeter player. He is a very good shot blocker for his height and a good on the ball defender. His unbelievable shooting touch is what separates him from the rest of the pack. A special talent.

- a tu je, uz malo srece (ako ga Chicago propusti iz nekog razloga) Luol Deng (ista visina i tjelesna gradja kao Smith)

One of the nation’s most versatile prep players who played all five positions in high school... averaged 23 points, 10 rebounds and six assists as a senior at Blair Academy in Blairstown, N.J.... averaged 22 points, 12 boards and 4.6 assists and 2.5 blocks as a junior... led team to a league championship and a state tournament runner-up finish in 2002... averaged 21 points and 11 rebounds as a sophomore... led team to a 63-12 record and its first three New Jersey Maple Prep League championships from 2001-03... was named the league tournament MVP in all three of those years...

Impresivno za ljude s nepunih 20 godina. Uz Bryanta i Terrya, oni mogu samo profitirati i razviti svoj (defanzivni) talent.

PF: Elton Brand. Treba li trositi rijeci na ovog sjajnog atletu, visokog oko 204, i teskog 121 (!) kilogram!? 20 koseva po utakmici, dvije blokade, tri asistencije, gotovo 11 skokova (covjek ima double double u gotovo svakoj utakmici). Treci ofanzivni skakac u NBA (odmah iza Dampiera i Bena Wallacea! Zapravo, razlika izmedju njega i "Fear the Fro" Wallacea je samo 0.1), Brand je i nevjerojatan obrambeni igrac. Sad vam je, vjerojatno, jasno na sto se cilja s ovom momcadi Clippersa.

C: Ovdje su stvari vrlo zanimljive. Clippersi su spremni ponuditi nesto novaca i svog sjajnog beka Maggettea (20.7 ppg, 5.9 rpg, i 3.1 ast, prvi u slobodnim bacanjima u NBA) za iskusnog centra - koji je dobar bloker i skakac, moze ubaciti 6-8 koseva, ali igrati celicnu obranu (zasto me ovo ne iznenadjuje? ). Zainteresiranih je dosta; primjerice Theo Ratliff (najbolji bloker u NBA, koji to moze uciniti 3-4 puta u prosjeku po utamici) za kojeg 8-9 koseva ne predstavlja nikakav napor (oko 54% sut iz igre), ili Erick Dampier (daleko najbolji ofanzivni skakac NBA, iskusan; Slobodni agent, dosao bi u Clipperse ukoliko Dallas ne ponudi ogromnu sumu novaca. Preko 120 kilograma, 4. skakac lige, 53% sut iz igre, 12 koseva po utakmici). Uz Branda, a sa Dampierom - Clippersi postaju ofanzivna skakacka masina, bolja cak i od Detroita. Gotovo sve sto bi Brand, Bryant i Terry promasili - bilo bi pokupljeno u napadu za kos iz druge prilike. Strava i uzas.

Ima tu jos centara - Vlade Divac izrazio je zelju za povratkom u LA (skaut NBA: Vlade is still among the better C's in the game today, but his age and questions over how much longer he lasts persist.). Kao rezervni centar, Divac moze razigravati mladje igrace, jer mu to jos uvijek i te kako polazi za rukom. Ako ne Vlade, tu je jos jedan slobodni agent koji je karijeru napravio u Utahu: Greg Ostertag (A big body. One of the better defensive big men around, but he's had his share of problems injury wise, and his offense leaves a lot to be desired. At 30, he won't get big offers, but his defensive skills, and the severe lack of quality size in the NBA will lead him to being courted by several teams.)

Jesam li vec rekao kako je obrana kljucna rijec? Ostertagu ce to biti 10. sezona u profi kosarci, visok je 218 i tezak bar 130 kg. 6 koseva po utakmici i tri blokade nisu za baciti.

No, Ratliff ili Dampier su bolja rjesenja.

Na kraju, pogledajumo jos jednom potencijalnu petorku Clippersa:

Terry, Bryant, Smith, Brand, Dampier/Ratliff.

Rezerve su dobre na svim pozicijama - od Jarica (koji bi mirne duse mogao biti i starter ukoliko zatreba, preko Kamana, do Drobnjaka.

Ovaj je tim defanzivni monstrum - plus nekih 80 koseva samo od prosjecnih ocekivanih rezultata startera. Uz malo uigravanja i dobrog trenera (trenutno je to Dunleavi, nekadasnji trener Lakersa), ovo je play-off materijal, bez daljnjeg! Svi igraci osim centra su izrazito mladi, gladni pobjeda, spremni da "ginu" na terenu ako zatreba.

Kako vam se sve ovo skupa cini?

U narednom javljanju: Dallas Mavericks.
__________________
There's a big difference between propaganda and education: Education consists of giving someone all the information necessary for them to make up their own mind about something. Propaganda consists of making up somebody's mind for them and then giving them only the information that backs your conclusion.
Necronomicon is offline  
Old 18.06.2004., 14:20   #9
Bobcats-i mogu stvorit playoff momčad odmah prve godine jer na expansion mogu pokupit Walkera, Kittlesa, Malik Rose-a, Stackhouse-a, Dooling...još dvojicu sa FA i i draft odlična momčad
C FA, Draft
PF Walker, Malik Rose
SF Stack, Draft
SG Kittles
PG Dooling, FA
__________________
When I was born I was so suprised I couldn't talk for almost two years!!
ATM is offline  
Old 18.06.2004., 15:45   #10
Evo i jedne manje analize predstojece sezone za Sacramento, od strane jednog Sac-fana iz Srbije...

Za pochetak, mogu da konstatujem da u Srbiji polako ali sigurno opada interesovanje za Sacramento, te da vlada veliko razocharanje Pejinim partijama. Bilo kako bilo, mi Srbi smo se vec previshe navikli da navijamo za nashe, pa se tako i dosta kalkulishe u medijima o Sacramentu.

Nakon eliminacije od Minesote, pochele su da kruze razne priche tipa - Adelman odlazi, trejduju Vebera, itd. itd. Vec nakon par dana je postalo jasno da Adelman ne ide nigde, shto je Dzef Pitri nedvosmisleno potvrdio. Kalkulacije o Veberovom trejdu su brzo usahnule, jer se ipak radi o relativno matorom igrachu narushenog zdravlja, koji uz to josh ima i preveliki ugovor, te je teshko zamisliti da bi neki tim u NBA pozeleo da ga dovede u svoje redove.
Ono shto je zaista neizvesno, to je pitanje da li Divac ostaje ili odlazi. Istekao mu je ugovor, pa su krenule i kalkulacije. Navodno, mogao bi da se vrati u LA (Clliperse, dodushe). Te kalkulacije su dodatno podgrejane Divchevim izjavama u medijima, u kojima on otvoreno kritikuje rukovodstvo, te taktiku tima u plej-ofu (nedovoljno forsiranje Stojakovica, koji je bio prvi strelac tima tokom sezone). Kada se tome dodaju glasine da je narushena nadaleko chuvena atmosfera u timu (navodno su sa jedne strane Bibi i Veber, a sa druge Peja i Vlade), spekulacije o Divchevom odlasku dobijaju sve vishe osnova. Ipak, Vlade je kasnije ublazio neke izjave iz tog problematichnog intervjua, te najavio da ce prvo pregovarati sa Sacramentom, pa sa ostalim ekipama.
Iako se chinilo da je Stojakoviceva pozicija u timu sigurna, igre u zavrshnici plej-ofa su mnogo toga promenile. Chelnici kluba, nezadovoljni njegovom formom, sugerisali su mu da bi trebalo da propusti Olimpijske igre kako bi se bolje spremio za sledecu sezonu. Tu pochinje zaplet. Peja je posvecen reprezentaciji i on voli da igra za drzavni tim, to je neosporno. Medjutim, Zeljko Obradovic je najavio da svi igrachi moraju istovremeno pocheti pripreme, te da najavljeno kashnjenje Stojakovica (zbog vojske, zenidbe, obaveza u kampovima) nece tolerisati. Bilo kako bilo, njegovo igranje na Olimpijadi bi moglo vrlo lako dovesti do njegovog trejda, a tu je sve otvoreno.

Shto se tiche ostalih igracha, sasvim je izvesno da nece doci ni do kakvih znachajnijih promena. Eventualno ce bekovske pozicije biti ojachane osrednjim rezervistima za male pare.

Moja prognoza je da ce ostati i Divac i Peja. Pretpostavljam da ce Peja, pod pritiskom kluba, odnosno pod izgovorom letnjih obaveza, propustiti Olimpijadu. Mada, daleko od toga da je taj rasplet izvestan.

Chelnici kluba su istakli da su zadovoljni prethodnom sezonom, a tim istog ili slichnog kvaliteta ce biti dovoljan da se zadovolje klupske ambicije i u narednim sezonama, a sada je vec jasno da se odustalo od shampionske titule kao primarnog cilja.
johnnioza is offline  
Old 18.06.2004., 20:09   #11
Odlična ideja,pa ajde onda da i ja nekog vraga napišem tu pošto sam imenovan(od Necronomicona)kao NBA poznavatelj.
Kao uvod,moram napomenuti da nikad nisam bio ludi fanatik što se tiće navijanja za neku određenu ekipu i to iz jednog prostog razloga.Ja volim i pratim igrače,a ne neki grad iz kojeg je neka ekipa.Kao što i sami znate,rosteri ekipa često znaju sličiti na autobusni kolodvor tako da nikad ne znaš tko će i kad igrati u kojoj ekipi.Svaki od nas ima omiljenog igrača ili više njih pa navija za taj klub,a tako imam i ja,pa ako se jedan od tih igrača preseli tako se preseli i moje simpatiziranje (a ne navijanje) za tu ekipu.Jednom riječju – ne navijam niti za jednu ekipu,nego imam one koje simpatiziram i one koje NE simpatiziram,ovisno o rosteru.
Nakon ovog pametnog uvoda,da skratim,evo moje odluke koji ću klub izanalizirati :
MEMPHIS GRIZZLIES
Zašto njih?Dva su razloga.Prvi - Jason Williams.Drugi – jer su ove godine po prvi puta od osnutka izborili play-off i to na uvijek jakom zapadu te time pokazali veliki pomak u kvaliteti.
Malo o povijesti.Grizzlies su od osnivanja 1995/96 do 2001/02 igrali u Vancouveru i to je bila era Shareef Abdur-Rahima koji je u tom razdoblju bio vođa ekipe kao najbolji strijelac,skakač,a ponekad i asistent dok im nije došao Mike Bibby koji je tu igrao 3 sezone.Uz Reefa najkonstantniji je bio bijeli centar Bryant Reeves od kojeg se puno očekivalo,ali nikad nije dokazao kvalitetu,te Michael Dickerson,odličan igrač kojeg su,na kraju,sjebale ozljede.Sezone 2002/03 dogodile su se radikalne promjene – klub je preselio u Memphis,Tennessee i riješio se Reefa(Atlanta),Reevesa(neznam kud je nesto) te promijenio cjelokupni roster.Stigli su : Jason Williams,Pau Gasol,Shane Battier i Lorenzen Wright,a Stromile Swift je bio za sezonu iskusniji, tako da je to uz Mike Millera,Bonzi Wellsa i James Poseya, koji su stigli kasnije,postao kostur ekipe.
Pošto nisam upućen u politiku kluba i ugovore igrača pretpostavimo u ovoj analizi da se do slijedeće sezone neće ništa mijenjati pa da predstavim ekipu,one-by-one :

PG JASON WILLIAMS (10.9 ppg – 6.8 apg – 2 rpg – 1.3 spg) meni definitvno najdraži play u ligi,7.pick na draftu '98. od strane Sacramenta gdje je uspješno odigrao 3 sezone i postao miljenik publike svojim lucidnim i atraktivnim asistima,ali isto tako kritiziran zbog nezalaganja u obrani i nerezonskim šutevima trica iz nemogućih situacija.Lud ko šlapa,nadimkom «White chocolate»,istetoviran valjda i po jajima,uvijek spreman za zajebanciju na terenu došao je u Memphis 2000-te u zamjenu za Bibby-a.Play that funky music,white boy!!!!

SG BONZI WELLS ili MIKE MILLER obadvojica stigla u tijeku sezone i ne želim ih pojedinačno predstavljati,jer su po meni,podjednako kvalitetni – Miller nešto bolji u tricama,a Wells u ulazu pod koš,s tim da je Wells puno atraktivniji pa samim time i meni draži

SF JAMES POSEY (13.7 ppg – 4.9 rpg – 1.7 spg) tri sezone afirmacije u Denveru i pola sezone u Houstonu od njega su napravile pouzdanog i dobrog igrača.Odličnog šuta za dva(48%) i za tri(39%) s visinom od 203 može sve – šutirati odkud hoće,ući pod koš,skočiti,ukrasti,odličan u obrani (5.u ligi u rubrici osvojene-izgubljene lopte)All-round igrač.

PF PAU GASOL a što reći o njemu kad sve znate.Po meni najbolji stranac u ligi,može igrati na 3 pozicije,mlad...itd,itd.

C LORENZEN WRIGHT ili STROMILE SWIFT jedina pozicija u ekipi koja malo šteka jer su obojica,ustvari,krilni centri a vrše ulogu centra.Nisu loši (6.8 rpg – 5 rpg) ali im fali centimetara i tjelesne mase za borbu pod košem.

Tu su još Shane Battier,Earl Watson,Jake Tsakalidis,Bo Outlaw...
U slijedećoj sezoni nabavit centra i to je to.
__________________
Šokirani korisnik
doondo is offline  
Old 18.06.2004., 21:38   #12
Quote:
doondo kazˇe:
C LORENZEN WRIGHT ili STROMILE SWIFT jedina pozicija u ekipi koja malo sˇteka jer su obojica,ustvari,krilni centri a vrsˇe ulogu centra.Nisu losˇi (6.8 rpg – 5 rpg) ali im fali centimetara i tjelesne mase za borbu pod kosˇem.
Veliki pozdrav doondi, dobro nam dosao.
Drago mi je sto si se odlucio za analizu Memphisa, jer je to odlican tim, koji je strahovito napredovao; od njih se tek ocekuju prave stvari, a imaju i (po meni) najboljeg managera u NBA, koji ce povuci dobre poteze u naredna 2-3 mjeseca.

Swift je dobar igrac, ali sad je slobodni agent, koji ce zasigurno dobiti nekoliko dobrih ponuda i sa istoka, i sa zapada - i to da igra na poziciji krilnog centra, sto on, zapravo, i jest. Objektivno, igrajuci centra samo ce postati frustriran, i dobiti batina od visih i snaznijih protivnika.

A sada, dame i gospodo, jos par provjerenih, i vrlo zanimljivih informacija iz Los Angelesa, koje ne mozete tako lako naci u novinama:

Prije dva dana su u jednom poznatom hotelu Dr. Buss (vlasnik Lakersa), Kobe i Malone imali ozbiljan razgovor do 3 sata ujutro. Buss i Kupchak namjeravaju zadrzati Bryanta po svaku cijenu; o zatvoru se i ne razmislja. Lakers mogu ponuditi ugovor na 7 godina i oko 140 milijuna $! Malone, upitan za savjet, porucuje svom novom prijatelju (on i Kobe su postali vrlo bliski u posljednje vrijeme) da prihvati ponudu. Sam Karl Malone obecao je Bussu da ce ostati u LA ukoliko mu koljeno potpuno zacijeli preko ljeta, za oko 1.7 milijun dolara. Zadovoljan je tretmanom, fanovima i medijskom paznjom; dok mu je prsten znacajan, shvatio je da mu je vazno nastaviti utrku za najuspjesnijeg strijelca u povijesti NBA (trenutno #2).

Bryant je rekao kako on podrzava sve sto je receno - ali kako on uz duzno postovanje prema Jacksonu ne zeli igrati za ovog trenera. Jackson je dakle 99% van igre, a intenzivno se pregovara za novog trenera. Jedan od tri glavna kandidata je i dvostruki prvak, trener godine, visestruki trener mjeseca, svojevremeno izbornik kosarkaske reprezentacije USA - Rudy Tomjanovich. Rudy zeli natrag na posao trenera, nakon godine dana pauze i oporavka od operacije (rak prostate). Zbogom triangle, dobrodoslicu zelimo cvrstoj, ali brzoj kosarci. No, o ovom ce jos biti rijeci.

Payton, silom prilika (tesko je naci tim koji ga moze otkupiti od LA za vise od 5.5 milijuna) mozda i ostane u timu; kako, medjutim, unaprijediti i podmladiti tim sa ovolikim ugovorima Bryanta i Shaqa? Shaq izjavljuje kako on zeli Jacksona. Vlasnik i manager staju na stranu Bryanta. Da li to znaci da ce 32-godisnji i otezali O'Neal biti ponudjen na trziste za dobrog defanzivnog centra i mladog i snaznog igraca na poziciji 4? Oslobadjanjem od O'Neilovog ugovora Lakers imaju ogroman prostor za manevriranje.

Spominju se slobodni agenti na pozicijama 1, 4 i 5. sve je otvoreno, cak su par puta spomenuta imena Nasha (Dallas) i Dampiera (ovom covjeku ce se u narednih mjesec dana zaista povecati cijena).

No, da li se ce se Lakers odvaziti na ovakav radikalan zaokret? Da li ce Shaq zavrsiti u Clippersima za Branda i Q-Richa (+ tko zna kakav zapetljan deal!?) ili nekom drugom timu kojem je potreban ovaj slavni centar. Jos nekih 28 dana, i znat ce se.

Trenutno, kako stvari stoje, Lakers imaju:

PG: Fisher (Payton, Nash?)
SG: Kobe (Rush, Q-Rich?)
SF: George (Fox, zamjena ove dvojice i Medvedenka za dobro defanzivno krilo, Turkoglua (slobodni agent) ili draft!?, Walton)
PF: Malone (Medvedenko, Elton Brand?, zamjena O' Neila, trade za K-Marta koji je slobodni agent!?, Cook)
C: O'Neil!? (ogroman upitnik; trade? Dampier? Mehmet Okur (99% odlazi iz Detroita), Divac kao backup? Gomila kandidata)

Kakva konfuzija ocekuje vlasnika i managera Lakersa... no, cinjenica je da se odlaskom skupog trenera i jedne zvijezde mogu dovesti 2-3 strasna timska igraca.

Komentari? Koga biste se vi rijesili - Bryanta ili Shaqa?
__________________
There's a big difference between propaganda and education: Education consists of giving someone all the information necessary for them to make up their own mind about something. Propaganda consists of making up somebody's mind for them and then giving them only the information that backs your conclusion.
Necronomicon is offline  
Old 18.06.2004., 23:26   #13
Quote:
Necronomicon kaže:

Komentari? Koga biste se vi rijesili - Bryanta ili Shaqa?
Ja bi se radije rješio Shaq-a, Kobe voli LA i želi ostati tu, a za Shaq-a bi se preko trade-a moglo dobit dva dobra startera...
Dakle, novi trener, zadržati Kobe-a i trade-ati Shaq-a..
resign Fisher
resign Malone
resign Bryant
trade Shaq u Phoenix za Marion-a i McDyess-a
C Medvedenko,FA,Draft
PF McDyess, Malone,Cook
SF Marion, Walton
SG Bryant, Rush
PG Fisher, FA, Draft
__________________
When I was born I was so suprised I couldn't talk for almost two years!!
ATM is offline  
Old 19.06.2004., 00:08   #14
Quote:
ATM kaže:
Ja bi se radije rješio Shaq-a, Kobe voli LA i želi ostati tu, a za Shaq-a bi se preko trade-a moglo dobit dva dobra startera...
Dakle, novi trener, zadržati Kobe-a i trade-ati Shaq-a..
resign Fisher
resign Malone
resign Bryant
trade Shaq u Phoenix za Marion-a i McDyess-a
C Medvedenko,FA,Draft
PF McDyess, Malone,Cook
SF Marion, Walton
SG Bryant, Rush
PG Fisher, FA, Draft
Sumnjam da ćemo Shaqa gledati igdje drugdje da igra osim u Lakersima...
Paranoid is offline  
Old 19.06.2004., 00:39   #15
Quote:
Necronomicon kaže:
Koga biste se vi rijesili - Bryanta ili Shaqa?
Ako se nekoga baš moraju riješiti, za mene nema dvojbe. Bryanta. O'Neal je predominantan. Nema puno takvih ljudi. Bryant ima jako dobre fizičke predispozicije i određeno znanje, ali je po meni zamjenjiv.
Protiv obrane Pistonsa, daleko najbolje u ligi, O'Neal je imao preko 70% šuta, što je nevjerojatno. 1-na-1 nezaustavljiv.
Mislim da Lakersi trebaju dobre šutere, i možda kojeg radnika. I onda taktika postaje vrlo jednostavna: spustiš loptu dolje na O'Neala, pa ako ga udvoje, on vrati loptu van na tricu, brza dodavanja, otvoren šut; ako ne, O'Neal ima zicer. Imaš i opciju koju su, na moje čuđenje, Lakersi rijetko koristili: blok O'Neala ili Malonea. Kad ti takvi trokrilni ormari naprave blok, imaš dovoljno vremena za popiti kavu i opaliti otvoren šut Plus još znamo koliko je Malone dobar u odblokiravanju (Stockton-to-Malone, tj. 125 kila se sjurilo prema košu, tko će stati na put, hehehe?). Još malo poboljšati obranu, i to je to. To je moje mišljenje.

Naravno, Bryant je u onim sezonama kad su osvajali naslove bio fenomenalan. Uz takvog Bryanta, malo bolje taktički kontroliranog od Phil Jacksona, mislim da ne trebaju mijenjati skoro ništa. Uz zdravog Malonea, možda zamjenu za Paytona, te ostale igrače koje imaju, glavni su kandidat za naslov.


Inače, ljudi, svaka čast svima
Lijepo pišete i vidi se da pratite neke timove i(li) igrače. Potaknuli ste me da se i ja potrudim pa ću uskoro napisati i ja nešto o Netsima.

Ima nekoliko stvari koje me zanimaju, a oduvijek sam ih bio lijen sam istražiti, pa ako ima koja dobra duša da to sve objasni, bit ću mu zahvalan. Pratim NBA dugo, ali ne na način da čitam članke po Internetu o timovima, o novodolazećim igračima i sl., jer su to meni čudne i nepouzdane informacije. Volim gledati utakmice i na temelju njih stvoriti mišljenje o igračima i momčadima.
Zbog svega toga imam mnoge rupe u osnovama NBA znanja, a vidim da ovdje ima znalaca koji te rupe mogu popuniti:
Za početak, kako otprilike izgleda kalendar jedne cijele NBA sezone (kad je draft, kad su prijelazni rokovi i sve to)?
Kako to ide s tradeanjem? (Šta ja znam, npr. kako utječe velik ugovor na mogućnost zamjene igrača, salary cap kao limit kojeg se nitko ne pridržava, zašto je bolje da se igrača tradea dok još ne postane free agent, i slični problemi koji utječu na (ne)mogućnosti manipuliranja klubova s igračima.)
I kako će sve to utjecati na slijedeću sezonu? Ima li još slobodnih igrača osim ovih koje ste napisali, i sl.?

Tnx i pozdrav svima!
__________________
There are two rules for success in life: 1. Don't tell people everything you know.
Nakaza is offline  
Old 19.06.2004., 06:00   #16
Ljudi pozdrav!!!

Ugodno sam iznenadjen ovako konstruktivnom i bogatom raspravom o number 1 sportu kod mene...
Iako volim nogomet, NBA mi ima poseban sarm, i pratim taj sport od 1994/95 sezone, i od tada navijam za Spurse.Inace vec godinama pratim odnos NBA i kladjenja(betting psychology, strategy, odds compiling, itd...), i mogu reci da sam na tome vec dobro zaradio. Necemo ovdje o sumama, jer za nekoga je taj novac sitnis, a za nekoga odlicna placa...


Inace sam moderator na basketball subforumu www.bettingadvice.com/forum
i pisem analize(predictions/analysis) za www.nbapunter.com

Analize su na engleskom.
(nick=> Satyr).

(ovo su samo neki od textova koje sam pisao tijekom sezone, zanima me vase misljenje:
http://forum.bettingadvice.com/viewtopic.php?t=14986

http://forum.bettingadvice.com/viewtopic.php?t=15099


a ovo je moja analiza Spurs-Lakers, koja je nazalost lose zavrsila, nakon furioznog pocetka Spursa...
http://www.nbapunter.com/articles/de...?us=alle&id=12


Volim diskutirati o NBAu, pogotovo kad naidjem na ljude koji su voljni konstruktivno izmjenjivati misljenja, bez malicioznih i pretencioznih komentara...

Napisat cu svoje misljenje o netom zavrsenoj sezoni ovih dana, dok mi se za neke prognoze za 2004/05 cini daleko,daleko prerano.


Inace, evo nekih vijesti iz NBA svijeta:::>




LA Lakers - "The Zen Master" Phil Jackson vise nece trenirati Los Angeles Lakerse, izjavio je GM Lakersa Mitch Kuptchak.
LA je odlucio ne ponuditi novi ugovor Jacksonu, ciji ugovor od 30 milijuna $ za pet godina, istice za mjesec dana.
Vlasnik Lakersa Jerry Buss ponudio je Jacksonu neku drugu funkciju u klubu(operativnu), ali Jackson mora tek odluciti o tome.
Inace, Phil Jackson je jedan od najuspjesnijih trenera u povijesti lige, s ukupnim skorom od 832-316 i uspjesnoscu od .725%


Druge vijesti iz "Hollywooda":
Vecina igraca ima "unsettled"(nerijeseni) ugovor, dok se Karl Malone jos predomislja hoce li igrati, Payton, Fisher, George,Medvedenko, jos uvijek imaju opciju izabrati odlazak iz Los Angelesa.

Najvece zvijezde Lakersa, Kobe Bryant i Shaquille O'Neal, takodjer imaju vise opcija.
Kuptchak je na nedavnoj press konferenciji izjavio da je najveci cilj zadrzati Bryanta, i dopustiti O'Nealu da bira hoce li ostati u klubu.
O'Neal, vidno uzrujan ovakvim raspletom(ocekivao je da ce LA inzistirati na njegovom ostanku, a Bryanta pustiti) otkazao je intervju bez komentara.
Vidjet cemo sto ce "Hollywood" jos smisliti, sigurno nas cekaju uzbudjenja...






Pozdrav svima!




Nimoy is offline  
Old 19.06.2004., 06:57   #17
Welcome, L.Nimoy!

Najprije, nekoliko odgovora za Nakazu:

-Draft pocinje za 5 dana, 17 sati, 30-ak minuta nakon sto ovo pisem. Dakle, 24. Trading slobodnih agenata (FA) i igraca koji zahtijevaju prijelaz u drugi tim - za otprilike mjesec dana; nisam bas siguran oko tocnog datuma.

-Velik ugovor i trade cap i te kako utjecu na razmjene i kupovinu igraca. Narocito se tesko rijesiti povrijedjenih igraca koje veze ogroman ugovor (Grant Hill). Oni koji zele ici i raskinuti ugovor mogu biti mijenjani za jeftinije igrace, ali one koji se mogu bolje prilagoditi novoj strategiji tima (vidi: Lakers).

-FA igraci cesto postaju slobodni na vlastiti zahtjev (opt out of contract) da bi ponovo potpisali skuplji ugovor s istim timom (Kobe, Malone, Spree, Van Exel, Nash...); drugoj grupi je jednostavno istekao ugovor, i oni su potpuno otvoreni za raznorazne opcije (Sheed, Ostertag, K-Mart, Ginobili, Divac, Giricek).

-Na sljedecu sezonu to ce imati strahovitog utjecaja, jer se ovakvo ljeto odavno nije dogodilo. Mozda zanimljivije od ovogodisnjeg play-offa.

-Najvazniji slobodni igraci:

Rasheed Wallace, Kenyon Martin, Okur, Swift, Q-Rich, Ginobili, Turkoglu, Ostertag, Barry, Clark, Darius Miles, Giricek, Divac, Dooling; i "option guys"

Kobe, Walker, Nash, Malone, Payton, Spree, Dampier, Van Exel, Camby, Troy Hudson.

Idemo dalje. Stvari se odvijaju kako sam vam i govorio prije pojavljivanja vijesti u novinama, pa cak i na internetu:

Lakers postaju Bryantov tim. $140M za 7 godina. Malone ostaje, ukoliko mu koljeno bude 100% do kraja sezone. On nece ici u druge timove. Uzeo je "option" kako bi izvukao vise od $1.6M. Jackson definitivno napusta tim. Trener: Kurt Rambis, Tomjanovich, povratak Pata Rileya (wow!?).

O'Neal, razljucen razvojem situacije, sam trazi da bude proslijedjen nekom drugom timu; Lakersima ovo odgovara. Znam, zvuci cudno - ali on postaje zaista pretezak, 32 godine nisu malo, a tim moze izvuci ogromne pare ili 2-3 sjajna igraca za njega dok jos vrijedi zlata. Za novac koji se izdvaja za O'Neila mogu se kupiti 2 Bryanta, ili gotovo Duncan+Garnett od prije godinu dana... Naravno, ovdje bi se doveli sjajni timski igraci koji ce rado igrati s Bryantom, a salary cap se cisti kao da ga nikad nije bilo. Fanovima LA i managementu nekontrolirano cure sline na ovakav razvoj dogadjaja.

(usput provjerite Novi Lakersi)

Ocekuje se, dakle, Fisher za veci novac, pokusaj rjesavanja Paytona za oslobadjanje dodatnih $5-6M, Kobe na 7 godina u usponu, mlada i perspektivna klupa, Malone kao mentor s 18-20 minuta po utakmici; za sav neocekivani novac moze se dovesti Nash/Van Exel/Hudson, Brand, K-Mart, Ratliff ili Dampier (neki od njih, ni blizu svi ). Uz malo upoznavanja i rada, ovo je ponovo sampionski tim - u najgorem slucaju dostojan polufinala u svojoj prvoj sezoni.

McGrady ide 99.9%, nakon sastanka s upravom kluba. Kako to neki strucnjaci rekose: moguci "Kobe+McGrady" je ili povijesni tandem - ili povijesna katastrofa. Ali, odlaskom Shaqa moze se dovesti igrac profila McGradya i jos jedna (polu)zvijezda tipa Nasha ili Martina. Wow.

A sad zamislite Houston s Mingom i Shaqom u petorci!!??

Cujemo se uskoro, vrijeme je za spavanje.
__________________
There's a big difference between propaganda and education: Education consists of giving someone all the information necessary for them to make up their own mind about something. Propaganda consists of making up somebody's mind for them and then giving them only the information that backs your conclusion.
Necronomicon is offline  
Old 19.06.2004., 10:46   #18
wow! zahvaljujem se svima koji ucestvuju u ovoj temi. uvijek me mucilo ljeto zbog male kolicine podataka koje bi nasao vezane za nba, a vidim da ovdje ima ekipe koja stvarno zna sve i svasta.
malo me izbedirala kolicina ljudi koju su postali protiv lakersa u play-off threadu, ali vidim da je ovdje malo neutralniji stav.
inace kao fan lakersa (necronomicon postajes moj novi idol! ) ali pogotovo Bryanta nadam se da ce ipak on ostati u ekipi. O'Neil je bog na centru ali ima 32 godine. I ako cemu gledati u buducnost, a ne samo na slijedece 2 sezone svakako bi zadrzao Kobea. Uz mladju ekipu, novog trenera mislim da to moze definitivno biti ekipa za prsten (ok, vjerovatno ne odmah).

anyway pratit cu sa zanimanjem ovo ljeto i ovaj thread. hvala svima

go lakers!
__________________
Kako oblikovati potpise...
wintermute is offline  
Old 19.06.2004., 17:04   #19
Osvrt na NBA sezonu 2003/2004(Part I)

Prica godine je zasigurno Detroit, koji je usprkos nedostatku velikih zvijezda, dosao do samog vrha, nisu nigdje zastali. Inace sam ljubitelj obrambenih taktika(volim i napadacku kosarku, ali obrana me posebno zanima), pa sam ostao fasciniran fantasticnim rjesenjima, konstantim presingom koji su vrsili nad Lakersima, i ne previse se zabrinjavajuci Shaq O'Nealom, koji je zapravo jedini opravdao ocekivanja Lakersa u finalu.

Bryant, Fisher, Rush, George,Payton, suteri koji su rijetko ostajali na otvorenom sutu, jer nije bilo posebnog udvajanja O'Neala(Pistonsi su jedinstveno rijesili problem «battle in the paint».U reketu su ostajali Wallace X2 duo, gdje je Rasheed vise bio orijentiran na forwarda, i nije se toliko bavio Shaqom, vec jednostavno zonskom obranom prostora.

Tayshaun Prince, vrlo pokretljiv, zadavao je probleme presijecanjem paseva, Billups i Hamilton su zaustavili Paytona(koji kao da nije bio prisutan na ovom finalu, nenaviknut na ovakvu hijerarhiju u momcadi), a zabijali su pomalo svi. Kad nije islo suterima, zabijao je cak i Mehmet Okur, Prince je imao nekoliko vaznih poena, Billups je bio konstanta, Hamilton pouzdan, Rasheed Wallace kljucan.»Sheed» je konacno pronasao svoj mir, iako poznat po brojnim nevoljama iz doba Portlanda, Rasheed je pokazao koliko moze, kada se konacno posvetio onome sto najbolje radi-kosarci.Sto se Ripa Hamiltona tice, on je samo dokaz da i Najveci, Michael Jordan nije uvijek u pravu. Dok je Jordan bio na celu Washingtona, zamijenio je Hamiltona za starog i ozlijedjenog Jerrya Stackhousea.

Ben Wallace je imao na desetke skokova, u obrani i napadu, premda znatno nizi i laksi od Shaqa, ima nevjerojatne post up sposobnosti, i cesto je frustrirao obranu LA ofenzivnim skokovima i poenima.

Mislim da su svi slozni u zakljucku da je MVP bila momcad, iako je Billups nakon lutanja po raznim klubovima i zasluzio ovakvu nagradu.

Coach Larry Brown, osvojio je prvi naslov u karijeri, sto je definitivno zasluzio. Nakon Joea Dumarsa, Rodmana, Isiaha Thomasa, i ostalih clanova sampionskih Pistonsa s kraja 80tih, ovo je nova generacija «Bad Boysa» novog milenija.

I to se dogodilo, Istok je prvi put nakon Bullsa krajem 90tih dobio NBA prvaka.
Medjutim, Detroit je momcad koja nije bila u ničijim kombinacijama, barem u samom pocetku. Sezona je bila vrlo zanimljiva i raznovrsna, pokazala da se i na neke manje momčadi moze racunati u skoroj buducnosti, poglavito Memphis, Cleveland, Denver....

Ovdje mozemo ubrojiti i Utah Jazz, ciji je trener legendarni Jerry Sloan napravio cudo. Nakon sto je vodio Malonea, Stocktona i Hornaceka u zlatnoj eri kluba, sada je zamalo napravio podvig s momcadi koja je bila otpisivana od starta, mnogi NBA analiticari i strucnjaci govorili su da ce Jazzeri biti kante za napucavanje, i da ce mozda i prognozirali im 20tak pobjeda. No, Sloan je slozio momcad, nije trebao zvijezde, nije trebao niti vrijeme, poceo je od nule i uspio.Stvorio jednu od najvecih prica ove sezone. Dakako, igracki. Ako govorimo o zbivanjima izvan terena, Lakersi ih debelo premasuju.Jazzeri dolaze iz Salt Lake Citya, mormonske zajednice, koja ne trpi skandale i pretjerano odvracanje od rada, grad koji ne zivi za show, nego za rad.

Sloan je imao momcad s dosta stranaca: Kirilenko, Arroyo, Stevenson, Lopez, kasnije im se pridruzio i nas Gordan Giricek.Imaju solidnog centra Ostertaga, i dosta igraca s klupe koji se mogu uklopiti u postojeci sustav igre. Odlicno se uklopio u takvu radnu sredinu, gdje se postuju samo rezultati i trud.Sloanu je zamalo izmakla titula trenera godine(koja je pripala Hubieu Brownu, vremesnom treneru Grizzliesa, koji je stvorio playoff momcad).Glavna snaga Jazza je u treneru, koji postavlja zestoku obranu(low zone), i momcadsku all round igru u napadu, s dosta paseva i trazenja pozicije za sut, timske igre, koja zamjenjuje nedostatak individualnih sposobnosti. Vrlo disciplinirana ekipa, i dok je god Jerry Sloan trener, ova ce momcad imati sto reci.Nazalost, Sloanova supruga Bobbie je nedavno izgubila bitku s rakom, pa je upitno hoce li ovaj legendarni coach nastaviti karijeru...

Slijedi osvrt na my favourite team, kojeg normalno najvise i pratim:>

San Antonio Spurs
Inace ekipa za koju navijam od 95/96 sezone, kad sam kao 11 godisnjak poceo skupljati slicice. ...Tada su me zadivili The Admiral, Elliott, A.Johnson, M.Malone, Del Negro, Rodman, i Spursi su mi omiljena ekipa US sportova.
Nakon sto su prosle godine pokorili sve, i osvojili naslov, s Duncanom i Robinsonom kao glavnim figurama,i neprobojnom man-to-man obranom, ove sezone trebali su smisliti zamjenu za Admirala, i nastaviti «twin towers» taktiku(high post) s 2 centra pod kosem, i Duncanovim sutevima s poludistance, pa su doveli slovenca Rashu Nesterovica, koji se pokazao solidnim, ali nista vise od toga. Dosta je Rasho napredovao u odnosu na neke ranije sezone iz Minnesote, pogotovo u obrani, ali ima jos mnogo za raditi da bi postao kompletan centar. Neki od nedostataka su asistencije, mogucnost (lakih) zabijanja, i uopce oslobadjanja na sut.

Tim Duncan, The Big Fundamental #21, je vjerojatno jedan od najboljih i najkompletnijih igraca koje je liga vidjela u zadnjih 10 godina.A ne moram ni naglasavati koji su sve kalibri igraca igrali u tom razdoblju.
Duncan, inace plivac(draftiran iz Wake Foresta 1999.), iako uopce nije gradjen za kosarku, ima nevidjeni talent i sposobnost prilagodbe bilo kojem protivniku i stilu igre, igrac koji je koristan na obje polovice terena.
Moze zabiti s poludistance, blizine, ima nevjerojatnu sposobnost zabijanja «clutch shotova», odlican je u obrani, i sto je najvaznije, vrlo pokretljiv.U top 5 lige u zadnje 3 godine. Ne voli skandale i velike izjave, radije suti i radi svoj posao...
Medjutim, Spursi su dokazali, na celu s coachem Gregg Poppovichem, da nisu samo «Duncan an others», nego da su prava ekipa. (to dokazuje serija od 11-2 dok je Duncan bio ozlijedjen u regularnom dijelu sezone).

Tony Parker-Sigurno jedan od najboljih playa lige, a samo mu je 21 godina. Belgijanac koji igra za Francusku, takticki je odlican(kao i vecina Spursa), i Poppovich mu je vec s 21 godinom dao potpunu odgovornost gradjenja igre i razigravanja momcadi. Uza sve to, jos je i suter, i iznimno brz, mislim da ce u slijedece 2, 3 sezone postati jedan od najboljih igraca lige.

Bruce Bowen-Najbolji defenzivni igrac lige. Iako je Ron Artest dobio nagradu «NBA Defensive Player Of The Year» , small forward Pacersa je potpuno puknuo pod pritiskom u playoffu. Nakon pocetnog «sweepa» Indiane protiv Bostona, uslijedile su znatno teze utakmice protiv Miamia, koji se uz glavnu zvijezdu rookiea Dwyane Wadea, orijentira na Lamara Odoma i Briana Granta(koji je ove sezone podbacio), i ima svega 7 igraca u rotaciji.

Ipak, Heat je zadao dosta muka Pacersima, da bi Artest potpuno podbacio u konferencijskom finalu protiv Detroita.
Bowen se dokazao kao odlican all rounder, igra zestoku obranu, zbog koje mu igraci cesto zamjeraju. Ali pokazao se vise nego ucinkovit, treneri drugih momcadi vec imaju izraz «ovo je nas Bruce Bowen» kad se neki igrac dokaze u obrani.

Manu Ginobili-Vjerojatno jedan od meni omiljenih igraca lige.Imao sam srecu da sam naisao na njegov forum prije 2 godine, i od tada sam u povremenom kontaktu s njim.
Argentinac europskog stila kosarke, tehnicki i takticki medju najzrelijim igracima lige, a tek je u drugoj godini. Dokaz njegovog samopouzdanja i poznavanja kosarke je i odlican nastup u proslogodisnjem NBA finalu protiv Netsa, kad je svojim potezima(stealsima, asistima) odlucio barem 2 utakmice. Jos samo da malo popravi sut za tricu, sve ostalo ide u pravom smjeru. Sklon atraktivnim zakucavanjima, s odlicnim court visiona, covjek koji je u NBA dosao tek nakon sto je potpuno sazreo kao igrac u Europi(pogotovo Italiji).Nedavno je proslavio 27. rodjendan. Iznenadio me poznavanjem Hrvatske kosarke, divljenjem Drazenu Petrovicu, i opcenito sportskim duhom, to je ono sto sam saznao iz njegovih 20tak mailova, u proteklih 1,5 godinu.

Ostali Spursi su vecinom role players, neki bolji, neki losiji:>
Hedo Turkoglu-kao i vecina turcina na njegovoj poziciji, prirodno nadaren za dalekometne suteve, solidne tehnike i igre u obrani, ipak se nije prometnuo u suterskog vodju, vec covjeka koji moze prelomiti utakmicu s consecutive tricama u kljucnim trenucima.
Cesto startao umjesto Ginobilija na poziciji dvojke.
Charlie Ward-nije puno igrao, njegovo vrijeme polako prolazi, solidan PG, ali bez nekih liderskih sposobnosti, za razliku od Parkera.
Jason Hart-zamjena za Parkera, provodi izmedju 4 i 8 minuta u prosjeku na parketu, solidan.
Kevin Willis-41godisnja legenda...covjek koji je poceo igrati u NBA kad je LeBron James imao 3 mjeseca. .Jos uvijek u zapanjujucoj formi, ali nije igrac velikih kapaciteta.
Robert Horry-Postoji jedna zanimljivost vezana za Horrya i proslogodisnjeg osvajaca naslova sa Spursima, legendarnog sutera Stevea Kerra.Naime, ovo je prva sezona u kojoj niti Horry niti Kerr nece osvojiti naslov, nakon 11 godina!
Horry je bio clan sampionskih Rocketsa, Lakersa, i Spursa,a Kerr Bullsa i Spursa.
Horry je poznati clutch suter, odlucio je dosta utakmica, ima mirnu ruku u zavrsnici, i igra solidno u obrani.

Spursi su i ove godine pokazali da su medju 3 najjace momcadi u ligi, i da usprkos fantasticnoj obrani imaju sto reci i u napadu.
Otvorili su seriju protiv Lakersa s 2 startne pobjede, u kojima su junaci bili Duncan i Parker, koji s nevjerojatnim potezima izbacili iz takta momcad iz LA.A tada je dosao Game 3, u kojem su bas Parkera i Duncana konstantno udvajali, a ostali Spursi su bili totalno nesuterski rapolozeni, dok je LA odlicno igrao i u napadu, Malone, Payton, Bryant, Rush, George...
Serija se nastavila, Game 4 je opet pripao domacinima(LA), ali Spursi su kroz utakmicu vodili i do 12 razlike...
Nimoy is offline  
Old 19.06.2004., 17:05   #20
Game 5 je bio nesto sto se rijetko vidja. Nakon sto je Duncan pogodio clutch shot u zadnjoj sekundi, pomislio sam, gotovo je, Spursi vode 3-2. Ali na satu je ostalo jos 0.4 sekunde.A tada,nakon timeouta, umjesto na Bryanta, LA je odigrao necuvanog Fishera, koji je pogodio 18 foot jumper za pobjedu Lakersa i vodstvo od 3-2.U sestoj je bilo tesko Spursima vratiti se nakon takvog soka, novinari i NBA analiticari su pisali da je rijec bila o «Championship Shotu» koji digne momcad do te razine da kasnije osvoje naslov...


(nastavak kasnije ::>prica o Hollywood Lakersima)...
Nimoy is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:46.