Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2017., 01:01   #3481
Ne znam, da sam muško, meni bi to bio žešći scary shit
Curka koju jedva poznaje, ISPLANIRA IM cijeli vikend.. dakle nema spontanosti, a očekuje se od njega da prihvati taj ''spontani poziv''.. čak i da to samo po sebi nije dovoljno scary, a jest s obzirom na to koliko su se realno poznavali... njezina reakcija na njegov pokušaj razgovora o tome je bila vrhunac scary shita i takva osoba u mojoj blizini ne bi više nikada mogla biti...
Kako je netko napisao, što je sljedeće? Planiranje zajedničkog ljetovanja, zajedničkog života, braka, djece i sl., MI?
Svatko tko se iole kuži u psihologiju, shvatio bi da ovakav pristup nije zreli pristup i da dotična ima nešto gadno neposloženo u svojoj glavi
Jedino što bih drugačije napravila jest da uopće ne bih ni krenula na taj put, dok o tome ne popričamo jer ono damn, ne poznaješ me.. ne znaš imam li nekih obaveza drugi dan, možda kućnog ljubimca, dogovor, nešto bilo što ... zašto bi itko bio lud ako u određenim godinama više ne želi takvu vrstu spontanosti?!
Još ajde da se poznaju pa da ga je htjela iznenaditi, ovako je to žešća psihijatrija!
__________________
~~ <3 I wanna know what love is... and I want you to show me... <3 ~~
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 08:44   #3482
Quote:
flyene kaže: Pogledaj post
Neki ljudi jednostavno nemaju avanturistički duh.
Da se ne osvrćem na razne upise kako bi situacija bila drukčija da sam to ja isplanirao, samo ću ti odgovoriti (a i desecima ostalih forumaša) kako meni vikend na Braču i nije neka avantura. Prije nego sam počeo svoj posao sam proputovao stvarno sve i svašta i rado ću ti poslati svoje putopise na PM

Da je ona meni u petak na kavi/ručku/večeri/soku/šetnji rekla "e, a što kažeš da odemo jedan vikend do Bola", priča bi bila drukčija. Dogovorili bi zajedno to i sad bi bio vjerojatno 2-3 kg lakši.

Meni je samo žao što vam ne mogu dočarati njene izraze lica i dernjavu nakon mog (ali stvarno) smirenog upita odakle sad to. Vjerujem da bi se velika većina nas ovdje ispričala uz dozu nelagode jer bi vidjeli da druga strana nije to očekivala.
Ako će mi izgled biti jedino mjerilo u životu što bi trebao, a što ne, onda ću za par godina pisati po šupendari. Fool me once shame on you...
fast-games is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 22:52   #3483
Ok... cijela ta ideja nije bila spontana jer je ona isplanirala sve detalje pa nema elemente avanture.
Ali da je meni došao tip koji mi se ful sviđao, ali ono baš sviđao i rekao da ne moram brinuti o pakiranju ičega i da ću s njim provesti vikend rekla bih AJMO! I ako nije spakirao baš sve što mi treba kupila bih negdje usput. Mislim da bi mi to što idem totalno nenadano negdje s tipom s kojim mi je baš dobro totalno bila avantura. Ali nismo svi isti.
S druge strane...kad sam bila s jednim za kojim nisam baš bila luda i kad mi se nenadano pojavio na vratima jer me htio iznenaditi nisam skakala od sreće. Mislim da sve ovisi o tome koliko nam se sviđa taj netko.
__________________
My mind is like my Internet browser, 19 tabs open, three of them frozen and I have no idea where the music is coming from.
flyene is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 22:55   #3484
Quote:
fast-games kaže: Pogledaj post

Meni je samo žao što vam ne mogu dočarati njene izraze lica i dernjavu nakon mog (ali stvarno) smirenog upita odakle sad to. Vjerujem da bi se velika većina nas ovdje ispričala uz dozu nelagode jer bi vidjeli da druga strana nije to očekivala.
Ako će mi izgled biti jedino mjerilo u životu što bi trebao, a što ne, onda ću za par godina pisati po šupendari. Fool me once shame on you...
OK... onda je dobro da nisi išao. Ako se ona derala samo zato što se ti nisi uklopio u njene planove, onda nije normalna. Ignoriraj moje prethodne postove. Sorry.
__________________
My mind is like my Internet browser, 19 tabs open, three of them frozen and I have no idea where the music is coming from.
flyene is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 00:39   #3485
Ja bih osobno bio sretan da upoznam curu koja zna i ima volje organizirati takve stvari. Čitam tu kako se čudite što je netko napisao da žene rijetko organiziraju tako nešto, ali i ja moram reći da poznam samo jednu jedinu ženu koja često organizira putovanja i izlete i ima smisla za to. Ostalih 20-ak žena koje poznajem sve prepuštaju organizaciju dečku ili onome s kim idu. One hoće putovati ali da sve izorganizira netko drugi. I one same za sebe kažu da ne znaju organizirati, nisu za to ili im se ne da. A da ne govorim o par njih koje čak nemaju nikakve želje nego im je potpuno svejedno kamo će putovati. Gdje su onda te poduzetne cure?
zeleni mentol is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 08:22   #3486
Ja imam tri prijateljice koje su rođene za organizaciju izleta i zabavne su. Vjerojatno bi se još neke dale u organizaciju izleta da nisu udane i da nemaju djecu. Tako da ih ima.
__________________
My mind is like my Internet browser, 19 tabs open, three of them frozen and I have no idea where the music is coming from.
flyene is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 15:58   #3487
Quote:
zeleni mentol kaže: Pogledaj post
Ja bih osobno bio sretan da upoznam curu koja zna i ima volje organizirati takve stvari.
To je jedna stvar, a druga je ovakvo ludovanje. Zbilja mi nije jasno (ne mislim sad tu na tebe) kako je nekima sve tako super ha-ha ležerno. Ljudi su bili na dvije kave, nisu se ni poljubili, a ova mu bez pitanja isplanira cijeli vikend, kupuje mu robu, a sve pod egidom "sudbina nas je spojila jer smo oboje bili na tako rijetkom i egzotičnom mjestu kao Bol na Braču".

Jok, uopće nije scary shit

Za spontanost je potrebna i određena razina povezanosti. Ajd da su ljudi tri mjeseca u vezi i baš im je fino pa ona napravi nešto takvo pa da još kažemo autoru - a dobro, pa htjela te malo iznenadit, opusti se.

Ne, dvije kave. Nijedan intiman dodir. I "nevjerojatna podudarnost" da su oboje bili u Bolu.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 19:37   #3488
Pa ne znam, da sam se našao u autorovoj situaciji otišao bi na Bol bez problema. Meni bi jedini potencijalni problem bio ako sam imao u planu nešto za taj vikend, u tom slučaju bi morao odbiti, ali da mi je vikend slobodan, zašto ne?

Po meni je puno drugačija situacija da muškarac ženi priredi takvo nešto, jer su žene ipak slabiji spol i u takvoj situaciji se žena može opravdano bojati silovanja, otmice ili nečeg sličnog, obzirom da ne poznaje dobro tog čovjeka sa kojim ide i ne može znati kakve su mu namjere. Što bi se na primjer meni moglo dogoditi u toj situaciji? Idem sa svojim autom, dakle ne može me odvesti kamo ona hoće. Čak i da skužim da je nekakva luđakinja, lako sjednem u auto i odem doma. Silovat me ne može jer dobrovoljno pristajem. Ako me pokrade, znam joj ime i prezime pa opet lako izađem na kraj. Jedino da me ima namjeru ubiti na spavanju, ali zašto bi zbog toga išla na Bol i koliko često se takvi slučajevi događaju?

Dakle kad sve zbrojiš i oduzmeš, imaš možda 1% šanse da će ti se dogoditi nešto loše, a istovremeno super priliku za provesti jako lijep vikend. Čak i da ti se ne dopadne, stigneš ju odjebati za ubuduće kad se vratite s mora.

Ja bi joj u tom slučaju jedino skrenuo pažnju na to da sa takvim iznenađenjima riskira da sve propadne ako sam ja već nešto dogovorio za taj vikend. A sve ovo ostalo ne bi ni malo zamjerio, naravno ako je cura normalna.
zeleni mentol is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 02:03   #3489
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
To je jedna stvar, a druga je ovakvo ludovanje. Zbilja mi nije jasno (ne mislim sad tu na tebe) kako je nekima sve tako super ha-ha ležerno. Ljudi su bili na dvije kave, nisu se ni poljubili, a ova mu bez pitanja isplanira cijeli vikend, kupuje mu robu, a sve pod egidom "sudbina nas je spojila jer smo oboje bili na tako rijetkom i egzotičnom mjestu kao Bol na Braču".

Jok, uopće nije scary shit

Za spontanost je potrebna i određena razina povezanosti. Ajd da su ljudi tri mjeseca u vezi i baš im je fino pa ona napravi nešto takvo pa da još kažemo autoru - a dobro, pa htjela te malo iznenadit, opusti se.

Ne, dvije kave. Nijedan intiman dodir. I "nevjerojatna podudarnost" da su oboje bili u Bolu.
Meni je isto zabrinjavajuća količina ljudi koja podržava ovakvu gestu cure, a zapravo totalno neutemeljenu, s obzirom da među njima nije bilo ništa više osim poslovne suradnje i te kave koju su popili i možda nekog potencijalnog odnosa koji se trebao početi razvijati, ali eto vidimo iz priloženog da je bolje da nije!
Svatko tko se iole kuži u psihologiju, imat će jedan veeeliki alert iznad glave kod ovakvih gesti od strane realno unknown osoba, svejedno jel m ili ž

OT: ne sjećam se da je ijedan moj dejt bio nešto posebno čudan ili najgori, nema zapravo nijedan koji bih izdvojila jer su svoja lica pokazali kasnije ali je bil jedan koji mi je nakon doslovno 3 dejta rekao da me voli... nije bilo idućeg!
__________________
~~ <3 I wanna know what love is... and I want you to show me... <3 ~~
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 10:01   #3490
Quote:
agathos kaže: Pogledaj post
OT: ne sjećam se da je ijedan moj dejt bio nešto posebno čudan ili najgori, nema zapravo nijedan koji bih izdvojila jer su svoja lica pokazali kasnije ali je bil jedan koji mi je nakon doslovno 3 dejta rekao da me voli... nije bilo idućeg!
Je, ti koji te voooole čim te upoznaju, to je baš red flag. Mojoj frendici je tip na prvom dejtu kazao da mu je ona tako super i predivna i prekrasna da želi da odmah usele skupa Bili su vani još jednom, frajer je na kraju ispao takav megasajko preko poruka i poziva da se noću osvrtala preko ramena.
Na onoj temi o znakovima potencijalno zlostavljačke veze žene prilično redovito navode preuranjene izjave grande ljubavi kao signal.
violent_violet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 14:21   #3491
Quote:
agathos kaže: Pogledaj post
Meni je isto zabrinjavajuća količina ljudi koja podržava ovakvu gestu cure, a zapravo totalno neutemeljenu, s obzirom da među njima nije bilo ništa više osim poslovne suradnje i te kave koju su popili i možda nekog potencijalnog odnosa koji se trebao početi razvijati, ali eto vidimo iz priloženog da je bolje da nije!
Svatko tko se iole kuži u psihologiju, imat će jedan veeeliki alert iznad glave kod ovakvih gesti od strane realno unknown osoba, svejedno jel m ili ž

OT: ne sjećam se da je ijedan moj dejt bio nešto posebno čudan ili najgori, nema zapravo nijedan koji bih izdvojila jer su svoja lica pokazali kasnije ali je bil jedan koji mi je nakon doslovno 3 dejta rekao da me voli... nije bilo idućeg!
Baš to. I najveći naglasak je na onom "bez pitanja". Znači, ljudi koji si objektivno nisu još apsolutno ništa, i bez pitanja mu isplanira vikend, kupuje robu, itd.

Nemam ništa protiv spontanosti, dok sam bio aktivan na Cupidu znao sam otić s objektivno nepoznatim curama (izuzevši nekoliko dana/tjedana dopisivanja) na par dana u Budimpeštu, Ljubljanu, Beograd i svaki put je bilo super. Ali smo se dogovorili oko toga. Nisam joj došao s koferom na vrata bez najave, što je neki ekvivalent ovom s "idemo na Bol".

Uostalom, i slično je tom "volim te" na prvom dejtu (ili nekom od prvih) - svojevrsna varijacija turbo preintenzivne i nenormalne reakcije na to da ti je s nekim bilo lijepo na jednoj kavi.

I ono što neki kažu, okej glupa joj je reakcija bila (ali inače je "simpa" ili "nije ništa strašno"). Pa reakcija je bila jedina kakva je i mogla bit, to i je poanta. Netko kome padne napamet isplanirat vikend (uplatit apartman na Braču džizs) i kupit robu nekom s kim je bio na dvije kave, bez ijedne jedine riječi najave ili pitanja, taj će tako reagirat. Neće reć "uh, imaš pravo, ma sori malo sam se zanijela, ali totalno si u pravu, ispričavam se". Jasno da se smrtno uvrijedila i počela dramit.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 00:47   #3492
Quote:
fast-games kaže: Pogledaj post
nego kada sam ju pitao od kuda sad to sve i nakon što mi je rekla da mi je kupila sve te stvari sam jednostavno skrenuo na odmorište i pitao "daj ok, od kud sad to sve tako naglo, ajmo popričat". TOČNO tim riječima.
Tvoja reakcija je bila najnormalnija. Ostao si zbunjen tim nenadanim postupkom i ajde sad da vidiš o čemu je riječ. Ja bi isto nešto slično priupitao da vidim otkud ta "ideja/plan".

Quote:
fast-games kaže: Pogledaj post
Za uzvrat sam dobio HISTERIZIRANJE u autu i naputak da ju iste sekunde vozim za Karlovac, pa će tamo na bus. Na naplatnima već zove frendicu da ostaje na vikendu kod nje.
Ne kajem se iskreno, jer mi ne treba u životu osoba koja će mi histerizirati radi nenajavljenih planova. Pogotovo ako se znamo (osobno) nekoliko tjedana.
Red Alert. Nažalost po meni je tu riječ o nezreloj osobi jer da je ta osoba zrela ne bi tako sigurno odgovorila, već bi normalno popričala, rekla tipa: ovo je naša "getaway" avantura od svih ljudi, svega i svačega.
Karikiram, onda bi to po meni bilo ok, recimo.

Imam primjer sličan po reakciji tvome.
Moja bivša koja nikad nije radila i ne zna kakav je to osjećaj, se preko svoga šogora uplela meni u posao, nazvala na mob i rekla: "Moraš prihvatiti ovaj posao. To ti je super prigoda. Ne budi tvrdoglav." Ja gledam koji vrag?
Ja poslušao njezinog šogora i rekao ne, taj posao mi ne odogovara(zaposlen sam bio i prije i tijekom i nakon toga razgovora) jer trenutno mjesto gdje radim mi odgovara.

Kad sam bivšoj rekao u šetnji poslije, da sam odbio, dobio sam toliku histerizirajuću reakciju da sam ostao zatečen.
Ona je tad popljuvala mene i moje mane, rekla da sam uhljeb u hepu(radim u privatnoj firmi, zaposlio se sam bez ičije veze), kako nisam mislio na nju i našu zajedničku budućnost(ti shvaćaš da si mi ti djevojka, a ne žena i/ili majka moga djeteta), da ću ostati bez posla(jer dobro radim svoj posao i moj je šef zadovoljan samnom?) i najače od svega da će mi se rugati za dvije do tri godine na principu vidiš da sam imala pravo( počni ti raditi pa ćeš vidjeti kako je to).
Mogu samo reći da je ta veza potrajala jos svega mjesec i pol dana poslije toga. Ali i to je bilo previše, neki bi rekli da sam lud, ali eto vjerujem u "second chances".

Fora je u tome što šogor radi u istoj firmi gdje i ja, tako da nakon što sam prekinuo s bivšom i dalje je akward između mene i njega, naravno sve zbog njenog uplitanja

Mogu samo zaključati iz svog primjera, da vrijedi ono pravilo(pardon na izrazu) "ne seri tamo gdje jedeš.

Quote:
fast-games kaže: Pogledaj post
Čuli smo se dva dana nakon fijaska, telefonom i strogo poslovno. (ne možemo se izbjeći taman i da želimo) Ispričali se jedno drugome i ajmo dalje svako po svome.
Bitno je da ste se ispričali jedno drugome. Znači nije akward na poslu niti kad komunicirate? Ako je tako onda svaka čast
Bjelkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 03:00   #3493
Quote:
Bjelkon kaže: Pogledaj post

Imam primjer sličan po reakciji tvome.
Moja bivša koja nikad nije radila i ne zna kakav je to osjećaj, se preko svoga šogora uplela meni u posao,
nazvala na mob i rekla: "Moraš prihvatiti
Cime te privukla?

Sta radi, kad po cijele dane, ne radi?
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 07:29   #3494
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Cime te privukla?

Sta radi, kad po cijele dane, ne radi?
Pa sređuje se da bude lipa i privlači muškarce, što bi radila žena drugo
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 08:33   #3495
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Cime te privukla?

Sta radi, kad po cijele dane, ne radi?
Studira jedan od dva smjera/zanimanja koja vecina Hrvata uzme, pa se potom nada da ce se negdje zaposliti. Privukla me izgledom, plus kad smo se tek poceli vidati inteligencijom.
Ja ti imam malo cudan geek/streber humor koji je malo vise zahtjevan da ga se shvati. Ona ga je shvacala i smijala se tome.

Naravno kako je vrijeme odmicalo, ljudi se opuste i tada zapravo vidis kakav je tko. I tako je bilo i s njom.
Bjelkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 19:59   #3496
Quote:
fast-games kaže: Pogledaj post
Ja sam bio toliko u šoku da sam od pomutnje sjeo u auto i počeo vozit i tek tamo iza Lučkog sam smogao hrabrosti da ju pitam kaj smo s glavom.
Kaj smo s glavom.

Kako slatko
__________________
I may love to shop but I'm not buying your bullshit.
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2018., 04:01   #3497
slijedece sto cu napisati nije se dogodilo meni, vec mojoj kolegici...

izisla ona sa tipom, naravno dosao on po nju...cijelu vecer je samo on pricao, inace tatin sin, ja ovo, ja on, ja sam najbolji i slicno...ona nije uspijela ni na wc otici, ovaj samo brsli, ne mozes ga prekinuti...vraca on nju kuci i u autu ima bunt kemijskih olovaka, cak 74 komada...prebrojala ona...u sali uze ona jednu i veli njemu: e bas mi fali jedna fina za faxa, hvala ti...a on ce histericno : NEEEEEE...treba meni za posla!!!!!!!!!!! jesi ti sva!!!??!

vise se nisu ni vidjeli ni culi...
Cube777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2018., 06:45   #3498
Quote:
zeleni mentol kaže: Pogledaj post
Ja bih osobno bio sretan da upoznam curu koja zna i ima volje organizirati takve stvari. Čitam tu kako se čudite što je netko napisao da žene rijetko organiziraju tako nešto, ali i ja moram reći da poznam samo jednu jedinu ženu koja često organizira putovanja i izlete i ima smisla za to. Ostalih 20-ak žena koje poznajem sve prepuštaju organizaciju dečku ili onome s kim idu. One hoće putovati ali da sve izorganizira netko drugi. I one same za sebe kažu da ne znaju organizirati, nisu za to ili im se ne da. A da ne govorim o par njih koje čak nemaju nikakve želje nego im je potpuno svejedno kamo će putovati. Gdje su onda te poduzetne cure?
Ja sam nekako sklona misljenju da zene prepustaju muskarcu izbor i organizaciju da bi se oni bolje osjecali, jer ako one uvijek sugeriraju, tada bi se muskarac osjecao lose jer nikad ne inicira akciju ...iz mog iskustva, kad bi imala previse ideja i sugestija, nisam bas naletila na susretljivost, dosta puta bi se desilo da nesto sugeriram a on okrene na ono sta bi on, a prije uopce nije imao ideju di bi

Ne mogu zamisliti vezu u kojoj nigdje se ne ide, nemora to biti nista skupo, dapace, tipa izleti, nekakvo planinarenje, ma samo kratak put po dalmatinskim gradovima zna biti super..u suprotnom je veza dosadna
Gorgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2018., 13:49   #3499
Najgori dejt je bio kad sam izasla s likom na pice i on je bio cili ukocen i sutljiv, ja sam cijelo vrijeme pricala. I ono lik je bio totalno razocaranje, a jos gori dio je bio kad me na kraju dejta pitao hocemo se opet vidjeti i broj... Ja sam u zemlju propala. Onda me iznapadao sutradan da sam radila budalu od njega, sto sam isla s njim na dejt ako nisam mislila vezu itd... Ugl katastrofa.
strijelcica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2018., 14:09   #3500
Trebali smo ići u kino, ja obukla crnu haljinu, sredila se, on je kasnio jer je zaboravio i onda došao obučen u trenirku.
U kinu sam se skroz odmaknula od njega jer nisam htjela da ljudi uopće pomisle da smo skupa
Pegi B. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:31.