Natrag   Forum.hr > Sport > Košarka

Košarka Loptost radovanja pod obručima

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2004., 13:39   #1
Oni igraju na snagu, sto mi se nikada nije svidjalo.

Zato je odlaskom Magica i Jordana za mene NBA liga postala nezanimljiva.
Vanjushka is offline  
Old 30.11.2004., 15:13   #2
Pa ne znam, ja se baš ne bih složio ni sa čime od navedenog, osim sa činjenicom da sad i bezvezni papci dobivaju kamione love.
To stoji i to je jedan od razloga zašto bi opet moglo doći do lockouta.
Ne znam koliko su prije ljudi bdjeli zbog utakmica, kod mene se ništa nije promijenilo (osim što sam nekad bio studoš, pa sam to mogao, a sada bih, ali mi ne ide ).

Kvaliteta igre generalno je opala, ali mislim da i dalje ima fenomenalnih igrača - Kobe Bryant (do prošlog ljeta sam ga smatrao najboljim igračem na svijetu, sad ipak mislim da je kreten), Kevin Garnett, Jason Kidd, Tim Duncan i, možda najbolji od svih, LeBron James... Točno, nitko od njih nije ni Magic ni Jordan... još. Ne mislim da su zato manje zanimljivi.
__________________
Hawkeye: I will not carry a gun, Frank. When I got thrown into this war I had a clear understanding with the Pentagon: no guns. I'll carry your books, I'll carry a torch, I'll carry a tune, I'll carry on, carry over, carry forward, Cary Grant, cash and carry, carry me back to Old Virginia, I'll even 'hari-kari' if you show me how, but I will not carry a gun.
Lloyd Dobbler is offline  
Old 30.11.2004., 17:31   #3
Svi koji posjećujemo ovaj topic isto mislimo i isto doživljavamo NBA.
Moj entuzijazam u praćenju lige nije splasnuo ni nakon 15 godina intenzivnog praćenja makar su se promijenili i igraći i stil igre,a što se tiće tog famoznog mlaćenja novaca o kojem svi kukate meni uopće ne smeta
I LOVE THIS GAME!
__________________
Šokirani korisnik
doondo is offline  
Old 01.12.2004., 10:00   #4
Quote:
Vanjushka kaže:
Oni igraju na snagu, sto mi se nikada nije svidjalo.

Zato je odlaskom Magica i Jordana za mene NBA liga postala nezanimljiva.
A Kobe,carmelo,garnett,Duncan,Kidd je baš igraju na snagui nemaju tehnike.
Freek is offline  
Old 01.12.2004., 12:40   #5
Pitanje Kemalu Montenu u nedjelju na TV:
"Kemo, zasto ne pjevas nove pjesme?"
Kemo odgovara otprilike ovako:
"Raja ih ne trazi, mozda im nisu dobre, al Arsen mi je jednom rekao da ce i te nove biti dobre kad ostare"

Za 10 godina ce se pricat kako su Kobe, Duncan i ekipa bili prefinjeni tehnicari i da NBA nije kao nekada. Kad su igrali Magic i Jordan svi smo bili mladji i gledali smo NBA otvorenih usta, jer smo bili fascinirani mitom o NBA. Cak su mi i svi ti silni time-outi u zadnjoj cetvrtini bili zanimljivi.
wes craven is offline  
Old 01.12.2004., 14:03   #6
Re: Krah i kolaps NBA manije

Quote:
young.but.dead kaže:
Tamo sredinom 90ih se NBA pratio masovno - jordan, barkley, kemp, malone, pippen, ewing.... pa se pricalo o shaqu kao dolazecoj zvijezdi.. Skupljao sam postere, cekao prijenose do 3 ujutro, mislim da je tada košarica ozbiljno ugrozila nogomet kao najpopularniji sport u HR. A sada neki likovi koji dobivaju 10ak miliona po sezoni i osvajaju 7ma mjesta na OI i SP glume face i pokušavaju se prodat pod extra klase
jedini plus sad je veci broj stranaca u ligi al i to dovoljno govori o kvaliteti lige - brezec, kasun, planinić.... ili npr atkins kao prvi play

ipak je američki model sporta preisforsiran i kratkog trajanja
Ne bih se slozio u potpunosti, mislim da je doslo do jedne "smjene generacija", i opcenito revolucije u sportu, pa tako i u košarci. Neko vrijeme nije bilo kalibra igrača u nogometu tipa Van Basten, Pele, Gullit, Maradona, Falcao, itd, pa eto danas imamo Ronaldinha, Kaku, Adriana, Shevchenka, koje npr. nismo imali prije 5, 6 godina.

Ipak, nije dobro previše daleko u usporedbi ići, jer Američki sport je nešto drugo, iz korijena drukčijeg pristupa nego Europski sport, od navijanja, praćenja, same igre, pa do generalnog stava prema pojedinom sportu.

>Što se tiče Američke nacionalne košarkaške selekcije, oni su još jednom dobili potvrdu da bez najjačeg sastava na jakim turnirima nemaju što tražiti kad se dijele zlatne i srebrne medalje. Ipak, s najjačim sastavom bili bi legitimni kandidati za vrh. Dakle nemojmo pretjerivati, niti je USA basket team zadnja rupa na svirali, ali bogami mogu zaboraviti nekdašnju dominaciju.

>Prije desetak godina košarka je općenito imala drukčiji tretman, što ne znači da je sada bolje ili lošije(čemu uopće takve paralele vući), samo je drukčije.
Nekad je navijanje za Chicago Bullse bio kult(hehe i tada sam navijao za Spurse, da ), danas se ljudima ne da baš gledati Detroit, San Antonio, Sacramento, Utah, Dallas...

Naravno, nekima. Jer mi ostali, trajno inficirani NBA fanatizmom i dalje stojimo iza izjave da nema bolje stvari od gledanja NBA playoffa. (Iznimke naime uvijek postoje, kao Ivanišević, Hrvatska repka, itd), ali danas ću puno radije pogledati utakmicu Spursa i Mavericksa nego Dinama i Heerenveena(iako ću gledati oboje zapravo ).

Broj stranaca u NBA ligi se stvarno povećava iz sezone u sezonu, Europska košarka je sve bolja, igrači dolaze u NBA puno kompletniji nego nekada, iako ta hiperprodukcija ima i svoje loše strane, kao razni Kasuni, Šundovi, Bagarići, itd, čija minutaža po utakmici rijetko prelazi brojku 5 ili 6.


Da ne bi odmah započeli sa žestokim raspravama, zaključit ću u optimističkom tonu: Stojim iza stava da NBA liga ne slabi, već se jednostavno mijenja. Istina je da LeBron James, Carmelo Anthony, Manu Ginobili, Pedja Stojaković, i ostali nemaju karizmu jednog Chamberlaina, Birda, Jordana, Magica...ali tko kaže da jednog dana neće imati?
Današnja košarka ima dosta taktičkog nadmudrivanja, nije sve u lijepom šutu na kraju utakmice,iako ima i toga.
Duncan, O'Neal, Bryant, Parker, Bibby, Amare Stoudamire, Kirilenko, Nash, Wallace, Allen...ima igrača koji nas i dalje tjeraju da svakodnevno pratimo i gledamo utakmice...barem neke od nas...
Nimoy is offline  
Old 01.12.2004., 14:05   #7
Quote:
young.but.dead kaže:
slažem se sa sve 3 konstatacije
Šta si ti, jehovin svjedok ?
Nimoy is offline  
Old 01.12.2004., 14:34   #8
Quote:
young.but.dead kaže:
od kud ti to?

btw nisam ni rekao da nitko više ne prati nba ali sigurno je u hr taj broj manji nego prije 7-8 godina

pa izvuko si iz čovjekovog posta(Lloydovog) stvari koje se "tebi sviđaju", a poanta njegovog posta je bila potpuno drukčija. Well beat me with a stick and call me Caroline ali zar to tocno ne rade Jehova's witnesses?
Nimoy is offline  
Old 01.12.2004., 15:24   #9
Nije samo riječ o smjeni generacija. Kada se radi o čitavom sportu onda uvijek mora biti dobrih igrača. Jedni koji jesu, jedni koje odlaze i jedni koji dolaze. Problemi koji jedu NBA ligu su:

-sve češće preskakanje koledža i igranje u NBA već nakon srednje

-preveliki novci

-previše stranaca, definitivno njih 40% nema mjesta tamo, tj. sada ima, ali da se poštuje ono gore ne bi ih bilo
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Old 01.12.2004., 15:47   #10
Quote:
robybaggio kaže:
Nije samo riječ o smjeni generacija. Kada se radi o čitavom sportu onda uvijek mora biti dobrih igrača. Jedni koji jesu, jedni koje odlaze i jedni koji dolaze. Problemi koji jedu NBA ligu su:

-sve češće preskakanje koledža i igranje u NBA već nakon srednje

-preveliki novci

-previše stranaca, definitivno njih 40% nema mjesta tamo, tj. sada ima, ali da se poštuje ono gore ne bi ih bilo
slažem se sa sve tri točke.
Nimoy is offline  
Old 01.12.2004., 17:56   #11
Quote:
L.NimoyInvadesMetal~ kaže:
slažem se sa sve tri točke.
You go, Caroline!

Treba napomenuti i preveliki broj momčadi, što za posljedicu ima i strance papke u NBA. Sports Guy je jednom u svojoj kolumni se malo poigrao i napravio ŠBBKBB disperzalni draft zadnjih 8 momčadi (Charlotte, Memphis, Toronto, Minnesota, Miami, Orlando, New Orleans, Dallas). I odjednom ti neki igrači koji su sada prvi ili drugi u svojim momčadima postaju 4. ili 5. u nekim drugima, koje time automatski postaju puno bolje.
Naći ću već negdje...
__________________
Hawkeye: I will not carry a gun, Frank. When I got thrown into this war I had a clear understanding with the Pentagon: no guns. I'll carry your books, I'll carry a torch, I'll carry a tune, I'll carry on, carry over, carry forward, Cary Grant, cash and carry, carry me back to Old Virginia, I'll even 'hari-kari' if you show me how, but I will not carry a gun.
Lloyd Dobbler is offline  
Old 01.12.2004., 19:36   #12
Quote:
young.but.dead kaže:
previše loših stranaca al i puno loših amera = opcenito previse losih igraca
Točno, loši Ameri zbog moje prve točke, a loši stranci zbog toga. A prva točka zbog velike love, a to je druga točka. To je sve začarani krug. I sumnjam da za to ima lijeka. Klubovi para imaju, američki igrači para imaju, Europljani para imaju. Svi su financijski namireni i nikome nije u interesu da se nešto mijenja.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Old 01.12.2004., 20:36   #13
Imidž NBA je sasvim sigurno narušio neuspjeh na zadnjim OI i SP. Iako nebih se složio da kvaliteta opada, nemože mi nitko reći da su Shaq , Kobe , Garnett, James, Kidd.. lošiji od top 5 igrača od prije 10 ili 20 godina.
Mislim da ono što se sad događa jeste da NBA polako postaje demistificirana. Prije je to bio dalek i nedokučiv svijet i informacije su se teško dobijale pa se sve skupa činilo nekako ekskluzivno. Danas u doba interneta i satelitskih kanala svi znaju sve o NBA i čini mi se da to polako gubi draž.
Isti takav odnos imaju i evropske ekipe kada igraju sa amerikancima. U finalu OI u Barceloni sve ekipe su stajale na parketu i gledale kako igraju NBA zvijezde.
E danas je to savim drugačije tj. nitko ih ne jebe 5% i svatko će ih udariti svom snagom pa što bude.
Dakle generalni odnos se promjenio, mada mislim kada bi NBA poslala ZAISTA najjaču ekipu na Olimpijadu opet bi nalomili sve 20-30 razlike.
__________________
Liberalčić. Progresivčić.
Skeewe is offline  
Old 01.12.2004., 22:10   #14
Re: Re: Krah i kolaps NBA manije

Quote:
L.NimoyInvadesMetal~ kaže:
Broj stranaca u NBA ligi se stvarno povećava iz sezone u sezonu, Europska košarka je sve bolja, igrači dolaze u NBA puno kompletniji nego nekada, iako ta hiperprodukcija ima i svoje loše strane, kao razni Kasuni, Šundovi, Bagarići, itd, čija minutaža po utakmici rijetko prelazi brojku 5 ili 6.
Tipičan primer dobrog igrača koji nije uspeo je Darko Miličić, najbolji mladi igrač u SCG, najbolji igrač Hemofarma... Zbog njega su morali da malo iskrive pravila vezana za draft (nije imao ni 18 godina kad se prijavio za draft), bio je drugi pik prošle sezone, dečko koji obećava i više od toga... A sad, nakon odigrane sezone njegov ukupan uspeh je manje od 2min po utakmici, ukupno par skokova i asistencija, a nisam siguran da li je zabio koji koš...
pera_detlic is offline  
Old 01.12.2004., 22:21   #15
A pored svega gore napisanog mislim da NBA nikad neće imati neke čari evropske košarke, jer sem Knicks-a nijedan klub nema prave navijače, tj. Amerikanci ne znaju da navijaju, da bodre svoj klub. Sve se svodi na "Defence", "Sweep 'em" i na muziku sa zvučnika...

Amerikanci na utakmice ne dolaze da bi navijali za svoj klub, jednostavno ne znaju... Možda je to prednost, bar nema makljanja, ali atmosferu u Pioniru nikad ne bih menjao za NBA...

A pored toga, klubovi u NBA se ne bore za opstanak. Oni mogu izgubiti sve utakmice i opet da računaju na veliku zaradu...
pera_detlic is offline  
Old 02.12.2004., 09:01   #16
Quote:
young.but.dead kaže:
30 ekipa se čini kao puno ali u npr nogometu je disperzija još veca
Da, ali nogomet igra 11 igrača, američki nogomet 15-tak (ne znam točno), a košarku samo 5. Tu je puno teže sakriti nedostatke.

A ne bih ja još otpisao Miličića. U svojim prvim sezonama su i Bryant i Garnett i Nowitzki i McGrady izgledali između osrednjeg i neimpresivnog. Osim toga, Larry Brown je i inače alergičan na rookieje. Vjerojatno bi, da je, recimo, u Charlotte, puno više igrao i vidjelo bi se je li taj klinjo k čemu.
__________________
Hawkeye: I will not carry a gun, Frank. When I got thrown into this war I had a clear understanding with the Pentagon: no guns. I'll carry your books, I'll carry a torch, I'll carry a tune, I'll carry on, carry over, carry forward, Cary Grant, cash and carry, carry me back to Old Virginia, I'll even 'hari-kari' if you show me how, but I will not carry a gun.
Lloyd Dobbler is offline  
Old 02.12.2004., 10:32   #17
Evo da i ja napišem par stvari...
Ne vidim što je loše u tome da igraći dobivaju takve masne pare jer da ne idu njima dobili bi ih papci koji sjede u uredima tih klubova i sa košarkom nemaju veze (Donald Sterling npr.).

Zatim, ne slazem se da danas nema dobrih i zanimljivih igraća. Ta nostalgija se javlja zato što je nekada u Hrvatskoj NBA gotovo postala glavna stvar, imali smo prijenose, NBA Actione i opčenito hype je bio oko svega toga...

I danas ima brdo zanimljivih i atraktivnih igraća. npr. Iverson, Kobe, LeBron, (McGradya sada neću spominjati zbog katastrofalne igre u Houstonu), Garnett, Marbury itd...

Što se novca tiće, baš me briga koliko tko dobiva no žao mi je vidjeti da se neki klubovi uništavaju potpisivanjem maksimalnih ugovora sa igraćima koji ih ne zaslužuju (Kenyon Martin, Kirilenko, Gasol itd.).
Maksimalni ugovor zaslužuju samo ekstra igraći koji su dobri po svim mjerilima, npr. Garnett, Duncan, Shaq, Kobe, Iverson, Nowitzki, možda Jermaine O'Neal i Kidd...
Gilach is offline  
Old 02.12.2004., 15:26   #18
O tome sam i govorio kad sam rekao da papci dobivaju veliku lovu. Naravno da su svi ti ugovori suludo predimenzionirani. Mislim, dobivati $10 mil. godišnje za igranje košarke je (naravno da bi u to upali i nogomet i formula 1, ali to nije bitno). Problem je što momčadi same sebi pucaju u noge davajući idiotske sume zamjenjivim igračima.

A inače, nije mi jasno zašto svi toliko sline nad tim Marburyem? Što je taj napravio osim što je otkantao mogućnost da stvori dinastiju s Garnettom?
__________________
Hawkeye: I will not carry a gun, Frank. When I got thrown into this war I had a clear understanding with the Pentagon: no guns. I'll carry your books, I'll carry a torch, I'll carry a tune, I'll carry on, carry over, carry forward, Cary Grant, cash and carry, carry me back to Old Virginia, I'll even 'hari-kari' if you show me how, but I will not carry a gun.
Lloyd Dobbler is offline  
Old 02.12.2004., 18:52   #19
Quote:
Lloyd Dobbler kaže:
A inače, nije mi jasno zašto svi toliko sline nad tim Marburyem? Što je taj napravio osim što je otkantao mogućnost da stvori dinastiju s Garnettom?
Atrakcija i zabava, jebeš dosadnjakoviće u NBA.... A i kad pogledaš brojke, čovjek godinama uredno zabije +20 koševa po utakmici i konstantno je među prva 3-4 asistenta lige....
Gilach is offline  
Old 02.12.2004., 21:19   #20
Quote:
young.but.dead kaže:
da za košarku tu treba samo 5 - i opet ih nema ni toliko dobrih!
oo ima i to prviše. Ima momčadi gdje ima za cijele dvije ekipe fanstastičnih igrača.
Freek is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:29.