Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2009., 11:14   #561
Najbolje ostaviti 24 sata barem.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 16:29   #562
ima ko kameru?
Hugach is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 17:16   #563
Quote:
Hugach kaže: Pogledaj post
da te pitam di tocno na britancu...znam tamo jedu vilu jako staru (vila auer) pre strasno nesto bio sam gore, navodno da je izgrađena na nekom groblju i da je osjednuta duhovima, o tamo dozivnjenom iskustvu sad nebi!

Di je ta vila? Ja živim na Britancu...Misliš na onu kod Zlengaja?
__________________
Go beyond everything...
Unicorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 17:18   #564
Aha, Nazorova, nisu mi se prikazali odmah postovi...Otići ću pogledat to sutra navečer ak bu lijepo vrijeme..
__________________
Go beyond everything...
Unicorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 17:48   #565
Ajde pa javi dojmove
A kaj ćeš vidjet po mraku?
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 18:06   #566
Nejdi sama, da ne dobijes slom zivaca!
Hugach is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 01:03   #567
Quote:
Hugach kaže: Pogledaj post
Nejdi sama, da ne dobijes slom zivaca!
Ne brini, imam iskustva...prvo otić po danu da se vidi da nisu tamo namješteni zvučnici i rekviziti koji bi mogli plašiti, pa onda tek navečer sa lampicom i fotićem

Ali zanimam me tko to prodaje trenutno, da moj team i ja možemo pitat kao doć razgledat, a za navečer je lako
__________________
Go beyond everything...
Unicorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 01:04   #568
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Ajde pa javi dojmove
A kaj ćeš vidjet po mraku?

Zato se nose fotići, kamere, svjetiljke i snimač zvuka
__________________
Go beyond everything...
Unicorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 10:52   #569
Navodno ovi

http://www.eurovila.hr/onama/

No ne vidim na popisu Vilu Auer. Ako je u rasturenom stanju, može se sigurno ući i samostalno.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 14:01   #570
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Navodno ovi

http://www.eurovila.hr/onama/

No ne vidim na popisu Vilu Auer. Ako je u rasturenom stanju, može se sigurno ući i samostalno.
Hvala! Eto ja ću vidjeti sa svojima pa vam javim dal smo išli.
__________________
Go beyond everything...
Unicorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 13:28   #571
meni su se isto događale čudne stvari po stanu, isto sam bila uvjerena da imam duhove. tko će ga znat, vjerojatno je to samo psihički
antea223 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 14:16   #572
Quote:
antea223 kaže: Pogledaj post
meni su se isto događale čudne stvari po stanu, isto sam bila uvjerena da imam duhove. tko će ga znat, vjerojatno je to samo psihički

šta ti se tocno dogadalo, pricaj!
Hugach is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 22:26   #573
vjerojatno tip umro od straha XD
Damned is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 13:26   #574
Quote:
Hugach kaže: Pogledaj post
ZAGREB - Vila Auer u Nazorovoj ulici, u kojoj su odrastale generacije umjetnika, prodaje se za 1,6 milijuna eura, ali kupaca za sada još nema. Vila je sagrađena na padini između Nazorove i Rokove 1903. godine, kada je ondje bilo groblje.

Naime, više od tri stoljeća ispod današnjih kuća u Nazorovoj, Rokovoj i Ulici I. G. Kovačića bilo je Rokovo groblje. Ono je ekshumirano tek 1907. godine, nakon čega je pretvoreno u Rokov perivoj

Razbijeni prozori, mračni hodnici, trošni zidovi s kojih su oguljene tapete i žbuka, podovi bez parketa, drveni stropovi od kojih su ostale samo grede, klimave drvene stepenice s rupom na sredini, razbijeni kamin, smeđa kada, tavan na kojemu je sa svake strane izba bez prozora i kroz čija minijaturna vrata može proći samo patuljak, a sa stropa viri stotinu zahrđalih žica.

Pokraj minijaturnih vrata na tavanu na hrđavim šiljcima zakvačene su slike, dva portreta slikara Roberta Auera.

To nije kulisa za snimanje horor filma, nego kuća u Nazorovoj 10, glasovita vila Auer u kojoj su generacijama odrastali umjetnici te koju je projektirao jedan od otac moderne arhitekture, Viktor Kovačić.

Vila Auer prva je zagrebačka vila sagrađena u razdoblju moderne. Iako je jedna od najvrjednijih vila, istodobno je jedna od najzapuštenijih i najderutnijih zagrebačkih vila.

Trenutačno je agencija Eurovila prodaje za 1,6 milijuna eura, a s obzirom na to da prekrasna trošna vila nije zaštićeni spomenik kulture, postoji čak i mogućnost njezina rušenja.

Povjesničarka umjetnosti Dijana Požar diplomirala je na temu vile u Nazorovoj 10, te kaže kako, osim izuzetne arhitektonske vrijednosti, vila ima i nevjerojatnu povijest.

- Vila je sagrađena na padini između Nazorove i Rokove 1903. godine, kada je ondje bilo groblje. Ono je ekshumirano tek 1907. godine, iz čega zaključujemo da je vila Auer u Nazorovoj 10 sagrađena na groblju, a možda i na posmrtnim ostacima starih Zagrepčana - ispričala je Dijana Požar koja se intenzivno bavila proučavanjem te kuće.

Objašnjava kako je to bila prva kuća na brdu koje je danas jedno od najelitnijih u Zagrebu, te da postoje legende i navodna svjedočanstva prema kojim su vlasnici nekih kuća u Nazorovoj i Rokovoj poludjeli zbog proganjanja duhova.
Prekrasna ukleta vila Auer ipak je našla vlasnika sudeći po napisu na internetu - citiram:
"Napuštena Vila "Auer" koja je godinama nezaustavljivo propadala među elitnim zdanjima rezidencijalne Nazorove ulice nakon višegodišnje nebrige dobila je novog vlasnika unatoč nepoželjnom renomeu koje je nosila posljednjih godina.

Tek jedna od rezidencijalnih kuća stare zagrebačke obitelji umjetnika Auer i majstorsko arhitektonsko djelo iz razdoblja moderne slavnog arhitekta Viktora Kovačića proglašeno je jedno od deset "ukletih" lokacija u zemlji koja na dinamičnom tržištu nekretnina ne može pronaći kupce.

Skrivena od pogleda i uvučena pod debelim krošnjama javora u teškom korovu kuća je, na današnjoj adresi Nazorova 10 prema povijesnim podacima izgrađena 1903. godine na starom groblju koje je četiri godine kasnije i ekshumirano od posmrtnih ostataka. Sve to bilo je dovoljno da krenu priče i glasine o nepoželjnom stanovanju na takvom mjestu. U agencije za promet nekretnina koja je držala u ponudi Vilu Auer potvrdili su nam obavljenu transakciju na novog vlasnika, demantirajući navode da su muku mučili s pokušajem prodaje. "

Cijeli članak, Izvor: Novi list, 17.7.2009 10:21:00


Da mi je znati tko ju je kupio...

Usput, što ima novog glede ukletog stana dr. Karamele??? Zašto nas ne obavijesti što se događa?
__________________
Ondine
Moju je dušu svijet iskvario, moja je fantazija nemirna, a srce se ne može nasititi. Meni je svega premalo; i na bol se lako naviknem kao i na nasladu, i zivot mi postaje iz dana u dan sve pustiji; samo mi je jedno sredstvo ostalo: putovanje.
ondine is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 18:04   #575
ee ima dobar film na tu temu zove se paranormal activity jako slično tome o čemu se radi u ovoj temi......
http://www.imdb.com/title/tt1179904/
SimeCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 15:15   #576
Imam i ja iskustva s tim duhovima,svaki mjesec bar jedanput dvaput (to traje vec 2 godine), samo kad spavam to se desava i tek kad udem u dubok san naglo se probudim kad cujem kao da neko ide na moj krevet,kaj je najbolje svjesna sam toga i budna,to nesto me totalno paralizira kao da nesto ulazi u mene,nemogu se pomaknut ni progovorit samo mrmljat mogu...i da samo kad spavam na trbuhu il na boku to se dogada,kad to prode sva sam iscrpljena znojna,u soku i placem.zadnji put kad se to desilo vidla sam iza sebe samo neku crnu sjenu ubiti bojala sam se uopce pogledat.donedavno mi je i decko poceo vjerovat jer se televizor zna nekad sam izgasit bez ikakva razloga.. u kuci nitko prije nije zivio,moji straci su je sagradili.mama mi je umrla prije 4 mjeseca ali to se i prije nje dogadalo,znala je kolko puta cuti da vristim i da ju zovem.znala sam i u snu cuti da me netko zove mojim imenom.mislim nisam nikome nista napravila ni ubila ni nis,uopce ne kuzim zasto se to meni dogada,navikla sam vec na to ali ipak bojim se da ne bi nesto nedaj bože gore bilo...jel zna neko ko se kuzi u to,kaj bi to moglo bit??inace fkt namjeravam vec zvat vidovnjaka da mi to istjera iz sobe
mala koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 05:12   #577
Tijekom godina vidio sam mnoge i govorio s mnogim “duhovima”, posjetili su me (premda ne i maltretirali) izvanzemaljci, vidio sam trodimenzionalne glave kako lebde iznad mog kreveta, ćuo sam kucanje na vratima… Ova iskustva ćinila su se istinita kao sam život. Nikada nisam mislio o ovim iskustvima kao o bilo ćemu drugom od onoga što ona sigurno jesu: moj vlastiti um koji se sa mnom poigrava.
arhanđeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 17:08   #578
Ma ajde i vi i duhovi. To je samo stvar psihe.Ako ih hoces vidt mozes, ak neces, neces i gotovo. I nemojte pretjerivat s tim duhovima.Ja ih nisam vidio ni da se nasadim na trepavcu. Duhovi
Nidjo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 18:50   #579
Mislim, nekazem ja da ne postoje, ali nevjerujem u ove gluposti od duhova, ali u Treću Božansku osobu vjerujem da se razumijemo.
Nidjo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 20:30   #580
Ako vjeruješ u to onda vjeruj i u duhove. možda ima puno logičnije objašnjenje za te pojave ali ga neznamo!
Hudini is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:01.