Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2007., 13:45   #41
Quote:
Wetiko kaže: Pogledaj post
“Haplotip Eu10 još uvijek imaju stanovnici Afrike, a veliki je njegov udio u populacijama na Bliskom istoku. Imaju ga Beduini, Židovi, Kurdi, Palestinci i Druzi. Ima ga ponešto i u centralnoj Aziji. Budući da je od njega nastao hrvatski haplotip (Eu7), i to prije oko 27.000 godina, može se zaključiti da su nosioci ovoga haplotipa u Europu, odnosno na područje Hrvatske, pristigli s Bliskoga istoka.”
Ivan Jurić: "Genetičko podrijetlo Hrvata: etnogeneza i genetička otkrića", recenzija Dragana Primorca

Nemam originalni link, ali ovaj citat je iz zanimljive filološke analize u "Zarezu".
cini mi se da EU7 nije nasta od EU10 ali provjericu doma.
jel znas kad je izisla ta knjiga od Jurica? ima li je na netu?
__________________
Hvali more, drž' se Hvara
hvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 13:59   #42
Quote:
hvar kaže: Pogledaj post
cini mi se da EU7 nije nasta od EU10 ali provjericu doma.
jel znas kad je izisla ta knjiga od Jurica? ima li je na netu?
http://hr.wikipedia.org/wiki/Geneti%...rijetlo_Hrvata

eu7 je puno stariji od eu10 pa nije od njega moga nastat.
isto tako nije moga nastat na bliskom istoku jer bi ga tada i danas tamo bilo.
ima bit da su preci od eu7 dosli sa bl. istoka a sama mutacija eu7 se vjerojatno desila u evropi (dalmacija ili hercegovina)
__________________
Hvali more, drž' se Hvara
hvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 21:40   #43
Možda se na pitanju o Arturu zatvara hrvatski genetski krug? Iliri i Sarmati su istoga podrijetla, ali su u Hrvatsku stigli različitim putovima u različito doba.

U Palestini je nakon babilonskog sužanjstva živio brojni nežidovski donji stalež, kojima su vladali židovski bogatuni. To se može pročitati u Starome zavjetu (Knjiga o Nehemiji, posebice peto poglavlje). Nehemija je živio u petom stoljeću prije Krista i bio je peharnik Artakserksa I., perzijskog kralja koji je ugušio ustanak u Egiptu. Nehemija je poslije bio perzijski namjesnik u Palestini i zajedno s Ezrom, židovskim svećenikom i obnoviteljem židovstva, propisao mjere za očuvanje rasne čistoće Židova i obnovio Jeruzalem 458. prije Krista.

Skupina Judejaca je u Palestini zatekla brojne seljake potpuno druge rase. Zavladali su nad njima i postepeno im nametnuli svoju religiju. O tome Krist govori :"Jao vama , pismoznanci i farizeji! Licemjeri! Obilazite morem i kopnom da pridobijete jednog sljedbenika..." Prema Židovima, Galileja je bila zemlja nežidova, čije stanovništvo "sjeđaše u tami", kako su oni zamišljali. Govorili su Kristu: "Može li išta dobro doći iz Nazareta?" i "Da nisi i ti iz Galileje? Istraži pa ćeš vidjeti da iz Galileje ne ustaje prorok." Židovi su tako čvrsto bili uvjereni u njegovo nežidovsko podrijetlo, pa su ga ubrojili u posebice omrznute Samarijance: "Ne kažemo li pravo da si ti Samarijanac i da imaš zloduha?" Isus te objede poriče i govori da nema zloduha, štogod to značilo, ali ne poriče da je Samarijanac.
Tko su Samarijanci ili Samaritanci? Znamo o njima da su se između šestog i drugog stoljeća prije Krista odvojili od službenoga židovstva izgradivši vlastiti hram na brdu Garizim (blizu Nablusa na Zapadnoj obali) i stekli određenu političku autonomiju. Njihove male skupine priznavale su samo Petoknjižje i Mojsija kao jedinog proroka. Dakle, postali su disidenti osuđeni na nestanak u povijesnim bespućima, odnosno utapanje u genima naroda koji su ih nadvladali.

Nije li taj palestinski narod mogao biti ogranak nekog drugog, većeg naroda iz azijskih dubina? Jugom ruskih stepa jahali su znameniti konjanici i strijelci Sarmati. Nisu li i oni pošli ugušiti egipatski ustanak s drugim Perzijancima? Možda su oduvijek živjeli u tom prostoru? Jurić navodi Kurde kao nositelje haplotipa Eu10, a Kurdi su narod iranske skupine koji potječu od medijskih plemena. Povjesničar i isusovac Josip Mikoczy (1734 -1800) doktorirao je s tezom o podrijetlu antičkih Hrvata od Medijaca iz zapadnog Irana, koji su potom poslavenjeni u Europi. Ova je “nepodobna” disertacija nakon uspostave prve Jugoslavije (1918) iz Arhiva JAZU uklonjena i bez traga “nestala”. Mikoczy je začetnik zlatnog lanca Hrvat-Horvat-Horoat-Horuat-Horohvat-Harahvat-Harahvaiti- Harahvatiš koji se rasprostire od Jadrana do Indijskog oceana.

Čovjeku se zavrti u glavi idući ovim putom i tako bi se lako moglo ustvrditi da je ne samo Artur bio Hrvat, nego i sam Isus Krist. Zdvojni, pitamo se jesu li oni uopće postojali, a evo gledam ministra Primorca, on jaše dalje, samopouzdano predstavlja knjigu o prvom hrvatskom kralju Tomislavu.
Wetiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 10:41   #44
Quote:
Wetiko kaže: Pogledaj post
Možda se na pitanju o Arturu zatvara hrvatski genetski krug? Iliri i Sarmati su istoga podrijetla, ali su u Hrvatsku stigli različitim putovima u različito doba.
cek, cek, kako to?
prvo i najvaznije: ovi markeri su stari i do 45 000 godina i tesko ih je poistovjetit sa nekim narodima jer naroda tada nije bilo ili nisu danas poznati.
to znaci da je prakticno svaki narod sad a i prije 2 000 godina mix nekih markera.

dakle ilirski preovladavajuci marker je vjerojatno eu7 ali sarmatski ko zna.

sarmatski bi moga bit eu7 jedino ako su sarmati dolaskom iz azije asimirali jako puno starosjedioca iz centralne evrope di je eu7 preovladava.
ali sigurno je da izvorni sarmati koji su dosli iz azije ne mogu bit eu7 jer ga tamo nema. mogli bi bit eu19 (slavenski) ili eu18 ali i nesto stoto.


ali eto kad pricamo o eu7 kroz povijest da navedemo par naroda koji su jako vjerojatno imali preovladavajuci ili visoki eu7:

iliri, dalmati(nci), vikinzi, goti itd
__________________
Hvali more, drž' se Hvara
hvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 10:58   #45
Quote:
Wetiko kaže: Pogledaj post
Mikoczy je začetnik zlatnog lanca Hrvat-Horvat-Horoat-Horuat-Horohvat-Harahvat-Harahvaiti- Harahvatiš koji se rasprostire od Jadrana do Indijskog oceana.
ta veza je mozda tocna ali to ne mora znacit da sad u nas preovladavaju geni iz perzijske pokrajine Hrauvatis (odmah pored Arie).
mozda kod nas ima i neki % ljudi koji su porijeklom od tamo ali ja bi tu tipova na eu19 a ne na eu10. naime eu 19 postoji i u iranu, indiji, rusiji, ukrajini, hrvatskoj itd. eu19 je slavenski marker i ako bi protohrvati bili iranci sa eu19 onda bi ih bilo tesko razlikovat od slavena.

sve u svemu jako je tesko pricat o zadnjih 2000 godina kroz markere jer je to nagadjanje. ti arijevci iz irana i indije bi mogli bit eu19 jer su genetske studije pokazale da je eu19 maasu brojan u indijskim visim kastama, sto masu pase povijesnim cinjenicama. naime svijetloputi arijevci su mozda nekad bili iskljucivo eu19 pa su se smiksali sa tamnoputijim indijcima


PS
a joj zaboravija san Saraswati
naime poznata je pretvorba h->s izmedu iranskih i indijskih naziva.
iranci dakle stavljaju h tamo di indijci stavljaju s
Saraswati je mitska indijska rijeka koja je presusila i uzrokovala migracije stanovnistva. Cak je nedavno pronadeno korito.
Saraswati u iranskoj maniri je Harahwati sto podsjeca na Harauvatis iz vremena Darija.
__________________
Hvali more, drž' se Hvara

Zadnje uređivanje hvar : 21.06.2007. at 11:05. Reason: Saraswati
hvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 13:28   #46
Ček malo... jel to onaj Arthur od Camelota i sa onim vitezovima oko okruglom stola?
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 13:45   #47
Quote:
gunsmith kaže: Pogledaj post
Ček malo... jel to onaj Arthur od Camelota i sa onim vitezovima oko okruglom stola?
pozdravi mi prijatelje na Marsu ako se ikad vratis odakle si pao.

je to je taj. povijesno niko nezna jeli uopce i postoja ili je legenda iznikla samo tako. ako se i ispostavi da je tip postoja, mislim da legenda i istina nece bit ni nalik. ali eto moguce je da je Artur bija sarmatski vodja iz vremena Rimskog carstva i da je pokopan u Solinu.
__________________
Hvali more, drž' se Hvara
hvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 13:51   #48
Quote:
hvar kaže: Pogledaj post
pozdravi mi prijatelje na Marsu ako se ikad vratis odakle si pao.

je to je taj. povijesno niko nezna jeli uopce i postoja ili je legenda iznikla samo tako. ako se i ispostavi da je tip postoja, mislim da legenda i istina nece bit ni nalik. ali eto moguce je da je Artur bija sarmatski vodja iz vremena Rimskog carstva i da je pokopan u Solinu.
To sam pitao jer kolko ja znam, to je legenda.
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 14:26   #49
Quote:
gunsmith kaže: Pogledaj post
To sam pitao jer kolko ja znam, to je legenda.
vec su prije neki u Engl. tvrdili da su nasli Arturov grob ali kanda je to bila patka.
__________________
Hvali more, drž' se Hvara
hvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 13:39   #50
Živio KRALJ ARTHUR!!!!
Opasny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:37.