Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2007., 22:44   #1
Terrence Mckenna

Terrence McKenna bio je pisac, filozof, revizionist i vizionar. Poznat je po proučavanju šamanskih običaja plemena u Južnoj Americi i sveobuhvatnoj filozofskoj misli koja je obuhvatala teme od antropologije, morfologije, ontologije do psihodeličnog iskustva. Njegov je rad obuhvaćao razna područja, od Voynichove knjige preko porijekla ljudske vrste do Teorije noviteta. Njegove teorije u sebi sadrže kombinaciju halucinogenih hemijskih sastojaka, gajanizma i šamanizma.

Mnoge teorije koje je zastupao nastale su pod utjecajem DMT-a, što je za mene dovoljno da ih smatram istinitima.

Zna li tko nešto više o njemu?
__________________
'On the seventh day, Shiva created hashish.'

'Shiva, Shiva, Shiva...'
Dimethyltryptamine is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 19:14   #2
Ja znam. Javi mi se na PM.
shin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 22:17   #3
Quote:
Dimethyltryptamine kaže: Pogledaj post
Terrence McKenna bio je pisac, filozof, revizionist i vizionar. Poznat je po proučavanju šamanskih običaja plemena u Južnoj Americi i sveobuhvatnoj filozofskoj misli koja je obuhvatala teme od antropologije, morfologije, ontologije do psihodeličnog iskustva. Njegov je rad obuhvaćao razna područja, od Voynichove knjige preko porijekla ljudske vrste do Teorije noviteta. Njegove teorije u sebi sadrže kombinaciju halucinogenih hemijskih sastojaka, gajanizma i šamanizma.

Mnoge teorije koje je zastupao nastale su pod utjecajem DMT-a, što je za mene dovoljno da ih smatram istinitima.

Zna li tko nešto više o njemu?
U Svijetlosti (travanj i svibanj) imaš odlične članke/pregled njegova života i rada u dva dijela.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 22:52   #4
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post
U Svijetlosti (travanj i svibanj) imaš odlične članke/pregled njegova života i rada u dva dijela.
Hvala. Potražit ću.
__________________
'On the seventh day, Shiva created hashish.'

'Shiva, Shiva, Shiva...'
Dimethyltryptamine is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 12:58   #5
Quote:
Dimethyltryptamine kaže: Pogledaj post
Mnoge teorije koje je zastupao nastale su pod utjecajem DMT-a, što je za mene dovoljno da ih smatram istinitima.
Ovo zvuči zastrašujuće. Jesi li jeo DMT?
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 13:02   #6
Ima ovdje zanimljivih predavanja i dokumentaraca...

http://video.google.com/videosearch?q=terrence+mckenna
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 15:23   #7
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ovo zvuči zastrašujuće. Jesi li jeo DMT?
Nisam,niti ne namjeravam jesti. Pušiti možda...jednom...kad budem spreman, iako je Mckenna rekao da te ništa ne može pripremiti za DMT.
__________________
'On the seventh day, Shiva created hashish.'

'Shiva, Shiva, Shiva...'
Dimethyltryptamine is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 15:54   #8
Ne moze te pripremiti jer te rokne u roku kex i sam efekt je prilicno specifican. Ak ces pusiti, sretno, ja sam se prvi put zbljuvao ko nikad u zivotu.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 16:15   #9
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:44.