Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2007., 13:03   #1
Kosmička inteligencija

Eto stvarno sam ovdje svasta nacitao...ali ono sto vam sa sigurnoscu mogu reci je postojanje takozvane `kosmicke inteligencije`...e sada mnogi naucnici su govorili o tome, a ponajvise mozda cak i Tesla(da je primao poruke iz svemira)...e sada po mome shvatanju i iskustvu drugih pa i mom, kosmicka inteligencija je nesto sto nam se moze samo javiti u snovima,nikako drugacije,u tim snovima kada se sanja, dolazi do stvaranja nekih `specificnih` emocija i osjecanja koje nam stvaraju planete i kosmos!! znaci pri dobijanju kosmicke inteligencije sanjaju se planete i kosmos,ne da mi letimo po njima i tak(mozda je i to,govorim iz osobnog iskustva) vec da sa zemlje gledamo i osjecamo `spustanje` planeta i zvjezda blize nama...taj osjecaj je `kosmicka inteligencija` ...e sada zasto kazem dobijanje kosmicke inteligencije, to kazem jer poslije tih snova kada se covjek probudi, biva inteligentniji i siri u pogledima na svijet,zanavek...

Da li ce tko povjerovati u ovo ili ne ne znam, ali znam da svatko ko je ovo procitao i dozivio ovo sto sam napisao ce razumjeti i sloziti se samnom 100%,jer ja sam i kao jako malo mozda 10-12godina sam imao sanjao da sam na balkonu moga stana,i da se spusatju zvijezde i neki veliki leteci tanjiri,i dan danas pamtim taj san poslije 15godina kao da sam ga sinoc sanjao, poslije toga sam sanjao te zvijezde i planete mozda dva puta i vise nikada

Znaci govorim o specificnim nikada u stvarnosti dozivljenim osjecanjima, koje dozivljavamo samo u snovima,jer je opce poznato i u psihologiji da u toku sanjanja covjeku`spava` Ego, a ego nam cini svestan zivotgotovo 90%

Eto, mao sam se vise raspisao, ali bi svakako volio da mi netko napise nesto i o ovome ako je imao slicna iskustva
aleksa81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 20:35   #2
nemam pojma o tome i moram priznat da ne kužim baš tu inteligenciju o kojoj pričaš. Ali recimo, kako je to tvoje iskustvo utjecalo na tebe, kak te unaprijedilo u tom kozmičkom smislu?
patak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 00:31   #3
Samosvjesni svemir...
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 01:05   #4
Quote:
patak kaže: Pogledaj post
nemam pojma o tome i moram priznat da ne kužim baš tu inteligenciju o kojoj pričaš. Ali recimo, kako je to tvoje iskustvo utjecalo na tebe, kak te unaprijedilo u tom kozmičkom smislu?
znaci ne postoji kosmicki smisao...vec je sustina u tome da SANJAS kosmos i zvijezde(u mom slucaj kako se spustaju na zemlju) i pri tome dok to dozivljavas u snovima te zvijezde i planete imas neku specificnu vrstu `osjecanja` kakvu nikada nisi SVJESTAN imao,jer kao sto sam i rekao u snovima ego `spava` i u snovima smo takvi kakvi jesmo...jer ego u svjesnom stanju cini 90% nase licnosti...

Znaci sustina je u osjecanju koji imamo u snovima i poslije kojih bivamo inteligentniji u stvarnosti....
aleksa81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 13:18   #5
Quote:
aleksa81 kaže: Pogledaj post
Eto stvarno sam ovdje svasta nacitao...ali ono sto vam sa sigurnoscu mogu reci je postojanje takozvane `kosmicke inteligencije`...e sada mnogi naucnici su govorili o tome, a ponajvise mozda cak i Tesla(da je primao poruke iz svemira
Kraaa! Ako to još jednom čujem, ne odgovaram za svoje postupke.
Tesla je prvi detektirao kozmička zračenja, ali nije znao o čemu se radi pa ih je proglasio. "porukama iz svemira". Zaludu mu struja izmjenična! Čovjek se jednom zajebo, a ezoteričari nikako da mu sjaše s grbače.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 20:26   #6
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Kraaa! Ako to još jednom čujem, ne odgovaram za svoje postupke.
Tesla je prvi detektirao kozmička zračenja, ali nije znao o čemu se radi pa ih je proglasio. "porukama iz svemira". Zaludu mu struja izmjenična! Čovjek se jednom zajebo, a ezoteričari nikako da mu sjaše s grbače.
koliko si ti glup mislis da netko ko je toliko pametan da PRVI detektira kosimcka zracenja, je sa druge strane toliko glup da ne zna o cemu se radi... kakvih sve ima na ovom forumu i nije izmjenicna vec NAIZMJENICNA...i on je takodjer primao te poruke ali u snovima, bukvalo ovo o cemu sam ja prica, samo mnogo cesce od ostalih ljudi
aleksa81 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 05.07.2007., 20:36   #7
Quote:
aleksa81 kaže: Pogledaj post
mislis da netko ko je toliko pametan da PRVI detektira kosimcka zracenja, je sa druge strane toliko glup da ne zna o cemu se radi...
da pa to je u biti čest slučaj sa znanstvenim otkrićima tijekom prošlosti
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 21:34   #8
Tesla je bio genijalan inžinjer, ali nije bio znanstvenik.
Pred starost je iz tko zna kojih razloga (neuroza? pokušaj vraćanja stare slave?) tu i tamo izvalio po koji balin.

To što crackpotovi, kreteni, debili, pseudoznanstvenici i šarlatani blate njegov lik (izmišljajući i puneći web mitovima i lažima o njemu), njima je na sramotu.
Njegov rad zasjenjuje sve te baline. Da nije bilo Tesle, kasnije bi ušli u ovakav razvitak. Eventualno bi netko otkrio principe, ali kasnije.


I na hrvatskom jeziku se kaže izmjenična, a ne naizmjenična struja.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 22:01   #9
Quote:
Aerial_51 kaže: Pogledaj post
da pa to je u biti čest slučaj sa znanstvenim otkrićima tijekom prošlosti
da ali sa SLUCAJNIM znanstvenim otkricima!! ne vjerujem da je ista postojalo sto Tesli nije bilo jasno a vezano je za njegova otkrica.
aleksa81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 22:37   #10
u reikiju se spominje pojam kozmicka energija
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 17:09   #11
Quote:
aleksa81 kaže: Pogledaj post
koliko si ti glup mislis da netko ko je toliko pametan da PRVI detektira kosimcka zracenja, je sa druge strane toliko glup da ne zna o cemu se radi... kakvih sve ima na ovom forumu i nije izmjenicna vec NAIZMJENICNA...i on je takodjer primao te poruke ali u snovima, bukvalo ovo o cemu sam ja prica, samo mnogo cesce od ostalih ljudi

1. Na forumu je nepristojno nazivati sugovornike glupima.
2. Naizmjenična? Na kojem jeziku? Jesi li primijetio da je ovo forum.hr?
3. Znaš li ti što su kozmička zračenja? Ako ne znaš, pitaj Google pa će ti možda biti jasno zašto je takve stvari teško protumačiti.
4. Što znači "bukvalo"? Je li i to neka uvreda?
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 11:41   #12
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
1. Na forumu je nepristojno nazivati sugovornike glupima.
2. Naizmjenična? Na kojem jeziku? Jesi li primijetio da je ovo forum.hr?
3. Znaš li ti što su kozmička zračenja? Ako ne znaš, pitaj Google pa će ti možda biti jasno zašto je takve stvari teško protumačiti.
4. Što znači "bukvalo"? Je li i to neka uvreda?
1. Znam da je nepristojno
2. Jugoslovenskom
3. pitao sam google nije mi odgovorio,vjerovatno zato sto ne moze da cuje
4. lapsus linque-htio sam rjeci `bukvalno` a ne bukvalo...(nije uvrijeda)
aleksa81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 12:32   #13
Quote:
aleksa81 kaže: Pogledaj post
3. pitao sam google nije mi odgovorio,vjerovatno zato sto ne moze da cuje
4. lapsus linque-htio sam rjeci `bukvalno` a ne bukvalo...(nije uvrijeda)
I like it! Točka 3. savršen je primjer za točku 4.
(Iako je lapsus lingue (a ne linque) koristi za pogrešku u govoru, dok se za pogrešku u pisanom izražavanju koristi izraz lapsus calami. )

A sad ozbiljno. Svaki san te čini pametnijim. Odnosno, tijekom sna mozak marljivo radi i organizira podatke koje si prikupio u budnom stanju.
A da bi u tome bio učinkovit, treba u njega i unijeti neke podatke. Recimo, malo se informirati o Teslinom radu, a tek onda se pozivati na njega. Čak ni Tesli pamet nije pala s Marsa. Nikakvi snovi, droge ili ezoterične tehnike ne mogu stvoriti kreativnost i inteligenciju ondje gdje je nema.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 16:57   #14
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
I like it! Točka 3. savršen je primjer za točku 4.
(Iako je lapsus lingue (a ne linque) koristi za pogrešku u govoru, dok se za pogrešku u pisanom izražavanju koristi izraz lapsus calami. )

A sad ozbiljno. Svaki san te čini pametnijim. Odnosno, tijekom sna mozak marljivo radi i organizira podatke koje si prikupio u budnom stanju.
A da bi u tome bio učinkovit, treba u njega i unijeti neke podatke. Recimo, malo se informirati o Teslinom radu, a tek onda se pozivati na njega. Čak ni Tesli pamet nije pala s Marsa. Nikakvi snovi, droge ili ezoterične tehnike ne mogu stvoriti kreativnost i inteligenciju ondje gdje je nema.
a tamo gdje je ima, mozda je jednostavno mogu pojacati... kazem treba to netko doziviti pa ce znati... meni je od svega tu najinteresantniji ODNOS IZMEDJU OSJECANJA KOJA IMAMO U TIM SNOVIMA I INTELIGENCIJE U BUDNOME STANJU!!! znaci tu se usko govori o povezanosti izmedju osjecanja i inteligencije...gdje na prvi mah se cini da i nisu bas povezani..
aleksa81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 18:01   #15
joj, meni se nikako to ne čini vjerojatno.

enivej, ja sam sinoć sanjala neš o DNA svemiraca s nekog drugog planeta. nije to bilo neš SF, čisto vizija alternativne DNA bila koja isto može proizvesti život.
sad, mislim da nema ta moja DNA veze s pameti, mislim da sam se zbog previše vremena provedenog na ovom forumu malo zanijela u svojim, jel se kaže woo woo, idejama

stvarno ne razumijem kako bi te to moglo opametiti, da si rekao da produbi svijest još bih rekla ajde, al baš da ti podigne IQ
patak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 18:16   #16
Quote:
patak kaže: Pogledaj post
joj, meni se nikako to ne čini vjerojatno.

enivej, ja sam sinoć sanjala neš o DNA svemiraca s nekog drugog planeta. nije to bilo neš SF, čisto vizija alternativne DNA bila koja isto može proizvesti život.
sad, mislim da nema ta moja DNA veze s pameti, mislim da sam se zbog previše vremena provedenog na ovom forumu malo zanijela u svojim, jel se kaže woo woo, idejama

stvarno ne razumijem kako bi te to moglo opametiti, da si rekao da produbi svijest još bih rekla ajde, al baš da ti podigne IQ
pa ja mislim da `produbljivanje svijesti` upravo i ima veze sa inteligencijom...

bilo kako bilo...govorio sam o SANJANJU PLANETA I KOSMOSA, a ne samo vanzemaljaca...i o specificnom osjecanju u snovima(kakva ne dozivljavamo u stvarnosti,neka osjecanja mjesana izmedju ushicenja i prikaza SILA superiornijih od nas ljudi, tak nesto mnogo vise,stvarno nemerem objasniti)
aleksa81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 18:40   #17
hm, dobro svijest i inteligencija i jesu donekle povezane, ali evo recimo kužim da, ako postoji to o čemu pričaš, nakon toga dobiješ neki osjećaj dubljeg uvida u svijet, svemir, al čisto sumnjam da ćeš brže kužiti i riješavati matematičke zadatke, ili da ćeš se brže i bolje snalaziti u prostoru. Zato mi se ipak više sviđa izraz svijest nego inteligencija.

a jel misliš možda da taj san nije uzrok, već posljedica?
npr. kad sam sa svojim razmišljanjima dosegneš neku novu točku onda ushit i uzbuđenje oko nove spoznaje doživiš na takav način u snu?
patak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 18:52   #18
Quote:
patak kaže: Pogledaj post
hm, dobro svijest i inteligencija i jesu donekle povezane, ali evo recimo kužim da, ako postoji to o čemu pričaš, nakon toga dobiješ neki osjećaj dubljeg uvida u svijet, svemir, al čisto sumnjam da ćeš brže kužiti i riješavati matematičke zadatke, ili da ćeš se brže i bolje snalaziti u prostoru. Zato mi se ipak više sviđa izraz svijest nego inteligencija.

a jel misliš možda da taj san nije uzrok, već posljedica?
npr. kad sam sa svojim razmišljanjima dosegneš neku novu točku onda ushit i uzbuđenje oko nove spoznaje doživiš na takav način u snu
?
pa je doista je dobro pitanje...ali ako procitas gore vidjeces da sam ja to prvi put dozivio sa 10,12 godina(a bas i nisam toliko tada pa ni sada sposoban za duboka razmisljanja)... i doista je to UZROK a ne posledica, i vjezano je kao sto sam par puta napomenuo za OSJECANJA u snovima a INTELIGENCIJU(VECU SVJESNOST) u stvarnosti.
aleksa81 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:55.