Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2007., 22:58   #41
@enax: zar se roddenberry nije prvi sjetio toga, a kasnije je onaj drugi tip nešto išao črčkati po jednadžbama? ne znam, pitam.
ovo za nesrazmjer je već bilo spomenuto, ali se još točno ne zna.

@TomislavXP: antitvar (hrvatski) ima pozitivnu masu. recimo pozitron je jako poznat.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 23:36   #42
Pa iskreno..sad kad razmislim vise nisam siguran za warp ko ga je prvi smislio..

Inace glede mase, ne znam ako si citao link koji sam postao, vjerojatno nisi. Uglavnom veli da im je inercijska masa po svoj logici ista, ali masa u smislu gravitacijske privlacnosti zbog iznimno malog iznosa jos nije izmjerena pa se ne moze sa 100% sigurnoscu reci je li je pozitivna ili negativna. Po toj teoriji, gravitacija bi bila u neku ruku slicna inverznom elektricitetu. Pozitron i elektron bi se odbijali masom a privlacili elektricitetom, dok bi se 2 pozitrona ili 2 elektrona odbijali elektricitetom a privlacili masom. Nekakva varijanta gravitacijskog dipola, ajmo reci. Takodjer, nasao sam jos jedan zanimljiv clanak..konkretno, objasnjava kako bi bilo moguce da antimaterija ima negativnu masu a da ju obicna masa ipak privlaci. U tom slucaju bi antimaterija imala negativnu i inercijsku i gravitacijsku masu, te bi se one medjusobno ponistile i objekt bi se ponasao kao da je od normalne materije. U tom slucaju normalna materija privlaci i materiju i antimateriju, dok antimaterija odbija i jedno i drugo. Samo kaj u njemu pise da izgleda da antimaterija ipak nema negativnu masu. Trebalo bi izgleda malo updateati onaj wikipedia clanak... http://www.npl.washington.edu/av/altvw14.html
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 23:59   #43
Quote:
Piramida_Sunca kaže: Pogledaj post
Evo vako... nakon godinu dana pisanja knjige ( male, koja ce izaci u biblioteci Jutarnjeg lista ) odlucio sam vam predstaviti neke svoje teorije... vi recite sto mislite o njima. Knjiga vec ima autorska prava i prijavljena je uredu za intelektualno vlasnistvo tako da od kopiranja nema nista... ajde procitajte prvu i recite
Evo moje teorije. Svemir je toliko velik da je gotovo nemoguće ustvrditi da smo mi jedina inteligentna bića u njemu. A to da nas "mali zeleni" posjećuju ne drži vodu. Zašto to kažem, evo zamislite da smo mi toliko tehnološki napredni i da možemo putovati svemirom kršeći sve zakone poznate nam fizike, valjda bi, ako bismo naletjeli na neki planet na kojem postoje živa bića odlučili svratiti i upoznati se, nevjerujem da bi samo brzinom munje proletjeli tako da nas nitko "normalan" ne uoči...
__________________
Mr. Silver
orneex_silver is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 00:06   #44
Quote:
TomislavXP kaže: Pogledaj post
zanimljivo je to s antimaterijom... ta materija bi imala negativnu masu- znači mogla bi putovati brže od brzine svjetlosti
Da.

No još je zanimljivije da je antimaterija nastajala nakon pojave Supstancije postanka (Yin i Yang) - da bi dosegla, po količini, svoj vrhunac prije Big Bang-a.
Tad, tokom Velikog praska, sva antimaterija je pretvorena u materiju (koju danas poznajemo) od koje su stvarani sistemi, od kojih je stvoren svemir.

I još samo da naglasim da je to bio JEDINI NAČIN da dođe do "Praska".
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 00:06   #45
Quote:
enax kaže: Pogledaj post
Pa iskreno..sad kad razmislim vise nisam siguran za warp ko ga je prvi smislio..

Inace glede mase, ne znam ako si citao link koji sam postao, vjerojatno nisi. Uglavnom veli da im je inercijska masa po svoj logici ista, ali masa u smislu gravitacijske privlacnosti zbog iznimno malog iznosa jos nije izmjerena pa se ne moze sa 100% sigurnoscu reci je li je pozitivna ili negativna. Po toj teoriji, gravitacija bi bila u neku ruku slicna inverznom elektricitetu. Pozitron i elektron bi se odbijali masom a privlacili elektricitetom, dok bi se 2 pozitrona ili 2 elektrona odbijali elektricitetom a privlacili masom. Nekakva varijanta gravitacijskog dipola, ajmo reci. Takodjer, nasao sam jos jedan zanimljiv clanak..konkretno, objasnjava kako bi bilo moguce da antimaterija ima negativnu masu a da ju obicna masa ipak privlaci. U tom slucaju bi antimaterija imala negativnu i inercijsku i gravitacijsku masu, te bi se one medjusobno ponistile i objekt bi se ponasao kao da je od normalne materije. U tom slucaju normalna materija privlaci i materiju i antimateriju, dok antimaterija odbija i jedno i drugo. Samo kaj u njemu pise da izgleda da antimaterija ipak nema negativnu masu. Trebalo bi izgleda malo updateati onaj wikipedia clanak... http://www.npl.washington.edu/av/altvw14.html
vidiš ti. zanimljiva stvar. idem baciti oko na članak. thx
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 00:42   #46
Malo sam guglao (još prije) na temu putovanja bržeg od svjetlosti. Ispada da je meksički fizičar Miguel Alcubierre '94. matematički pokazao da je možda čak i moguće napraviti "warp pogon" u smislu da svemirski brod ne putuje kroz prostor u klasičnom smislu, nego da putuje čitav komad prostora oko broda, dok sam svemirski brod u stvari miruje u odnosu na prostor koji ga okružuje. Štoviše, pošto takav svemirski brod miruje u odnosu na lokalni prostor, ne osjeća nikakve relativističke efekte, čak niti inercijalne sile zbog ubrzanja.

No, ispred svega toga stoji jedno veliko MOŽDA. Prvo i prvo, da bi teorija šljakala, zahtjeva postojanje nekih stvari za koje se još ne zna da li postoje, npr. negativne mase. Osim toga, čak i da se to otkrije, Alcubierreova teorija govori samo da je takvo nešto moguće, no ne govori ništa o tome kako to u praksi izvesti (tj. kako napraviti da se komad prostora giba u odnosu na ostatak prostora).

No, kako ljudi pred 500 godina nisu mogli ni sanjati što će se sve otkriti u narednih 500 godina, tako i ja mislim da je vjerojatnije da će čovjek kad-tad proniknuti dovoljno duboko u tajne prostora i vremena da omogući i putovanje većim brzinama od brzine svjetlosti, nego suprotno.
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 00:54   #47
Quote:
delija kaže: Pogledaj post
Da.

No još je zanimljivije da je antimaterija nastajala nakon pojave Supstancije postanka (Yin i Yang) - da bi dosegla, po količini, svoj vrhunac prije Big Bang-a.
Tad, tokom Velikog praska, sva antimaterija je pretvorena u materiju (koju danas poznajemo) od koje su stvarani sistemi, od kojih je stvoren svemir.

I još samo da naglasim da je to bio JEDINI NAČIN da dođe do "Praska".
hmm... ima neke logike - ako JE antimaterija inverzija materije, naglo se "zgusnula" ili prorijedila (ne mogu reći točno, nisam fizičar ali tada zakoni fizike ne postoje) i "iskočila" u prostor i stvorila materiju- ali nema li antimaterija uvijek neki svoj materijski par?
__________________
Ja se NE uvaljujem ljudima u lice. Pa si vi mislite...
TomislavXP is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 00:57   #48
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Malo sam guglao (još prije) na temu putovanja bržeg od svjetlosti. Ispada da je meksički fizičar Miguel Alcubierre '94. matematički pokazao da je možda čak i moguće napraviti "warp pogon" u smislu da svemirski brod ne putuje kroz prostor u klasičnom smislu, nego da putuje čitav komad prostora oko broda, dok sam svemirski brod u stvari miruje u odnosu na prostor koji ga okružuje. Štoviše, pošto takav svemirski brod miruje u odnosu na lokalni prostor, ne osjeća nikakve relativističke efekte, čak niti inercijalne sile zbog ubrzanja.

No, ispred svega toga stoji jedno veliko MOŽDA. Prvo i prvo, da bi teorija šljakala, zahtjeva postojanje nekih stvari za koje se još ne zna da li postoje, npr. negativne mase. Osim toga, čak i da se to otkrije, Alcubierreova teorija govori samo da je takvo nešto moguće, no ne govori ništa o tome kako to u praksi izvesti (tj. kako napraviti da se komad prostora giba u odnosu na ostatak prostora).

No, kako ljudi pred 500 godina nisu mogli ni sanjati što će se sve otkriti u narednih 500 godina, tako i ja mislim da je vjerojatnije da će čovjek kad-tad proniknuti dovoljno duboko u tajne prostora i vremena da omogući i putovanje većim brzinama od brzine svjetlosti, nego suprotno.
e pa ja sam to i spomenuo- svija prostor (stvara tu neku ovojnicu prostora oko sebe) i tako stvara "rupu" u prostoru
__________________
Ja se NE uvaljujem ljudima u lice. Pa si vi mislite...
TomislavXP is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 01:07   #49
Quote:
enax kaže: Pogledaj post
Pa iskreno..sad kad razmislim vise nisam siguran za warp ko ga je prvi smislio..

Inace glede mase, ne znam ako si citao link koji sam postao, vjerojatno nisi. Uglavnom veli da im je inercijska masa po svoj logici ista, ali masa u smislu gravitacijske privlacnosti zbog iznimno malog iznosa jos nije izmjerena pa se ne moze sa 100% sigurnoscu reci je li je pozitivna ili negativna. Po toj teoriji, gravitacija bi bila u neku ruku slicna inverznom elektricitetu. Pozitron i elektron bi se odbijali masom a privlacili elektricitetom, dok bi se 2 pozitrona ili 2 elektrona odbijali elektricitetom a privlacili masom. Nekakva varijanta gravitacijskog dipola, ajmo reci. Takodjer, nasao sam jos jedan zanimljiv clanak..konkretno, objasnjava kako bi bilo moguce da antimaterija ima negativnu masu a da ju obicna masa ipak privlaci. U tom slucaju bi antimaterija imala negativnu i inercijsku i gravitacijsku masu, te bi se one medjusobno ponistile i objekt bi se ponasao kao da je od normalne materije. U tom slucaju normalna materija privlaci i materiju i antimateriju, dok antimaterija odbija i jedno i drugo. Samo kaj u njemu pise da izgleda da antimaterija ipak nema negativnu masu. Trebalo bi izgleda malo updateati onaj wikipedia clanak... http://www.npl.washington.edu/av/altvw14.html
Prof. Picek (fizika elementarnih čestica na PMF-u) je jednom rekao da antimaterija nema svojstvo antigravitacije.

Postoji nešto drugo. Ako bi se nalazili u gustoj materiji u svemiru i izbušili dvije rupe (dva mjehurića u vodi), tada bi one pokazivale anti gravitacijsko odbijanje. Ako postoji tamna tvar u svemiru pa ju uspijemo izbaciti iz dijela prostora, dobili bi antigravitaciju, a tada je svašta moguće.

Hu, dobro je, ovo je na "Rubu znanosti" inače bi me skeptik opet ispljuvao.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 01:15   #50
ma trudi se malo ..nebili zaradio koju lovicu .pa ja bi iznio teoriju . od sada malo prije . recimo postoji sve to a oni letaju ko muhe bez glave. a svjedoci su uvjek unaprijed pripremljeni da ih ko vide samo odabrani jer njih je lakše smuvati. onda imaju jednu babu svemirku koja sjedi i gata iz fildžana i gleda u budućnost (to ima svaki leteći brod) i oni se krenu z....ti po nebu a baba gleda i gleda ukoliko ona primjeti nešto čudno ona javlja posadi i izbjegavaju tako veće lapsuse sa svjedocima a kada baba ode pišati recimo onda se desi da brod jednostavno nema podršku babe , i desi se viđenje .(a baba iz wc ipak osjeti dali je to tako strašno ili nije )i ima jedno dugme u visini prikladnoj sjedećom položaju , koje koristi kada sjedi. a služi joj kao ono drugo dugme..
__________________
nije važno koliko znaš već kako znaš
alesmaher is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 01:41   #51
pocea san citati tvoje teorije, but san presta,
jesi ti ikad bija u egiptu????
zasto mislis da se vojska japana ili amerike ne zajebava s tobom kad govoris o svijetlecim objektima???
al to je druga tema,,,
jackcarver is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 15:20   #52
Quote:
Piramida_Sunca kaže: Pogledaj post
Da, imam dobrg lektora... vidim da ste se malo zaintresirali pa evo nova teorije
Takodjer svi koji zelite sudjelovati mozete... netrreba knjiga imati moje ime moze i clanovi foruma.hr
PIRAMIDE U GIZEHU
Tvoj lektor ce dobro zaradit na tebi.
__________________
Human
Human1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 11:08   #53
Nedavno je na HRT-u bio dokumentarac o piramidama i iznesena je pretpostavka da su te piramide ustvari bile antene- primatelji svemirske energije.
I bilo ih je posvuda po svijetu, što i našu, balkansku, čini svrhovitom i logičnom.
E, krhko je znanje.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 11:27   #54
alieni su negdje u našem svemiru
a drugog nema
za daleka putovanja koriste začin
__________________
Bobe, sutra putujemo na Kubu!
alan ford is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:59.