Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2006., 09:56   #61
Quote:
Tvrtko1995 kaže:
Samo ti reci njima da se Bogu mole da se opet nesto ne zakuha.

Ovaj put se nece stati do Drine, pa makar Bosnu morali svu dati Muslimanima.
Da Tuđman i Šušak nisu bili zaluđeni od engleskih lordova i zapadnohercegovačkih islamofoba Hrvati ne bi 1993 zaratili s muslimanima i tako srbima omogućili sretan i dugovječan rašamon u BiH.
Zato Tuđman nije bio veliki državnik za mene i mnoštvo Hrvata. Pobijedio je u ratu u Hrvatskoj,istjerao JNA i četničke paravojske,ali je takvu glupost napravio u Bosni,da se ne može smatrati velikim državnikom.
Eto,usporedio bih njegovu odluku da se zarati s muslimanima s bushevom odlukom da okupira Irak
Constatinopol is offline  
Old 25.10.2006., 10:10   #62
Quote:
Constatinopol kaže:
Zato BIH treba podjeliti na nekoliko velikih županija/kantona.Po mogućnosti višenacionalnih,gdje ni jedna strana neće imati više od 45% stanovništva i dominirati onom drugom,već će svi biti ravnopravni,bilo ih 10% poput Hrvata ili 45% poput Bošnjaka.

Eto,moje skromno mišljenje za konačno rješenje bosanskog bureta baruta.
Da bi ostvario to svoje skromno rješenje moraćeš uzeti pušku u ruke. Hoćeš ?
rsbl is offline  
Old 25.10.2006., 10:29   #63
Ne,ja sam ipak protiv takvog načina rješavanja problema.
No,vi znate da ste u ovom ratu previše dobili,na račun drugih i da dugoročno ti drugi će učiniti sve da to vrate.
Nadam se mirnim putem.
Uglavnom,većina Bosanaca i Hercegovaca voli da se iživljava i krv pije onom slabijem,onima kojih je manje.
Imate taj bolesni bosančeroski mentalitet,ono "jaši i izjaši se,nek crkne balija,četnik,ustaša,jebo im nanu" LOL
Constatinopol is offline  
Old 25.10.2006., 11:06   #64
Quote:
Ložač kaže:


2)Čime Hrvati ugrožavaju Muslimane u BiH, i što bi oni trebali promijeniti da se stanje popravi.
Ne mogu govoriti u ime Bosnjaka ali mogu u svoje ime. Mene Hrvati ne ugrozavaju! To su isfurane politikanerske fraze koje sluze za potpirivanje niskih nacionalnih strasti.
Ako vec govorimo o Hrvatima, mene ugrozavaju korumpirani politicari iz hrvatskog naroda, nekvalifikovani ljudi koji dolaze na pozicije na osnovu stranacke i nikakve druge osnove. Ugrozavaju me ljudi koji su zbog svojih sitnih licnih interesa u stanju uraditi strasno glupe stvari iza paravana "branjenja hrvatskih interesa". Moju intelektualnu percepciju ugrozava da mene i moju zemlju predstavlja jedna karikatura poput IM Jovica. Takvi me ugrozavaju, a ne Hrvati kao narod. Takvi me ugrozavaju ma iz kog naroda dolazili.

Sta bi Hrvati trebali uraditi da se stanje popravi? Isto oni sto bi trebali i svi drugi. Ne vjerovati slijepo samo svojim politicarima, svojim novinama, svojoj TV. Pokusati poslusati i drugu stranu. Biti tolerantniji. Izaci na izbore, izabrati nove ljude. Mladi ljudi se moraju poceti baviti politikom, jer htjeli ne htjeli politika se bavi njima. Obrazovati se. Stremiti ka ekonomskom prosperitetu. Ne nadati se da ce ako komsiji bude gore meni biti bolje.
Da znam neke bolje nacine, vjerovatno bih bio u politici

Mozda jos nesto konkretno za Hrvate u BiH. Volio bih kada bi BiH vise gledali kao svoju drzavu. Kada bi se vishe borili za dobro BiH svima bi nam bilo bolje.
__________________
I'm muslim. Don't panic!
komsija is offline  
Old 25.10.2006., 11:37   #65
Quote:
rsbl kaže:
Malo se ratovalo. Ali kao što vidiš na ovoj mapi http://upload.wikimedia.org/wikipedi..._Stan_1991.GIF Srbi su i prije rata imali većinu teritorija u BiH.
Malo se ratovalo,jel da?I ubijalo,zar ne?DA su i imali većinu,ne znači da su imali pravo na državu...
A Ustav SFRJ i mogućnost otcjepljenja mi nisi objasnio...mislim na savezne države u sastavu SFRJ...
McAucliffe is offline  
Old 25.10.2006., 11:46   #66
Quote:
komsija kaže:
Sta bi Hrvati trebali uraditi da se stanje popravi? Isto oni sto bi trebali i svi drugi. Ne vjerovati slijepo samo svojim politicarima, svojim novinama, svojoj TV. Pokusati poslusati i drugu stranu.
Mozda jos nesto konkretno za Hrvate u BiH. Volio bih kada bi BiH vise gledali kao svoju drzavu. Kada bi se vishe borili za dobro BiH svima bi nam bilo bolje.
Problem je što Hrvati u BiH nemaju svoju TV.
Hrvati u BiH imaju pravo navijati za koga god hoće,i voljeti Hrvatsku na koji god način oni žele.
A koga ste vi izabrali na izborima?Dok Hrvate predstavlja netko tko se uopće ne osjeća Hrvatom,vas predstavljaju nacionalisti.
I onda dođeš tu i propovijedaš.
I bez te nepotrebne patetike.
__________________
Lose the zero,
get the hero
Crotoxin is offline  
Old 25.10.2006., 12:23   #67
Quote:
Constatinopol kaže:
Da Tuđman i Šušak nisu bili zaluđeni od engleskih lordova i zapadnohercegovačkih islamofoba Hrvati ne bi 1993 zaratili s muslimanima i tako srbima omogućili sretan i dugovječan rašamon u BiH.
Zato Tuđman nije bio veliki državnik za mene i mnoštvo Hrvata. Pobijedio je u ratu u Hrvatskoj,istjerao JNA i četničke paravojske,ali je takvu glupost napravio u Bosni,da se ne može smatrati velikim državnikom.
Eto,usporedio bih njegovu odluku da se zarati s muslimanima s bushevom odlukom da okupira Irak
Sa takvim kao što si ti je zaista teško živjeti.

A budi siguran da ti pored mene nebi preživio dulje nego što ti je bilo potrebno da ovo kažeš.
Ložač is offline  
Old 25.10.2006., 12:35   #68
Quote:
Crotoxin kaže:
Problem je što Hrvati u BiH nemaju svoju TV.
Federalna televizija bi kao trebala biti i za Hrvate,no ispala je smiješna i neozbiljna. Jedan voditelj kaže hiljada,oktobar,dok idući tisučća,listopad i tako se u par minuta dnevnika izmjeni jezika i jezika...
Quote:
Crotoxin kaže:
Hrvati u BiH imaju pravo navijati za koga god hoće,i voljeti Hrvatsku na koji god način oni žele.
Istina,ali nemaju pravo moliti se da u Hrvatskoj padne kiša,a ne kod njih.
Quote:
Crotoxin kaže:
A koga ste vi izabrali na izborima?Dok Hrvate predstavlja netko tko se uopće ne osjeća Hrvatom,vas predstavljaju nacionalisti.
I onda dođeš tu i propovijedaš.
I bez te nepotrebne patetike.
Željko Komšić se izjašnjava u svim osobnim dokumentima kao HRVAT. Pametnom dovoljno
Constatinopol is offline  
Old 25.10.2006., 12:40   #69
Quote:
Ložač kaže:
Sa takvim kao što si ti je zaista teško živjeti.
Takvih nas je u Hrvatskoj većina,koji smatramo Tuđmana lošim državnikom.
Čovjek nas je poveo u bespotreban rat i proveo kriminalnu privatizaciju i vjeruj mi,u svim do sada provedenim anketama javnog mjenja u Republici Hrvatskoj,Tito je daleko veći državnik za te ljude od Tuđmana.

Quote:
Ložač kaže:
A budi siguran da ti pored mene nebi preživio dulje nego što ti je bilo potrebno da ovo kažeš.
Pa kod ustaške imigracije u Sydneyu ili Ottawi vjerojatno ne bih. Zaobilazim zavičajne klubove u širokom krugu.
Constatinopol is offline  
Old 25.10.2006., 12:42   #70
Quote:
Constatinopol kaže:
Željko Komšić se izjašnjava u svim osobnim dokumentima kao HRVAT. Pametnom dovoljno
Činjenica da Hrvati ne plaćaju pretplatu za FTV dovoljno govori o tome da li imaju svoju televiziju,dok muslimani imaju nekoliko isključivo svojih.
I pogledaj ponekad FTV,i reci mi da li su Hrvati u BiH ravnopravni.
Ja koji idem tamo svake godine na mjesec dva,plus činjenica da mi pola rodbine tamo živi znam o čemu govorim.
Ti misliš da je dovoljno ,da se on izjašnjava Hrvatom,i da će zbog toga učiniti sve da zaštiti interese hrv. naroda?
Ja ne,treba puno više od toga,a on dosada nije ništa dobroga učinio za Hrvate,pametnom dovoljno.
I jesi ti čuo možda za neke njegove prijašnje izjave?
Stvar je u tome što se on ne osjeća Hrvatom,niti su ga Hrvati izabrali.
I ti nemaš pravo govoriti šta trebaju misliti Hrvati iz BiH.
__________________
Lose the zero,
get the hero
Crotoxin is offline  
Old 25.10.2006., 12:44   #71
Quote:
McAucliffe kaže:
Malo se ratovalo,jel da?I ubijalo,zar ne?DA su i imali većinu,ne znači da su imali pravo na državu...
A Ustav SFRJ i mogućnost otcjepljenja mi nisi objasnio...mislim na savezne države u sastavu SFRJ...
Znaš da Srbi nikad neće pristati na želje Muslimana i Hrvata o unitarnoj BiH i ukidanju RS. To politički nikad nećete moći ostvariti. Ako imate toliku želju za unitarnom BiH moraćete to pokušati ostvariti ratom. Nama nije do ratovanja nikad bilo ali RS ćemo braniti svim sredstvima. Možemo da živimo i mirno a možemo opet ratovati na vama je da odličite.

Šta ti ja imam objašnjavati kad je tako, isto kao da to objašnjavam da je crno crno. Imaš internet pa pretražuj.
rsbl is offline  
Old 25.10.2006., 12:59   #72
Quote:
rsbl kaže:
Znaš da Srbi nikad neće pristati na želje Muslimana i Hrvata o unitarnoj BiH i ukidanju RS.
A kantonalna BIH? Recimo,da cijelu RS zadržite u 2 ili 3 srpska kantona sa mrvicu smanjenim ovlastima od onih RS-a? Jeli bi to bilo razumno rješenje? Znači kantoni sa srpskom većinom tamo di je RS,s hrvatskom i bošnjačkom većinom u Federaciji i eventualno mješani kanton u srednjoj Bosni i Mostarskom području.
Meni to zvuči prihvatljivo za sve tri strane
Constatinopol is offline  
Old 25.10.2006., 13:02   #73
Ma mislim,baš me briga za BIH,ali ovako mi stalno izgleda na rubu rasula. Stalo mi je da Hrvatska ima jednu stabilnu zemlju s kojom djeli najdužu kopnenu granicu,a ne bure baruta koje svako malo može da eksplodira.
Citirat ću jednu prijateljicu iz Viteza:
"Da EUFOR ode,za 5 minuta bi se zaratilo"
Constatinopol is offline  
Old 25.10.2006., 13:10   #74
Quote:
Constatinopol kaže:
A kantonalna BIH? Recimo,da cijelu RS zadržite u 2 ili 3 srpska kantona sa mrvicu smanjenim ovlastima od onih RS-a?
Jesi li ti normalan ? Ako se ne razumiješ u stanje u BiH bolje ne komentariši.
rsbl is offline  
Old 25.10.2006., 13:12   #75
Quote:
balkanac kaže:
neuk narod zivi bolje od vas i manje se bavi politikom. Samo toliko koliko nam treba da se odbranimo. Imate hrvate, na njima se izivljavajte kao do sada, nas pustite da napravimo bolji zivot svima u entitetu.
Blakanac, pravi si balkanac!!NOMEN EST OMEN!
metode stvaranja boljeg zivota svima u entitetu ?!!!kome svima???!!!ko tamo jos osim srba i zivi?!! ako ce te ga stvarati po vasim dobro poznatim meodama, jadna majko ....cuj stvarati ...stvoritelji ...nebeski narod, stvoritelji...boze me prosti, kakvo bogohuljenje.

pitanje - ne mislite li da je vec malo dosadno generaliziranje i ponavljanje floskule o svim muslimanima kao vehabijama, bulama, dzi*adu itd. sta ste se uhvatili tih marginaliziranih likova. dajte smislite neku novu pogrdu, osvjezite retoriku mrznje....dajte nesto novo
Hladna is offline  
Old 25.10.2006., 13:14   #76
Quote:
Constatinopol kaže:
A kantonalna BIH? Recimo,da cijelu RS zadržite u 2 ili 3 srpska kantona sa mrvicu smanjenim ovlastima od onih RS-a? Jeli bi to bilo razumno rješenje? Znači kantoni sa srpskom većinom tamo di je RS,s hrvatskom i bošnjačkom većinom u Federaciji i eventualno mješani kanton u srednjoj Bosni i Mostarskom području.
Meni to zvuči prihvatljivo za sve tri strane
Nikakav više miješani kanton nije prihvatljiv.
Naša Kvačica is offline  
Old 25.10.2006., 13:15   #77
Quote:
Hladna kaže:
ne mislite li da je vec malo dosadno generaliziranje i ponavljanje floskule o svim muslimanima kao vehabijama, bulama, dzi*adu itd.
sta ste se uhvatili tih marginaliziranih likova. dajte smislite neku novu pogrdu, osvjezite retoriku mrznje....dajte nesto novo


Constatinopol is offline  
Old 25.10.2006., 13:16   #78
Quote:
Naša Kvačica kaže:
Nikakav više miješani kanton nije prihvatljiv.
Constatinopol is offline  
Old 25.10.2006., 13:19   #79
Quote:
Constatinopol kaže:
A kantonalna BIH? Recimo,da cijelu RS zadržite u 2 ili 3 srpska kantona sa mrvicu smanjenim ovlastima od onih RS-a? Jeli bi to bilo razumno rješenje? Znači kantoni sa srpskom većinom tamo di je RS,s hrvatskom i bošnjačkom većinom u Federaciji i eventualno mješani kanton u srednjoj Bosni i Mostarskom području.
Meni to zvuči prihvatljivo za sve tri strane
Opet kantoni, opet komplikacija vlasti. Vlast se mora pojednostaviti, ne zakomplikovati, a trenutno je najjednostavniji dio bih, RS. A kada mi neko kaze na koji nacin je ugrozen u toj RS, pricacemo i o tome.
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
Old 25.10.2006., 13:21   #80
Quote:
rsbl kaže:
Zamislite srednji vijek, prljavštinu, namrgođene ljude sa bradama, zamotane Fatime, primitivizam na svakom koraku, to vam je džamahirija u dijelu Federacije BiH.
Rugala se svraka vrani
Derventa je lijep primjer napredne republike smrpske.
Porušene kuće,konjske zaprege na glavnom trgu i natpis na ćirilici "trg pravoslavlja" (Hrvati i Bošnjaci su do 1992 činili 60% stanovništva Dervente)
Constatinopol is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:18.