Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2007., 17:21   #81
Quote:
Tazika kaže: Pogledaj post
Bdw, zakaj misliš da sam ja tamo bila samo kao promatrač? Mladić-žrtva je bio zagrepčan, lijep i fin, a glas, da, nikak drukčije ga nemrem opisat nego debeo i crn. i bio je žrtva afričke woo-doo magije. A ja imam i iskustvo promatrača, i iskustvo, tako da kažem-iz prve ruke.
.
Čekaj,
ti nisi vidjela crnoga i debeloga,
nego osjetila, vidjela zlo, mržnju
i to povezala (opisala) sa
crnom kožom i viškom tjelesne težine?

Ako je ovo, mislim da taj fenomen ima drugo ime.


A vidjela si lijepoga i finoga mladića koji je uz to porijeklom ili/ i stanovanjem iz Zagreba? (Dobro, to je jasno)

To me samo zanima. Ne pitam te sad o drugome, nego o tome.

Dakle-jesi li ti vidjela tu crnu kožu i višak tjelesne težine...ili si samo bila svjedokom prisutnosti zla u finom, lijepom zagrepčaninu koji je govorio drugačijim glasom, odavajući na razne načine drugu osobu o svom tijelu itd ali uz to nije mu koža pocrnjela i salo se stvorilo, ili jest?
Mislim, ako je to bilo crno, debelo tijelo s drugim glasom i osobnošću...gdje je onda nestao lijepi, fini zagrepčanin?!
Ako nema ni njegova tijela ni duha, onda nije opsjednuće.
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 17:23   #82
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Dakle-jesi li ti vidjela tu crnu kožu i višak tjelesne težine...ili si samo bila svjedokom prisutnosti zla u finom, lijepom zagrepčaninu koji je govorio drugačijim glasom, odavajući na razne načine drugu osobu o svom tijelu itd ali uz to nije mu koža pocrnjela i salo se stvorilo, ili jest?
Mislim, ako je to bilo crno, debelo tijelo s drugim glasom i osobnošću...gdje je onda nestao lijepi, fini zagrepčanin?!
Ako nema ni njegova tijela ni duha, onda nije opsjednuće.

Koliko sam ja shvatila, ona je glas opisala kao debeo i crn, tj., kao da pripada takvoj osobi. Dečko, iz kojega je taj glas dobirao bio je lijep i fin (ma što god to njoj značilo).
center_godess is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 17:25   #83
Quote:
center_godess kaže: Pogledaj post
Moguće. Ja osobno ne smatram da demoni ne postoje, oni mogu postojati, ali u smislu astralnih bića.
Astral je sfera privida ili preciznije razina u kojoj se počinje odvajati privid od suštine ili sfera kama-manas, sfera očitovanja uma i želja. Dakle u krajnjoj liniji, nešto što se u astralu zamisli/zaželi i tako stvori, uopće ne treba imati suštinu da bi postojalo. Zbog toga je, kao što sam napisao, potrebno uzdići se iznad te sfere privida i djelovati iz pozicije spoznaje suštine, tj. vidjeti je li nešto produkt vlastite mašte, izraz nekakve dublje suštine ili biće utemeljeno u astralu, tj. biće koje ne spoznaje svoju dublju suštinu, koje je u svom razmišljanju i djelovanju vezana svojim ograničenim shvaćenjem sebe, svojim egom. Svaku vezu s tom razinom i takvim bićima treba presjeći i to tako da se svaka vezujuća nit, pogleda usporedi s istinom i onda ostavi ako je manifestacija istine ili odreže ako nije izraz suštine.
shankar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 17:26   #84
Quote:
center_godess kaže: Pogledaj post
Ulazak demona u ljude, ako i postoji vrlo je rijedak. Najčešće se radi tek o ubogoj shizofreniji ili drugim duševnim bolestima.
Prečesto se ipak radi o čistom glumatanju a tek u iznimnim slučajevima o transu i autohipnozi.

.
Gle, sve ovo što si ti opisao, zna i komisija koja donosi sud o opsjednuću a sastoji se i od stručnjaka za ta stanja (psiholog, psihijatar)...ne donosi se sud o tome na osnovu bolesnog ponašanja, postoje i drugi kriteriji koji se ne nalaze u tim dijagnozama.

A sigurno da je daleko više bolesnika koji misle da su opsjednuti nego pravih opsjednutih

(čak su neke faze nekih bolesti baš vezane za takve religijske ideje),

ali to više nije važno, ako postoji i jedan-moguće je.
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 17:29   #85
Quote:
shankar kaže: Pogledaj post
Astral je sfera privida ili preciznije razina u kojoj se počinje odvajati privid od suštine ili sfera kama-manas, sfera očitovanja uma i želja. Dakle u krajnjoj liniji, nešto što se u astralu zamisli/zaželi i tako stvori, uopće ne treba imati suštinu da bi postojalo. Zbog toga je, kao što sam napisao, potrebno uzdići se iznad te sfere privida i djelovati iz pozicije spoznaje suštine, tj. vidjeti je li nešto produkt vlastite mašte, izraz nekakve dublje suštine ili biće utemeljeno u astralu, tj. biće koje ne spoznaje svoju dublju suštinu, koje je u svom razmišljanju i djelovanju vezana svojim ograničenim shvaćenjem sebe, svojim egom. Svaku vezu s tom razinom i takvim bićima treba presjeći i to tako da se svaka vezujuća nit, pogleda usporedi s istinom i onda ostavi ako je manifestacija istine ili odreže ako nije izraz suštine.

Da. Tukla sam se sa Felixom godinama da mu pokušam osporiti njegovo viđenje astrala. On je bio i još uvijek je uvjeren, kako je astral nekakav subjektivni svijet emocija, baš kao što ovdašnji duhovnjaci misle da je materijalni svijet projekcija njihovog uma.
Astralni svijet je svijet, topološki korektan kao i ovaj materijalni, samo što je tvar od kojega je sagrađen finija, i što materija nije neprobojna kao ovdje.
Emocije su tamo otjelotvorene, taj svijet ima prostor, i postoji astralna svjetlost, pa vjerojatno i astralna fizika.
Bića na astralu kao i sam astral mogu postojati po sebi, kao što i materijalni svijet postoji po sebi.
center_godess is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 17:30   #86
Quote:
center_godess kaže: Pogledaj post
Koliko sam ja shvatila, ona je glas opisala kao debeo i crn, tj., kao da pripada takvoj osobi. Dečko, iz kojega je taj glas dobirao bio je lijep i fin (ma što god to njoj značilo).
E, ako je tako, onda vidi ono što sam pocrtala
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 17:31   #87
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Gle, sve ovo što si ti opisao,
Napisala, pardonček! Ne vjeruje svemu što čuješ na kavama sa sumnjivim ljudima.

Quote:
zna i komisija koja donosi sud o opsjednuću a sastoji se i od stručnjaka za ta stanja (psiholog, psihijatar)...ne donosi se sud o tome na osnovu bolesnog ponašanja, postoje i drugi kriteriji koji se ne nalaze u tim dijagnozama.
Koji?

Quote:
A sigurno da je daleko više bolesnika koji misle da su opsjednuti nego pravih opsjednutih
Upravo tako. Ja sjedila za stolom u zagrebačkoj Plazi i slušala tipa koji je tvrdio kako su mu se kroz prozor u Jankomiru (ludnica) spuštali specijalci.

Quote:
ali to više nije važno, ako postoji i jedan-moguće je.
Moguće je ali je toliko rijetko da se može zanemariti.
center_godess is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 17:39   #88
Quote:
center_godess kaže: Pogledaj post
Koji?


Moguće je ali je toliko rijetko da se može zanemariti.
A ne, ne , ne bih rekla, ne može se zanemariti ako je rijetko

Kriteriji napr. levitacija, govorenje u jezicima koje osoba nije mogla naučiti, pomicanje predmeta...
Psihijatri se naslušaju takvih ideja, nije da baš imaju dežurnog egzorcista ali i nemali broj vjeruje u mogućnost toga.
A s druge strane, predrasuda je da su svećenici toliko glupi i neobrazovani da nad svakim duševnim bolesnikom vrše egzorcizam..

sorry šta sam mislila da si muškog roda, nisam htjela vrijeđati
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 17:43   #89
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Kriteriji napr. levitacija, govorenje u jezicima koje osoba nije mogla naučiti, pomicanje predmeta...
Psihijatri se naslušaju takvih ideja, nije da baš imaju dežurnog egzorcista ali i nemali broj vjeruje u mogućnost toga.
A s druge strane, predrasuda je da su svećenici toliko glupi i neobrazovani da nad svakim duševnim bolesnikom vrše egzorcizam..
Ali gledaj: to nije opsjednutost demonima. To ti može biti spajanje sa nekim umom, može biti komunikacija sa kozmičkom memorijom i učitavanjem nekog partikularnog sadržaja u ljudski um čime on poistovjeti taj konglomerat saznanja sa svojim vlastitim. Može značiti i božansko nadahnuće.
center_godess is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 18:27   #90
Quote:
center_godess kaže: Pogledaj post
Da. Tukla sam se sa Felixom godinama da mu pokušam osporiti njegovo viđenje astrala. On je bio i još uvijek je uvjeren, kako je astral nekakav subjektivni svijet emocija, baš kao što ovdašnji duhovnjaci misle da je materijalni svijet projekcija njihovog uma.
Astralni svijet je svijet, topološki korektan kao i ovaj materijalni, samo što je tvar od kojega je sagrađen finija, i što materija nije neprobojna kao ovdje.
Emocije su tamo otjelotvorene, taj svijet ima prostor, i postoji astralna svjetlost, pa vjerojatno i astralna fizika.
Bića na astralu kao i sam astral mogu postojati po sebi, kao što i materijalni svijet postoji po sebi.
Ti ćeš znati više o astralu budući si biće valjda potpuno utemeljeno u astralu, no u vezi "postojanja samog po sebi, astrala i materijalnog svijeta..." to jest u određenom smislu tako, svaka razina ima svoje autonomne zakonitosti, bez obzira kako ove i druge razine nazivali, ali bi se pozvao ovdje i na sanhyu, koja opisuje s jedne strane te razine različite inertnosti (prakrti) a čija inertnost odn. suptilnost ovisi o učešću suprotnog principa, principa duha (purushe), dok je i jednom i drugom temelj neočitovani brahman. To je tako jedan širi model u kojem se mogu promatrati razine stvarnosti. Tako "sam po sebi" postoji jedino brahman, dok relativna sfera postoji samo uvjetno, ograničeno, kao neki stupanj inercije.
shankar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 18:55   #91
Quote:
center_godess kaže: Pogledaj post
Ali gledaj: to nije opsjednutost demonima. To ti može biti spajanje sa nekim umom, može biti komunikacija sa kozmičkom memorijom i učitavanjem nekog partikularnog sadržaja u ljudski um čime on poistovjeti taj konglomerat saznanja sa svojim vlastitim. Može značiti i božansko nadahnuće.
Samo malo, ja sam samo navela neke kriterije koje si tražila jer se razlikuju od obične duševne bolesti,
a ne sve koji ulaze u dotično.

A ovo što ga razlikuje od ovoga što si navela, zapravo i nije tako različito od duševne bolesti (vidiš, usputno zanimljivo)
...sve u svemu, ipak tu baratamo s nečim rubnim i možemo dati više objašnjenja i imena...
u teoriji,
u praksi mislim da je ipak jasno kad se radi o zlu, Zlu,..to ga razlikuje od nadahnuća ili bilo kakvih parapsiholoških sposobnosti
(recimo da netko može pomicati predmete-ne treba završiti zlom, niti činiti zlo toj osobi, uništavati je niti ona treba uništavati druge...).

Na kraju krajeva, ja da tako pomičem predmete pogledom, ne bih tražila ni svećenika ni psihijatra,
nego menagera.
Da sam opsjednuta, ne vjerujem da bih uspjela profitirati time.
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 19:32   #92
Quote:
center_godess kaže: Pogledaj post
Ali gledaj: to nije opsjednutost demonima. To ti može biti spajanje sa nekim umom, može biti komunikacija sa kozmičkom memorijom i učitavanjem nekog partikularnog sadržaja u ljudski um čime on poistovjeti taj konglomerat saznanja sa svojim vlastitim. Može značiti i božansko nadahnuće.
Ako se odgovori za natprirodne sposobnosti traže unutar astrala, onda se valjda radi o magiji. Yogijskim rječnikom siddhiji, natprirodne sposobnosti stječu se sabranošću duha (vježbanjem samyame). Siddhiji su rezultat takve sabranosti duha, kakva prethodi sabranosti duha potrebnoj izbavljenju iz samsare. Dakle, govoriti o prosvjetljenosti a ne imati takvu potvrdu od Boga, znači biti glupan. Netko tko je prosvjetljen neće morati govoriti o tome, nego će manifestirati siddhijie ili neke opake sposobnosti. U svakom slučaju siddhiji u yogi daleko nadilaze komunikaciju s astralnim entitetima, nego su rezultat daleko višeg profinjenja vlastitog bića.
shankar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 19:39   #93
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Samo malo, ja sam samo navela neke kriterije koje si tražila jer se razlikuju od obične duševne bolesti,
a ne sve koji ulaze u dotično.
U redu, istina je. Ti kriteriji ako su istiniti razlikuju opsjednutog od duševnog bolesnika. No jednako tako većina ne govori drugim jezicima, nego lupeta. Evo pogledaj ovo, real time, tipkam jednako brzo kao što sam tipkala hrvatski:
"elea te kaene to far nuntes ahe ge fillen oreptis sur ve leane ke therasea fu morget he sileria va ne biankus serones sibia lu te riber. Okean nes sice tu vilaera te bilako gurharset si ne vanea kej juria bi nerath naira sunkeanit tube ri beran. Nia ke huitas siber or keane nia vourat se bi letheia."
Levitacija pak i psihokineza su pojave koje ne opisuju opsjednutog nego su moći za koje i Dean Radin i Elmar R. Gruber tvrde da su znanstveno dokazive iako još ne postoji mehanizam koji bi ih objasnio (mehanizam se nalazi unutar teorije GUT, teorija velikog ujedninjenja, a ja tupim danima o SU(5) ali nitko ni mu ni ba.


Quote:
A ovo što ga razlikuje od ovoga što si navela, zapravo i nije tako različito od duševne bolesti (vidiš, usputno zanimljivo)
Problem je što ni duševne bolesti nisu uvijek bolesti nego REŽIM RADA MOZGA.
Shizofrenija nije bolest, ma koliko taj režim mučio bolesnika (koji se osjeća u strahu, čuje glasove i slično, na stranu sad što mnogi to koriste kao sredstvo za vrijeđanje, to je samo malo pomaknuta funkcija mozga, i to minorno, riječ je o nekontroliranoj sinesteziji).
Utjecaj LSD-a također pomiče režim rada mozga, kao i ketonski režim kod izgladnjivanja (umjesto glukoze koje više nema, mozak počinje trošiti ketone, i iz usta se osjeća jaki zadah na aceton (spada u ketone), što se zapaža kod isposnika, ljudi koji dugo gladuju i slično, nije ni čudo da se u povijesti ketonski režim stimulirao gladovanjem, jer mozak tada aktivira potencijale koji ga spajaju sa višim duhovnim sferama).

Quote:
u praksi mislim da je ipak jasno kad se radi o zlu, Zlu,..to ga razlikuje od nadahnuća ili bilo kakvih parapsiholoških sposobnosti
(recimo da netko može pomicati predmete-ne treba završiti zlom, niti činiti zlo toj osobi, uništavati je niti ona treba uništavati druge...).
Zašto bi levitacija, komunikacija sa onostranim, psihokineza...bili zli? Po meni veći su zločinci lažni gurui koji skupljaju sljedbu i novčano i seksualno ih manipuliraju.


Quote:
Na kraju krajeva, ja da tako pomičem predmete pogledom, ne bih tražila ni svećenika ni psihijatra,
nego menagera.
Da sam opsjednuta, ne vjerujem da bih uspjela profitirati time.
Ne bi morala. Samo bi od mene posudila novac za kartu, odletjela bi Randyju i pobrala milijun dolara.
center_godess is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 19:41   #94
Quote:
shankar kaže: Pogledaj post
Ako se odgovori za natprirodne sposobnosti traže unutar astrala, onda se valjda radi o magiji. Yogijskim rječnikom siddhiji, natprirodne sposobnosti stječu se sabranošću duha (vježbanjem samyame). Siddhiji su rezultat takve sabranosti duha, kakva prethodi sabranosti duha potrebnoj izbavljenju iz samsare. Dakle, govoriti o prosvjetljenosti a ne imati takvu potvrdu od Boga, znači biti glupan. Netko tko je prosvjetljen neće morati govoriti o tome, nego će manifestirati siddhijie ili neke opake sposobnosti. U svakom slučaju siddhiji u yogi daleko nadilaze komunikaciju s astralnim entitetima, nego su rezultat daleko višeg profinjenja vlastitog bića.

Slažem se. Ali u današnjem svijetu kada NITKO nije uspio demonstrirati znanstvenicima-skepticima ni trunku tih moći važna je svaka sitnica.
Najveći i najpoznatiji parapsihološki fenomeni nisu bili jogiji nego Nina Kulagina koja nije veze imala sa jogom.
Ti se jogiji ili skrivaju, ili nas netko jako zavarava.
center_godess is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 19:55   #95
Quote:
center_godess kaže: Pogledaj post
Slažem se. Ali u današnjem svijetu kada NITKO nije uspio demonstrirati znanstvenicima-skepticima ni trunku tih moći važna je svaka sitnica.
Najveći i najpoznatiji parapsihološki fenomeni nisu bili jogiji nego Nina Kulagina koja nije veze imala sa jogom.
Ti se jogiji ili skrivaju, ili nas netko jako zavarava.
Nisu me takve potvrde osobito zanimale, ali koliko mi je poznato, postoje istraživanja o biofeedbacku (tako se mislim to nekako naziva), pače, čini mi se da je to notorno baš u svezi budističkih redovnika i yogija, npr. swami Rame (on je čini mi se i pomicao predmete i sl. - op. završio je neslavno, povezivan s seksualnim skandalima, no to ga ne čini manje majstorom samyame).
Neću ni spominjati ni sasvim "tehničke teškoće" postizanja duboke sabranosti duha u laboratorijskim okolnostima, zatim yogi bi morao apsorbirati uznemirenost i onih koji bi vršili takav pokus. Postavlja se naravno i pitanje motiva, zašto bi netko dokazivao takvu svoju moć nad materijom i što bi se time uopće postiglo.
shankar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 20:02   #96
Quote:
shankar kaže: Pogledaj post
Nisu me takve potvrde osobito zanimale, ali koliko mi je poznato, postoje istraživanja o biofeedbacku (tako se mislim to nekako naziva), pače, čini mi se da je to notorno baš u svezi budističkih redovnika i yogija, npr. swami Rame (on je čini mi se i pomicao predmete i sl. - op. završio je neslavno, povezivan s seksualnim skandalima, no to ga ne čini manje majstorom samyame).
Biofeetback? Biološka povratna sprega? Ne. To nije dovoljno. Ono što je konkretno i što treba izvesti u laboratoriju jest pomicanje kuglice na stolu u kontroliranim uvijetima u kojima nije moguće izvoditi trikove.
Ninu Kulaginu su proučavali na institutu u Lenjingradu...ma što ja pišem? Evo vam link, a evo i youtube


Quote:

Neću ni spominjati ni sasvim "tehničke teškoće" postizanja duboke sabranosti duha u laboratorijskim okolnostima, zatim yogi bi morao apsorbirati uznemirenost i onih koji bi vršili takav pokus. Postavlja se naravno i pitanje motiva, zašto bi netko dokazivao takvu svoju moć nad materijom i što bi se time uopće postiglo.
To je istina. James Randi je prokleti kurvin sin, kojemu je u interesu sačuvati svoj skepticizam, i nemali broj puta je namjerno otežavao uvijete, odbacivao i prekidao uspješne pokuse i čekao one neuspješne, manipulirao podacima itd.
No zato stiže nova garda znanstvenika, kao Dean Radin, npr.

Što se tiče motiva, možda vi koji niste u znanstvenim krugovima uopće ne možete razumjeti koliki su oni skeptici i koliko bi to značilo revoluciju.
center_godess is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 20:18   #97
Quote:
center_godess kaže: Pogledaj post
1.No jednako tako većina ne govori drugim jezicima, nego lupeta.

2.Zašto bi levitacija, komunikacija sa onostranim, psihokineza...bili zli? Po meni veći su zločinci lažni gurui koji skupljaju sljedbu i novčano i seksualno ih manipuliraju.



3.Ne bi morala. Samo bi od mene posudila novac za kartu, odletjela bi Randyju i pobrala milijun dolara.
1. pa to se valjda samim time isključuje, spada pod bolest...ili ne znam na koje misliš, većina opsjednutih (ne znam postoje li takvi podaci uopće), u svakom slučaju, onda nije kriterij.

2. pa i nisu, to ni KC ne tvrdi, Zlo nije pridjev u slučaju opsjednuća, nikako.
Na kraju krajeva, tvrdi se i postojanje slučajeva tih takvih sposobnosti kao dar Boga.
Ali obični shizofreničari i dr. bolesnici ne levitiraju i ne miču predmete, moramo priznati. Druga stvar što neki od njih misle to. Nije to isto.

3. ne bih morala ni posuditi lovu od tebe, nego bih je pomakla na svoj prazni račun u banci.
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 20:27   #98
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
3. ne bih morala ni posuditi lovu od tebe, nego bih je pomakla na svoj prazni račun u banci.
To je već zlo.
center_godess is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 22:27   #99
Quote:
center_godess kaže: Pogledaj post
Biofeetback? Biološka povratna sprega? Ne. To nije dovoljno. Ono što je konkretno i što treba izvesti u laboratoriju jest pomicanje kuglice na stolu u kontroliranim uvijetima u kojima nije moguće izvoditi trikove.
Ninu Kulaginu su proučavali na institutu u Lenjingradu...ma što ja pišem? Evo vam link, a evo i youtube




To je istina. James Randi je prokleti kurvin sin, kojemu je u interesu sačuvati svoj skepticizam, i nemali broj puta je namjerno otežavao uvijete, odbacivao i prekidao uspješne pokuse i čekao one neuspješne, manipulirao podacima itd.
No zato stiže nova garda znanstvenika, kao Dean Radin, npr.

Što se tiče motiva, možda vi koji niste u znanstvenim krugovima uopće ne možete razumjeti koliki su oni skeptici i koliko bi to značilo revoluciju.
Nisam ja niti tako daleko od znanosti (humanističkih). Naravno, ne postavljaju sve znanosti nekakva temeljna pitanja, no recimo da su ova pitanja na neki način bliska psihologiji, zapravo psihoterapiji, o čemu ja imho mogu nešto reći. Osobito je meni tu zanimljiva psihoterapija, budući da se može osporavati da je to znanost, ali je teško osporavati potrebu za njom, jer i nema ništa pametnije u mnogim slučajevima, kao što je teško osporavati i njene rezultate. Psihologija i psihoterapija se često baziraju na introspekciji, i mislim da je bi ključna i revolucionarna stvar za znanost bila priznavanje introspekcije kao znanstvene metode. Suptilnije razine stvarnosti mogu se spoznati jedino instrumentom koji se zove ljudski duh, i tu će znalci reći da na suptilnijim razinama vrijede pravila jednako stroga i dosljedna kao u materijalnom svijetu. No meni nekakva dokazivanja "materijalističkim" znanstvenicima nisu zanimljiva, jednostavno mislim da znanost za koju je stvarnost jedino ono što je opipljivo i mjerljivo nije došla do svojih krajnjih granica. Takva znanost korespondira barem s nekom stvarnošću, za razliku od umišljanja "magova", pa je u tom smislu ona korak naprijed. Sad društvo uglavnom živi u stvarnosti koja je "znanstveno dokazana", a kad znanošću ovlada grubljim razinama stvarnosti, postavljat će se pitanja o suptilnijim značenjima i onda će se prirodno pronalaziti metode koje su za to podesne. Tu metodu sam već spomenuo i naravno ona cijelo vrijeme postoji, a ne vidim i nikakav problem u tome je li ona znanstveno priznata ili nije, tako nešto njoj niti što oduzima niti bi joj priznanje što dodalo.
shankar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 01:57   #100
Quote:
shankar kaže: Pogledaj post
Takva znanost korespondira barem s nekom stvarnošću, za razliku od umišljanja "magova", pa je u tom smislu ona korak naprijed. Sad društvo uglavnom živi u stvarnosti koja je "znanstveno dokazana", a kad znanošću ovlada grubljim razinama stvarnosti, postavljat će se pitanja o suptilnijim značenjima i onda će se prirodno pronalaziti metode koje su za to podesne. Tu metodu sam već spomenuo i naravno ona cijelo vrijeme postoji, a ne vidim i nikakav problem u tome je li ona znanstveno priznata ili nije, tako nešto njoj niti što oduzima niti bi joj priznanje što dodalo.
Samo da dodam: magovi ne umišljaju. Magovi mogu i rade. Otprilike kao u Harry Potteru. Nije to Rowlingica bezveze izmislila.
Ovi koji umišljaju to su ti hohštapleri.
center_godess is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:53.