Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2007., 01:04   #81
Quote:
Bardo Thodol kaže: Pogledaj post
Duhovi odnosno duše su eto realna pojava. To su zaostale duše koje su bile snažno vezane za ovaj materijalni svijet - npr ovisnici, teški hedonisti, nasilno preminuli ili kako je već navedeno- živući rođak ih ne oslobađam, i slično- dalo bi se puno nabrojati.

Dalje. Oni se hrane energijom živućeg čovjeka. Pa se ljudi njima izloženi mogu često osjećati umorno i izmoreno bez razloga, danima i danima. Drugo, mogu nam prouzročiti ozbiljnije bolesti ali samo na astralnom ili višem tijelu, i to primjetimo tek kad se bolest s tih viših tijela spusti na fizičko tijelo.

Također, nas mogu iscrpljivati dok razmišljamo o njima.
Onda su sve duše "zaostale"
Kak misliš da nisu zlonamjerni, a kažeš da se hrane nama čak i kad razmišljamo o njima.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 01:14   #82
[QUOTE=Bardo Thodol;7309555]
Quote:
Duhovi odnosno duše su eto realna pojava. To su zaostale duše koje su bile snažno vezane za ovaj materijalni svijet - npr ovisnici, teški hedonisti, nasilno preminuli ili kako je već navedeno- živući rođak ih ne oslobađam, i slično- dalo bi se puno nabrojati.
moguće je da su realna pojava, ali nemaju veze s materijalnim svijetom. kao što diki kaže, nitko ne želi uistinu umrijeti, pa tako -?
Quote:
Dalje. Oni se hrane energijom živućeg čovjeka. Pa se ljudi njima izloženi mogu često osjećati umorno i izmoreno bez razloga, danima i danima. Drugo, mogu nam prouzročiti ozbiljnije bolesti ali samo na astralnom ili višem tijelu, i to primjetimo tek kad se bolest s tih viših tijela spusti na fizičko tijelo.

Također, nas mogu iscrpljivati dok razmišljamo o njima.
ne, duhovi, ne mogu utjecati na čovjeka, jer su nematerijalni.
oni se ne hrane energijom živućeg čovjeka. energija čovjeka postoji u obliku raznih potencijalnih, ali i ostvarenih energija, kao što su toplinska, kemijska, gravitacijska i kinetičke (i nuklearna, ali to je sad sasvim nevažno).
toplinska stalno prelazi na okolinu, dok je kemijska pohranjena u obliku kemijskih spojeva, od kojih su najpoznatiji ATP (adenozin-trifosfat), glukoza, glikogen itd.
gravitacijska potencijalna je zato što se čovjek nalazi u gravitacijskom polju, a kinetička zato što se u čovjeku stalno nešto giba, ili se giba cijeli čovjek. energija nije nešto što može postojati samo za sebe. to je potencijal za rad. energija ne može tek tako nestati, samo se pretvara iz oblika u oblik i konstantno rasipa jer je podložna entropiji. ako ju ne "uvozimo" hranom, sva se raspe i zbog toga - umremo.
umor je na fiziološkoj bazi i može imati mnoge uzroke. nema nikakve veze s duhovima.

Quote:
Postoje ljudi koji ih mogu ukloniti, koji rade s tim stvarima. No i mi možemo učiniti nešto.
- biti blagonakloni i zamoliti ih za mir, te s ljubavlju ih uputiti ka tzv svijetlu, odonosno višim razinama (daljnje razine od astralnih), molitvom se poslužiti za sigurnost.
- Oni najčešće nisu zlonamjerni, samo jako jako zbunjeni, pa im zato i treba s razumijevanjem pomoći.
to se zovu šarlatani (ako uzimaju novac) ili dobronamjerni ljudi koji pokušavaju pomoći bez obzira znaju li ili ne znaju što čine (ako ne uzimaju novac).
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 13:38   #83
Endi Endi Endi
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 13:46   #84
Stavi stolac u sredinu svoje sobe. Sjedni na njega, prije toga zapali svijeću i stavi je pred vrata. Duboko udahni i reći: ja volim duhove. ako je dobar duh nasmješit će ti se, a ako je onaj loš....pa...onda...nemoj pokazati strah..
ili još bolje idi noću na groblje i pitaj nekoga za savjet....
__________________
Ako vašom glavom često prolaze pametne misli, to znači da se tamo i ne zadržavaju.
Weona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 13:49   #85
lianne lianne lianne

L
I
A
N
N
E

LIANNE
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 13:58   #86
Ja znam isto za jedan slučaj. Normalni ljudi ne briju na ništa. Kupili su povoljno jednu viktorijansku kuću, ogromnu, a kad ono počela fešta. Tipa, u kuhinji se čuje lom tanjura, kao da netko uzima tanjure i razbija ih od zid. I sad trče oni u kuhinju, kao možda mama popizdila, pa baca tanjure, kad ono ništa, muk.
Onda da ne govorim o zvukovima po noći. Pa jednom prilikom puknuo tanjurić sam od sebe. Sjede piju čaj i bang, punke tanjurić na 100 komada.
A najbolje je bilo kad je stolica počela plesat po kuhinji.
Ljudi stalno pokušavali racionalizirati. Živjeli tamo par godina, živci stradali i na kraju prodali kuću i otišli.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 14:14   #87
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Ja znam isto za jedan slučaj. Normalni ljudi ne briju na ništa. Kupili su povoljno jednu viktorijansku kuću, ogromnu, a kad ono počela fešta. Tipa, u kuhinji se čuje lom tanjura, kao da netko uzima tanjure i razbija ih od zid. I sad trče oni u kuhinju, kao možda mama popizdila, pa baca tanjure, kad ono ništa, muk.
Onda da ne govorim o zvukovima po noći. Pa jednom prilikom puknuo tanjurić sam od sebe. Sjede piju čaj i bang, punke tanjurić na 100 komada.
A najbolje je bilo kad je stolica počela plesat po kuhinji.
Ljudi stalno pokušavali racionalizirati. Živjeli tamo par godina, živci stradali i na kraju prodali kuću i otišli.
Slično je bilo kad su se moji roditelji uselili u kuću. Kuća je bila prilično stara i u njoj je bio pokopan jedan vojnik (neam pojma zašto ni kako). Uglavnom, slične su se stvari događale, pa su moji srušili kuću ( ), pozvali popa da posveti temelje, sagradili novu i pozvali opet popa da ju posveti i čudne stvari su se prestale događati.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 21:19   #88
za diki: zaostale u smislu ostale a ne retardirane npr.
zlonamjerne nisu, energijom se hrane samo tako, ne s nekakvom zlobnom namjerom. Mirisi koji se spominju su česta pojava i to kod duhova jakih emocija.

Premda moram priznati, nisam imao iskustva s nekakvim ekstremitetima poput očiglednog pomicanja stvari i slično. Ljudi često vole svoje monotone živote nesvjesno učiniti zanimljivim, pa i pukim slučajnostima pridavati nekakva čudna svojstva, ili u svemu vidjeti nešto.

Dragi endimione, ponekad,iako te je strah, probaj izaći iz svoje male sobice.
__________________
One can see only what one wants to see.
And all you can see is beyond within
Bardo Thodol is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 21:21   #89
Quote:
Bardo Thodol kaže: Pogledaj post
za diki: zaostale u smislu ostale a ne retardirane npr.
zlonamjerne nisu, energijom se hrane samo tako, ne s nekakvom zlobnom namjerom. Mirisi koji se spominju su česta pojava i to kod duhova jakih emocija.

Premda moram priznati, nisam imao iskustva s nekakvim ekstremitetima poput očiglednog pomicanja stvari i slično. Ljudi često vole svoje monotone živote nesvjesno učiniti zanimljivim, pa i pukim slučajnostima pridavati nekakva čudna svojstva, ili u svemu vidjeti nešto.

Dragi endimione, ponekad,iako te je strah, probaj izaći iz svoje male sobice.
uuuuuuuuuuu....
da je meni to reka.....
__________________
 Waspova mala škola pjevanja <- je, link je
dataX is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 21:43   #90
Quote:
Bardo Thodol kaže: Pogledaj post
Premda moram priznati, nisam imao iskustva s nekakvim ekstremitetima poput očiglednog pomicanja stvari i slično. Ljudi često vole svoje monotone živote nesvjesno učiniti zanimljivim, pa i pukim slučajnostima pridavati nekakva čudna svojstva, ili u svemu vidjeti nešto.

Dragi endimione, ponekad,iako te je strah, probaj izaći iz svoje male sobice.
nisi imao iskusta s ekstremitetima? ajmeeeeeee sinkoooo

aj, u sobi sam, to je točno, ali bar nisam u ormaru kao ti
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 21:53   #91
nije loše... dobro je....
sviđa mi se oni detalj sa ekstremitetima
__________________
 Waspova mala škola pjevanja <- je, link je
dataX is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 21:54   #92
ne sjećam se da sam konstatirao svoje stanje o ormaru, no dobro. I kak je u sobi, ti vjerojatno onda kad si sam u sobi imaš iskustva s ekstremitetima, tu pred monitorom, jel?
__________________
One can see only what one wants to see.
And all you can see is beyond within
Bardo Thodol is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 22:15   #93
Quote:
Bardo Thodol kaže: Pogledaj post
za diki: zaostale u smislu ostale a ne retardirane npr.
zlonamjerne nisu, energijom se hrane samo tako, ne s nekakvom zlobnom namjerom. Mirisi koji se spominju su česta pojava i to kod duhova jakih emocija.

Premda moram priznati, nisam imao iskustva s nekakvim ekstremitetima poput očiglednog pomicanja stvari i slično. Ljudi često vole svoje monotone živote nesvjesno učiniti zanimljivim, pa i pukim slučajnostima pridavati nekakva čudna svojstva, ili u svemu vidjeti nešto.

Dragi endimione, ponekad,iako te je strah, probaj izaći iz svoje male sobice.
Nisam ni mislila zaostale u smislu retardirane, nego zaostale u smislu da ne žele otići. Čini mi se da bi većina duša trebala biti zaostala u smislu da ne želi otići jer čini mi se da nitko, zapravo, ne želi umrijeti.
Možeš mi malo pojasniti duhove jakih emocija?

Btw, ni M.Cohen nije izlazio iz svoje sobe.

Moram priznati, to je karakteristika posebnih ljudi. (Posebnih u dobrom smislu.)
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 22:21   #94
Quote:
Bardo Thodol kaže: Pogledaj post
ne sjećam se da sam konstatirao svoje stanje o ormaru, no dobro. I kak je u sobi, ti vjerojatno onda kad si sam u sobi imaš iskustva s ekstremitetima, tu pred monitorom, jel?
ekstremiteti su mi ekstremni, pa imam ekstremno iskustvo.
.-- .- -. -.- . .-. / .--- . -.. .- -.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 22:56   #95
Quote:
dr.karamela kaže: Pogledaj post
juce opet miris. izadjem iz sobe, hodnik mirisi, najezim se i odem po cimericu, dodjemo u hodnik i mirisa nema. 100 posto nije od susjeda, sve ja zakracunato i nema od kuda doci.
Mislim da možda imam odgovor na taj misterij
(miris nije misterij dok nam je izvor poznat):

možda je tvojoj cimi neugodno priznati da joj škodi hrana iz menze,
plinovi itd. pa se žena upušta radije u potragu za parapsihološkim fenomenima skupa s tobom (kad je već ne puštaš na miru ).
Nadam se da sam u pravu.
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 23:01   #96
eto ,ajd sad spavaj!kud sam i došao ovamo.šalim se.ljudi nema ništa od svega toga.sve je to u našim glavama.
ddarkok. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 23:15   #97
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
ekstremiteti su mi ekstremni, pa imam ekstremno iskustvo.
.-- .- -. -.- . .-. / .--- . -.. .- -.
Kako znaš da je wanker?
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 23:23   #98
delija, pretpostavljam. sto posto se dira sad.

(papira uzmi, bardo, e!!! nemoj zasrati tipkovnicu! )
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 23:32   #99
opet nešto ne štima.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 23:33   #100
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
delija, pretpostavljam. sto posto se dira sad.

(papira uzmi, bardo, e!!! nemoj zasrati tipkovnicu! )
Prevedi si šta si napisao morseovim znakovima.

A što se tiče tipkovnice - neću, kako ne bi bila ko tvoja.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:57.