Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2007., 17:58   #81
Quote:
pizda kaže: Pogledaj post
A nije tocno, najpoznatiji ti je primjer lika koji je vidio sto pise na neonskoj cijevi i to napisano je bilo okrenuto prema stropu.
Stropovi su inace bolnicki visoki 4 metra. Procitao je broj i ljudi su se osvjedocili.
Zatim, masu njih je u fazi izlaska iz tijela vjerno preneslo sto su radile njima drage osobe, kako su bile obucene, ko je bio kod njih, ko se kako ponasao itd. itd.
To ne mozes objasniti halucinacijama, ili nekim fizickim manifestacijama...
Kad je proveden taj eksperiment?
Jackrabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 18:00   #82
gledajte, ne bih htio da ispadne kako ja ne želim dokaze. ispada da sam krut po pitanju dogmatičnosti. ne. samo sam krut po pitanju vjerodostojnosti dokaza.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 18:01   #83
Quote:
Jackrabbit kaže: Pogledaj post
Mozda i bude nekog otkrica koje nam naglavacke prevrne sliku svijeta. Ja ne iskljucujem potpuno mogucnost toga. Mozda smo, prema Bohmu, svi u jendom golemom hologramu.
Tako nesto, matrix, hologram...evo zadatka za net dijete Endimiona. Negdje na netu ima jako opsirno izlaganje jednog priznatog americkog fizicara novog vala. Postavio je i obranio doktorat na teoriji o matrixu.
Znam samo da nakon izlaganja i citanja materijala, ostali nisu imali nikakve opaske a kamo li podsmijeh.
Normalno, ne znam ime tog lika ali je link bio dosta citan na netu...
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 18:03   #84
Quote:
Nina82 kaže: Pogledaj post
Meni jedna stvar nije jasna........zasto prvenstveno ne uvazavate postojanje duse....energije...kako got zelite nazvati......
Zasto se drzite teorije nakon fizicke smrti covijeka vise nema u matrijalnom svijetu i to je to........i kaj je najgore,takvo razmisljanje vas zadovoljava....
Pa ako uzmete u obzir da postoji dusa.....da ne umiremo mi nego samo nase dotadasnje tijelo.......zasto je onda tako tesko uvaziti mogucnost snimanja takvih glasova?????
Ja fakat ne kuzim....kaj nitko od vas nikada nije imamo nikakvo iskustvo koje bi ga uvijerilo u moje tvrdnje????
Ili ako ih je i imao....atomatski si ih objasnio kao projekciju podsvjesti.....neki dusevni disbalans ili sto vec......zasto????...zato sto je to lakse prihvatiti!!!!
mene takvo razmišljanje ne zadovoljava, ali ne mogu sa sigurnošću tvrditi da je to tako ili ovako, kad zapravo, što se postojanja života nakon smrti tiče, jako malo toga znamo, gotovo ništa. nitko se nije vratio iz mrtvih da bi nam rekao što je istina. meni je jadnije zadovoljiti se bilo kakvim odgovorom, nego pravim, a pravog odgovora, izgleda, još uvijek nema.
ja sam pisala na forumu o mirisu koji sam osjetila, a koji je zapravo miris kolonjske vode koju je moj otac koristio. jednim dijelom vjerujem da je to bio njegov duh, a drugim dijelom pronalazim odgovore u psihologiji. i jedan i drugi odgovor mogući su, ali....
također, nije lakše prihvatiti niti duševni poremećaj kao odgovor na pitanje "bliskih susreta" s duhom, ali ipak, ima i u tome nečega. gubici su obično prilično stresni za one koji gube, pa je glupavo zanemarivati i psihološku stranu tog problema.
ne trebamo biti isključivi.

@pizdo, ja bih pokušala, ali sama stanujem, pa se bojim
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 18:04   #85
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
gledajte, ne bih htio da ispadne kako ja ne želim dokaze. ispada da sam krut po pitanju dogmatičnosti. ne. samo sam krut po pitanju vjerodostojnosti dokaza.
Ma ti si covjece krut da kruci ne mozes bit. Jebote, mlad si i trebala bi ti masta raditi sto na sat. Umjesto toga, ponasas se ko usidjelica kojoj su potonule sve ladje. Nije ni cudo da jos nisi nista pojebo.
Daj stavi malo zivota u sebe, ako se nesto i pokaze netocnim barem je bilo lijepo mastati.
Pa sto nije neko napisao da je ono po cemu se covjek razlikuje od ostatka inteligentnih bica u svemiru, sposobnost da masta?
Kao, to nam je posebna vrlina na kojoj nam se zavidi...
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 18:05   #86
@pizdo, ja bih pokušala, ali sama stanujem, pa se bojim [/QUOTE]

Ma di je ona kojoj majcin duh vrluda po sobi...?
Ta je vec otupila, uopce se ne uzbudjuje i ziher bi snimala...
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 18:07   #87
Quote:
Jackrabbit kaže: Pogledaj post
Kad je proveden taj eksperiment?
Jebote, sto ovdje svi patite od datuma?
Mislis da me to zanima? Bitna mi je radnja a ne datumi, imena ucesnika i sl. Sa tim ionako nista ne mogu zapocet...
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 18:15   #88
ajme pizdo ne da mi se.

yahoo u ruke i lijepo "physicist OR physicists AND american AND field AND theory NOT tomato AND candy"


mašta mi radi sto na sat, ali ju ne dam vama na razmatranje. pa nisam blesav. rekli bi mi da sam manijak.
aj promisli se što bi bilo kad u svijetu ne bi bilo ljudi koji stalno vuku iz oblaka na zemlju? nikad napretka. vidiš, i ja sam počeo kao mali s perpetuum mobileom, ali sam onda i sam dolazio do zaključaka zašto to nikad neće funkcionirati.
i tako sam lagano sve više i više stvarao analitički um. ispričavam se što raščlanjujem svijet i promatram ga takvoga. je li to hendikep?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 18:19   #89
Quote:
pizda kaže: Pogledaj post
Jebote, sto ovdje svi patite od datuma?
Mislis da me to zanima? Bitna mi je radnja a ne datumi, imena ucesnika i sl. Sa tim ionako nista ne mogu zapocet...
Zanima me radi li se o eksperimentu nakon ovoga koji sam ja naveo ili je to taj isti. Ja sam sasvim sigurno zapamtio da pokus nije urodio plodom.
Jackrabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 22:19   #90
Quote:
Jackrabbit kaže: Pogledaj post
Zanima me radi li se o eksperimentu nakon ovoga koji sam ja naveo ili je to taj isti. Ja sam sasvim sigurno zapamtio da pokus nije urodio plodom.
Nije u pitanju bio eksperiment, to sigurno. Jednostavno je covjek dozivio to sto je dozivio i kad se "probudio" ispricao dozivljaj. Posto su ga zabrinuto gledali, inzistirao je da neko donese ljestve i provjeri ono sa neonkom. To je ucinjeno i ispalo je da je stvarno vidio broj. Iz kreveta ga nikako nije mogao vidjeti.
Pa bio je pred jedno godinu-dvije (vrijeme tako brzo ide da se vise ne mogu orjentirati), neki poznati medij iz SAD na TV. Imao je svoj, nazovimo to, show.
Ono sto se desavalo nikako ne moze biti slucajno a ni namjesteno. Ljudima je pricao podatke koje ni sami nisu znali a ispali su tocni.
Sve skupa je previse cudno da bi se moglo racionalno objasniti...
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 22:30   #91
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
mašta mi radi sto na sat, ali ju ne dam vama na razmatranje. pa nisam blesav. rekli bi mi da sam manijak.
aj promisli se što bi bilo kad u svijetu ne bi bilo ljudi koji stalno vuku iz oblaka na zemlju? nikad napretka. vidiš, i ja sam počeo kao mali s perpetuum mobileom, ali sam onda i sam dolazio do zaključaka zašto to nikad neće funkcionirati.
i tako sam lagano sve više i više stvarao analitički um. ispričavam se što raščlanjujem svijet i promatram ga takvoga. je li to hendikep?
Pa sta i da kazemo da si manijak? Nije ti valjda toliko stalo do tudjeg misljenja i to jos na forumu?
A sto bi bilo kad ne ni bilo ljudi koji vuku sa zemlje na oblak? Ne bi bilo apsolutno niceg pozitivnog sto danas imamo. Pa i Kopernik i Bruno i masu njih su bili cudaci koji vjeruju u pizdarije!? Cak su ih malo i potpalili jer je to zalazilo i u Sotonine vode...
Jebote, postani konacno svijestan da nista ne znamo. Samim tim, nista i ne mozes olako odbaciti.
Na kraju krajeva, oficijelna znanost sve vise zalazi u neke ezotericne vode, sto je bilo nepojmljivo prije pedesetak godina. Naveliko se govori i proucavaju frekvencije kao nacin teleportacije ili transporta, naveliko se prica o matrixu, hologramu. Spekulacije o paralelnim svjetovima i dimenzijama su odavno prisutne u oficijelnim krugovima, djelovanje pozitivnih misli ili vjere na DNA je dokazano itd. itd. Cemu onda cudjenje? Sve nabrojeno je nekad bilo podrucje djelovanja samo ezoterije i alternative, znanost je od tog bjezala ko vrag od tamjana. Danas je dijametralno suprotno.
Kazem, sa svacim se covjek moze zajebavati, najgore je biti preozbiljan. Opet, sve je moguce i svako moze imati neku svoju teoriju...
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 22:48   #92
Quote:
pizda kaže: Pogledaj post
Pa sta i da kazemo da si manijak? Nije ti valjda toliko stalo do tudjeg misljenja i to jos na forumu?
A sto bi bilo kad ne ni bilo ljudi koji vuku sa zemlje na oblak? Ne bi bilo apsolutno niceg pozitivnog sto danas imamo. Pa i Kopernik i Bruno i masu njih su bili cudaci koji vjeruju u pizdarije!? Cak su ih malo i potpalili jer je to zalazilo i u Sotonine vode...
Jebote, postani konacno svijestan da nista ne znamo. Samim tim, nista i ne mozes olako odbaciti.
Na kraju krajeva, oficijelna znanost sve vise zalazi u neke ezotericne vode, sto je bilo nepojmljivo prije pedesetak godina. Naveliko se govori i proucavaju frekvencije kao nacin teleportacije ili transporta, naveliko se prica o matrixu, hologramu. Spekulacije o paralelnim svjetovima i dimenzijama su odavno prisutne u oficijelnim krugovima, djelovanje pozitivnih misli ili vjere na DNA je dokazano itd. itd. Cemu onda cudjenje? Sve nabrojeno je nekad bilo podrucje djelovanja samo ezoterije i alternative, znanost je od tog bjezala ko vrag od tamjana. Danas je dijametralno suprotno.
Kazem, sa svacim se covjek moze zajebavati, najgore je biti preozbiljan. Opet, sve je moguce i svako moze imati neku svoju teoriju...
cccc, nikad ne bih rekao da si kook-fan. razočaranje i hladni tuš za mene.
majko mila, kao da si prekopirao tekst s educate-yourself stranice.
e pizdo, pizdo, pao si na niske grane.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 23:25   #93
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
cccc, nikad ne bih rekao da si kook-fan. razočaranje i hladni tuš za mene.
majko mila, kao da si prekopirao tekst s educate-yourself stranice.
e pizdo, pizdo, pao si na niske grane.
Ma odi ti u kurac, ti si beznadan slucaj i ne isplati se gubiti vrijeme uludo.
Jebote, da preferiram nesto drugo ne bih dosao ovdje, to ti nije palo na pamet?
To je samo hipotetsko pitanje, ne trazim odgovor...
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 23:45   #94
ma smiješan si mi s tim "vjera utječe na DNA". to mi je dovoljni dokaz da si snažno zaglibio. ah, whateva.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 23:57   #95
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
jer nitko ne može znati što je "s druge strane" niti postoji li ta strana uopće. to ne možeš znati.
znanstvena obrazloženja "druge strane" ne postoje, baš iz razloga koje sam rekao.
AAAAAHhhhhhhhhaaahaaaa.
Pa daj pročitaj ovo što si napisao.
Izgleda poput: "Striček jel mogu u disko"?
"NE MOŽE"
"A zašto"
"ZATO ŠTO JA TO KAŽEM!"
"A zašto vi to kažete"?
"ZATO JER JA ZNAM ZAŠTO TO KAŽEM!"
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 00:03   #96
Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
AAAAAHhhhhhhhhaaahaaaa.
Pa daj pročitaj ovo što si napisao.
Izgleda poput: "Striček jel mogu u disko"?
"NE MOŽE"
"A zašto"
"ZATO ŠTO JA TO KAŽEM!"
"A zašto vi to kažete"?
"ZATO JER JA ZNAM ZAŠTO TO KAŽEM!"
__________________
/|\
vladdelucius is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 00:03   #97
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
ma smiješan si mi s tim "vjera utječe na DNA". to mi je dovoljni dokaz da si snažno zaglibio. ah, whateva.
Neka sam, bitno da nisam ko ti, to ne bih podnio.
Jebote, kad budes imao 50, stabla ce venuti u tvojoj blizini...
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 00:05   #98
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
pa zato što je naša osobnost uvjetovana mozgom, a mozak je nešto što je izgrađeno od tvari koja sadrži kemijsku energiju. petljaj s mozgom - petljaš s osobom.
A kako je ženama uspjevalo petljat s osobom, a da pritom nisu petljale sa onom glavom u kojoj je mozak?
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 00:05   #99
P.S. sto se vjere tice, nisam mislio na religiju iako moze i ona doci u obzir. Bitna je jaka zelja i pozitiva a hoces li pritom vjerovati u sebe, stolnu lampu, Allaha ili Isusa, sasvim je sporedno...
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 00:07   #100
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
i tako sam lagano sve više i više stvarao analitički um. ispričavam se što raščlanjujem svijet i promatram ga takvoga. je li to hendikep?
Nije, kad imaš 4 godine!
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:40.