Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2007., 22:34   #1
Poprimanje fizičke sličnosti tijekom vremena

Ne bih iznosio to kao neku senzacionalističku teoriju sa ruba,ali me zanima da li je to moje subjektivno mišljenje ili je još netko kad pomislio isto...
Naime,pamtim da je jedan moj stariji susjed imao dobermana,i da je fizionomijom glave,gega i općenito pojavom u neku ruku podsijećao na tog psa.
Često sam ih uspoređivao i to je bilo zaista začudno.
Dalje,budući se bavim djelatnošću koja ima dosta dodirnih točaka sa proučavanjem osobnosti i fizionomije često sam primjetio fizičke sličnosti između različitih subjekata za koje je nemoguće da su genetski povezani.
Danas sam,recimo,u Zadru vidio muža i ženu u poznijim godinama koji su neobično slični jedno drugome.Najprije sam mislio da je tolika sličnost nemoguća i da su rodbina,ali sam slučajno čuo razgovor i uvjerio se da su supružnici...
Sad,ako to zaista nije moj subjektivni doživljaj,možda postoji mogućnost da se u nekom dužem vremenskom periodu između dva bića koja žive zajedno njihov bitak na neki način sjedinjuje i to ima utjecaja i na fizički izgled ili su ti odnosi unaprijed pretpostavljeni(slično traži slično),zaista nisam siguran...
Unaprijed upozoravam da ne postavljam nikakvu teoriju,već me samo zanima još nečije mišljenje...
__________________
rembrandt
rembrandt is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 22:42   #2
Sto se tice psa i vlasnika, logican razlog toga mi se cini da si u mozgu imas tog psa "memoriranog" i kao asocijaciju na vlasnika pa mozak u odredenim slucajevima stvara privid slicnosti....

Kaj se tice supruznika, mozda je slucajnost a mozda i ne.... a mozda se tebi samo cini da su slicni...
Koki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 22:49   #3
Quote:
Koki007 kaže: Pogledaj post
Sto se tice psa i vlasnika, logican razlog toga mi se cini da si u mozgu imas tog psa "memoriranog" i kao asocijaciju na vlasnika pa mozak u odredenim slucajevima stvara privid slicnosti....

Kaj se tice supruznika, mozda je slucajnost a mozda i ne.... a mozda se tebi samo cini da su slicni...
Rekao sam da je to možda plod moje subjektivne percepcije,ali zanima me ono drugo;Šta ako nije...
I,ako nije,moguću teoriju zašto je to tako...
__________________
rembrandt
rembrandt is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 23:02   #4
Nesto sam citao i cuo o tome da psi i kucni ljubimci opcenito poprimaju neke karakteristike svog gazde. Razumljivo je da poprime neke obrasce ponasanja ali zanimljivo je zamijetiti i to da jesu doista katkada i fizicki slicni. Jeli to slucajnost ili na neki nama neobjasnjiv nacin poprimaju i fizicke atribute, tesko je reci. Realisticno gledano, to nije moguce. Ali nije ni tako nemoguce, jer ima jedna teorija da je pas (kao vrsta) s vremenom (tisucama godina) poprimio blaze crte u izgledu (neotenija) jer je njegov gospodar (covjek) tako uvjetovao. Mozda je nesto slicno i ovdje u pitanju, samo na manjoj razini.
Jackrabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 23:02   #5
Meni nikad nisu dali imat životinju i ne volim pse.
Indonesia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 23:03   #6
Divna stvorenja. Kad bi ih upoznala, drukcije bi razmisljala.
Jackrabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 23:03   #7
Quote:
rembrandt kaže: Pogledaj post
Rekao sam da je to možda plod moje subjektivne percepcije...
i moje
__________________
 Waspova mala škola pjevanja <- je, link je
dataX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 23:04   #8
Quote:
dataX kaže: Pogledaj post
i moje
nemoguće
Indonesia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 23:07   #9
obično ljudi odaberu psa koji ih podsjeća na njih same, a i pas se počne ponašati slično, kao i čovjek. nisu česti slučajevi, ali zna se dogoditi. ponekad ljudi i namjerno šišaju svoje pse da isto izgledaju itd.
sama fizionomija (kosti) je naravno nepromjenjiva. ali frizura ne
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 23:09   #10
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
obično ljudi odaberu psa koji ih podsjeća na njih same, a i pas se počne ponašati slično, kao i čovjek. nisu česti slučajevi, ali zna se dogoditi. ponekad ljudi i namjerno šišaju svoje pse da isto izgledaju itd.
sama fizionomija (kosti) je naravno nepromjenjiva. ali frizura ne
Evo recimo moj bivši usrani muž se šišao na ćelavo pa sam i ja
Indonesia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 23:16   #11
Ista ja
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 23:18   #12
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
obično ljudi odaberu psa koji ih podsjeća na njih same, a i pas se počne ponašati slično, kao i čovjek.

Jel se mogu parit psi i mačke?
Indonesia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 23:21   #13
Quote:
Indonesia kaže: Pogledaj post

Jel se mogu parit psi i mačke?
Nisu kompatibilni
Jackrabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 23:23   #14
Quote:
Jackrabbit kaže: Pogledaj post
Nisu kompatibilni
aha pitam ljudski jezik je pun metafora
Indonesia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 23:24   #15
Tako ti je to. Take it or leave it.
Jackrabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 23:25   #16
Quote:
Indonesia kaže: Pogledaj post
Evo recimo moj bivši usrani muž se šišao na ćelavo pa sam i ja
On te, ili se ti sama doživljavaš psom?
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 23:26   #17
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
On te, ili se ti sama doživljavaš psom?
Da ja sam kuja!!!!

zagrebački govoreći
Indonesia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 23:27   #18
Vjerovatno vam je poznata teorija o preuzimanju obrasca ponašanja nekoga(ili nečega)do čega nam je na neki način stalo.To može biti svjesno ili nesvjesno.
To dobro znaju marketinški stručnjaci kada stvaraju brandove...
Ali ja ne govorim o tome...Htio sam reći da me počesto znala zapanjiti sličnost genetski nepovezanih bića ili osoba koje su dugo u kontaktu...
Sličnost se ne temelji samo na sličnosti u faci,nego u općenitom dojmu.
Mada,još jednom napominjem,možda je zaista subjektivno.
__________________
rembrandt
rembrandt is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 23:28   #19
da imaš pravo
Indonesia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 23:32   #20
Quote:
rembrandt kaže: Pogledaj post
Mada,još jednom napominjem,možda je zaista subjektivno.
Mozda. Ali kako rekoh, pseci izgled se tijekom dugog vremena prilagodio covjeku, tako da se razlikuje od vuka. Izgled u je postao njezniji s produzenim boravkom s njegovim ljudskim prijateljem.
Jackrabbit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:22.