Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2007., 23:02   #1
Vremenski pomak u Versaillesu

Dana 10. kolovoza 1901. u popodnevnim satima dvije su srednjovjecne engleske usidjelice, ravnateljica koledza Charlotte "Annie" Moberly i ravnateljica skole Eleanor Jourdain, setale vrtovim dvorca Versailles i trazile zgradu koja se zove Mali Trianon.Ogledavajuci se, opazile su da ljudi nose cudnu odjecu koja se nosila u Francuskoj prije revolucije u 18.st.Na stubama vrtne kucice stajao je covjek takoder u starinskoj odjeci cije je lice bio puno oziljaka od kozica koje su bile uobicajene u 18. st. Kad su dosle do Malog Trianona, Moberly (ali ne i Joudain) vidjela je zenu u haljini iz 18.st. koja je jako slicila na suprugu Luja XVI. - Mariju Antoanetu! U svojoj knjizi Pustolovina, dvije su zene izrazile misljenje da su ili vidjele duhove iz 1780-ih ili su otputovale u proslost.Tada su se javili i drugi ljudi koji su obznanili da su imali slicna iskustva u versailleskim vrtovima.Nadalje, uciteljica Clare M. Burrow navodno je prosla kroz vrata u vrtu za koja se poslije pokazalo da su zapecacena vise od jednog stoljeca.Jednako je tako zena tvrdila da je u vrtu vidjela oranicu.Medutim, vrtlari su joj rekli da oranice nema, ali da je bila tu za vrijeme vladavine Luja XVI. Je li to tek slucajnost ili se u ovim vrtovima nalazi pravi prozor - mozda cak i vrata - u proslost?

Sta vi mislite o ovome?
Jelena__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 23:56   #2
Quote:
jelena__666 kaže: Pogledaj post
Dana 10. kolovoza 1901. u popodnevnim satima dvije su srednjovjecne engleske usidjelice, ravnateljica koledza Charlotte "Annie" Moberly i ravnateljica skole Eleanor Jourdain, setale vrtovim dvorca Versailles i trazile zgradu koja se zove Mali Trianon.Ogledavajuci se, opazile su da ljudi nose cudnu odjecu koja se nosila u Francuskoj prije revolucije u 18.st.Na stubama vrtne kucice stajao je covjek takoder u starinskoj odjeci cije je lice bio puno oziljaka od kozica koje su bile uobicajene u 18. st. Kad su dosle do Malog Trianona, Moberly (ali ne i Joudain) vidjela je zenu u haljini iz 18.st. koja je jako slicila na suprugu Luja XVI. - Mariju Antoanetu! U svojoj knjizi Pustolovina, dvije su zene izrazile misljenje da su ili vidjele duhove iz 1780-ih ili su otputovale u proslost.Tada su se javili i drugi ljudi koji su obznanili da su imali slicna iskustva u versailleskim vrtovima.Nadalje, uciteljica Clare M. Burrow navodno je prosla kroz vrata u vrtu za koja se poslije pokazalo da su zapecacena vise od jednog stoljeca.Jednako je tako zena tvrdila da je u vrtu vidjela oranicu.Medutim, vrtlari su joj rekli da oranice nema, ali da je bila tu za vrijeme vladavine Luja XVI. Je li to tek slucajnost ili se u ovim vrtovima nalazi pravi prozor - mozda cak i vrata - u proslost?

Sta vi mislite o ovome?
Što mislim?
Kad sam bio u Schonbrunu ja sam mislio da sam vidio Mariju Tereziju.
__________________
"Yippee-ki-yay, motherfucker..."
John McClane is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 00:17   #3
Odlican marketing.
monsignor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 01:10   #4
Vrijeme je novac.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 01:14   #5
Naravno, incident se dogodio prije STOTINU i ŠEST godina, i kao takvom imamo pouzdane informacije i izvore o njemu

Rubbish, I say
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 16:44   #6
Quote:
Aerial_51 kaže: Pogledaj post
Naravno, incident se dogodio prije STOTINU i ŠEST godina, i kao takvom imamo pouzdane informacije i izvore o njemu

Rubbish, I say
Incident?
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 20:54   #7
evo; bakice se dosjetile kako do lovice. priču nitko nemože potvrditi, nema materijalnih dokaza, tu i tamo ima neka slična priča ljudi koji valjda isto hoće svoj dio kolača ili publiciteta. dok ljudi mozgaju što bi to bilo ako je bilo, bakičine knjige stvaraju pristojnu tiražu a njima ugodnu starost.

zanimljivo kako ti ljudi svoje iskustvo razglase na sva zvona, a gotovo uvijek slijedi i knjiga.
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 21:32   #8
Quote:
jelena__666 kaže: Pogledaj post
Dana 10. kolovoza 1901. u popodnevnim satima dvije su srednjovjecne engleske usidjelice, ravnateljica koledza Charlotte "Annie" Moberly i ravnateljica skole Eleanor Jourdain, setale vrtovim dvorca Versailles i trazile zgradu koja se zove Mali Trianon.Ogledavajuci se, opazile su da ljudi nose cudnu odjecu koja se nosila u Francuskoj prije revolucije u 18.st.Na stubama vrtne kucice stajao je covjek takoder u starinskoj odjeci cije je lice bio puno oziljaka od kozica koje su bile uobicajene u 18. st. Kad su dosle do Malog Trianona, Moberly (ali ne i Joudain) vidjela je zenu u haljini iz 18.st. koja je jako slicila na suprugu Luja XVI. - Mariju Antoanetu! U svojoj knjizi Pustolovina, dvije su zene izrazile misljenje da su ili vidjele duhove iz 1780-ih ili su otputovale u proslost.Tada su se javili i drugi ljudi koji su obznanili da su imali slicna iskustva u versailleskim vrtovima.Nadalje, uciteljica Clare M. Burrow navodno je prosla kroz vrata u vrtu za koja se poslije pokazalo da su zapecacena vise od jednog stoljeca.Jednako je tako zena tvrdila da je u vrtu vidjela oranicu.Medutim, vrtlari su joj rekli da oranice nema, ali da je bila tu za vrijeme vladavine Luja XVI. Je li to tek slucajnost ili se u ovim vrtovima nalazi pravi prozor - mozda cak i vrata - u proslost?

Sta vi mislite o ovome?
Jel ovo citat iz "Misterji svijeta"?
marijan_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 22:05   #9
Quote:
marijan_e kaže: Pogledaj post
Jel ovo citat iz "Misterji svijeta"?
je
Jelena__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 01:42   #10
super marketing zagrizo sam idem tam....
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2007., 21:30   #11
Quote:
jelena__666 kaže: Pogledaj post
je
nice book ali ima puno boljih stvari od ove u toj knjizi....
marijan_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2007., 23:01   #12
to je ona crna knjiga sa zelenim slovima na koricama? mislim da je imam... nije losa al mogli su je malo bolje graficki napravit...
 
Odgovori s citatom
Old 28.04.2007., 23:25   #13
Quote:
jelena__666 kaže: Pogledaj post
Dana 10. kolovoza 1901. u popodnevnim satima dvije su srednjovjecne engleske usidjelice, ravnateljica koledza Charlotte "Annie" Moberly i ravnateljica skole Eleanor Jourdain, setale vrtovim dvorca Versailles i trazile zgradu koja se zove Mali Trianon.Ogledavajuci se, opazile su da ljudi nose cudnu odjecu koja se nosila u Francuskoj prije revolucije u 18.st......Je li to tek slucajnost ili se u ovim vrtovima nalazi pravi prozor - mozda cak i vrata - u proslost?

Sta vi mislite o ovome?
Urbana legenda, niš drugo. Ajd ti napravi jedan pokus. Dogovori se sa par frendova da ćete izmislit neku priču, kajjaznam, da je netko vidio duha ili NLO ili neš čudno. I malo proširite naokolo pričicu, samo da bude uvjerljiva i da ispadne da ste je vi doživili ili netko koga poznate.
Možeš se kladit, da će za godinu-dvije netko na nekom pijanom tulumu u vašem gradu/selu/kvartu počet priču kako je čuo da je neki frend od frendičinog dečka sestrične vidio NLO/duha/babarogu/something i svi će nešto u stilu - "da, da, čuo sam i ja to, bilo je to prošle godine, pričao mi je to taj i taj" Kao i obično, bit će rulje koja će se zaklinjat da je to istina. Normalno, u prirodi čovjeka je da se voli bojati stvari koje im zapravo ne prijete. Jer tak na tren zaboravljaju na prave brige. Al sad sam već malo offtopic
__________________
God is on the TV.
Gorila is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 13:56   #14
Quote:
marijan_e kaže: Pogledaj post
nice book ali ima puno boljih stvari od ove u toj knjizi....
ma znam da ima ali mi se nije dalo pisat, dugi su tekstovi...
Jelena__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 19:54   #15
a jeste zagadili temu chatom ee.
a čula sam tu priču, i pročitala sam još takvih priča o putovanju kroz vrijeme, kak su neki sin i otac (tak neš) bili u nekoj kući, i odjednom je ispod njih prošla vojska, onak ko duhovi, noge su im bile u zemlji, jer je kuća vald tak napravljena.
i drugi slučaj kad je čaća ošo na kiosk kupit cigare i nije se vratio 4 godine, i pitaju ga di je bio, i reko da je ošo kupit cigare na kiosk i pita koji je datum, i na kraju ispada da je proletio kroz vrijeme 4 godine, a činilo mu se ko 5 minuta il tak neš.
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 20:03   #16
Quote:
seronjaa kaže: Pogledaj post
a jeste zagadili temu chatom ee.
a čula sam tu priču, i pročitala sam još takvih priča o putovanju kroz vrijeme, kak su neki sin i otac (tak neš) bili u nekoj kući, i odjednom je ispod njih prošla vojska, onak ko duhovi, noge su im bile u zemlji, jer je kuća vald tak napravljena.
i drugi slučaj kad je čaća ošo na kiosk kupit cigare i nije se vratio 4 godine, i pitaju ga di je bio, i reko da je ošo kupit cigare na kiosk i pita koji je datum, i na kraju ispada da je proletio kroz vrijeme 4 godine, a činilo mu se ko 5 minuta il tak neš.
hvala Bogu da se netko sjetio teme
Jelena__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 22:38   #17
Ja imam izvrsno i najlogičnije objašnjenje:
Gospođe su popile previše žestice ili se jednostavno zaželjele publiciteta, a ljudi koji su tvrdili da se njima nešto slično dogodilo su također željni pažnje. Što mislite, zašto su velik dio viđenih NLO-a lažnjaci?
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 17:04   #18
Quote:
seronjaa kaže: Pogledaj post
a jeste zagadili temu chatom ee.
a čula sam tu priču, i pročitala sam još takvih priča o putovanju kroz vrijeme, kak su neki sin i otac (tak neš) bili u nekoj kući, i odjednom je ispod njih prošla vojska, onak ko duhovi, noge su im bile u zemlji, jer je kuća vald tak napravljena.
i drugi slučaj kad je čaća ošo na kiosk kupit cigare i nije se vratio 4 godine, i pitaju ga di je bio, i reko da je ošo kupit cigare na kiosk i pita koji je datum, i na kraju ispada da je proletio kroz vrijeme 4 godine, a činilo mu se ko 5 minuta il tak neš.
da, čuo sam za tog čovjeka.
negdje su to spominjali u vezi sa alienima.
zna li gdje se može na netu naći nešto više o tome
macon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 20:15   #19
Ova je stvar moguca
Opasny is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 17:44   #20
Đizs,a ja šetao tim vrtovima u Versaillesu 2004. godine
Unimatrix001 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:30.