Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2007., 23:29   #1
Glavni izvor energije za 100 god.?

Dakle, da li će se i dalje musti rezerve nafte, ili će solarne ćelije, fuzijske elektrane, ili nešto novo biti na prvom mjestu..
da li će se auto voziti na limenke, na struju, na vodu, i uopće na cesti, ili će biti ko u filmu peti element..

jer napredak u zadnjih 100 godina je ogroman, što će biti tek u slijedećih 100??
fiki21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 23:39   #2
Koja godina?
T'pol Tucker is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 23:44   #3
cesta + hybrid ili nafta

Od struje ništa, baterije bi previše otežale vozilo.

Vjeruj mi, nećemo mi toliko napredovati koliko se vidi u tim futurističkim filmovima. Govorim iz iskustva čovječanstva. Pogledaj samo futurističke filmove i knjige: 1984, Terminator, 1999: Odiseja u svemiru itd. Da li se išta od tog ostvarilo?
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 23:50   #4
auti na struju već postoje i voze vrlo vrlo dobro...npr guglaj tesla roadster...
recimo gledao sam neki schwarzenegerov film gdje on gleda u ogledalo a u odrazu ženska mu priča vijesti...već napravljeno...
zatim u nekom filmu koriste se kao tanki displeji...ima ih sad kolko oš...
zatim onaj uređaj iz star treka 60-tih što su držali u ruci i pričali...evo mobitela
u nekom filmu s s. stalloneom auto govori kuda da ide vozač...gps s glasom već se koristi..itd..itd
fiki21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 23:57   #5
pesimističan sam u vezi fuzije, no sasvim je izgledno da će glavni izvor energije biti uran. ako fuzija jednom i upali tako da bude isplativija od fisije, zamjenjivat će fisiju, a ne sunce ili vjetar.
te dvije stvari su jedno veliko ništa kojima se radikalni zeleni vole tješiti. da su istinski zeleni, promijenili bi ploču.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 23:57   #6
znam za GPS s glasom, to je OnStar, ali tamo imaju žive ljude kojima kažeš kamo želiš ići, a mehanički glas ti onda govori upute. Taj Schwarzeneggerov film je Total Recall, upravo sada igra i gledam ga.

Tesla Roadster postoji i zgodan je ali znam da ga neću voziti ni mrtav. Zašto? Zato što mu se vrata zatvaraju i otvaraju elektrikom, bez mehaničkih dijelova. Ako to zakaže (npr. ako ljosnem u kakvu rijeku) ne mogu van. Električni auti su mrtvački sanduci ako ti ponestane struje. Vrata ti ne rade!

Ne znam da li si čuo za spontane eksplozije auta s puno elektronike.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 01:19   #7
ja volim zamisljat to sve malo futuristickije, neg cisto znanstveno......citao sam negdje da su sada uspjeli napraviti materijal od onih nanotuba, koji bi imao dovoljnu cvrstocu da se napravi dizalo u svemir......a kroz tu tubu ce se onda prenostiti elektricna energija koja ce se skupljati pomocu ogromnih solarnih panela u orbiti.... pa vi nadjebite to

P.S. jedno, ne toliko vezano pitanje, ali me cisto zanima....dali bi nas obicni motor s unutrasnjim sagorjevanjem imao ista vecu iskoristivost da radi u bestezinskom stanju?ustvari, dali bi uopce radio?
__________________
And all those moments will be lost in time like tears in the rain. Time to die.
HumbleMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 01:28   #8
Šta će ti solarni paneli u orbiti? Sunčeva energija nema veliku iskoristivost na ovoj udaljenosti. Ako te panele povežemo kablovima sa Zemljom, paneli će se morati rotirati sa Zemljom, te po noći neće davati energiju, a po danu hoće. Dakle, sretnici koji žive na suprotnoj strani Zemlje od kablova će imati struju noću a bez struje dan, a oni kod kablova će noću lutati mrakom. Nadjebi ti ovo

Da znaš nešto više o motoru s unutrašnjem sagorijevanju, znao bi da mu treba zrak da bi se benzin zapalio.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 01:28   #9
ovih dana sam citao da bi se mogli voziti na aluminijske kuglice...jer one u reakciji daju cisti vodik..e sad nije mi se dalo citat pa neznam u reakciji s cim i kako, pojma nemam , nemogu se ni sjetit odakle mi to..moze neko pomoc ako zna o cemu pricam

EDIT: nasao sam: clanak
cosmonaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 01:30   #10
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post

Da znaš nešto više o motoru s unutrašnjem sagorijevanju, znao bi da mu treba zrak da bi se benzin zapalio.
pa nisam rekao u vakumu nego bestezinskom stanju?

edit: sto se tice solarnih panela, a da stavis dva sa svake strane zemlje?ili, 4, ili 80 po svim stranama
__________________
And all those moments will be lost in time like tears in the rain. Time to die.
HumbleMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 01:36   #11
Sori, krivo sam shvatio. Ako radi kad ga okreneš naopačke, radit će valjda i u bestežinskom stanju. Doživio sam to.

Što se tiče iskoristivosti, nemam pojma.

Solarni paneli dovoljno veliki da napajaju Zemlju bili bi nevjerojatno skupi i zasjenili bi velike površine na Zemlji.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 01:38   #12
Quote:
cosmonaut kaže: Pogledaj post
ovih dana sam citao da bi se mogli voziti na aluminijske kuglice...jer one u reakciji daju cisti vodik..e sad nije mi se dalo citat pa neznam u reakciji s cim i kako, pojma nemam , nemogu se ni sjetit odakle mi to..moze neko pomoc ako zna o cemu pricam
ovdje je to napomenuto, ali ništa od toga.
u osnovi prilično traljava ideja. proizvoditi aluminij da bi ga koristili u motorima je tu negdje po uzaludnosti kao proizvodnja natrija ili kalija da bi ih palili i pogonili automobil.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 03:00   #13
ma nafta je glupost ali je kontroliraju i žele ameri svu .. auta u budućnosti će imati ključ 13 , kao dodatna oprema i jedan bicikl sa strane kada stane da ima za popravak i odlazak kući . a biti će polu automatizirani jedno vrijeme letat će po potrebi
__________________
nije važno koliko znaš već kako znaš
alesmaher is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 04:00   #14
pa u sljedecih sto godina, kako se cini, glavni prioritet ce biti nafta. kada nje nestane vozit cemo se autobilima na struju,tihim, cistim i brzim. To doduse mozemo i danas,ali nema potrebe jer ima jos nafte. I vjerovatno ce uran biti glavni energent i zamjeniti ulogu nafte. Ako se nesto pod hitno ne promjeni, mozemo ocekivat jos vecu ulogu multinacionalnih kompanija u dnevnoplitickim pitanjima. Nadalje mozemo ocekivat cak i jacanje vjere usprkos svim znanstvenim dostignucima. U globalu nista dobro

A sto se tice tehnike,ah zamislite nanotehnologiju u svojoj punoj primjeni. Zalihe jako dobro iskoristive energije,ljekovi protiv silnih bolesti,pa onda vojna tehnika i tako. Dakle,predviđam napredak,mozda ne tako jak kao u zadnjih sto godina,ali znatan.

Ali mislim da ce glavni problem postat broj ljudi na Zemlji i utjecaj ljudi na planet. Pa ce se teziti nama svojstvenim rjesenjima, naseliti druga podrucja Ne kazem da cemo naseliti mars za sto godina,ali bi mogli
ok,skrenuo s teme.
krvoločni slaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 05:05   #15
Definirarrrraj izvor
T'pol Tucker is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 08:23   #16
u idućih 100 g će se morati birati između hrane i vožnje. već sad u SAD-u nedostaje goveđeg mesa i rastorani se zatvaraju jedan sat ranije jer američki farmeri prodaju hranu za stoku japancima za biodizel. scenario iz mad maxa je sasvim moguć .
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 11:22   #17
ja mislim da za 100 godina će se voziti na struju i ostale pizdarije, no ne toliko rašireno kao benzin, jer će ameri kočiti komercijaliziranje alternativnih pogona ,dok god ne prodaju po divljačkoj cijeni svoje zalihe nafte koje danas kradu...
fiki21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 13:26   #18
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Vjeruj mi, nećemo mi toliko napredovati koliko se vidi u tim futurističkim filmovima. Govorim iz iskustva čovječanstva. Pogledaj samo futurističke filmove i knjige: 1984, Terminator, 1999: Odiseja u svemiru itd. Da li se išta od tog ostvarilo?
Pitaj gezu.

A mislim da nas za 100 godina nece biti. Mi se sigurno necemo voziti. Za 100 godina svi koji su danas zivi nece biti.

A nasi potomci ce najvjerojatnije pjesice.
__________________
"Pogledajte ptice nebeske! Ne siju i ne žanju i ne sabiru u žitnice, pa ipak ih vaš Otac nebeski hrani." - Isus Krist -
Circulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 13:33   #19
vjerojatno ugljen, njega ima pun racku u rezervama, puuuno više od nafte
gredek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 15:07   #20
Quote:
fiki21 kaže: Pogledaj post
Dakle, da li će se i dalje musti rezerve nafte, ili će solarne ćelije, fuzijske elektrane, ili nešto novo biti na prvom mjestu..
da li će se auto voziti na limenke, na struju, na vodu, i uopće na cesti, ili će biti ko u filmu peti element..

jer napredak u zadnjih 100 godina je ogroman, što će biti tek u slijedećih 100??
Biti ce ko u filmu 5. element.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:50.