Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2009., 17:20   #61
Koliko vidim jednostavno to misljenje (Mostar je BiH , Zagreb je HR ) uvjek ce u očima ljudi ostati tako.

Gle, jbg. svako se snalazi kako zna i umje, nevalja podcjenjivati ni jedne ni druge, mislim da svatko tko zavrsi neki fax je postigao uspijeh, pa zavrsio ga on u zg, st ili mo. Koliko ljudi koji zive u zg ili st i tamo mu je ekipa, a u Mo nezna nikoga, a nije upao na fax u zg ili st ne zeli otici u Mo, jer nije lako banuti u neki grad gdje pocinjes od 0. Mislim da i za to treba imati i volje i zelje.
Nike581 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 20:44   #62
Quote:
Morski. kaže: Pogledaj post
Nažalost Pravni fakultet u Splitu ima potpisan ugovor o suradnji sa Mostarom tako da se čitav Mostar prebacuje u Split na 4 godini kada riješe sve zeznute ispite, pa tako imaju istu diplomu kao i ti. Što je notorna pizdarija ,al ajde.


Što se tiče profesora, ne predaje A postava sa Splita (znači najbitnije predmete predaju njihovi), ali predaje više od 10 splitskih profesora.
pizdarija!!!!! hm....
dea57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 02:01   #63
evo bas gledan ove rezultate natjecaja za dom, i ka prima ih 260. i sve je sad kako popunjeno, i jel to znaci da onda nema natjecaj za brucose u 9 mj ili kako to funkcionira???
zecica18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 09:56   #64
Quote:
zecica18 kaže: Pogledaj post
evo bas gledan ove rezultate natjecaja za dom, i ka prima ih 260. i sve je sad kako popunjeno, i jel to znaci da onda nema natjecaj za brucose u 9 mj ili kako to funkcionira???
a kazu da je to tako....
dea57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 23:49   #65
sta, znaci puno je i nema sanse za dom?

p.s. jos uvik trazim cimericu/cimera za stan
zecica18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 00:18   #66
Cim upisem trazit cu i ja xD
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 19:21   #67
Quote:
character kaže: Pogledaj post
ja sam studentica građevine,i fax je super-dosta prof je istih kao u splitu...samo može li mi itko reći kakav je stari dom..znam da je novi odličan-ne može se mjeriti sa npr radićevim u zg-puno je bolji i ljepši,a što se tiče posla-imam frendicu koja je završila math na pmf-u u mo i dobila je posao bez problema u hrvatskoj!!!
cerovac?
obecanje istoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 19:23   #68
Quote:
zecica18 kaže: Pogledaj post
evo bas gledan ove rezultate natjecaja za dom, i ka prima ih 260. i sve je sad kako popunjeno, i jel to znaci da onda nema natjecaj za brucose u 9 mj ili kako to funkcionira???
ima natjecaja za brucose...
ti rezultati koji su izasli su rezultati za starije godine...
obecanje istoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 12:28   #69
a znas li koliko mista ima za brucose, i jel bude velika navala za dom?
zecica18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 18:25   #70
Quote:
zecica18 kaže: Pogledaj post
a znas li koliko mista ima za brucose, i jel bude velika navala za dom?
na žalost, ne znam koliko ima mjesta, ali navala će biti ogromna, puno veca nego prethodnih godina. Ne znam koji je razlog, ali navala brucosa ove godine na sveuciliste je prevelika...
obecanje istoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 22:23   #71
Quote:
obecanje istoka kaže: Pogledaj post
na žalost, ne znam koliko ima mjesta, ali navala će biti ogromna, puno veca nego prethodnih godina. Ne znam koji je razlog, ali navala brucosa ove godine na sveuciliste je prevelika...
drzavna matura...
ljudi se boje da ako ne upisu sad da iduce godine moraju polagat drzavnu maturu
A i kriza je, nema bas posla pa i dosta mladih misli bolje studirat nego nista ne radit
zzz_zzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 17:25   #72
Quote:
zzz_zzz kaže: Pogledaj post
drzavna matura...
ljudi se boje da ako ne upisu sad da iduce godine moraju polagat drzavnu maturu
A i kriza je, nema bas posla pa i dosta mladih misli bolje studirat nego nista ne radit
a pri tom se puno radjalo 90-e i 91-e
u BiH jos nema drzavne, zasad...
obecanje istoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 04:39   #73
Ovako da pitam...

Dali u BiH postoje nesta tipa Iksice kao kod nas u Hrv., nekakvi studentski popusti i ostalo...

Evo za par dana mi je prijemni, nadam se da cu upisat stogod, pa me zanima opcenito tamo skolovanje kakvo je, zivot i ostalo...

Hvala unaprijed!
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 03:12   #74
Nitko ne zna?? =(
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 13:47   #75
ja san ti bila u domu i pitalA za cjenu-i zena mi je rekla ka 100 maraka misec i da se dobije 40 bonoVA za menzu, sta bi znacilo da neman iksice nego eto neki bonovi neznan ni ja tocno...
zecica18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 01:30   #76
Quote:
BUBI69 kaže: Pogledaj post
Ovako da pitam...

Dali u BiH postoje nesta tipa Iksice kao kod nas u Hrv., nekakvi studentski popusti i ostalo...
Imas popuste na autobusne karte kod nekih prijevoznika... pokazes index i to je to xD

Cijena doma je 100 KM, 350 kn odprilike mjesec...
Dobivaju se bonovi 2 KM s kojima se ide u menzu na rucak, znaci 40 bonova mjesecno kao sto je rekla dama povis xD
acetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 01:31   #77
Imas popuste na autobusne karte kod nekih prijevoznika... pokazes index i to je to xD

Cijena doma je 100 KM, 350 kn odprilike mjesec...
Dobivaju se bonovi 2 KM s kojima se ide u menzu na rucak, znaci 40 bonova mjesecno kao sto je rekla dama povis xD

Sve u svemu buduci da je standard nesto veci u HR, studiranje u Mostaru nekim studentima bude prilicno jeftino
acetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 13:18   #78
Što se tiče studiranja u Mostaru, nisam osoba koja može reći kako je tamo, jer nisam bila tamo. Inače vjerujem da fakultet nije loš, možda je s nekih aspekata i bolji nego neki hrvatski fakultet, ali opet mi se čini da je dobro obratiti pažnju na kakvom je glasu fakultet, jer i to vas može zakočiti, ako se na taj fakultet gleda s podsmijehom. Ima i u hrvatskoj fakulteta na koje se gleda s podsmijehom i nitko vas ozbiljno ne shvaća s diplomom takvog fakulteta.
zzz zzz ove stvari vjerojatno ne govori da bi nekoga provocirao, već da upozori ljude. Inače sama logika kaže da poslodavac neće gledati isto na diplomu iz BIH ili iz Hrvatske.Veza ima kod nas na svakom poslu i tome se ne treba čuditi, to se kod nas ukorijenilo i neće se tako brzo iskorijeniti. Po meni, ako u nekoj struci nemate nekoga tko će vas dobrano gurati, razmislite hoćete li studirati u BIH, jer to će vam kod nas biti samo minus, bez obzira ako je fakultet sasvim ok. Ako imate debele veze, onda nije ni bitno.
helena24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 14:25   #79
Ma kako god ja sretan

Evo sad saznao da moram samo na upise doci, nisam imao opce prijemni na PMF-u
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 09:39   #80
može li mi se javit netko ko studira u Mostaru,moja kći je upisala Med. u mostaru

nesto mi nije u redu sa pp pa može i skyp

hvala
__________________
I onda ?????
jupi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:56.