Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2009., 13:56   #1
potrošnja ulja kod passata - opet

nedavno sam stavio post o potrošnji ulja kod passata 1.9TDI iz 2000.g. ( oko 1L na 10000km )...situacija je ovakva...primijetio sam da kada motor ne tjeram u visoke okretaje ( rijetko kada mi oni prelaze 2000okretaja ) auto ne troši ulje...no ako stisnem gas malo jače i držim motor u visokim okretajima ( kada ga želim propuhati ) iz auspuha malo prodimi crno na par sekundi i dalje je ok, ali sam pirmijetio da i popije malo ulja...jednom sam doma stisnuo gas na naekoliko sekundi kada je auto stajao na mjestu i primijetio sam da je kasnije na zemlji bilo nekoliko kapljica ulja iza kod auspuha...da li je normalno ili treba s autom kod mehaničara...prije ste mi rekli da je potrošnja do 1l na 10000km normalna, ali sad se javljam kada sam malo bolje opisao situaciju pa da čujem vaša mišljenja
hrc987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 14:26   #2
No daj više odi nekom mehaničaru.. Nekaj ti se događa sa autom čim tolko nenormalno cuga ulje..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 14:32   #3
Quote:
Nino81 kaže: Pogledaj post
No daj više odi nekom mehaničaru.. Nekaj ti se događa sa autom čim tolko nenormalno cuga ulje..


@hrc987
neznam stvarno zasto se toliko brines?
normalno je ako si ga vozio do 2000obr da ce zadimit kad ga stisnes (a koji dizel necadi kad ga stisnes?)
kad mijenjas ulje uzmi litru viska i dosipaj svakih 2000km, to je u 2 puta mjesecno max, ako ti je to tesko odi kod mehanicara i nek ti uradi generalku i daj mu 1000eur i budi miran neko vrijeme.
__________________
It's time to go
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 14:36   #4
.. a šta da mu čovjek kaže.. može se tu teorizirati kolko oče, bez efekta, auto u radionu, i to je to.
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 14:40   #5
Quote:
Nino81 kaže: Pogledaj post
.. a šta da mu čovjek kaže.. može se tu teorizirati kolko oče, bez efekta, auto u radionu, i to je to.
Troši mu litru na 10 tisuća km, nema još razloga ići u radionu.
Ako bi ga vozio malo brže nego uobičajeno i ako mu potroši litru na 2000 km tada tek ima razloga posjetit mehaničara.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 14:44   #6
gle brines se oko niceg ako trosi litru na 10,000 onda imas jos super motor.
Crn dim ti je od talozenja a ovo sto ti ispada je cađa jer auto lagano vozis i normalno da se talozi.

Ne sekiraj se ja imam audija s 330 tisuca i ne zamaram se s tolkim sitnicama
Uniform 64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 15:10   #7
crni dim je od loseg sagorijevanja. talozenje ne spada u ovu pricu.
a svaki dizel em dimi kad mu stisnes gas, em stalno proizvodi krute cestice i cadu u svom radu. ovisi o podesenju i stanju motora kolika je to kolicina.
litra ulja na 10 000 km je izvrsno. taman kolko treba. a i najnormalnija stvar je da se ulje jace trosi na visim okretajima.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 15:17   #8
A odakle ulje iz auspuha
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 15:22   #9
a tko je rekao da je to ulje?
to se njemu cini da je ulje, a ustvari je kondenzirana vlaga od sagorijevanja koja je po putu na sebe navukla krute cestice.
na auspuhu izlazi crna gusca tekucina i on pomislio da je ulje.

da mu stvarno baca ulje na auspuh, nebi se vidjelo kroz straznji prozor od "ekoloskog ucinka"
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 16:03   #10
pomiri se da ti je auto u k... i pocni panicarit i radit generalku.....
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 22:32   #11
Quote:
hrc987 kaže: Pogledaj post
nedavno sam stavio post o potrošnji ulja kod passata 1.9TDI iz 2000.g. ( oko 1L na 10000km )...situacija je ovakva...primijetio sam da kada motor ne tjeram u visoke okretaje ( rijetko kada mi oni prelaze 2000okretaja ) auto ne troši ulje...no ako stisnem gas malo jače i držim motor u visokim okretajima ( kada ga želim propuhati ) iz auspuha malo prodimi crno na par sekundi i dalje je ok, ali sam pirmijetio da i popije malo ulja...jednom sam doma stisnuo gas na naekoliko sekundi kada je auto stajao na mjestu i primijetio sam da je kasnije na zemlji bilo nekoliko kapljica ulja iza kod auspuha...da li je normalno ili treba s autom kod mehaničara...prije ste mi rekli da je potrošnja do 1l na 10000km normalna, ali sad se javljam kada sam malo bolje opisao situaciju pa da čujem vaša mišljenja
kaj se tak brines,moj stari vozi pasata 2001 100ks na 10000km mu potrosi oko 1l ulja,pa to je sasvim normalno.Tvoj pri visim okretajima cadi zato stp se nakuplja cada u auspuhu i onda kad ga ti stisnes turbina se otvara do kraja i automatski veci pritisak prolazi kroz auspuh i tim baca cadu van.Ja imam prijatelja koji A4 sa 403tkm i vrlo vjerojatno da mu fali jos kojih 100tkm,auto sad po ovoj zimi auto u jutro pali dobro a poslje jedva jedvice upali kad je topal,e to bi mogo bit motor za generalku
joza_90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 00:38   #12
Quote:
joza_90 kaže: Pogledaj post
kaj se tak brines,moj stari vozi pasata 2001 100ks na 10000km mu potrosi oko 1l ulja,pa to je sasvim normalno.Tvoj pri visim okretajima cadi zato stp se nakuplja cada u auspuhu i onda kad ga ti stisnes turbina se otvara do kraja i automatski veci pritisak prolazi kroz auspuh i tim baca cadu van.Ja imam prijatelja koji A4 sa 403tkm i vrlo vjerojatno da mu fali jos kojih 100tkm,auto sad po ovoj zimi auto u jutro pali dobro a poslje jedva jedvice upali kad je topal,e to bi mogo bit motor za generalku
Ili mu je motor spreman za generalku, ili mu je riknula glava bosch pumpe. Neka prvo posjeti bosch servis, ako ne upali onda je ovo prvo.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 08:50   #13
Hrc.
1 lit. ulja na 10 000 km. je izvrsno.Jedan od boljih Pasata za koji sam čuo.
Toči i vozi.S tom litrom ulja se uopće ne zamaraj,to je odlično.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 09:15   #14
Nemoj se brinuti,1l nije baš loše za takav auto i još dizel!
RTL Car is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 11:40   #15
To je valjda normalno kod VW-a i troši ti minimalno....

Moj "pametni" šogi (VW fan) je svog prodao nakon godinu dana i 35000 km, jer mu je trošio litru na svakih 2000 km i u servisu su mu govorili da je to normalno za 2.0 TDI, da ga preveć stišće i da uvijek mora imati ulja u bunkeru ????????

A što trebao bi ići za Stuttgart i voziti se 100 km/h??? Idioti...

A ja sam se cijelo vrijeme grohotom smijao...

I pita za usporedbu koliko troši moj Verso 2.2 D4-D ulja... reko od izmjene do izmjene svakih 15000 km ni kapi!

Više nije fan - lego je novi accord tourer 2.2 iDTEC friško na dvor...
__________________
Udruga kampista Hrvatske
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 12:11   #16
Quote:
cvor kaže: Pogledaj post
To je valjda normalno kod VW-a i troši ti minimalno....

Moj "pametni" šogi (VW fan) je svog prodao nakon godinu dana i 35000 km, jer mu je trošio litru na svakih 2000 km i u servisu su mu govorili da je to normalno za 2.0 TDI, da ga preveć stišće i da uvijek mora imati ulja u bunkeru ????????

A što trebao bi ići za Stuttgart i voziti se 100 km/h??? Idioti...

A ja sam se cijelo vrijeme grohotom smijao...

I pita za usporedbu koliko troši moj Verso 2.2 D4-D ulja... reko od izmjene do izmjene svakih 15000 km ni kapi!

Više nije fan - lego je novi accord tourer 2.2 iDTEC friško na dvor...
Hehe, nije fan no ni ne kuži se u aute. Naime pumpe duse mora lokat ak ga se stišće i tu pomoći nema, tko na to nije spreman neka ne kupuje te aute. Novi passati s time više nemaju problema, no jasno nije ni accord loš.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:58.