Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2020., 18:45   #1
Kolagen - iskustva, preporuke...

Ako može zasebna tema radi lakšeg snalaženja....

Koristila sam sam kolagen u kapsulama sa iherb-a, no brzo odustala jer treba popit po 5-6 tableta natašte...pa sam sad uzela onaj u prahu iz dm-a i yasenkin, sastav skoro isti, prekratko koristim da bih mogla reći kakav je učinak. Zanima me koji kolagen koristite i kakav je učinak nakon mjesec, dva i više, nuspojave, isplati li se zaista dugoročno korištenje?

Također puno pozitivnih recenzija za imedeen kapsule (isto sadrže kolagen), ima ih na lookfantasticu, probao netko?
ForrestCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2020., 20:25   #2
Pocela sam i ja koristiti ovaj:
https://www.iherb.com/pr/Vital-Prote...bs-567-g/71356

Uzela ga na 20% snizenju prije 20ak dana. Za sad ne mogu nista reci kao ni ti, ali eto puno je pozitivnih iskustava i recenzija da ovo zbilja ima nekog ucinka, pa budemo vidjeli.
TheSpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2020., 19:48   #3
Ja sam koristila Neocellov u kapsulama, možda mjesec dana, i nije bilo nekih posebnih promjena, možda je bila premala doza (2,5). Sada koristim u prahu pa ćemo isto vidjeti (nadam se)

Postoji li maksimalna dnevna doza kolagena? Gledam zalihe i vidim ovaj yasenkin ima 5g kolagena i vitamin c, imam i neke dm-ove kapsule koje sadrže 2,5 g kolagena plus vitamin c 100 mg. Kada bih uzimala oboje to bi bilo ukupno 7,5 g kolagena dnevno i dvostruka preporučena doza vitamina c, je li to previše hm
ForrestCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2020., 13:22   #4
Da li je netko koristio ovaj:
https://www.fittijelo.com/kolagen/
Ima li itko pozitivna iskustva sa kolagenom uopće?
__________________
___________________
https://sladananovak.com
ana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2020., 14:12   #5
Quote:
ana77 kaže: Pogledaj post
Da li je netko koristio ovaj:
https://www.fittijelo.com/kolagen/
Ima li itko pozitivna iskustva sa kolagenom uopće?
Ja sam pila medexov i djelovao je, nakon popijene 2/3 lice me je manje brejkalo a nazolabijalne su se smanjile. Nakon prestanka, sve se vratilo. dakle djeluje dok se uzima u kontinuitetu
Jens is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2021., 23:28   #6
jel netko koristio yasenkin kolagen?

citala san na Kosi da je pomoglo kod ispadanja i obnove kose,to mi je prvenstveni razlog zasto bih ga pocela koristiti.ovaj yasenskun je 159kn 500ml,a dnevno ide 50 ml,znaci triba mi 480kn za kolagen misecno,nije zanemariva cifra pogotovo ako ne radi nista.
__________________
Sono fuori di testa,ma diverso da loro
alexamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2022., 10:33   #7
Evo ja nudim Medexov, za simbolični iznos.
BeeBe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2022., 10:56   #8
Lightbulb

Objašnjenje o djelovanju napitaka sa kolagenom:

- Koža izgleda punije, plump, a bore su manje vidljive jer molekule kolagena vežu na sebe vodu. Takav efekt je relativno privremen, te se odnosi na tip kolagena koji je prisutan u koži - tip I i tip III.

- Ne mogu potaknuti stvaranje novog kolagena, a ako to piše na kutiji, onda znači da sadržava najčešće vitamin C koji po studijama, predstavlja kofaktor prolil hidroksilazu i lizil hidroksilazu, koji katalizirajući hidroksilaciju prolinskih i lizinskih ostataka prokolagena, promiču smatanje trostrukog konformacije heliksa kolagena.
Jens is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2022., 12:27   #9
Quote:
alexamona kaže: Pogledaj post
jel netko koristio yasenkin kolagen?

citala san na Kosi da je pomoglo kod ispadanja i obnove kose,to mi je prvenstveni razlog zasto bih ga pocela koristiti.ovaj yasenskun je 159kn 500ml,a dnevno ide 50 ml,znaci triba mi 480kn za kolagen misecno,nije zanemariva cifra pogotovo ako ne radi nista.
Ja sam ga koristila dugo vremena onaj od 5g.
Bijela bocica od pola litre.
Kad je mjesecna cijena se digla vise od 350kn prestala sam, mentalno ne mogu prozvakati vecu cijenu od te.
Sad koristim ili govedu ili svinjsku zelatinu (miksam jedan misec jedna, jedan misec druga). I daje mi potpuno isti efekt. Potopim prah navecer u vodu do jutra nabubri i samo iskrenem u sebe.
A i bolji mi je cisti prah jer mi je ovaj tekuci s secerom izazivao zatvor (takoder su mi zatvor izazivale i Neocell tablete kolagena i Weider kolagen u prahu).


Kosa mi ispada trenutno zbog posljedica korone i ne vidik neku razliku s obzirom da uzimam kolagen.
Takoder u jesen ispada isto ludo kao i inace.
calecaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2022., 11:09   #10
Ja već dvije godine koristim običnu goveđu želatinu u jutarnjoj kavi. Vidljivi su pomaci i to ne samo lice, nego koža cijelog tijela. Nokti brzo rastu, pa moram češće rezati - ali to je jedan vrlo očigledan znak... Kosa ne raste baš tako brzo, ali je ok. Nisam vidjela neke velike razlike u kosi. Možda bi bilo puno gore da je ne pijem...
Vezivno tkivo mi je bolje - manje me koljena bole. Uglavnom prilično sam zadovoljna. Ima dosta benefita.

A nije skupo - 1 kg. želatine u prahu (traje cc. 6 mjeseci ili više) - 120ak kuna.
Impala 73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2022., 18:21   #11
Quote:
Impala 73 kaže: Pogledaj post
Ja već dvije godine koristim običnu goveđu želatinu u jutarnjoj kavi. Vidljivi su pomaci i to ne samo lice, nego koža cijelog tijela. Nokti brzo rastu, pa moram češće rezati - ali to je jedan vrlo očigledan znak... Kosa ne raste baš tako brzo, ali je ok. Nisam vidjela neke velike razlike u kosi. Možda bi bilo puno gore da je ne pijem...
Vezivno tkivo mi je bolje - manje me koljena bole. Uglavnom prilično sam zadovoljna. Ima dosta benefita.

A nije skupo - 1 kg. želatine u prahu (traje cc. 6 mjeseci ili više) - 120ak kuna.
Koju količinu staviš u kavu? (u toplu, ohlađenu, kolika ti je zapremina šalice?)
__________________
Gnothi seauton.
adriatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2022., 11:01   #12
Cc. 3 dcl. šalica. Znači napravim želatinu u hladnoj vodi ranije (ja radim za dan - dva). Takva zgrušana želatina bude konzistencije pudinga. I stavim u vruću kavu 2 čajne žlice želatine. Pustim da se otopi (vrlo brzo se otapa na vrućini), pa onda ulijem mlijeko i to je to.

Ni ne znaš da piješ želatinu. Normalnog je okusa piće.
Impala 73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2022., 10:20   #13
Quote:
Impala 73 kaže: Pogledaj post
Cc. 3 dcl. šalica. Znači napravim želatinu u hladnoj vodi ranije (ja radim za dan - dva). Takva zgrušana želatina bude konzistencije pudinga. I stavim u vruću kavu 2 čajne žlice želatine. Pustim da se otopi (vrlo brzo se otapa na vrućini), pa onda ulijem mlijeko i to je to.

Ni ne znaš da piješ želatinu. Normalnog je okusa piće.
misliš da ne gubi svojstva u vrućoj tekućini?

nego, jel mogu samo prah želatine posuti po hrani i pojesti?

gadi mi se sluzavo išta
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2022., 11:02   #14
Quote:
Impala 73 kaže: Pogledaj post
Cc. 3 dcl. šalica. Znači napravim želatinu u hladnoj vodi ranije (ja radim za dan - dva). Takva zgrušana želatina bude konzistencije pudinga. I stavim u vruću kavu 2 čajne žlice želatine. Pustim da se otopi (vrlo brzo se otapa na vrućini), pa onda ulijem mlijeko i to je to.

Ni ne znaš da piješ želatinu. Normalnog je okusa piće.
Hvala na detaljnom opisu
__________________
Gnothi seauton.
adriatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2022., 17:43   #15
Mjesec dana pijem Nutrigold kolagen za kosu, kožu i nokte s okusom limuna. Dakle, to je riblji kolagen(Naticol). Bitni sastojci su kolagen, vitamin c i hijaluronska. Ovo ostalo je aroma, nešto zaslađivača itd. Kužim da je bolje pit nešto bez okusa gdje nema dodataka i samo to umiješat u nešto ali meni je ovo daleko lakše i ovako je izglednije da ću pit redovito jer je kao fini sok ujutro. Upravo je šokantno(bar meni) da su mi nokti toliko jači tako brzo. Trenutno imam vampirske kandžetine i dok mi nokti nisu ni prije bili užas, ne listaju se i mogu narast do ove dužine. Sad otprilike ih zviznem negdje i jedan pukne. Teško je s tom dužinom ne zapet negdje. Sad mi se to dogodilo već masu puta i još uvijek ništa. Vidim da su jači. Kosa mi je apsolutna treš kvaliteta što se mene tiče tako da bi poboljšanja na tome bila dobrodošla. Kosa i koža nema šanse da tako brzo pokažu neke rezultate ali ne mislim prestat ovo pit tak da ćemo vidjet.
honeyblood is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2022., 11:22   #16
Quote:
leonidas27 kaže: Pogledaj post
misliš da ne gubi svojstva u vrućoj tekućini?

nego, jel mogu samo prah želatine posuti po hrani i pojesti?

gadi mi se sluzavo išta
Želatina, prirodna, se otapa u vrućem jedino.

Možeš i jesti ili si napraviti bombone (to je ona želatina koja se koristi za torte - voćni pokrov želatinozni) od želatine. Ili što te volja. Ne moraš piti. Ali uvijek je moraš ugrijati da dođe u tekuće stanje, čak i kad si radiš bombone ili tortu.

A posipanje po hrani - ne znam, to je tvrdo. Ne bi ti se svidjelo ziher. A i ne znam kako se probavlja, ako nije barem namočeno u vodi...
Probaj u joguru namočiti, pa javi. Možda ide.

Meni ovako kako radim - savršeno paše da svaki dan pojedem dozu kolagena.
Impala 73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2022., 15:13   #17
Quote:
BeeBe kaže: Pogledaj post
Evo ja nudim Medexov, za simbolični iznos.
Još uvijek imam....

https://ljekarna-pablo.hr/medex-kola...proizvod-2730/

Rok mu je do 2024. Nudim u pola ove cijene u ljekarni i još vam poklonim slanje Tiskom. Imam i slike (samo ne sad na ovom računalu da uploadam).
BeeBe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2022., 09:21   #18
Neka odgovore oni koji su probali kolagen od različitih proizvođača. Koji vam je najbolji i zašto???
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2022., 13:36   #19
Medexov kolagen u prahu s vitaminom C kod nas u dmu sad košta 169,90 kn, a u slovenskom jageru mu je redovna cijena 15,99 eurića ( oko 120 kunića ). Sad je trenutno na akciji u jageru za 11,99 eurića ( oko 90 kunića uz jager karticu ). Ovaj ljubičasti: https://moj-letak.si/jager-katalogi/katalog-26242-10 Pa eto, tko živi blizu slovenske granice, malo i da tamo prozuji ( ako kupuje i / ili planira kupovati kolagen ).
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2022., 23:24   #20
Meni je dobar taj Medexov, samo u obliku tekucine, i Gaia Naturelle. Izbjegavam sve koji su krcati b vitaminima jer mi otvaraju apetit, i sve koji imaju milijun sastojaka, pa se ne mogu snac, prava pomama za tim kolagenom, toliko vrsta da covjek ne zna sto bi izabrao, iako mislim da je to sve precijenjeno sr..., puno para, a ucinak upitan, nekom djeluje, nekom ne
ForrestCat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:03.