Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2015., 15:29   #581
Quote:
pijo kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

zanima me da li postoje negdje na internetu tlocrti neprodanih stanova ili se to može samo dobiti prilikom uplate 500 kn kod razgledavanja dokumentacije?
Pokusaj guglat euroyachting
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 17:43   #582
http://euronekretnine.com.hr/stambeni.php
Mariela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 09:42   #583
Hvala
pijo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 13:47   #584
Ljudi koji su kupili na drazbi stan, jel se itko uselio vec.? Dojmovi?
Scopio is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 17:33   #585
Pozdrav svima,
I mene zanimaju dojmovi ekipe koja je kupila stan na dražbi

I ako neko ima informaciju da li je netko kupio stan putem kredita i koji rok su vam dali ( sudac, stečajni) za realizaciju
Mona135 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 18:19   #586
Moj sestra tamo živi.Doduše u najmu.Nije baš zadovoljna.Sve joj je daleko,autobusi nisu redoviti.Ono kaj joj najviše smeta je kaj nema sadržaja za klince,nema parka. Sad gleda da se prebaci nešto bliže gradu.Doduše prije je živjela u Harambašićevoj,tako da je to nebo i zemlja.
CHOBI is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 11:44   #587
Pozdrav svima,

zanima me je li netko bio na razgledavanju stana u Savskoj opatovini i kako to sve izgleda?

Hvala

Pozdrav
milojko12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 11:53   #588
Quote:
milojko12 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

zanima me je li netko bio na razgledavanju stana u Savskoj opatovini i kako to sve izgleda?

Hvala

Pozdrav
loše. ušminkano, u vražjoj materi, na vanjskim pločama je počela vlaga izbijati, negdje otpale, iznutra je tak-tak, popločano do stropa, lift malen da ne možeš zgurati bicikl unutra, al je bitna zvijezda na podu. jedino su bojleri ok, viesmann
Jethro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 12:51   #589
Quote:
Jethro kaže: Pogledaj post
loše. ušminkano, u vražjoj materi, na vanjskim pločama je počela vlaga izbijati, negdje otpale, iznutra je tak-tak, popločano do stropa, lift malen da ne možeš zgurati bicikl unutra, al je bitna zvijezda na podu. jedino su bojleri ok, viesmann
Jethro hvala najljepše, mi se trenutno dogovaramo s gospođom oko razgledavanja pa se sve to malo odužilo, navodno se treba skupiti nekoliko ljudi.Kad ste vi bili gledali stanove? Kakva je situacija za dobiti kredit za ove nekretnine, je li neki problem?
milojko12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 14:10   #590
Quote:
CHOBI kaže: Pogledaj post
Moj sestra tamo živi.Doduše u najmu.Nije baš zadovoljna.Sve joj je daleko,autobusi nisu redoviti.Ono kaj joj najviše smeta je kaj nema sadržaja za klince,nema parka. Sad gleda da se prebaci nešto bliže gradu.Doduše prije je živjela u Harambašićevoj,tako da je to nebo i zemlja.
hmmm ... ja živim tamo već 3,5 godine.
1. Imaš bus s dvije strane, 5 min hoda do oba, pogotovo sada kada je napravljen pločnik. 2 busa u smjeru Ljubljanice, jedan u smjeru črnomerca, 1 za žitnjak itd... Busevi idu prema svom voznom redu, nekad koju minutu kasne ali stvar je prometa. Ako o tome ovisiš, navikneš se + tramvaj je 10-15 minuta od zgrade.
2. Španskom je krcato parkovima, ima ih na svakom uglu, jedino ako netko ne očekuje park pod prozorom, ali sad i to imaš, barem ljuljačke

__________________
#LOVE
marcelich is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 10:03   #591
Uzela mi misao

Ozbiljno, ne razumijem sto ljudi ocekuju , sve sadrzaje unutar zgrade ?

Vraja je laz da nema sadrzaja za djecu i da je lose povezano.

Citav svoj zivot zivim na tom dijelu grada i nikad nisam imala problem sa dolaskom u skolu, dogovor ili na posao.

Kaj je problem protegnut noge doslovce 5 minuta da se dodje do stanice ili parka , poste, ducana itd ?

I ako su ovi stanovi losi ( osim bojlera ) onda stvarno ne znam kaj je u Zg dobro jer sam se u trazenju stana svega nagledala.

I opet, tko tjera ikoga da dolazi na stranu grada koja mu ne pase.

Spustite se malo na zemlju, ovak jeftin kvadrat naci cete samo u Sopnici, mozda
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 10:52   #592
Quote:
milojko12 kaže: Pogledaj post
Jethro hvala najljepše, mi se trenutno dogovaramo s gospođom oko razgledavanja pa se sve to malo odužilo, navodno se treba skupiti nekoliko ljudi.Kad ste vi bili gledali stanove? Kakva je situacija za dobiti kredit za ove nekretnine, je li neki problem?

I mi smo uplati lovu za ragledavanje pa sad čekamo . Bili smo i u banci gledati za kredit. Ako si kreditno sposoban nemaš nikakvih problema. Teta iz ureda stečajnog upravitelja je rekla da, ako dobiješ na licitaciji stan koji hoćeš i dižeš kredit za njega to samo naglasiš i onda je tvoj rok za uplatu ostatka sredstava duži ( koliko ti treba)
A banka ne može izdati kredit ispod 30 dana ( ako je sve ok) ali realno 45 dana. tako su mi rekli
I upravo su nam rekli da je sutra razgledavanje stanova od 9.00:16.00

Zadnje uređivanje Mona135 : 27.04.2015. at 10:58. Reason: dodatne info
Mona135 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 13:56   #593
Dobro provjerite to s kreditima jer na sudu (i kod stečajnog upravitelja) govore jedno, a kad se dođe u banku s procedurom koju su oni opisali, gledaju u čudu. Vjerojatno nisu sve banke jednako fleksibilne pa treba dobro paziti da ne uplati 10000 kn misleći dobiti kredit pod nekim uvjetima, a onda kad se kod te banke izjalovi (jer ne znaju službenici na šalteru hoće li kreditni odbor stvarno i odobriti kredit, brže bolje tražiti tko će dati kredit da ne propadne 10000 kn i kupnja stana. A tada se ne pita za uvjete kredita nego uzima bilo što, nekad i dosta nepovoljnije.
prasak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 15:24   #594
bankama je bitno da mogu što prije napraviti procjenu nekretnine. Moja preporuka, odite do osobnog bankara.
Da li je netko na forumu kupio stan putem banke pa da iz prve ruke ispriča svoje iskustvo?
Mona135 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 18:46   #595
Quote:
prasak kaže: Pogledaj post
Dobro provjerite to s kreditima jer na sudu (i kod stečajnog upravitelja) govore jedno, a kad se dođe u banku s procedurom koju su oni opisali, gledaju u čudu. Vjerojatno nisu sve banke jednako fleksibilne pa treba dobro paziti da ne uplati 10000 kn misleći dobiti kredit pod nekim uvjetima, a onda kad se kod te banke izjalovi (jer ne znaju službenici na šalteru hoće li kreditni odbor stvarno i odobriti kredit, brže bolje tražiti tko će dati kredit da ne propadne 10000 kn i kupnja stana. A tada se ne pita za uvjete kredita nego uzima bilo što, nekad i dosta nepovoljnije.
Većina bankara zapravo ne poznaje stečajni zakon pa može u nekim bankama biti problem.
Što se tiče ZABA-e oni su upoznati sa postupkom i tamo ne bi trebalo biti problema. Znam da se kolegi u PBZ-u nisu izrazili pozitivno, za RBA mi nije nešto najjasnije odgovorio, a u ZABI su rekli da ok i da se kredit može realizirati.

Ako idete do osobnog bankara, obratite mu pažnju na ovo:

ZAKON O IZMJENAMA I DOPUNAMA OVRŠNOGA ZAKONA
Članak 101.a
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...1.html
Shivaji is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 16:00   #596
Quote:
Mona135 kaže: Pogledaj post
I mi smo uplati lovu za ragledavanje pa sad čekamo . Bili smo i u banci gledati za kredit. Ako si kreditno sposoban nemaš nikakvih problema. Teta iz ureda stečajnog upravitelja je rekla da, ako dobiješ na licitaciji stan koji hoćeš i dižeš kredit za njega to samo naglasiš i onda je tvoj rok za uplatu ostatka sredstava duži ( koliko ti treba)
A banka ne može izdati kredit ispod 30 dana ( ako je sve ok) ali realno 45 dana. tako su mi rekli
I upravo su nam rekli da je sutra razgledavanje stanova od 9.00:16.00
Kako je bilo na razgledavanju stanova, da li se može s jednom uplatom pogledati samo jedan stan ili više njih, koliko vas je bilo? Slijedeči tjedan sam u Zg, pa bih volio obići stanove, koliko se ljudi mora skupiti za pregled?
Kakvi su dojmovi?
natkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 16:57   #597
Bili smo na razgledavanju. Dojmovi su super. Gospođa koja nam je pokazivala stanove je odlična. Odgovara na sva pitanja. Možeš razledati koliko god hoćeš stanova. Mi smo gledali 4 ili 5 stanova i onda smo ju zamolili da se vratimo na neke ponovo.Bilo je dosta ekipe za gledati stanove. Još će imati grupu idući tjedan i još jednu prije dražbe. poželjno je doći na rezgledavanje pripremljen; popis stanova i pitanja.
Stanovi su dobri, uopće nisu ušminkani i realno možete vidjeti kako izgleda gradnja s obzirom da nitko u njoj nije živio x godina. Sve u svemu pozitivna reakcija.
Mona135 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 17:48   #598
S obzirom da je bilo dosta ekipe u razgledavanju, kakve su mogućnosti za dogovore? Naravno, mislim pored dogovora s ostalim ljudim u grupi za razgledavanje, je li bilo kakvih neslužbenih komentara za koje stanove ima najviše zainteresiranih, a za koje najmanje?
Generic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 17:54   #599
Mene to isto zanima,
Imam osjećaj da će ovo sad biti dražba u pravom smislu te rijeci
Scopio is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 19:07   #600
Danas bili.Nisam oduševljen s vlagom u prizemlju zgrade,inače ok.

Već nas je desetak u "grupi". Na prošloj dražbi je jedna pametna žena preuzela incijativu da se ljudi dogovore prije dražbe i sve je štimalo. Mi želim to napravit prije.Slobodno se javite i sve ćete saznati.

Peace!

Zadnje uređivanje City : 28.04.2015. at 21:05.
MAMINJO-badboy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:45.