Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2015., 08:45   #4601
Quote:
lilyneinberzer kaže: Pogledaj post
evo našla sam preko ove stranice bazu

http://www.biocoshop.eu/baze-za-teku...ci-sampon.html

ali ako nije teško napraviti bazu, rado bih se okušala u tome
a za kakvu kosu bih htjel šampon? paa, kosa mi je jako nezahvalna, krajevi suhi a tjeme se brzo zamasti. tako da koristim šampon za masnu koosu, i onda neki jaki regenerator za suhu kosu
Ako ces od mene recept javi se na pm.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 13:25   #4602
Satin Doll zapravo imamo jako različitu paletu aktivnih sastojaka. To je vjerojatno jer imamo različiti problem, ja imam flekice od akni, pa sam odlučila da ću probati sa nečime što mi je dobro i kod problema akni (osim nikotinamida koji je super i za jedno i za drugo, ali navodno nije za svakodnevnu uporabu, pa mi se neda s time zezati), aha kiseline (mliječna, glikolna, limunska, jabučna i vinska), ekstrakt sibirskog ariša, vitamin C. Sve to je dobro i kao anti - age (a to me uvijek privuče, što ću kad sam slaba na anti-age sastojke).
A za pjegice sam ja kao dijete koristila "masku" od meda, limuna i sitno sjeckanog peršina svakodnevno, i za cca mjesec - dva pjegice su skoro nestale (zamutile su se i posvjetlile da se jedva vide) i nikad se više tako jake nisu vratile (a živim na moru)! To mi je bilo ogromno otkriće, a tako jednostavno i jeftino!
Nadam se da će ove aha kiseline napraviti neki posao...
Franinca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 17:31   #4603
Joj meni glikolna ne paše. Prejaka mi je. A i mliječnu ne mogu iznad 10% jer mi onda sprži kožu. Tako da je koristim u manjem postotku i oprezno. Jabučnu i vinsku nisam probala.

Dobra ideja je ova maska. Baš ću probati. Inače niacinamid koristim konstantno već skoro godinu dana, i ništa negativno nisam primijetila. Ok, imam male pauze povremeno jer si napravim razne proizvode sa raznim sastojcima, i to si ih obično previše napravim, pa rotiram. Ali generalno ga skoro konstantno koristim, i to većinom u maksimalnom postotku.

Uglavnom, baš sam zadovoljna sa svim tim stvarima. Osim tih za fleke, super mi je sve za hidrataciju. Npr dekspantenol, beta glukan, glycoderm.. Primijetila sam veliku razliku od kad ih koristim. A najviše od svega sam oduševljena sa Hitecreamom. Od kad sam ga kupila, Phytocream koristim samo za kreme za ruke i tijelo. Za lice više ne.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 20:20   #4604
Ma to ti je mješavina aha kiselina, pa onda nijedne kiseline nema u prevelikom postotku, a mliječne je najviše.
Da, ta maska je meni čudo pomogla, baš sam bila presretna, ali baš treba biti discipliniran i svaki dan se mazati. Sada malo drukčije gledam na pjegice, više mi ne smetaju uopće, ali to je vjerojatno i zato što su izuzetno svijetle, tako da razumijem tvoju potrebu da ih se riješiš.
Nisam se upuštala u kupnju niacinamida jer her Stribor kaže da se ne koristi olako za svakodnevnu kozmetiku, već ako za to ima potrebe. To me nekako odbilo, a ja volim napraviti 100% siguran pripravak, da ne moram brinuti koliko dugo ga smijem koristiti i kakve će biti posljedice, nisam baš hrabra po tom pitanju..
Ja isto obožavam te hidratantne sirovine, imam izuzetno suhu kožu i sama ulja mi uspjevaju nahraniti kožu, ali ne i dovoljno hidratizirati je. Zato u svaku kremicu moram staviti brdo sastojaka za ovlaživanje. Sada još čekam hijaluronsku kiselinu i ekstrakt krastavaca, jedva čekam da ih probam! Jedino dekspanthenol ne koristim jer nije prirodna sirovina, iako je tako dobar.
A phytocream sam ja odavno izbacila iz uporabe, baš mi je težak i loš, sada koristim hitecream, simulgreen, emulium kappa, prolix. I mogu reći da mi je simulgreen definitivno najbolji, ali se ne zgušnjava. Za mlijeka savršen!
Franinca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 21:43   #4605
Ma joj moje pjegice su vidljive valjda samo meni Imam ih nešto po nosu i obrazima, ali blage su i svijetle. Općenito sam jako svijetla. Pojačaju se nakon dužeg boravka na suncu. Tipa ako na moru baš ne mažem lice sa zaštitom. Ali već godinama se klonim sunca i ne sunčam se uopće. Više mi to ni ne paše. Kad sam bila klinka od nekih 20, onda sam se znala baš pržiti pa su i pjegice bile jače, ali opet ni blizu kao što to zna biti kod nekih. A na jesen i preko zime bi se skoro povukle.

Ali eto, ja sam si zaključila da mi je ljepši porculanski ten i da je zato moja upotreba niacinamida opravdana. Znam tu Striborovu rečenicu gdje kaže da se koristi ako ima potrebe. Poše, pa to se odnosi na mene. Naravno da ima potrebe Od kad koristim sve ove stvari, baš mi se ujednačio ten i zadovoljna sam.

Ti si stvarno puno emulgatora probala. Ja sam se dugo držala phytocreama iako nisam nikad bila u potpunosti zadovoljna osjećajem na koži. Stalno sam kupovala nove dodatke i ulja, a nisam se sjetila probati i drugi emulgator

Kad već spominješ mlijeko za tijelo, baš si ovaj vikend planiram to napraviti. Radila sam kreme, rijeđe i gušće, ali nikad nešto konzistencije mlijeka. Znala sam napraviti nešto lagano tipa losion, ali mlijeko bi trebalo biti malo "deblje" od toga, a opet ne pregusto. Ne znam još koji ću omjer vode, emulgatora i ulja staviti, ali u svakom slučaju mislim da ne može ispasti neiskoristivo. Stavit ću i stearinsku i malo ksantana. Problem mi je jedino što mi se ti lagani i tekući losioni jako brzo upijaju, a mislim da bi mlijeko trebalo biti nešto sporije. Teško mi je uopće procijeniti kako bi trebalo izgledati jer nikakvu mazalicu nisam kupila već sigurno 8 godina

Što se tiče hijaluronske, koristim je isto već skoro godinu dana, ali nisam primijetila da mi nešto ekstra hidratizira. Napravila sam gel samo sa vodom, hijaluronskom i malo ksantana, baš da vidim kako se ponaša sama, bez onih ostalih ovlaživača. Osjećaj je ugodan, i kao da malo zagladi i popuni, ali koliko je razvikana, možda sam samo imala prevelika očekivanja. Baš me zanima kakva će ti biti. Moja koža inače nije suha ali je jako sklona dehidraciji. Sama ulja mi nisu dobra, isto moram imati dobru vodenu fazu.

Ekstrakt krastavac si isto na aromazone uzela?
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 01:06   #4606
Pitanje za uljnu mješavinu za njegu lica (opet davim s tim jer sam si zacrtala sama miksati proizvode za njegu lica, a smotana sam): bi li kombinacija macerata u ulju lješnjaka i marelice, ulja maline te još jednog ulja (vrlo vjerojatno nekog hranjivijeg tipa argan ili grožđe) bila dobra za njegu suhe kože sa masnom t-zonom? Bila je obična mješovita do nedavno, ali mi je organizam bio u banani zbog bolesti pa sam se sva isušila.

Isprobala sam neke kupovne varijante sa uljima argana i sj. grožđa zadnjih par mjeseci i bila sam jako zadovoljna, nisu preteška za mene, samo nisam sigurna koje omjere da stavim.

Ovdje sam mislila: na 30 ml - 10 ml ulja sj. grožda, 10 ml macerata smilja i još 10 ulja maline, da budu ujednačeni. Iako je prvo "carrier oil" pa ne znam dal da stavim par ml više a smanjim udio maline?

Prethodno sam na temi pitala i za ulje ploda divlje ruže, nisam potpuno odbacila tu varijantu (ne kao carrier oil već kad dodatno hidra. ulje) iako mi ulja argana i sj. grožđa fkt jako pašu na lice, posebice zadnje jer je jako mazivo i hranjivo bez previše maščobe ekstra na koži.
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 13:39   #4607
Satin Doll odgovoriti ću ti na pm, mislim da smo malo izašle iz teme!
Franinca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 20:22   #4608
Quote:
lilyneinberzer kaže: Pogledaj post
evo našla sam preko ove stranice bazu

http://www.biocoshop.eu/baze-za-teku...ci-sampon.html
Jel netko kupovao preko ove stranice il u maloprodaji?
Imaju neke zanimljive stvari, samo koliko su pouzdani.
__________________
Sanity and happiness are an impossible combination.
jaded-pixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 00:29   #4609
Ja kupujem kod njih u maloprodaji, prvo sve istražim preko web shopa pa odem do maloprodajne trgovine.
Nisam uzimala ove njihove polugotove baze, samo pojedine sirovine, ali sa svime sam zadovoljna, čine mi se pouzdani i transparentni.
Lullaby12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 00:39   #4610
Evo samo da javim u vezi one rasprave o salicilnoj. Uspjela sam je ubaciti u kremu, nije se kristalizirala. Ali stavila sam je jako malo u odnosu na količinu kreme, i krema je sa visokim udiom ulja, pa pretpostavljam da je zato ok. Prvo sam je otopila u malo alkohola, pa razrijedila vodom, i onda tu otopinu ubacila u uljnu fazu netom prije vodene.
Lullaby12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 09:25   #4611
Quote:
Acid_2 kaže: Pogledaj post
Pitanje za uljnu mješavinu za njegu lica (opet davim s tim jer sam si zacrtala sama miksati proizvode za njegu lica, a smotana sam): bi li kombinacija macerata u ulju lješnjaka i marelice, ulja maline te još jednog ulja (vrlo vjerojatno nekog hranjivijeg tipa argan ili grožđe) bila dobra za njegu suhe kože sa masnom t-zonom? Bila je obična mješovita do nedavno, ali mi je organizam bio u banani zbog bolesti pa sam se sva isušila.

Isprobala sam neke kupovne varijante sa uljima argana i sj. grožđa zadnjih par mjeseci i bila sam jako zadovoljna, nisu preteška za mene, samo nisam sigurna koje omjere da stavim.

Ovdje sam mislila: na 30 ml - 10 ml ulja sj. grožda, 10 ml macerata smilja i još 10 ulja maline, da budu ujednačeni. Iako je prvo "carrier oil" pa ne znam dal da stavim par ml više a smanjim udio maline?

Prethodno sam na temi pitala i za ulje ploda divlje ruže, nisam potpuno odbacila tu varijantu (ne kao carrier oil već kad dodatno hidra. ulje) iako mi ulja argana i sj. grožđa fkt jako pašu na lice, posebice zadnje jer je jako mazivo i hranjivo bez previše maščobe ekstra na koži.
Po meni je 10 ml sjemenki grožda s obzirom na problematični dio tj. čelo previše.
Macerat smilja je u kojem baznom ulju?
Pod maline misliš na čileansku malinu ili Malina, sjemenke (Rubus idaeus) CO2 biljno ulje?
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 10:22   #4612
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Po meni je 10 ml sjemenki grožda s obzirom na problematični dio tj. čelo previše.
Macerat smilja je u kojem baznom ulju?
Pod maline misliš na čileansku malinu ili Malina, sjemenke (Rubus idaeus) CO2 biljno ulje?
Smilje u baznom ulju marelice i lješnjaka, a malina je CO2 biljno ulje (čileanska mi je preskupa). Mogu li grožđe zamijeniti s nekim drugim uljem? Mada vidim poantu da je 10 ml previše, no ne znam koji bi omjer stavila.
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 10:29   #4613
Pa onda stavi kako si naumila uvijek možeš korigirati ako vidiš da ti ne odg.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 14:59   #4614
Dobar dan,

Molim malu pomoć. Dobila sam 100 ml arganovog ulja iz Beča, ulje je visoke kvalitete, nerafinisano.
Ja u zadnje vrijeme koristim mješavinu avokada i jojobe, i dok imam ulja pšeničnih klica ili ljiljana u maceratu od maslinovog ulja.

Trenutno imam avokado, jojobu, ljiljan i eu sjemena mrkve. Prva dva su od Primavere, ljiljan je domaći, a sjeme mrkve Oshadhi.

Zanima me sledeće, u kom omjeru da mješam arganovo sa ovim uljima i kako da zamaskiram njegov odvratan miris.

Sinoć sam ga čistog stavila na lice, i super mi paše, ali odvratno smrdi.

Na internetu ne mogu da pronađem kako da ga čuvam, da li je dovoljno hladno i tamno mjesto ili je bolje da ide u frižider?
__________________
........aegri somnia.......
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 23:00   #4615
Također bih trebala pomoć. Dakle, imam shea maslac, avokado i marelicu. Htjela bi ih pomiješati za koristiti na tijelo nakon tuširanja. E sad mene muči ovo kruto stanje shea. Recimo da ga i rastopim i stavim ova ulja zajedno sa shea, to će se opet nazad stvrdnuti ili? U kakvu da to onda bocu stavim, jer onda treba skroz to grijati za svako korištenje? Ili ako dovoljno ulja stavim možda i ne? Ili da pomiješam ulja posebno i prilikom mazanja shea nadodam posebno na tijelo? E da..
lynard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 08:40   #4616
@lynard: hm, pa ovisi jel želiš napraviti maslac ili ulje za tijelo

ja si radim maslac - pomijem shea maslac, kokosovo ulje, avokadovo i arganovo ulje.
sve dodajem odokativno pa nekad bude rjeđe, a nekad gušće. što je rjeđe, to se lakše upija. utrljava se u mokru kožu nakon tuširanja.

stavi si shea maslac u vodenu kupelj da omekša i onda umiješaj ulja koliko želiš. nemoj ga zagrijavati u metalnoj posudi, nego u staklenoj ili plastičnoj. možeš ga zagrijati i u njegovoj originalnoj ambalaži tako da ga staviš na radijator, a kad omekša istresi ga u neku veću posudicu (ne metalnu!) i pomiješaj s uljima.

nije to neka teška filozofija, igraj se, vidjet ćeš već koji ti omjer najviše odgovara.
uostalom, u gotovu smjesu uvijek možeš naknadno dodati još ulja/shea maslaca da dodatno razrijediš/zgusneš smjesu, jako je jedostavno

u svakom slučaju, pomiješaj sve skupa, nije dobra ideja da posebno nanosiš shea maslac pa naknadno ulje jer je shea jako težak i teško se razmazuje ako nije pomiješan s uljima.

ako želiš da ti mješavina bude tekuća, onda stavi shea maslaca manje od pola, a ostatak dodaj ulja. u protivnom će se smjesa stvrdnuti kad se ohladi pa nećeš moći koristiti ako budeš držala u bočici. ako pak želiš maslac, stavi shea više od pola, a mješavinu drži u staklenoj teglici.

sretno!
kukumka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 17:12   #4617
Quote:
kukumka kaže: Pogledaj post
@lynard: hm, pa ovisi jel želiš napraviti maslac ili ulje za tijelo

ja si radim maslac - pomijem shea maslac, kokosovo ulje, avokadovo i arganovo ulje.
sve dodajem odokativno pa nekad bude rjeđe, a nekad gušće. što je rjeđe, to se lakše upija. utrljava se u mokru kožu nakon tuširanja.

stavi si shea maslac u vodenu kupelj da omekša i onda umiješaj ulja koliko želiš. nemoj ga zagrijavati u metalnoj posudi, nego u staklenoj ili plastičnoj. možeš ga zagrijati i u njegovoj originalnoj ambalaži tako da ga staviš na radijator, a kad omekša istresi ga u neku veću posudicu (ne metalnu!) i pomiješaj s uljima.

nije to neka teška filozofija, igraj se, vidjet ćeš već koji ti omjer najviše odgovara.
uostalom, u gotovu smjesu uvijek možeš naknadno dodati još ulja/shea maslaca da dodatno razrijediš/zgusneš smjesu, jako je jedostavno

u svakom slučaju, pomiješaj sve skupa, nije dobra ideja da posebno nanosiš shea maslac pa naknadno ulje jer je shea jako težak i teško se razmazuje ako nije pomiješan s uljima.

ako želiš da ti mješavina bude tekuća, onda stavi shea maslaca manje od pola, a ostatak dodaj ulja. u protivnom će se smjesa stvrdnuti kad se ohladi pa nećeš moći koristiti ako budeš držala u bočici. ako pak želiš maslac, stavi shea više od pola, a mješavinu drži u staklenoj teglici.

sretno!
Super, hvala ti na odgovoru. Ma u principu bi htjela da to bude uljasto više, ali nisam bila sigurna dal će se shea stvrdnuti nazad u kakvom god omjeru bilo pa da mi ne zaglavi u bocici. Znači ako stavim više ulja bit će relativno ok!
lynard is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 09:30   #4618
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Pa onda stavi kako si naumila uvijek možeš korigirati ako vidiš da ti ne odg.
Malo kasno palim, sori. Hvala, budem tako.
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 23:25   #4619
imam pitanje.. koliko je dobro smilje za kožu?
imam Loko kremu Immortelle. naručila sam ju jer sam bila znatiželjna, htjela sam vidjeti koliko je bolja od krema koje si sama slažem. mislila sam da koriste neki fensi emulgator il šta ja znam. koriste phytocream za kojeg sam mislila da mi ne odgovara.
sastav je: macerat smilja, vit E, glicerin, hidrolat smilja, phytocream, prirodni antioksidans, alantoin i eu smilje (mora se držati u frižideru).
kad sama slažem obavezno stavim više bu, između ostalog (aloe vera, gel crvenih algi..)
al iznenadila sam se koliko je krema savršena. na prvu sam shvatila da odlično nahrani kožu, super se upije, nije masna.. nakon par dana mi je ujednačila ten, ranice brže zacjeljuju, nije komedogena, puder super sjedne, spriječila je upale..
i sad me zanima, s obzirom da mi je eu smilja puno preskupo, da li je stvarno toliko dobro? toliko bolje od na primjer sjemena mrkve, ružmarina verbenona, bušina..? ili alantoin igra ključnu ulogu?
i taj miris smilja, imam osjećaj da me cijela ulica osjeća. zagušujuć, težak.
iz tog razloga bi rado izbjegla i hidrolat, osim ako me netko ne uvjeri da je vrh. moja ljubav je bijela ruža
__________________
"Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away." Antoine de Saint-Exupery
Anna Freud is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 08:26   #4620
anna, jel' znaš u kojem ulju je macerirano smilje? Maslina ili ipak neko lakše ulje? A što se tiče samog eu smilja, ja iskreno zaista vidim razliku između kreme u kojoj je smilje i kreme u kojoj je sjeme mrkve ili palmarosa ili.... Kremica u kojoj je smilje mi daje vidljiviji onaj "plump" efekt, koža mi je vidno nahranjenija i zadovoljnija. To su naravno razlike koje nitko oko mene ne kuži, ali jednostavno kad se bolje osjećaš u svojoj koži. Eu smilja sam dobila za rođendan, ali sad kad sam ga probala ne bi mi bilo teško dati i sama pare za njega.
elly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:01.