Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2009., 13:57   #81
Quote:
webrydor kaže: Pogledaj post
Evo, uspio sam ih dobiti, cijene za dvosobni je upravo tolika, kapara 10% potrebna samo za vece stanove, za garazu mi nisu nista rekli. Sto se tice uredjenja, nije moguce vise to birati, svi su moderni tip. Od stanova su pretezno ostali ovi na sjevernoj strani prema zeljeznici, mene vise zanimaju manji znaci 1,5 sobni koji idu po 1930 ili 2 sobni po 1830.

Za useljenje su mi rekli da ce biti nesto u 9-tom mjesecu, ostatak kroz 10, 11-ti.
Da, tako sam i mislila.
Mi smo uzeli stan na južnoj strani, iako je sjeverna strana po meni ljepša, pogled na Sljeme je fantastičan ali ne mogu nikak progutat taj vlak. Na sjevernoj strani su postavili i prozore s jačom zvučnom izolacijom ali ipak mi bumo gledali na jug.
Što se tiče modernog tipa uređenja, najjednostavniji je za kombiniranje s namještajem. Mis mo se dosta rano prijavili pa smo dobili parket od ozbjeljenog hrasta koji super izgleda i iste je boje kao i prasina!
snow queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 14:00   #82
Pardon, tipfeleri su slučajni.
snow queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 21:48   #83
Quote:
snow queen kaže: Pogledaj post
Pardon, tipfeleri su slučajni.
Pa možeš ih ispraviti ako stisneš tipku edit na svom postu(desno dole) srry za off topic
Digit is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 11:09   #84
Nije li vam to puno 1930 eura za stan od 40 kvadrata s obzirom da cijene okolo uistinu padaju plus ce kašnjenje biti možda čak i godinu dana?!??
Agnesi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 10:34   #85
ima li netko da je kupio njihov stan u aveniji dubrava, da malo ispriča dojmove, kvalitetu i sl? kako se kreću cijene m2?
i najvažnije kako je završila ona afera sa ovrhom od prošle godine? je li to još u postupku ili je rješenje konačno? nekak ne bi čovjek kupovao stan ak možda ne kupuje od vlasnika... hvala!
vall is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 21:45   #86
Ako netko živi u zgradi Industrogradnje na Vrbanima, zanimaju me koji su pozitivni a koji negativni utisci vezano uz kvalitetu same zgrade a posebno stanova koji gledaju u dvorište zgrade ?
Kuki5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 13:21   #87
Quote:
vall kaže: Pogledaj post
ima li netko da je kupio njihov stan u aveniji dubrava, da malo ispriča dojmove, kvalitetu i sl? kako se kreću cijene m2?
i najvažnije kako je završila ona afera sa ovrhom od prošle godine? je li to još u postupku ili je rješenje konačno? nekak ne bi čovjek kupovao stan ak možda ne kupuje od vlasnika... hvala!

haj!
već je puno prošlo od tvog pitanja, ali vidim nitko nije odgovorio pa ću ja. a ako te bude još šta zanimalo, piši na pp jer inače ne svraćam na ovaj dio foruma.

dakle to su dvije zgrade, dva kućna broja. na broju 118 bila je afera, dok je broj 116 (onaj bliži cesti) čist i uredan. imam frenda u toj zgradi i on je jako zadovoljan!
nema nikakve zamjerke, kaže da je odlična zgrada, nema nikakvih nedostataka - jedino što vrlo često rikne svjetlo na stubištu, ali nije to neki problem.

dakle, on je totalno zadovoljan kupovinom
megan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 19:34   #88
Vidim da topic nije procvjetao, ali nikad se ne zna..
Zainteresirana sam za stan koji gleda na prugu.. hm. Bilo bi super kada bi netko rekao bez mistificiranja koje su konkretne mane zivota uz prugu? Da li je bucno, jel trube vlakovi i nocu, koliko cesto, osjeti li se drmusanje u stanu kad prolaze i sve sto vam padne na pamet..
kakav je zivot u zgradi do sada, jeste li zadovoljni?
krilovita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 01:12   #89
Sad sam skužio da pitaš za ovu zgradu na Kustošiji: http://www.industrogradnja.hr/zagreb...vova/index.php

Ne mogu ti ništa reći iz perspektive stanara, ali mogu iz perspektive nekoga tko se vozi tom prugom... Relativno često se vozim tom prugom i nikako nije da ima samo par vlakova dnevno - to je glavna pruga, svaki čas prolaze vlakovi (100 % sam siguran da svaki dan prolazi barem 7 linija iz Ljubljane + 7 iz Zagreba + gomila ostalih međunarodnih i lokalnih). Na cijelom potezu od slovenske granice to je novogradnja najbliže pruzi - gledam ju svaki put i koliko vidim niti jedan stan sa strane pruge nije useljen (sve rolete su svaki put spuštene)...
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 10:32   #90
Hvala z-k!
Bila sam u medjuvremenu kod zgrade s namjerom da sebi dokazem kako nema nicega losega u zivotu uz prugu i upravo je prolazio teretni vlak... Ajme meni. Nije samo prolazio nego je stajao, kocio, pa se vracao pa opet kretao, a sve bas ispred zgrade, i tako tri puta!! To mozda nije cesto ali meni je i jednom bilo dovoljno.
Da, ta zgrada je inace misterija. Kad nazoves prodaju za stanove prema jugu (zagrebackoj) kazu ti da je sve prodano (pa cak su i prema pruzi prodani manji i dvosobni???), a kad dodjes tamo svi imaju spustene roletne, odnosno, ja sam u subotu oko 20 h nabrojala 4 prozora s tragovima ljudi. Kome su prodani ili zasto ljudi ne useljavaju... ??? enigma.
krilovita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 08:28   #91
Jel zna netko kojeg kooperanta iz Industrogradnje.. vidim da su oni i direktori razgrabili najbolje stanove, pa se mozda netko odluci prodati
krilovita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 09:42   #92
Da li netko zna koja im je trenutna tražena cijena i da li se može ispregovarati niže i koliko?
Zadnja informacija koju ja imam je stara nekih pola godine, tada su tražili 1720 za stan (trosobni) i ako se dobro sjećam 890 za garažu. Spominjali su i popust od 3% na gotovinu.

Krilovita, bila sam tamo razgledavati stanove i slučajno sam kroz prozor vidjela kako putnički vlak prolazi i staje na stanici. Prozori su bili zatvoreni i u stanu se ništa nije čulo. Za teretne vlakove nažalost neznam, ali sam nekako uvjerena da se čuju.
Vivana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 10:55   #93
Quote:
Vivana kaže: Pogledaj post
Prozori su bili zatvoreni i u stanu se ništa nije čulo.
Za kvalitetne PVC ili ALU prozore dobra zvučna izolacija je očekivana. Ali prostorije sa takvom vrstom izolacije se moraju češće prozračivati jer PVC i ALU ne 'dišu' kao drvo. A prozor, čim se otvori, bye bye zvučna izolacija
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 11:00   #94
Quote:
krilovita kaže: Pogledaj post
Hvala z-k!
Bila sam u medjuvremenu kod zgrade s namjerom da sebi dokazem kako nema nicega losega u zivotu uz prugu i upravo je prolazio teretni vlak... Ajme meni. Nije samo prolazio nego je stajao, kocio, pa se vracao pa opet kretao, a sve bas ispred zgrade, i tako tri puta!! To mozda nije cesto ali meni je i jednom bilo dovoljno.
Da, ta zgrada je inace misterija. Kad nazoves prodaju za stanove prema jugu (zagrebackoj) kazu ti da je sve prodano (pa cak su i prema pruzi prodani manji i dvosobni???), a kad dodjes tamo svi imaju spustene roletne, odnosno, ja sam u subotu oko 20 h nabrojala 4 prozora s tragovima ljudi. Kome su prodani ili zasto ljudi ne useljavaju... ??? enigma.
da čuje se

ono što ti mogu reći iz perspektive nekoga tko je živio kraj aerodroma i pruge je to da se životom uz takvu buku jednostavno navikneš pa dok drugi skaču jer je prošao MIG ti mirno drijemaš na krevetu
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 16:58   #95
[QUOTE=Vivana;27297033]

Krilovita, bila sam tamo razgledavati stanove i slučajno sam kroz prozor vidjela kako putnički vlak prolazi i staje na stanici. Prozori su bili zatvoreni i u stanu se ništa nije čulo.

I moje iskustvo je takvo. Putnicki sam jedva opazila kad sam bila u stanu, ali zato teretni.. nevjerojatno. I to bi bilo ok da samo prodje, onda bi mozda prihvatila pricu "naviknes se", ali ne, on ide tako desetak minuta gore dolje upravo pred zgradom i glasa se ko Nazguli u napadu.. snimila sam na kamericu.

Nazovi za cijene, ali meni su rekli da je sve prodano, a ostalo samo nekoliko na sjever i prugu. Stvarno sumnjam, sve je sablasno prazno. Ne znam.. mozda ljudi imaju masovnu naviku kupovanja stanova koje ne naseljavaju.. valjda.
krilovita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 17:00   #96
Joj Atlantis, iskreno suosjecam sa svima koji su morali zivjeti kraj aviona ili vlaka, ali navika zbilja nije argument. Naviknes se i na batine pa ne bih bas placala za njih. Ali hvala na postu, ocito si htio pomoci
krilovita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 18:45   #97
Industrogradnja Laniste

Ima li itko da je kupio/uselio u stanove na Lanistu? Iskustva?
Imaju dobar raspored soba pa me privlace.
ne mogu naci cijenu na Webu, zna li tko?
jdulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 17:55   #98
Pozz

@ krilovita - cuj da ti demistificiram (vec su ti obijasnili prije...), stan uz prugu a da po toj istoj ne prolaze vlakovi... mislim da to jos uvijek ne postoji. Zato je i cijena takva kakva je. Mozda da probas sopnica/jelkovec, tamo su stanovi exstra jeftini! ufff, ali tamo prolazi autoput...
haubica111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 12:33   #99
Neznam kakvi su ti stanovi o kojima se prića, ali već 2 god živim uz istu tu prugu, na križanju selske i zagorske, i prozor sobe mi direkt gleda na prugu.
ja se na buku još uvijek nisam navikao.
Ok je kada prolazi putnički električni vlak (onaj sa 3 vagona), njega ni ne čuješ skoro, ali kad prolazi dizel putnički već je bučnije, a kad prolazi teretni, nečujem ni TV u stanu od buke, puno vagona, pa nikako da prođe, a još sporo vozi i koči jer su skretnice tamo.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 15:17   #100
Quote:
haubica111 kaže: Pogledaj post
Pozz

@ krilovita - cuj da ti demistificiram (vec su ti obijasnili prije...), stan uz prugu a da po toj istoj ne prolaze vlakovi... mislim da to jos uvijek ne postoji. Zato je i cijena takva kakva je. Mozda da probas sopnica/jelkovec, tamo su stanovi exstra jeftini! ufff, ali tamo prolazi autoput...
Da ja tebi demistificiram s obzirom da si ocito potpuno krivo procitao-la moje postove - zvuk nailazi na barijere. To znaci, (citaj bukvalno): ovisno o tome koliko je stan udaljen i sto je (sve) izmedju njega i vlaka ovisi i razina buke. Ako i dalje ne kuzis, molim te pitaj nekoga od starijih da ti objasni.
krilovita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:13.