Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2007., 09:27   #21
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Automatske ljudi manje posječuju.
Bolje idu ove sa aparatima na kovanice i žetone gdje možeš
sam prati auto sa miniwashem.
E pa na tu sam i mislio--
__________________
Kako oblikovati potpise?
Eagle30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 18:46   #22
ja sam prije nekih 6 mjeseci htjela otvoriti biznis u tom sektoru.
zvala jednu uglednu firmu. tri boksa 1mil kn pa se ti msli. naravno vise od 60% ti uzme drzava na razne dozvole i strucna misljenja.
inace, biznis je imao veliku buducnost, ali milja kuna pa s tom lovom mogu pokrenuti sto god hocu.

P.S. naravno odustala. na trzistu postoje i druge tvrtke, ali negdje cijela investicija ne ide ispod 500k kn.
Ako netko ima bolju informaciju neka me slobodno demantira.
tako je bilo u mom slucaju. vi mozda imate vise srece.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 20:22   #23
Javi mi se na poruku, mogu ti tud pomoci, imam u Njemackoj Autokosmetiku i bavim se s time...Sredstva, Alati, masine, ama bas sve ti mogu ponuditi...

Sam mi u par detajlima objasni kako i sta zelis otvoriti...

Pozdrav Vladan
vladan21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 15:40   #24
Smile Livio

Pozdrav svima,

Ako netko od Vas posjeduje prostor na frekventnoj poziciji ili posjeduje kakvu informaciju da se u kakvom trgovačkom centru diljem Hrvatskeiznajmljuje prostor predviđen za autopraonu neka se javi,naime moj prijatelj je glavni zastupnik za Hrvatsku novih samoposlužnih autopraona,otvoreni smo za sve vidove suradnje kao i za partnerstvo,u nadi Vašeg odgovora srdačno Vas pozdravljam.
Livio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 10:17   #25
Livio

Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
ja sam prije nekih 6 mjeseci htjela otvoriti biznis u tom sektoru.
zvala jednu uglednu firmu. tri boksa 1mil kn pa se ti msli. naravno vise od 60% ti uzme drzava na razne dozvole i strucna misljenja.
inace, biznis je imao veliku buducnost, ali milja kuna pa s tom lovom mogu pokrenuti sto god hocu.

P.S. naravno odustala. na trzistu postoje i druge tvrtke, ali negdje cijela investicija ne ide ispod 500k kn.
Ako netko ima bolju informaciju neka me slobodno demantira.
tako je bilo u mom slucaju. vi mozda imate vise srece.
Poštovana

Ne znam koju si firmu zvala,ali znam da su cijene kod mog prijatelja koji je i zastupnik samoposlužnih autopraonica niže,kod njega za ugradit 4 boxa tih praonica cjena je oko 100.000 eura .
Livio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 10:28   #26
Livio

Quote:
Eagle30 kaže: Pogledaj post
pametna ideja, razmišlajo sam o tome, samo je jaaaako puno love sa neizvjesnim ishodom što se dobiti tiče.
Baš me zanima ima li itko na ovom forumu tko ju je ugradio pa da nam kaže kako to sve ide?!
Pozdrav

Sve ti zavisi od pozicije,prva i osnovna stvar je pozicija, ona mora biti u blizini frekventne prometnice,najidealnija pozicija je da bude u sklopu parkirališta nekoga velikog trgovačkog centra,prijatelj mi ima več desetak takvihsamoposlužnih autopraonica na žetone i sada pliva u lovi,te praonice su otvorene 24 sata,preko dana uvijek je gužva i zaista dugoročno ovo je isplativ biznis, jedino šta ti ipak treba neki kapital za početak,, ali ako imaš dobru poziciju za godinu dana kroz posao vračaš investiciju,toliko o tome,ukoliko neko može doči do tih pozicija otvoreni smo za sve vidove suradnje.
Livio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 14:02   #27
Koliko je otprilike plaća radniku u autopraoni i ako je na proviziju koliko bi to otprilike došla mjesečna plaća?
Donatella is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 16:57   #28
samoposluzna autopraonica

Quote:
Livio kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Ako netko od Vas posjeduje prostor na frekventnoj poziciji ili posjeduje kakvu informaciju da se u kakvom trgovačkom centru diljem Hrvatskeiznajmljuje prostor predviđen za autopraonu neka se javi,naime moj prijatelj je glavni zastupnik za Hrvatsku novih samoposlužnih autopraona,otvoreni smo za sve vidove suradnje kao i za partnerstvo,u nadi Vašeg odgovora srdačno Vas pozdravljam.

Pozdrav
Posjedujem niz ugovora sa trgovackim lancima slobodno me kontakrirajte
OBRISANO
Probajte na PM

Zadnje uređivanje Zafashan : 09.09.2008. at 19:45.
marko33_ri is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 10.09.2008., 14:26   #29
Livio

Quote:
marko33_ri kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Posjedujem niz ugovora sa trgovackim lancima slobodno me kontakrirajte
OBRISANO
Probajte na PM
Pozdrav Marko 33

Poslao sam ti privatnu poruku,pozdrav.
Livio is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 20:37   #30
Ugruvati milijun kuna u to... ne zvuči mi primamljivo...a i pitanje je za koliko se vrati
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 10:11   #31
a koliko misliš da bi trebalo uložiti u posao

po mojoj nekoj slobodnoj kalkulaciji (nek me vlasnici isprave ak sam u krivi) zarađivat se počinje za cca 7-10 godina
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 20:27   #32
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
a koliko misliš da bi trebalo uložiti u posao

po mojoj nekoj slobodnoj kalkulaciji (nek me vlasnici isprave ak sam u krivi) zarađivat se počinje za cca 7-10 godina
U poslu kojim se trenutno bavim (građevina) za iznos od milijun kn pr avansiranju za robu i usluge dobijem (barem) 7% popusta, uglavnom je to 10%.
I naravno, puno veća prednost je što uloženo naplatim nakon završetk posla.
A ovdje treba ugruvati brdo love (čak i opciji da iznajmim zemlju) u opremu za koju mi je nevjerovatno da za 4 box-a košta i 500.000,00 a kamoli više. Kada se tomu dodaju i građevinski i instalaterski radovi (iako su primitivni) ode investicija u nebo. A ako ne bude išlo, što s opremom ? Cijevi i limove prodam u sekundarni otpad,a što sa opremom ? Opremam mi djeluje previše skupo. Čak nevjerovatno.
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 20:32   #33
Btw, danas sam zvao jednu firma koja je u tome (a isprobao sam njihove pronice) i nakon pol sata jedva sam uspio iskamčiti najgrublju cijenu za opremu ( a građevinske i instalaterske radove,kao i puste dozvole da ja platim). Rekli su mi da za 4 box-a i 2 usisavača treba izdvojiti 700.000,00 - 750.000,00 kn.
Ostao sam bez riječi. To mi se čini sve manje primamljivo. Da ne govorim da nisam niti počeo raspitivati se koji se sve nameti moraju platiti raznim inspekcijama, i jel montažna praonica treba građevinsku dozvolu kao i čvrsto zidani objekt (iako mislim da treba).
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 10:52   #34
planiram otvoriti autopraonicu, yanimaju me min minimalni teh. uvjeti. konkretno moram li imati separator i koje su mi doyvole potrebne
metalurg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 11:30   #35
Thumbs up Livio

Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
ja sam prije nekih 6 mjeseci htjela otvoriti biznis u tom sektoru.
zvala jednu uglednu firmu. tri boksa 1mil kn pa se ti msli. naravno vise od 60% ti uzme drzava na razne dozvole i strucna misljenja.
inace, biznis je imao veliku buducnost, ali milja kuna pa s tom lovom mogu pokrenuti sto god hocu.

P.S. naravno odustala. na trzistu postoje i druge tvrtke, ali negdje cijela investicija ne ide ispod 500k kn.
Ako netko ima bolju informaciju neka me slobodno demantira.
tako je bilo u mom slucaju. vi mozda imate vise srece.


Pozdrav gosp.Blagajnica

Imam jedno pitanje za Vas vezano za autopraonice a to je dali znate nekoga tko iznajmljuje zemljište ili postoječu autopraonicu,obzirom da ste napisali da ste mislili uči u taj biznis,ukoliko još uvijek možete doči do pozicije za otvaranje samoposlužnih autopraonica biti ču Vam jako zahvalan na svakoj informaciji,unaprijed Vam se zahvaljujem na bilo kakvoj informaciji,otvoren sam za sve oblike suradnje,srdačan pozdrav.
Livio is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 13:13   #36
Hoće li itko odgovorit jadnom metalurgu?
Guaqeros is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 12:58   #37
livio...poslao sam ti poruku na private....samo mi javi na mob ili mail šta misliš o tome da znam....pozz
matija_107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 15:50   #38
Imam dobru lokaciju, pročio sam sve oko otvaranje tvrte lil obrta (opčenito).
Molim savjete šta mi je potrebno od dozvola za autopraonicu i kako da krenem.
metalurg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 21:24   #39
po mojem mišljenju malo su se oni precijenili sa tom cijenom opreme, ja sam svom jednom kolegi u bosni uvezao autoparonicu iz kine, napravio je 4 boksa i 2 usisavača, sve skupa nije koštalo više od 20000 €, isto tako nakupovali smo raznih rezervnih dijelova ako nešto pođe po zlu pa da ima uvijek pri ruci, također veliki plus je to jer su mašine sve sa toplom vodom koje pet puta bolje peru

isto tako treba gledati da većina ljudi koji koriste te self service praone ne očekuju da se auto sjaji kao na auto showu nego da bar malo bude čišći, isto tako moreš kupiti dobar šampon ili set za čiščenje felgi i auto če biti ok, također kinezi su nam sredili da aparati primaju BH MARKE tako da i to radi, 1 marka 4 minute pranja i to je to
testdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 20:07   #40
može li ko reći koje dozvole trebam, kakav separator (npr planiram uzeti od TEHNIKS-a 800L (za dva mjesta pranja)) treba li miuopće separator.
Molim savjete, izbetinirao sam deku, sad idem dalje, još razmišljam o zidanojizvedbi ili šatoru ili slično.
LP
metalurg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:13.