Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2014., 11:15   #361
Ispričavam se ako je slično pitanje već bilo postavljeno. Suprug i ja kupujemo stan (prva nekretnina oboma), u zk izvdku piše da su 82m2 stambena, 9,26 m2 vrt, 2,76m2 parkirno mjesto, ukupne neto površine 95m2. Pošto smo suprug i ja oslobođeni plaćanja porezna za 65m2 dali plaćamo razliku do 82m2 stambena ili do 95m2 ukupne neto površine?
deemuša is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 14:08   #362
zna li netko koliko dugo treba cekati rjesenje? Daju kratak rok za prijavu poreza, daju kratak rok za placanje, ali cekam vec mjesecima izracun koliko trebam platiti....
MoranaMor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 17:47   #363
Koji je rok za predaju papira u poreznoj?
kolko sam nacuo 30 dana...

Sto nakon tog roka?
007jaran is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 09:29   #364
Dobar dan. Dobili smo rješenje o plaćanju poreza na nekretnine u iznosu od 30.000 kn. Može li se to platiti u ratama?
brar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 16:45   #365
Ja sam krajem 1. mj. predala prijavu poreza i još ništa od rješenja. Koliko dugo se to čeka? Zvala sam već nekoliko puta, referent koji to vodi je sad na bolovanju, a drugi nemaju pojma do kuda je cijeli slučaj došao. :-/
kikimef is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 14:02   #366
Quote:
kikimef kaže: Pogledaj post
Ja sam krajem 1. mj. predala prijavu poreza i još ništa od rješenja. Koliko dugo se to čeka? Zvala sam već nekoliko puta, referent koji to vodi je sad na bolovanju, a drugi nemaju pojma do kuda je cijeli slučaj došao. :-/
Isti slučaj kod mene. Možda nam isti referent rješava predmete. Prema svim kriterijima trebao bih biti oslobođen od poreza, ali rado bih potvrdu crno na bijelo pa da ne moram više misliti o tome.
__________________
I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.
Sepulchrave is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 14:11   #367
Quote:
kikimef kaže: Pogledaj post
Ja sam krajem 1. mj. predala prijavu poreza i još ništa od rješenja. Koliko dugo se to čeka? Zvala sam već nekoliko puta, referent koji to vodi je sad na bolovanju, a drugi nemaju pojma do kuda je cijeli slučaj došao. :-/
Zaista mislis da netko na forumu zna vise od toga sto si saznala pozivom u Poreznu upravu?
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 10:00   #368
Porez

Pozdrav svima!

Suprug i ja kupujemo stan, prva nekretnina, novogradnja, 76,75 m2 ( znamo da je oslobođenje na 65m2)

da li netko možda zna koji postotak se uzima za Vrijednost zemljišta i komunalnog uređenja . Našla sam da je postotak 39,89 od vrijednosti nekretnine i pokušala sam naći na poreznoj nešto o tome ali nisam uspjela.

Ako netko slučajno zna zahvajujem na informaciji
Mona135 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 11:05   #369
Quote:
Mona135 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Suprug i ja kupujemo stan, prva nekretnina, novogradnja, 76,75 m2 ( znamo da je oslobođenje na 65m2)

da li netko možda zna koji postotak se uzima za Vrijednost zemljišta i komunalnog uređenja . Našla sam da je postotak 39,89 od vrijednosti nekretnine i pokušala sam naći na poreznoj nešto o tome ali nisam uspjela.

Ako netko slučajno zna zahvajujem na informaciji
Kod investicije takve vrste, minimum minimuma je otici do porezne uprave pa se raspitati na licu mjesta ili ih barem nazvati.

Trazenje po netu i konzultacije po forumima su puno doprinjele clanstvu u udruzi "Franak" i "Blokirani"
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 19:13   #370
Da li moram naknadno platiti porez na promet nekretnina (kojeg sam bila oslobođena prije 2.5 god. kod kupovine prve nekretnine) u slučaju da dio stana iznajmim svojoj firmi ?
Witty ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 20:16   #371
Quote:
Whity kaže: Pogledaj post
Da li moram naknadno platiti porez na promet nekretnina (kojeg sam bila oslobođena prije 2.5 god. kod kupovine prve nekretnine) u slučaju da dio stana iznajmim svojoj firmi ?
hm...ne znam za najam, ali znam da ga ne možeš prodavati 3g.

al plaćaš porez na najam, moraš imat ugovor i platit porez. možda je to tak ok
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 10:39   #372
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
hm...ne znam za najam, ali znam da ga ne možeš prodavati 3g.
Ne možeš ga ni iznajmiti. Piše na stranicama Porezne uprave, viđeno u praksi. U slučaju iznajmljivanja naknadno dolazi račun za cijeli iznos poreza.
__________________
I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.
Sepulchrave is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 11:07   #373
Quote:
Sepulchrave kaže: Pogledaj post
Ne možeš ga ni iznajmiti. Piše na stranicama Porezne uprave, viđeno u praksi. U slučaju iznajmljivanja naknadno dolazi račun za cijeli iznos poreza.
Ali to je najam SVOJOJ firmi. Ja i dalje živim u tom stanu. Nije mi jasno kako ova država potiče poduzetništvo. Ne bi ni morala raditi ugovor o najmu da porezna to ne traži, a onda me još želi i kazniti za to. Najbolje ništa ni ne otvoriti.
Witty ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 11:08   #374
A dobro, to je sad specifična situacija, teško je reći kakvo ćeš rješenje dobiti. Najbolje pitati izravno Poreznu upravu, makar predviđam da će te vozati od telefona do telefona prije nego se netko osjeti dovoljno kompetentno dati svoj sud, kao što to rade i za jednostavnije stvari. S jedne strane, da, to je tvoja firma. S druge strane, ti kao fizička osoba i tvoja firma kao pravna osoba ste dvije zasebne osobe.
__________________
I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.
Sepulchrave is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 10:32   #375
Quote:
Whity kaže: Pogledaj post
Ali to je najam SVOJOJ firmi. Ja i dalje živim u tom stanu. Nije mi jasno kako ova država potiče poduzetništvo. Ne bi ni morala raditi ugovor o najmu da porezna to ne traži, a onda me još želi i kazniti za to. Najbolje ništa ni ne otvoriti.
Poanta oslobodjenja od placanja poreza je pomaganje u rjesavanju stambenog pitanja. Ti si najmom stana krenula u komercijalnu upotrebu stana.

Slicna su pravila u Austriji i Irskoj (za druge zemlje nemam pojma) i vrlo su logicna.

Moze li itko malo razmisliti prije nego pocne pljuvati po drzavi i C.O. zbog svakog klinca? Uopce nije tesko shvatiti ako se malo razmisli...
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 16:37   #376
Molio bih kratku pomoć vezanu za ispunjavanje obrazaca za prijavu poreza na nekretnine.

Dakle, nona je na temelju rješenja o nasljeđivanju nasljedila od svog pokojnog supruga određene nekretnine. Većina su zemljšta koja se vode kao oranice, šume i pašnjaci, male ili gotovo nikakve vrijednosti. Radi se točno o 59 različitih zemljišta, odnosno 59 različitih katastarskih čestica.

Moje pitanje je, da li je potrebno ispuniti obrazac za svaku od tih čestica (59 komada), ili postoji neko normalnije rješenje.

Iovako ionako porez ne plaća, ali mora predati obrazac u poreznu jer je već dobila doba obavijest da je prošlo 30 dana od roka, tako da je dosta hitno.
__________________
Ako se osjećate glupo, sjetite se da postoje odrasli ljudi koji vjeruju da su dva pigvina došetala s Južnog pola kako bi se ukrcali na brod te izbjegli poplavu.

Tekućine se NE sipaju!!!
Moonraker is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 12:51   #377
Pozdrav svime,

kupio sam stan pred 7 mjeseci te sam tada poreznoj poslao papire za oslobođenje poreza, ali do danas nisam dobio nikakav odgovor? Da li je normalno da s e toliko čeka? radi se o poreznoj u Zagrebu.
tomo_kt is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 12:58   #378
Quote:
Moonraker kaže: Pogledaj post
Molio bih kratku pomoć vezanu za ispunjavanje obrazaca za prijavu poreza na nekretnine.

Dakle, nona je na temelju rješenja o nasljeđivanju nasljedila od svog pokojnog supruga određene nekretnine. Većina su zemljšta koja se vode kao oranice, šume i pašnjaci, male ili gotovo nikakve vrijednosti. Radi se točno o 59 različitih zemljišta, odnosno 59 različitih katastarskih čestica.

Moje pitanje je, da li je potrebno ispuniti obrazac za svaku od tih čestica (59 komada), ili postoji neko normalnije rješenje.

Iovako ionako porez ne plaća, ali mora predati obrazac u poreznu jer je već dobila doba obavijest da je prošlo 30 dana od roka, tako da je dosta hitno.
Mi smo morali na dva različita obrasca jer se radilo o dvije različite por.uprave u koje je trebalo poslati a čestice se mogu taksativno navesti.
Kissing spine is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 15:30   #379
Molila bih pomoc u vezi poreza na promet nekretnina.
Ako ja i decko kupujemo stan (znaci nismo u braku i bili bi suvlasnici stana) od 60 kvadrata, svaki po 1/2.
Ja imam oslobodjenje od placanja poreza posto mi je prva nekretnina (znaci 50 kvadrata), a decko nema oslobodjenja.
Da li moje oslobodjenje vrijedi za 50/60 kvadrata stana, tj da na 10 kvadrata placamo porez ili posto je 1/2 stana 30 kvadrata ja sam oslobodjena placanja poreza na 30 kvadrata, a decko placa porez na ostalih 30 kvadrata?
Quistis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 18:56   #380
pomoć?

može li mi netko reći je li ovo još uvijek vrijedi??

ČLANAK 13:

Porez na promet nekretnina pri nasljeđivanju, darovanju i drugom stjecanju nekretnina bez naknade ne plaćaju:

.....

3. braća i sestre, njihovi potomci te zetovi i snahe ostavitelja ili darovatelja, kada nasljeđuju ili primaju na dar nekretnine, ako su s ostaviteljem ili darovateljem živjeli u gospodarskoj zajednici u vrijeme izgradnje građevine, stjecanja druge nekretnine, ostaviteljeve smrti ili primitka dara. Gospodarskom zajednicom, u smislu ovoga Zakona, smatra se zajedničko stjecanje prihoda i imovine te raspolaganje prihodima i imovinom koja se nasljeđuje ili daruje,
dalij is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:23.