Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2015., 21:54   #3141
Meni je zeleni gel za umivanje bio odličan u vidu čiščenja ali mi je previše isušivao kožu. Koristi li tko pjenu za umivanje
http://www.mojaljekarna.hr/ciscenje-...-ciscenje.html i ako da, kakvi su dojmovi?
Nakupovala sam se Avenea u zadnja dva tjedna jer sam krenula u borbu s uništenim licem.
Imam Triacneal za sitne gadne komedogene i nešto bubuljica, Cacalfate za ožiljke i mazanje nosa nakon prehlade te hydrance optimale leger za svakodnevnu njegu. Za sada mi je sve za pet!
Dobila sam i dosta testera baš od Avenea (javila sam im se porukom na FB stranici). Probala sam emulzija Cleanance kao podloga za make up mi je skroz ok.
frayafrancesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 11:23   #3142
Nakon 3g opet sam se vratila avene proizvodima i nikad sretnija.
Narančasta emulzija spf50 je divna podloga za make up, ostavlja svilenkast osjećaj na koži čak malo i popuni pore oko nosa. Divna spf krema, mene je oduševila. Ne masti, ne izaziva probleme ....ahhhh
Oduševljena sam i njihovom linijom clean ac za isušenu kožu, krema je hidratantna i divna divna, preporodila mi je kožu i koristim ju kao noćnu, a umivalica clean ac mlijeko za umivanje je nešto najnježnije na svijetu što postoji, nježno čisti i ni mrvicu ne isušuje. Kakvo je to savršenstvo.
Koristim ju kao jutarnju umivalicu, ili ako nisam nosila make up za dnevno i noćno umivanje.
Zvučim kao neka pokretna reklama i mene zanima pjena, kako čisti, jel bi mogla biti drugi korak u skidanju šminke jer kad potrošim paula's choice pore cleanser (kojim nisam nešto zapanjena) odabrala bi neku drugu jaču umivalicu za te potrebe.
__________________
"Strasti? - Uvijek je naslada bolesna i luda pred umom u ništa pala. A život, kada hladno pogledaš oko sebe svuda, pusta je i glupa šala"
Daisy.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 21:14   #3143
Nisam mogla čekati i otišla sam danas kupiti pjenu i s prvim umivanjem sam izuzetno zadovoljna. Farmaceutkinja me upozorila da ne skida dobro maskaru ppa sam ja kokosovim uljem samo maskaru prije skinula i divota jedna. Miriši kao Hydrance krema i mislim da je jedan stisak dovoljan. Ja sam momački okinula dva i jedva sam se isprala.

Ako koga zanima, u Farmaciji je 30% popust na Cleance liniju samo nisam pitala do kada traje.
frayafrancesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 23:31   #3144
Jao divno zvuci i ja danas razmisljam ma koga briga riskirat cu sa tom pjenicom cim paulin cleanser potrosim, jedva cekam
__________________
"Strasti? - Uvijek je naslada bolesna i luda pred umom u ništa pala. A život, kada hladno pogledaš oko sebe svuda, pusta je i glupa šala"
Daisy.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 00:36   #3145
Koristim ja tu pjenu vec oko 2mj jedino sto ju nisam nikad stavljala na oci. To se smije?
Ja sam zadovoljna, iako moram primjetiti da me malo pocela isusivati. Kad se umijem i ako ne nanesem odmah kremu osjecam onako blago zatezanje lica...
LiLi87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 16:02   #3146
Ne znam za sigurno, na stranici jedne ljekarne u opisu proizvoda piše za lice i oči i za skidanje make upa. Ako ne peče ja bih koristila, paulin cleanser mi je slučajno dotaknuo oko i peklo je užasno tak da sam oprezna,a inače ak vidim da proizvod za umivanje ne peče i ne pazim toliko.
Znam, mogu kožu oko očiju još više isušiti a to mi ne treba ionako imam divne genetske predispozicije za grozne bore oko očiju ali eto ...
__________________
"Strasti? - Uvijek je naslada bolesna i luda pred umom u ništa pala. A život, kada hladno pogledaš oko sebe svuda, pusta je i glupa šala"
Daisy.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 17:34   #3147
Da, na kutiji piše za skidanje make u kako je Daisy navela... matiranje, za lice i oči, bez sapuna. Evo i fotka uputstva.

[IMG][/IMG]

Zadnje uređivanje frayafrancesca : 03.02.2015. at 17:39.
frayafrancesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 20:29   #3148
Bi li Cleanance K gel bio preagresivan za kožu bez nekih većih problema ? Nemam akne, ali u zadnje vrijeme svako malo dobivam prišteve od kojih mi ostaju dugotrajne fleke. Čak mi se čini da sam počela dobivati i one sitne prištiće koji se ne mogu istisnuti i traju vječno.
Razmišljala sam i o Paula's Choice Anti-Redness Exfoliating BHA i o Biodermi Sebium serumu ( postavila sam pitanje o tome na temi o aha i bha kiselinama ), ali se bojim da bi to ipak bilo preagresivno za moju kožu. Uz to, koža mi je mješovita.
E sad, kad bih koristila Cleanance K, bi li bilo dovoljno da ga samo nanesem na prišt ili fleku, bez da ga nanosim na cijelo lice ? Trebam li u tom slučaju koristiti preko dana kremu sa spf ? Ako da, moram li koristiti tu kremu i ako ne izlazim taj dan iz kuće ? Vjerojatno je glupo pitanje, al ono, stvarno se ne kužim u to
Koliko sam shvatila, Cleanance K se koristi za tretiranje manjih nepravilnosti, dok su recimo Bioderma Sebium i Cleanance Triacneal za ozbiljnije probleme ?
Verbeia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 14:20   #3149
Verbeia

Napisat ću ti što su meni rekle tete iz ljekarni a raspitivala sam se na više mjesta jer imam takvu kožu kao tvoju:

Ugl cleanance k koristi ciljano na prištiće jer bi ti na cijelo lije bio preagresivan. Meni je on super upravo tako. Koristim njihovu hydra legere hidratantnu za cijelo lice osim na ta mjesta gdje su mi prištići, tamo nanesem tu k i super mi isuši prištiće u roku dan/dva. Jedino što ju ne koristim kad idem negdje jer kao ne smije na sunce već ju navečer nanesem ili preko dana kad znam da ću biti doma.
Biodermu sam koristila ali nisam bila zadovoljna, nekako mi nije dobro sjelo, ali to je opet individualno jer ju puno ljudi zapravo hvali ali eto meni je bila loše. Triacneal isto mislim da ide ciljano nikako ne na cijelo lice mada nju nisam koristila jer sam zadovoljna sa ovom k...

Eto nadam se da sam ti bar malo pomogla...
LiLi87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 16:24   #3150
Quote:
LiLi87 kaže: Pogledaj post
Koristim njihovu hydra legere hidratantnu za cijelo lice osim na ta mjesta gdje su mi prištići, tamo nanesem tu k i super mi isuši prištiće u roku dan/dva. Jedino što ju ne koristim kad idem negdje jer kao ne smije na sunce već ju navečer nanesem ili preko dana kad znam da ću biti doma.
ovako isto i ja vec godinama - dobitna kombinacija
(jedino povremeno zimi umjesto legere na obraze znam koristiti rick verziju, ali K samo na pristeve)
efghi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 18:22   #3151
Quote:
LiLi87 kaže: Pogledaj post
Eto nadam se da sam ti bar malo pomogla...
Jesi, jesi Hvala ti
Verbeia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 21:37   #3152
Sad je vec proslo dovoljno vremena da ustanovim da mi je Cold cream gel za ciscenje lica i tijela savršena umivalica.

Cisti, ne isusuje i skida sminku. Liceko cisto, meko, svijeze i radosno nakon umivanja.

Jedina mana koju sam uspjela pronaci je sto pece za oci za popi*dit. Naucila sam lekciju pa oci tijekom umivanja drzim cvrsto zatvorenima.

Tu i tako ga koristim i za tusiranje i za to mi je predobar. Svakako cu i dalje kupovati.
__________________
Deceleration is for pansies... We're headed for the stars.
Aennea is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 13:34   #3153
Evo i mene opet. I ja sam koristila C. K ali mi je dermatoginja preporučila Triacneal ali na cijelo lice i moram priznati da mi je isušila obraze odnosno jagodice mislim da ću od sada i ja samo na prištiće stavljati. Riješilo me komedogenih (prištići koji se ne mogu istusnuti) i to me oduševilo ali...(uvijek ima ali), ne vidim neko veliko poboljšanje na licu odnosno, obični prištići se i dalje stvaraju. Čak i uz svu ovu njegu
Mislim da ću morati prilagoditi i prehranu jer izgleda prepparativna kozmetika nije svemuguća i kod mene mora biti sve u krug zadovoljeno.

Samo kao napomena, isprobala sam i kremu za netolerntnu kožu koja je popčprilično masna i ne bih ju preporučila nikako osobama sa mješovitom kožom jer mi se čini da mi je iza nje lice buknulo kao rijetko kada.
frayafrancesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 17:31   #3154
Quote:
Aennea kaže: Pogledaj post
Cisti, ne isusuje i skida sminku. Liceko cisto, meko, svijeze i radosno nakon umivanja.
Gorenavedeno i dalje stoji, no otkrila sam da mi uzrokuje uzasne, potkozne gadosti.

Prat cu ruke s njim.
__________________
Deceleration is for pansies... We're headed for the stars.
Aennea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 11:08   #3155
Dobila sam u ljekarni tester Avene Cleanance K i LRP Effaclar. Istestirala sam i jedno i drugo s pauzom između, ali testerić je očito premal da bih dobila pravi dojam. Molim vas par iskustava što vam je bolje! Već sam dobila jednu preporuku za Effaclar, ali sam nekako kroz testeriće dobila dojam da je ipak Cleanance nešto bolji, a ne bih se ni na to oslonila jer su to ipak male količine.

Inače mi je koža mještovita i prištići mi iskaču samo po masnom dijelu (u razini usana, po bradi te na prijelazu prema vratu). Obzirom da mi je tu koža dosta masna, testeriće sam nanosila na cijelo to područje i nisam primijetila da mi je spalila kožu.
mirtochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 14:28   #3156
Quote:
mirtochka kaže: Pogledaj post
Dobila sam u ljekarni tester Avene Cleanance K i LRP Effaclar. Istestirala sam i jedno i drugo s pauzom između, ali testerić je očito premal da bih dobila pravi dojam. Molim vas par iskustava što vam je bolje! Već sam dobila jednu preporuku za Effaclar, ali sam nekako kroz testeriće dobila dojam da je ipak Cleanance nešto bolji, a ne bih se ni na to oslonila jer su to ipak male količine.

Inače mi je koža mještovita i prištići mi iskaču samo po masnom dijelu (u razini usana, po bradi te na prijelazu prema vratu). Obzirom da mi je tu koža dosta masna, testeriće sam nanosila na cijelo to područje i nisam primijetila da mi je spalila kožu.
i mene bi to zanimalo:klap: premda mi je duo+ odličan i već je godinama kod mene na repertoaru, u zadnje vrijeme me ozbiljno kopka ovaj cleanance k
__________________
..cause darling I'm a nightmare dressed like a daydream..
dragonladyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 14:48   #3157
evo ja vec nekoliko godina koristim avene cl.k i jako sam zadovoljna.
temeljna njega mi je hydrance light, k koristim kad mi na bradi ili celu iskoci neka gamad.
moram reci da potkozni u nastajanju se povlace preko noci, za njih sam posebno zadovoljna, a ako neke istisnem, za dan mi napravi krasticu i samo se oljuste.

pece me jedino kad ju nanesem na otvorenu ranu prista, ali kratko.

moje preporuke za avene k
efghi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 23:06   #3158
Imam i ja još jedno pitanje u vezi Cleanance K.

Djeluje li on i na komedone ? Uz regularne prištiće dobila sam i nekoliko komedona pa sam ga mislila staviti na njih...ili je za komedone bolji Triacneal ( ali njega me strah koristiti jer mislim da bi mi bio preagresivan za kožu, nemam nekih velikih nepravilnosti ) ?
Verbeia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 08:27   #3159
Quote:
Verbeia kaže: Pogledaj post
Imam i ja još jedno pitanje u vezi Cleanance K.

Djeluje li on i na komedone ? Uz regularne prištiće dobila sam i nekoliko komedona pa sam ga mislila staviti na njih...ili je za komedone bolji Triacneal ( ali njega me strah koristiti jer mislim da bi mi bio preagresivan za kožu, nemam nekih velikih nepravilnosti ) ?
za komedone je bolji triacneal
__________________
What screws us up the most in life is the picture in our head of how it is supposed to be.
BlackC is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 13:56   #3160
Ako stavljate Cleanance K samo na prištić, koliko vremena mu treba da se povuče ? Čitala sam po recenzijama da mu treba dva-tri mjeseca da bi u potpunosti pokazao rezultate, al onda se to valjda odnosi na ožiljke i fleke ( pretpostavljam ) ?
Također, djeluje li i na one prištiće koji su tek u nastajanju ?

I da, i za Cleanance K i Tracneal stoji da su namijenjeni masnoj/mješovitoj koži, a moja je suha. Mogu li ih svejedno koristiti ?
Verbeia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:52.