Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Pogledaj rezultate ankete: Pazite li da su proizvodi testirani na zivotinjama?
Da, iskljucivo se drzim bijele liste... 101 20.53%
Da, ali ponekad ipak uzmem ponesto i sa crne... 150 30.49%
Ne, ali voljela bi u buducnosti voditi vise racuna o tome... 162 32.93%
Ne i nije me briga... 79 16.06%
Glasovatelji: 492. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2004., 00:19   #81
mislim, ne želim nikoga povrijediti ali mislim da ste pomalo licemjerne. vodite brigu o tome koga Lancome secira da bi napravio kremu, a kladim ste da ste počesto odvratne prema nekome tko to ne zaslužuje i da ne pružite ruku svakome tko treba pomoć. u stvarnom i svom životu.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 10:16   #82
you got the point lady.
al mislila sam, treba vodit racuna o svemu. naravno, da su ljudi vazniji od zivotinja, al slucajno ova tema govori o iskoristavanju zivotinja i testiranju kozmetike na njima. naravno da se upotrebljava/la placenta (iako meni stvarno nije jasno zasto...mislim kaj cokolada nije dobra bez fetusa ...mislim koji bolesni umovi to smisljaju) ali tu je ipak rijec o zivotinjama i nasilju nad njima.
a sad, da bi bilo bolje nazvati onaj 060 broj za 'malu kucu' ili neke druge humanitarne svrhe (pa pod cijenu da bezobrazni ht uzima 0,50lp)to stoji...ali then again...zasto ne bismo mogli i jedno i drugo???
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 10:17   #83
Quote:
LadyInRed kaže:
radije se okrenite humanosti prema svojim najbližima, a i onima koje ne poznate a srećete svaki dan, nego što se borite s vjetrenjačama i mislite da ste pri tome strašno humane.
dok god postoji bijela lista, crna lista i druga upozorenja, ja cu pazit da koristim "dozvoljene" proizvode. jer kad vidim kak jadnog zeku i ostale male, neduzne zivotinje mlate po glavi, rezu, muce i ubijaju, ne mogu ostati hladna i racionalna. mislim da svatko tko to vidi nesto osjeti i ne kuzim kak se nakon toga moze praviti kao da se nista ne dogadja.
 
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 10:34   #84
Quote:
LadyInRed kaže:
mislim, ne želim nikoga povrijediti ali mislim da ste pomalo licemjerne. vodite brigu o tome koga Lancome secira da bi napravio kremu, a kladim ste da ste počesto odvratne prema nekome tko to ne zaslužuje i da ne pružite ruku svakome tko treba pomoć. u stvarnom i svom životu.
e jezi ga..nemres bas tako suditi o npr meni, koju ne poznajes, samo zato ako kazem da koristim proizvode sa bijele liste..to je samo jedna mala stvar koju mogu napraviti...
i p.s. nisam licemjerna, vjeruj mi...
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 11:25   #85
traxy (viš kako ti tepam ) nije ovo išlo nikome posebno, pa ni tebi. stvar je u tome da nama običnim, malim ljudima poturuju crne i bijele liste za sve, da nas umire. pa niste valjda toliko naivne da zaista mislite da su one istinite?! zato sam i navela POLI parizer kao primjer, nije bio na nikakvoj crnoj listi a bio je crn . i to tko zna koliko dugo. slučajno radim u firmi koja se bavi proizvodnjom i to lijekova i preparativne kozmetike i znam da se neke tajne čuvaju u svemirskim sefovima.... dakle, moja poanta je slijedeća - nemojte se zamarati tim listama jer ni one nisu istinite! takve liste pomalo slaže konkurencija, pomalo razl. društva za zaštitu i sl. radije svoju humanost usmjerite svakodnevno na ljude oko sebe učinit' ćete i tako svijet ljepšim

p.s. da se osvrnem na "malog zeku i ostale životinjice koje oderu...." pa je nekome gore žao. e ovakvi su mi komentari a što je sa štakorima? znate li koliko se milijuna štakora podvrgava najgorim torturama i testovima? ali za njih nema veze? još nisam pročitala da su ih svrstali u biljke. štakori su isto životinje. ali tebi ih nije žao jer su gnjusni i prljavi, jel tako?
eto, ta diskriminacija mi je odvratna jer nam je svima žao životinjica koje su slatke i nježne, a štakora ne. takvim stavom se ne mijenja svijet drage moje.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 11:57   #86
Moja je majka radni vijek provela na Medicinskom fakultetu...nemate pojma na shto liche njihovi vivariji...

I shto sad?

Da ne jedem?
Da se ne lijechim?

Da se ne mazhem, ne perem, ne oblachim?

Najblesavije mi je kad osobe uplacuju nofce za gladnu djecu u Burkini Faso...a nikad nisu posjetili sirotishte u rodjenom gradu.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 12:00   #87
aj magic fala kurcu da si me došla ovdje razumom podržat
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 12:04   #88
A bash...stvarno preblesavo...

Kad sam pisala o tome da ni da imam 10 puta vishe novaca ne bih troshila na 'kontroliranu' klopu, jer i ona raste pod istim svodom i na istome zraku kao i sva ova 's liste', optuzhili su me za sindrom sirotinje...


Evo, imam susjedu koja daje mjesechno lovu jer je kuma nekom delfinu u Loshinjskom akvatoriju...vjerujte mi na rijech, njima nishta ne nedostaje...kad ste bili u sirotishtu ili u psihijatrijskoj ustanovi ili nekome od starachkih domova?

Ma dajte...molim vas.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 16:19   #89
nije mi jasno kaj ste sad napale? ak vas smeta, ignorirajte temu..meni je drago, da barem netko razmislja na nacin na koji ja razmisljam..
cuj, meni je i stakora jednako zao, kao i zecica..
i off topik, magic, delala sam ja u plivi, znam sto se tamo radi
i znam kako izgledaju vivariji

meni ne moras soliti pamet...
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 16:24   #90
i jos samo nesto za magic:
nisi jedina koja u obitelji ima osobu sa psihickom bolesti..eto, tek toliko..ali, ja ne zelim o tome piskarati po forumu. prema tome, ne mozes mi srati niti suditi kako ja razmisljam i sto ja u zivotu radim..
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 16:32   #91
Quote:
traxdata kaže:
nije mi jasno kaj ste sad napale? ak vas smeta, ignorirajte temu..
off
eh opet smo na onome...ovo je forum i svatko piše što želi i kad želi....samo treba prihvatiti svačije mišljenje. ako te nešto smeta, učini da te ne smeta. ako te netko iritira, stavi ga na ignore.

kao i na milijun tema do sada i kao trilijum članova koji to rade, ja sam ovdje uletila s jednom offtopičnom idejom. i to je sve. osobno nikoga ne napadam, samo dajem mišljenje iz jednog drugog kuta.

kad bi se svi držali samo teme i na istoj podržavali jedni druge u mišljenjima, forum bi postojao puna 2 dana dakle nema osobnog napada... samo raspravljamo....

p.s. ti si traxdata meni jedna od najsimpatičnijih forumašica, ali se ne moramo slagati baš u svemu jel tako?

a sad nazad na crnu listu
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 16:33   #92
Quote:
LadyInRed kaže:
off
p.s. ti si traxdata meni jedna od najsimpatičnijih forumašica, ali se ne moramo slagati baš u svemu jel tako?
tako je..ahhhhh
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 16:45   #93
mislim da se moze istovremeno posjecivati sirotiste i staracki dom ( ovo iskljucivo iz osobnog iskustva) i pri tom sebi kupovati "kontroliranu" hranu. I bez da se otvaraju posebni topici o tome. Svatko zna sto cini. I to cini za sebe a ne za Forum.

Sve je pitanje prioriteta. Nisam jos dotle dosla da stedim na onome sto stavljam u sebe.

Na drugim stvarima jesam i mogu. Kupila sam manji auto nego sto su ocekivali ali u nekim segmentima zivota nema kompromisa ( jedan od njih je upravo hrana)

Zapravo bi se mogla sloziti s obje strane, ne mozemo zivjeti "potpuno cisti" jer je to danas govoto nemoguce ali zasto ne pridonjeti ( to je ono o cemu traxdata pise) svoj mali dio ?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 16:50   #94
Quote:
traxdata kaže:
i jos samo nesto za magic:
nisi jedina koja u obitelji ima osobu sa psihickom bolesti..eto, tek toliko..ali, ja ne zelim o tome piskarati po forumu. prema tome, ne mozes mi srati niti suditi kako ja razmisljam i sto ja u zivotu radim..
Zhao mi je ako si se osjetila napadnutom...samo sam reagirala na ono shto je Lady in Red pisala...zanimljivo da je ona skuzhila.

A zashto sam pisala o dushevnom bolesniku iz svoje obitelji, mnogi su shvatili.

Ti ochito nisu
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 16:54   #95
Quote:
Winona kaže:
Zapravo bi se mogla sloziti s obje strane, ne mozemo zivjeti "potpuno cisti" jer je to danas govoto nemoguce ali zasto ne pridonjeti ( to je ono o cemu traxdata pise) svoj mali dio ?
apsolutno!!!! ali postoje prioriteti. moj osobni prioritet je biti plemenita prema ljudima koji me okružuju. na prvom mjestu. a tek onda brigu brinuti o Lancomovim puderima i Plivinim ljekovima. također, ako moj život ili psihičko zdravlje (čitaj - imam loš ten i neam tog Boga koji će me spriječiti da kupim dobar puder kojim ću ga prikriti jer sam ja onda doslovno sretnija osoba, ili, netko mi je bolestan i treba popiti baš Sumamed) pati, onda ću si priuštiti sve da to tako ne bude.

mislim, ja obožavam životinje. nadasve. ali ne pretpostavljam njihov život ljudskom životu. nadam se da sam jasna.

a paziti u životu treba stalno...na svakom koraku...na sve i svašta...
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 16:56   #96
pa to je to Lady. Evo vichy na crnoj listi a ja ga koristim godinama.

Kad nadjem kremu koja parira njihovima a da firma ne testira na zivotinjama - rado cu promijeniti.

Nema apsolutno ispravnog nacina. Ima samo dobrog i onog malo boljeg.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 17:01   #97
nema apslutno ispravnog načina, slažem se. i treba tražiti zamjene za sve što se može. apsolutno.

inače, svojevremeno sam slala mailove na sve moguće adrese i ministarstva s namjerom da se lov i "zanimanje" lovac učini ilegalnim i da se te ljude zatvara u zatvore. eto koliko ih mrzim. nedavno sam jednom zamalo pljunula u facu.


okrutan je ovaj svijet...ali nemojmo umanjivati vrijednost ljudskog života zbog toga što među nama postoje monstrumi...
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 17:15   #98
khm...skrenusmo s temice malo ha???
no nema veze...sve stoji drage moje...ja sam u nazorovoj prvi put bila prosle godine...e to je grozno (a dotad sam usvojila i delfina). najgore od svega je to sto bi bilo ispravno pazit na sve - al to je stvarno nemoguce.
nista, malo pomalo
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 20:09   #99
opet velim - ne treba biti iskljuciv

osobno ne koristim Nestle proizvode niti Nabisco jer svoje proizvode testiraju na djeci u Africi (a Nabisco u USA svojim radnicima ne dozvoljava osnovna prava zastite na radu i penziono osiguranje), isto tako I Kellogs, ali cereal moram jesti zbog probave i probala sam razne zamjene Viva su jedine koje mi pashu zbog kiseline u stomaku

GAP sam prestala kupovati od onog incidenta u Californiji kad su drzali svoje radnike zakljucane u hali (da ne bi uzeli pauzu kad managementu ne odgovara) pa izbio pozar i zene se pogushile unutra jer nisu na vrijeme otkljucali vrata

ja samo velim - ako imam opciju da biram ja cu uvijek izabrati ono sto nece nekome drugog stetiti

isto tako kupujem kavu koja je pod fair trade a samo je $1 skuplja po KG od drugih kava...

dosta informacija mozete naci na clean clothes

ili na Oxfam

na zalost nemam vishe link za Victoria Secret ali cu traziti od moje sestre ona ima gomilu infomacija na ovu temu

inace sto se cokolade tice: ako nije "fair trade" u 99% slucajeva kakao se preradjuje koristeci robovski rad

ja biram i pazim koliko mogu - jednostavno mi savjest ne dopusta da ako imam zamjeniu za nesto i dalje kupujem one proizvode koji nekome drugom ugrozavaju zivot i egzistenciju

bez obzira da li se radi o djeci u Africi ili o komapniji u susjednom gradu koja svoje radnike tretira kao smece
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 20:16   #100
Quote:
margarita kaže:

ja samo velim - ako imam opciju da biram ja cu uvijek izabrati ono sto nece nekome drugog stetiti
isto tako kupujem kavu koja je pod fair trade a samo je $1 skuplja po KG od drugih kava...
e, to te ja pitam!!! daj napisi koju kavu koristis..
ja osobno gledam na etiketi, gdje su odjeca i obuca napravljeni..
iako, to mozda nis ne znaci..
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:47.