Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Pogledaj rezultate ankete: Koje preferirate?
Američke 3 17.65%
Europske 14 82.35%
Glasovatelji: 17. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2010., 18:23   #1
Američki vs Europski stripovi

Zapravo pod Europski uglavnom mislim Talijanski...

Općenito,AMerički imaju bolju boju i crtež,ali su kraći,dok Europski imaju bolju priču i jednostavniji su za čitanje...

Koje vi preferirate?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 20:18   #2
Vecina americkih stipova (iskljucujuci nekoliko autora) su smece.
odiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 22:03   #3
Quote:
odiee kaže: Pogledaj post
Vecina americkih stipova (iskljucujuci nekoliko autora) su smece.
Moj buraz bi se složio s tobom, Spiderman i slični idu na boju,ali i kvantitetu(jako puno verzija i nastavaka)...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 00:16   #4
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Moj buraz bi se složio s tobom, Spiderman i slični idu na boju,ali i kvantitetu(jako puno verzija i nastavaka)...
pa čujte volim i jedne i druge, alan ford gordon link nathan never lazarus led marty mystere dylan dog ali i DC i MARVEL

volim i one stare Fantom Mandrak Flash Gordon Star Wars da ne nabrajam još ...
Stripoljubac
ali tu su u Asterix i Obelix Lucky Luke ))
Corpse-eater is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 02:57   #5
Quote:
odiee kaže: Pogledaj post
Vecina americkih stipova (iskljucujuci nekoliko autora) su smece.
northlanders, DMZ, preacher, punisher max, captain america (brubakerov v5), scene of the crime, sleeper, wildcats (alan mooreov run i ono posli toga), sandman, lucifer, unwritten, war story v1 i v2, hellblazer (ennisov run najviše), queen & country, jinx, powers, daredevil v2 (bendis i brubaker), box office poison, essex county, stumptown, whiteout, 100 bullets, the dark knight returns, criminal, y the last man, hitman, fell, transmetropolitan, stray bullets, northwest passage, astonishing x-men (whedonov dio), crecy, top ten, scalped, sweet totth, locke & key, battlefields, road to perdition, bone, animal man (morrisonov run), swamp thing (moore) i tako dalje...
Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 12:27   #6
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Zapravo pod Europski uglavnom mislim Talijanski...

Općenito,AMerički imaju bolju boju i crtež,ali su kraći,dok Europski imaju bolju priču i jednostavniji su za čitanje...

Koje vi preferirate?
nikad ne volim generalizacije oko toga koji je "bolji". osobno, više sam upoznata sa europskim stripom i to prvenstveno talijanskim i francusko-belgijskim. dobro, možemo dodati tu i "engleski" ali samo u vidu moorea.

osobno, nisam nužno neka ljubiteljica američkog stila crtanja, i tu prvenstveno mislim na stil uvriježen u superherojskim stripovima koji mi redovito izgleda šabloniziran. s druge strane, nisam neka ljubiteljica ni samog superherojskog stripa prvenstveno zbog pristupa temi, scenarija i činjenici da im se franšize protežu i preko 40 godina što me nimalo ne tjera da ih uopće počnem čitati. ali recimo u potpunosti s grejevim postom samo što bih tu dodala i clowesa, crumba, pekara i braću hernandez.

s druge strane, ima smeća i na europskoj strani no ona mi se više sviđa zbog često čvršće i "filmičnije" priče.

tako da je moj odgovor da nema boljeg stripa vezanog uz pojedini kontinent nego samo boljeg ili lošijeg pojedinačnog stripa.
skochibooha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 01:08   #7
kad smo već kod teme, jel uopće osim Aterixa snimljen visokobudžetni film po nekom Europskim stripu?
Pazite,ne Graphic Novel nego stripu tipa Alan Ford i sl
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 02:17   #8
dylan dog nažalost... ne znam koji je budžet iskreno... diabolik je isto bio

barbarella mislim.. lucky luke i daltoni.. iznogoud.. largo winch... adele blanc sec... judge dredd..

corto i blueberry spadaju u graphic novel jel? tintin se sprema isto.. immortal je bio...

zapravo izbacujem sve koji mi padaju na pamet
skochibooha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 10:03   #9
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
kad smo već kod teme, jel uopće osim Aterixa snimljen visokobudžetni film po nekom Europskim stripu?
Strumpfovi u kinima za 2 mj.
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 14:23   #10
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
kad smo već kod teme, jel uopće osim Aterixa snimljen visokobudžetni film po nekom Europskim stripu?
Pazite,ne Graphic Novel nego stripu tipa Alan Ford i sl
Koja je glavna razlika? Stripovi imaju epizode, što?
WHUFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 15:26   #11
Quote:
WHUFC kaže: Pogledaj post
Koja je glavna razlika? Stripovi imaju epizode, što?
Graphic novel ti je npr "300",jedna jedina epizoda ili priča, a strip ti je ALan Ford ili Asterix
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:27.