Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2010., 03:42   #1
Zašto je Europa kontinent?

Nisam mogao naći Pdf Geografija pa evo ovdje otvorih ovu temu... Inače pitanje je jako jednostavno, a dotaknuli smo se ovoga na jednoj drugoj temi na drugom pdf-u pa me zanima eto što ćete vi reći na ovo

Po čemu to Europa ima geografske atribute što je čini kontinentom a ne samo razvedenim djelom Azije? Ili Azijskim poluotokom? Znamo svi što su osnovna pravila da bi nešto moglo biti kontinentom i čini mi se da Europa nema ništa od toga, ona je IZNIMKA koja potvrđuje ocito pravilo...

Ja tu ne vidim nikakvog posebno obiljezja koje bi Europu po geografskim standardima odvajalo od Azije, Ural nije ništa specificniji od Himalaja, koje opet Indiju ne odvajaju od Azije, već je Indija Azija. Tamo kod Armenije granica Europe uopće ni nije definirana po meni, već se uvijek definirala kroz prizmu vjersko-kulturnih granica... Možda bi se kavkaz mogao istaknuti al tu nema nikakve morske granice i kavkaz opcenito pripada Aziji...

Svaki od kontinenata (osim Europe) je odvojen od drugih MOREM, može biti povezan jednom manjom kopnenom linijom al toliko malenom da je ocito da se radi o prelasku na drugi kontinent, dok glede Europe... Ništa od toga... Ispada da je Europa kontinent samo zbog rasne,kulturne i vjerske razlike sa Azijom... I onda se postavlja pitanje u kakvom mi svijetu dvostrukih mjerila živimo?

Naravno da se nekad naglašava EUROAZIJSKI kontinent, al to je više onako "reda radi" al da pitaš dječicu u skoli koja uce zemljopis sto kazu profesorici na Ispitu za Europu, Europa je kontinent za sebe će ti reći... i Europa se vodi kao zasebni kontinent.

Isto kao što se srednja amerika uvriježila kod naroda da je to potpuno druga cijelina Amerike a ustvari je kontinent Sjeverna Amerika, naravno da nitko niti ne bi izdvajao srednju Ameriku srednjom da je ona napučena Anglosaksoncima kao što je u Kanadi i SAD-u, recite jesam u pravu?
Road_Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 08:00   #2
Nije kontinent i zdravo...
5 kontinenata ima na zemlji, i dva pola, i zdravo....
nema šta ljudi neće "utvrditi" kao činjenicu, bez obzira koliko to bila notorna glupost, poput postojanja boga... i ne odustaju.....
supercavitating is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 08:38   #3
^ lol pere gaPMS?

kontinent je proizvoljno definiran tako da ih ima cca 7. jer toliko stvari prosjecan covjek moze pamtiti od jednom.
__________________
tejk it ot liv it
g4gfact0r is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 08:39   #4
Quote:
g4gfact0r kaže: Pogledaj post
^ lol pere gaPMS?

kontinent je proizvoljno definiran tako da ih ima cca 7. jer toliko stvari prosjecan covjek moze pamtiti od jednom.
nema ih 7, ima ih 5 i 2 pola...
supercavitating is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 08:41   #5
gle ako to tebi odgovara... (mozda mozes pamtit samo 5 stvari od jednom)
__________________
tejk it ot liv it
g4gfact0r is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 08:43   #6
Quote:
g4gfact0r kaže: Pogledaj post
gle ako to tebi odgovara... (mozda mozes pamtit samo 5 stvari od jednom)
ne zanima me ništa osim moje definicije svega....
tako razmišljam, pišem, postavljam se prema svima i svemu.
I tako je najbolje.
Ja namjerno pravim i pravopisne greške, svjesno, jer smatram da je jedna varijanta , moja, bolja od druge....
supercavitating is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 10:18   #7
Sori na oftopikiranju al da ne otvamaram temu za jednostavan odgovor koji cu vjerjem dobit u par minuta ...
Koji je ako postoji geografski pojam za dvije totalno suprotne točke na zemaljskoj kugli (varijanta ako probušim tunel ovdje pa izađem u negdje gdje već izađem)...
Hvala ... pozz
Sooltan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 10:33   #8
Quote:
Sooltan kaže: Pogledaj post
Sori na oftopikiranju al da ne otvamaram temu za jednostavan odgovor koji cu vjerjem dobit u par minuta ...
Koji je ako postoji geografski pojam za dvije totalno suprotne točke na zemaljskoj kugli (varijanta ako probušim tunel ovdje pa izađem u negdje gdje već izađem)...
Hvala ... pozz
Antipod.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 10:52   #9
Quote:
Sooltan kaže: Pogledaj post
Sori na oftopikiranju al da ne otvamaram temu za jednostavan odgovor koji cu vjerjem dobit u par minuta ...
Koji je ako postoji geografski pojam za dvije totalno suprotne točke na zemaljskoj kugli (varijanta ako probušim tunel ovdje pa izađem u negdje gdje već izađem)...
Hvala ... pozz
pa nisi offtopic...
on topic si dao odgovor u formi pitanja jelte..
supercavitating is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 10:57   #10
Quote:
supercavitating kaže: Pogledaj post
pa nisi offtopic...
on topic si dao odgovor u formi pitanja jelte..
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 11:15   #11
Hvala na odgovoru,
mislio sam da je antipod u biti isključivo matematički pojam al eto izgleda da ipak nije ...
Što se tiče Europe kao kontinenta sa geografske točke gledišta i ja bi reko da nije (čisto da se izrazim o temi ...
Sooltan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 11:20   #12
Quote:
El Ninho kaže: Pogledaj post
kaže i wiki da je sedam ili 6, zavisi da li evropu gledaš odvojeno, ali to je kretenizam, jer ako su polovi kontinenti onda nisu polovi....
ili jedno ili drugo !
A poseban je kretenizam Evropu kontinentom nazivati.
I Arktik ne smatraju kontinentom, Antarktik smatraju.... jer valjda je.... šta ?
ma zabole me u stvari... 5 kontinenata i mogu mi popušiti ti geografi..
ne vi ovde nego generalno...
supercavitating is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 11:24   #13
europa je kontinent iz povijesnih razloga...

na početku su bili europa, azija i afrika... u europi smo bili "mi", naše domaće poznato okruženje, a bila su dva mistična, opasna i nepoznata područja, jedno južno, a jedno istočno, afrika i azija...

kasnije se otkrićima ta priča samo širila...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 11:40   #14
Quote:
supercavitating kaže: Pogledaj post
kaže i wiki da je sedam ili 6, zavisi da li evropu gledaš odvojeno, ali to je kretenizam, jer ako su polovi kontinenti onda nisu polovi....
ili jedno ili drugo !
A poseban je kretenizam Evropu kontinentom nazivati.
I Arktik ne smatraju kontinentom, Antarktik smatraju.... jer valjda je.... šta ?
ma zabole me u stvari... 5 kontinenata i mogu mi popušiti ti geografi..
ne vi ovde nego generalno...
čini mi se da brkaš pojmove. kakve veze zemljino magnetsko polje ima sa geografskim položajem?

antarktik je zaleđeno kopno, arktik nije pa ni ne može biti kontinent.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 11:45   #15
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
čini mi se da brkaš pojmove. kakve veze zemljino magnetsko polje ima sa geografskim položajem?

antarktik je zaleđeno kopno, arktik nije pa ni ne može biti kontinent.
arktik je takođe kopno ... djelom, čini mi se....

i nisu samo magnetni polovi, nego se definišu svuda i uvjek kao polovi, nikada nisam čuo da je neki pingvin stanovnik antarktičkog kontinenta, ili arktičkog neki bjeli medved, nego uvjek i samo da su oni stanovnici sjevernog i - ili južnog pola... Arktika - Antarktika...
a što se tiče Evrope, jel vi vjerujete istorijskim razlozima ili svojim očima ?
supercavitating is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 14:04   #16
Quote:
supercavitating kaže: Pogledaj post
nema ih 7, ima ih 5 i 2 pola...
Da?
Ako staviš Europu i Aziju zajedno u Euroaziju (1), dodaš Afriku (2), Australiju (3), Sjevernu Ameriku (4), Južnu Ameriku (5), ostaje ti i Antarktika (6) koja je pravi kontinent po tvojoj definiciji - ispod debelog sloja ledenjaka je kopno, za razliku od ledenog pola na sjevernoj polutki


EDIT: U vezi Arktika malo si se zaj*
Radi se o velikom lednom prostranstvu/debelo zaleđenoj površini mora koja varira ovisno o tempreaturi i može zahvatiti neka otočja ili otoke (Grenland, Novaya Zemlya, Svalbard, otoke provincije Nunavut (Kanada) itd.)
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.

Zadnje uređivanje morbidangel : 11.02.2010. at 14:12.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 14:23   #17
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Da?
Ako staviš Europu i Aziju zajedno u Euroaziju (1), dodaš Afriku (2), Australiju (3), Sjevernu Ameriku (4), Južnu Ameriku (5), ostaje ti i Antarktika (6) koja je pravi kontinent po tvojoj definiciji - ispod debelog sloja ledenjaka je kopno, za razliku od ledenog pola na sjevernoj polutki


EDIT: U vezi Arktika malo si se zaj*
Radi se o velikom lednom prostranstvu/debelo zaleđenoj površini mora koja varira ovisno o tempreaturi i može zahvatiti neka otočja ili otoke (Grenland, Novaya Zemlya, Svalbard, otoke provincije Nunavut (Kanada) itd.)
ne vjerujem ti, svi su se zajebali koji tako misle, da nema kopna otplutao bi arktik, negde tamo levo ili desno..
supercavitating is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 14:39   #18
Ova tema me ponukala da i ovo pogledamo,ako je 7 kontinenata,zbog cega je onda ovo?

Olimp.

Zasto su juzna i sjeverna amerika skupa?
A gdje je Antartika ako je kontinent?
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 15:00   #19
Quote:
supercavitating kaže: Pogledaj post
ne vjerujem ti, svi su se zajebali koji tako misle, da nema kopna otplutao bi arktik, negde tamo levo ili desno..
Zajebali se i oni koji su za razliku od tebe istraživali tu regiju, bili gore i posvetili život proučavanju geografije tog prostora?



Majko mila

Vjerojatno imaš i dokaze o rušenju postulata ravnoteže, Newtonovih zakona kinematike i slično.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 15:01   #20
Lightbulb

Quote:
supercavitating kaže: Pogledaj post
arktik je takođe kopno ... djelom, čini mi se....

i nisu samo magnetni polovi, nego se definišu svuda i uvjek kao polovi, nikada nisam čuo da je neki pingvin stanovnik antarktičkog kontinenta, ili arktičkog neki bjeli medved, nego uvjek i samo da su oni stanovnici sjevernog i - ili južnog pola... Arktika - Antarktika...
a što se tiče Evrope, jel vi vjerujete istorijskim razlozima ili svojim očima ?

Kaj ti briješ - polovi su točke, kak možeš živjet na točki?!
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:44.