Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2011., 09:18   #1
Sve što ste željeli znati, a niste se usudili pitati #2

Stara tema je prešla 10 000 postova, pa je vrijeme za novu.

Ime teme govori samo za sebe , al da ponovimo za one koji možda ne znaju , na ovoj temi možete postavljati raznorazna pitanja, za koja ne pronalazite odgovarajuću temu . Što naravno ne znači da trebate biti lijene i ne pogledati popis tema nego sva moguća pitanja napisati ovdje .
__________________
PPPP
Just a Girl is offline  
Old 28.11.2011., 11:35   #2
@crvenkapica: ova sjenila (IQ, BIPA) ti imaju aplikatore, više njih je u kutijici i svaki ima sa jedne strane spužvicu, a sa druge četkicu .

Sigurna is offline  
Old 28.11.2011., 14:37   #3
super, pogledati ću u bipi i malo po elfu, naći će se nešto, hvala
crvenkapica5 is offline  
Old 28.11.2011., 16:45   #4
elektra je preporucila neke super stvari, recimo svi ruzevi i rumenila. osobno, ne volim previse urbam decay primer jer na njemu teze blendam sjenila, too facedov mi je puno puno draži.
od paleta sjenila nikako ne bih zanemarila sleek idivine.
tropical is offline  
Old 28.11.2011., 21:36   #5
Elektra, hvala na info u vezi brendova
Acid_2 is offline  
Old 28.11.2011., 22:39   #6
znam da sam malo off ali računam ovdje ću dobit najbrže odgovor. kad se šalje paket u inozemstvo da li ga mogu skroz zapakirati ili moram ostaviti otvoreno da oni na pošti vide. jednom sam slala prijateljici paket kozmetike ali u koverti i pošto sam zatvorila kovertu prije nego je ova na pošti vidjela mogla sam poslati samo obično, a ne preporučeno. a sad je malo veći paket, kutija je pa moram slati kao paket, ne mogu kao pismo i sad ne znam kako ide procedura.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Old 28.11.2011., 23:18   #7
Quote:
Acid_2 kaže: Pogledaj post
Elektra, hvala na info u vezi brendova
Sad mi žao što nisam vidjela na staroj temi tvoje pitanje

Meni je HE preparativa neusporediva sa drogerijskim brendovima...

A što se tiče dekorative - srednji rang i viši srednji rang je uistinu izvrstan... I puno, puno bolji i trajniji od nižeg ranga
Cijene nisu uzalud.

Pudere uglavnom kupujem HE - trajnost i efekt su nenadmašivi ako dobro izabereš (Givenchy PhotoPerfection, Elizabeth Arden Intervene, shiseido kompakt plavi, Dior Forever)
Sjenila - Dior, Estee lauder (ali primer kupujem Art Deco jer mi je izvrstan + MAC paint pot daje savršenu kombinaciju koja traje 15+ sati )
Ruževi - Lancome, YSL
Maskare - Givenchy i Lancome (nikad druge ne kupujem - Dior mi se ne sviđa, ni Chanel, ni YSL)
Rumenila - Guerlain, MAC, Nars (nemam nijedno ni Chanelovo nit Diorovo, ali Mirella recimo obožava Chanelova.... Imaš recenziju na Ogledalu i njenu priču o Chanel rumenilima...)
Kistovi - Lumiere cosmetics, Coastal Scent iako mi je recimo Diorov kist za puder najbolji u tom rangu, bolji čak i od bockalice...
Lakovi - YSL, Chanel, OPI, ESSIE
Korektor - Illamasque (cca. 120 kn najbolji korektor koji sam ikad imala), Lancome mi je dobar ali ga je Illamasqua skroz potukla...

Najbolje je da pitaš kad si nešto pikiraš, pa ćemo ti reći ako smo koristili

Estee ruževi su izvrsni, trajni i hidratantni. Imala sam samo jedan, a kako sam fulala boju proslijedila sam ga mami. Drugi dan me zvala kako će ga skinuti jer joj cijeli dan stoji pa se isprepadala da neće moći dolje hehehe
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Old 29.11.2011., 09:16   #8
uh koliki popis, hvala Skura morat ću popisati sve što ste napisale, već sam se izgubila

čula sam doduše da YSL ruževi jako isušuju usne al pikiram Estee Lauder Signature #17, rekla mi je teta u Mulleru da Signature linija nije jako hidratantna, al je zato izdržljiva dosta, to mi treba jer nemam suhe usne (rijetko koristim balzame jer mi ne trebaju), al blijede su pa mislim da bi biopun pogodak to ide na listu obavezno.

za HE preparativu vjerujem da je kvalitetnija od drogerijske, al prvo budem vidila sa dekorativom. ionako imam tonu proizvoda drogerijskog ranga neloše kvalitete (ponekad i cijene lol) koju koristim tek načetu ili imam u zalihama (npr Bourjois - presavršena ili Sephora). najviše volim kupovati u Sephori, ugl zbog Sephora Collection i Too Faced brendova.

vidim da se po tebi isplati investirati ovaj plan provodim 100%, ionako štedim na taj način (kontrola, kontrola ), pa dve muhe jednim udarcem.

popodne kad se vratim doma sve popišem i proučim na netu, a odem i do parfumerija i popišem cijene thnx ugl.
Acid_2 is offline  
Old 29.11.2011., 09:20   #9
Acid, ja sam zaboravila napomenit da su i meni Too faced i Urban Decay vrijedni svake kune al kad pogledaš koliko dobiješ ua paletama, dođeš do neke računice da im sjenilo košta po 25-30 kn pa po cijenama i ne ispadaju neki HE
__________________
...ja sam samo hteo da je volim u Novom Sadu na Dunavu, gdje je postojao jedan stari gvozdeni most, preko kojeg je prelazila nekad, raspuštajući one svoje kose kao mrežu svilenu u koju su se hvatale vlati mjesečine, kao glupe deverike...eto ti pesma, ludo jedna!
How to save a life is offline  
Old 29.11.2011., 09:24   #10
molim vas da raspravu o skupoj kozmetici nastavite na Jeftina vs. skupa kozmetika.

i ostale offtopic postove sam prebacila na odgovarajuce teme. ako za nesto postoji tema, onda to pitajte na toj temi, a ne ovdje. hvala.
i citajte popis tema. hvala i za to .
__________________
PPPP
Just a Girl is offline  
Old 29.11.2011., 09:36   #11
Quote:
Skura kaže: Pogledaj post

Estee ruževi su izvrsni, trajni i hidratantni. Imala sam samo jedan, a kako sam fulala boju proslijedila sam ga mami. Drugi dan me zvala kako će ga skinuti jer joj cijeli dan stoji pa se isprepadala da neće moći dolje hehehe
Meni njihovi ruževi (i sjajila) smrde po rakiji.
__________________
x
Elektra is offline  
Old 29.11.2011., 09:47   #12
Mojoj prijateljici su se Estee Lauder ruževi doslovno rastopili, a stali su kraj svih drugih (Lancome, Loreal, Maybelline, YSL) kojima nije bilo ništa Mada ja obožavam i njihove boje i mirise ruževa i sjajilica, konzistencija im je čudna
Al eto, EL je i dalje moj najdraži HE brand
__________________
...ja sam samo hteo da je volim u Novom Sadu na Dunavu, gdje je postojao jedan stari gvozdeni most, preko kojeg je prelazila nekad, raspuštajući one svoje kose kao mrežu svilenu u koju su se hvatale vlati mjesečine, kao glupe deverike...eto ti pesma, ludo jedna!
How to save a life is offline  
Old 29.11.2011., 11:11   #13
Quote:
Acid_2 kaže: Pogledaj post
vidim da se po tebi isplati investirati ovaj plan provodim 100%, ionako štedim na taj način (kontrola, kontrola ), pa dve muhe jednim udarcem.
Ovak sam i ja počela Svaki mjesec sam kupila jednu skuplju stvar... eh, da sam tak i nastavila
bedacha is offline  
Old 29.11.2011., 13:57   #14
Quote:
Acid_2 kaže: Pogledaj post
uh koliki popis, hvala Skura morat ću popisati sve što ste napisale, već sam se izgubila
Odgovoreno na jeftina vs. skupa kozmetika
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Old 30.11.2011., 23:33   #15
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
znam da sam malo off ali računam ovdje ću dobit najbrže odgovor. kad se šalje paket u inozemstvo da li ga mogu skroz zapakirati ili moram ostaviti otvoreno da oni na pošti vide. jednom sam slala prijateljici paket kozmetike ali u koverti i pošto sam zatvorila kovertu prije nego je ova na pošti vidjela mogla sam poslati samo obično, a ne preporučeno. a sad je malo veći paket, kutija je pa moram slati kao paket, ne mogu kao pismo i sad ne znam kako ide procedura.
vjerojatno si već doznala, ali mora ti sve biti otvoreno, barem su meni tako rekli svaki put kada bih slala bilo što vani.

Quote:
ajetam kaže: Pogledaj post
znam da je to individualno al zanima me da li je eucerin u rangu sa avene / la roche posay ili vichy .. bolji /lošiji
ovisi koji proizvodi/linije te zanimaju?
u usporedbi sa ostalima izdvojiti ću ovo:
- losion za tijelo (crveni čep) - odličan, bolji od vichya i lrp-a, avene za tijelo nisam probala
- linija za sunčanje - loša u usporedbi sa ostale tri
- zelena linija za masnu i problematičnu kožu - je prije linija za nekoga sa puno manjim problemima i njegu i održavanje stanja, blaga je, ali nije loša za nekoga sa ne toliko zahtjevnom kožom
hmm.. još sam nešto koristila, ali ne mogu se sjetiti...
crvenkapica5 is offline  
Old 01.12.2011., 17:30   #16
Eveline tema me podsjetila da pitam, shvatih da ja u suštini ne znam kako nanijeti korektor
Imam Rimmelov u sticku i kad ga nanosim na mrljicu ili bubuljicu, nekako ga razmažem i to se opet vidi. A kad samo utapkam, onda je primijetan taj sloj korektora. Čula sam da hvale ELF studio concealer, kako to nanositi?
__________________
When faced with two choices, simply toss a coin. It works not because it settles the question for you, but because, in that brief moment when the coin is in the air, you suddenly know what you are hoping for.
Biberlee is offline  
Old 01.12.2011., 23:16   #17
Treba li kombinirati hidratantnu i hranjivu kremu ili je dovoljna samo jedna?
Kako mi je koža mješovita, na licima suha kupujem uvijek hidratantne, a neki dan mi sinulo da ne bi možda bilo loše kombinirati hranjivu i hidratantnu,
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Old 01.12.2011., 23:37   #18
mandy, ja za moju mješovitu kožu idem po principu: matirajuća za t-zonu, hidratantna za obraze i vrat. al sad za zimu koristim laganu hidratantnu (Garnier Essentials) na t-zonu, dok mi obrazi trebaju neku rich, iako ju još nisam našla mi sa mješovitom smo osuđeni korisiti 2 proizvoda umjesto jednog -.-
Acid_2 is offline  
Old 02.12.2011., 00:49   #19
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Treba li kombinirati hidratantnu i hranjivu kremu ili je dovoljna samo jedna?
Kako mi je koža mješovita, na licima suha kupujem uvijek hidratantne, a neki dan mi sinulo da ne bi možda bilo loše kombinirati hranjivu i hidratantnu,
možda da za dan koristiš hidratnu a za noć neku hranjiviju.
i prije nanošenja podloge da staviš sloj kreme na suhe dijelove i odmah podloga, da ne čekaš da se upije.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Old 04.12.2011., 22:01   #20
Quote:
Biberlee kaže: Pogledaj post
Eveline tema me podsjetila da pitam, shvatih da ja u suštini ne znam kako nanijeti korektor
Imam Rimmelov u sticku i kad ga nanosim na mrljicu ili bubuljicu, nekako ga razmažem i to se opet vidi. A kad samo utapkam, onda je primijetan taj sloj korektora. Čula sam da hvale ELF studio concealer, kako to nanositi?
Znam da znate, pa dižem temu.
__________________
When faced with two choices, simply toss a coin. It works not because it settles the question for you, but because, in that brief moment when the coin is in the air, you suddenly know what you are hoping for.
Biberlee is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:00.