Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2013., 22:29   #381
Stvarno Son nije imao dobru gledanost u Turskoj? Nije bio u top 10? Šteta.. Meni je serija fenomenalna.
dr_md is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 12:54   #382
Quote:
dr_md kaže: Pogledaj post
Stvarno Son nije imao dobru gledanost u Turskoj? Nije bio u top 10? Šteta.. Meni je serija fenomenalna.
Son je stvarno jedna od najboljih serija koje sam gledala, sa pametno smišljenom pričom i mnoštvom detalja koji se malo-pomalo do kraja svi slože i uklope u celinu. Odlični glumci i muzika, sve super, teško mi je da nađem neku manu. Jedino što mi pada na pamet zašto gledanost u TR nije odgovarala kvalitetu, je to što nije kao neke serije gde možeš neku epizodu i da propustiš, a uspeš brzo da se vratiš u priču. Ovde to nije moguće, jer skoro svaka scena je bitna.
kraljicaletnja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 22:08   #383
I u Makedoniji se ova serija prikazivala, ja sam se uklucila kasnije sa gledanjem i zbog tezine i nemogucnosti da je svatim otkazala. No sigurno je izvanredna ne sumnjam u tome. U Makedoniji od onih najgledaniih tur. serija u Turskoj no i na ovim prostorima jedino nisu bili FSN i Strasti orijenta. Bjeg (Menekse ile Halil) poceli i nikad nisu zavrsili, no to sam odgledala na OBN pre mesec dana.
denibas77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 00:28   #384
Quote:
denibas77 kaže: Pogledaj post
I u Makedoniji se ova serija prikazivala, ja sam se uklucila kasnije sa gledanjem i zbog tezine i nemogucnosti da je svatim otkazala. No sigurno je izvanredna ne sumnjam u tome. U Makedoniji od onih najgledaniih tur. serija u Turskoj no i na ovim prostorima jedino nisu bili FSN i Strasti orijenta. Bjeg (Menekse ile Halil) poceli i nikad nisu zavrsili, no to sam odgledala na OBN pre mesec dana.
Ah... Niste imali prilike uživati u Beren Saat. Obe serije su super.. Mada, tamo ide sve serije sa sinhronizacijom zar ne? Meni to pomalo čudno i ne volim tako da gledam...

Dali itko zna - dali će Karaday uskoro ići na nekom HRV ili BIH programu?
dr_md is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 00:31   #385
Karadayi na OBN-u i Novoj. Ne zna se kad .
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 10:16   #386
Quote:
dr_md kaže: Pogledaj post
Ah... Niste imali prilike uživati u Beren Saat. Obe serije su super.. Mada, tamo ide sve serije sa sinhronizacijom zar ne? Meni to pomalo čudno i ne volim tako da gledam...

Dali itko zna - dali će Karaday uskoro ići na nekom HRV ili BIH programu?
Kod nas Beren jos "nepoznata", nijedna njena serija nije bila, nesto ja malo odgledala FSN na jednu ALB ili KOS TV (neznam), i super serija ali kad neznas jezik, namucila sam se.
Sto se tice sinhronizacije i meni je glupo, prva tr serija koja se u MKD prikazivala je Seherezad i zbog te sinhron. ja uopce nisam ni pogledala seriju no potom me sestra nagovorila za seriju Kad lisce pada (zbog Ferhunde, sestri je bila predobra) i od tada ja pogledala dosta tr serija.
denibas77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 10:57   #387
Mislim da je Karaday otkupio bosanski OBN a Nova za Hrvatsku
__________________
Know any English?No,but I can do Jack Nicholson :-)Tayanc Ayaydin Mustafa Bulut yani Engin Akyürek seni çok ama çok seviyorum EA:"Tabi ki ilk başrol oynadığım “Bir Bulut Olsam” dizisinin bendeki yeri çok ayrıdır." XaviIvančica
Ina84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 17:36   #388
Quote:
denibas77 kaže: Pogledaj post
I u Makedoniji se ova serija prikazivala, ja sam se uklucila kasnije sa gledanjem i zbog tezine i nemogucnosti da je svatim otkazala. No sigurno je izvanredna ne sumnjam u tome. U Makedoniji od onih najgledaniih tur. serija u Turskoj no i na ovim prostorima jedino nisu bili FSN i Strasti orijenta. Bjeg (Menekse ile Halil) poceli i nikad nisu zavrsili, no to sam odgledala na OBN pre mesec dana.
denibas moram da te demantiram, menekse i halil(ljubov i odmazda kaj nas)
bese vo celost emituvana koga se prikazuvase prviot pat,potoa Kanal 5 ja reprizirase e za repriziranjeto neznam dali bese prekinato ili ne bidejki ne ja gledav ama za prviot pat ti garantiram deka bese vo celost emituvana.
a sto se odnesuva do Son ili Kraj tokmu nea ja zapocnaa i ne ja emituvaa
vo celost,ja prekinaa. neznam zosto
Od vecerva na Kanal 5 vo 22.15 SUSKUNLAR,se mi se cini deka nema da bide sinhronizirana
zemajki ja vo predvid tematikata i vremeto na emituvanje,
mislam deka ke bide stresno za decata koi ke sinhroniziraat
se nadevam ne gresam.
__________________
Vremeto ja izrekuva pravdata i gi stava site raboti na svoe mesto-Volter

Zadnje uređivanje strumica : 08.04.2013. at 17:44.
strumica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 19:08   #389
Quote:
strumica kaže: Pogledaj post
denibas moram da te demantiram, menekse i halil(ljubov i odmazda kaj nas)
bese vo celost emituvana koga se prikazuvase prviot pat,potoa Kanal 5 ja reprizirase e za repriziranjeto neznam dali bese prekinato ili ne bidejki ne ja gledav ama za prviot pat ti garantiram deka bese vo celost emituvana.
a sto se odnesuva do Son ili Kraj tokmu nea ja zapocnaa i ne ja emituvaa
vo celost,ja prekinaa. neznam zosto
Od vecerva na Kanal 5 vo 22.15 SUSKUNLAR,se mi se cini deka nema da bide sinhronizirana
zemajki ja vo predvid tematikata i vremeto na emituvanje,
mislam deka ke bide stresno za decata koi ke sinhroniziraat
se nadevam ne gresam.
Se izvinuvam ako e taka, ja najverovatno ja gledav reprizata i togas ja prekinaa koga Menekse go donirase bubregot za nejziniot brat.
A za Son mislam deka go dadoa do kraj za toa i Vucic zborese so Yigit vo onaa serija Na tursko kafe, sega ja repriziraa na Kanal5+ no neznaev pa i tamu ja propustiv.
denibas77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 23:31   #390
Quote:
strumica kaže: Pogledaj post
denibas moram da te demantiram, menekse i halil(ljubov i odmazda kaj nas)
bese vo celost emituvana koga se prikazuvase prviot pat,potoa Kanal 5 ja reprizirase e za repriziranjeto neznam dali bese prekinato ili ne bidejki ne ja gledav ama za prviot pat ti garantiram deka bese vo celost emituvana.
a sto se odnesuva do Son ili Kraj tokmu nea ja zapocnaa i ne ja emituvaa
vo celost,ja prekinaa. neznam zosto
Od vecerva na Kanal 5 vo 22.15 SUSKUNLAR,se mi se cini deka nema da bide sinhronizirana
zemajki ja vo predvid tematikata i vremeto na emituvanje,
mislam deka ke bide stresno za decata koi ke sinhroniziraat
se nadevam ne gresam
.
Odgledala sam prvu epizodu SUS-a na Kanalu 5.Ipak jeste sinhronizacija.
Bio je to zahtevan posao, trebalo je naći i decu - glumace.
Hmmm...glas Ecevita Orana ni približan Muratovom.To mi se baš nije dopalo. rastužilo.
Jocuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 01:03   #391
Quote:
Jocuska kaže: Pogledaj post
Odgledala sam prvu epizodu SUS-a na Kanalu 5.Ipak jeste sinhronizacija.
Bio je to zahtevan posao, trebalo je naći i decu - glumace.
Hmmm...glas Ecevita Orana ni približan Muratovom.To mi se baš nije dopalo. rastužilo.
da Jocuska,ipak sam se prevarila i razocarala,
ja nisam uspela odgledati seriju,
imala sam goste,samo sam malo iz znatizelje
ko ce sinhronizirati pogledala,nisam uspela puno cuti
posebno ne Edjevita,glumac koji sinhronizira Zekija
meni se jako svidja i navijala sam za njega da
sinhronizira Edjevita ali nista.Inace nije praksa
da se trazi glas koji odgovara originalnom glasu,
to je nemoguce,samo se nekad potrefi.Sta se moze
to je to,mi smo vec navikli i tako se s vremenom
i naviknemo na glasove.
denibas ete gledas jas neznam kako sum
ja propustila Son,pocnav da ja gledam nekade do
kaj 5 epizoda i tolku,dali go promenile terminot
ili sto se slucilo neznam no znam deka ne ja dogledav.
__________________
Vremeto ja izrekuva pravdata i gi stava site raboti na svoe mesto-Volter
strumica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 01:17   #392
Ja moram Merhamet preporučiti. Izvrsna priča, još bolja gluma, par između kojega kemija frca...ono, čitav paket. U Turskoj ide svake srijede u 20h, prikazano je tek 8 epizoda, dakle, tek je krenula. I iskreno se nadam da će jednoga dana doći i na naše male ekrane.

__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 18:36   #393
nicole dobar prijedlog, nadam se da netko čita!
dr_med, SON je u turskoj imao, mogu slobodno reći, katastrofalnu gledanost. zato mi je baš drago da odlično kotira u inozemstvu!

- 1. epizoda (09.01.2012.) mjesto br. 23 (TOTAL) i 6 (AB).
- 5. epizoda (06.02.2012.) 37 (TOTAL) i 15 (AB).
- 10. epizoda (13.02.2012.) 43 (TOTAL) i 15 (AB).
- 15. epizoda (12.03.2012.) osim reprize ozeta uopće ne nađem rejting nove epizode na popisu. možda je i ispod top100.
- 20. epizoda, (21.05.2012.), 84 (TOTAL) i 58 (AB).
- 25. epizoda koja je ujedno i finale, (25.06.2012.), 58 (TOTAL) i 22 (AB).

------------------------------------

GECCE se danas bavi gažama glumaca i tko se koliko i na čemu obogatio. također kažu da su uslijed globalne krize i recesije gaže smanjene za 15-25%.

- Kenan İmirzalıoğlu, zadnja 4 filma (Son Osmanlı, Kabadayı, Ejder Kapanı, Uzun Hikaye) uprihodila preko 40 milijuna TL. po filmu je dobio između 700,000 i 1 milijuna TL. za dvije sezone serije "Karadayi" je primio 2 milijuna TL.
- Tuba Büyüküstün ima honorar od 40,000 TL po epizodi.
- Yavuz Bingöl je poznat po tome da neće zaigrati u seriji ako mu se unaprijed ne isplati honorar za 13 epizoda. po epizodi dobija 40-45,000 TL.
- Nurgül Yeşilçay naplaćuje 50-60,000 TL po epizodi. za seriju "Sensiz Olmaz" je naplatila 55,000 TL/ep. unaprijed za 13 epizoda.
- Halil Ergün za svaku epizodu dobije 60,000 TL.
- Mehmet Aslantuğ, 50,000 TL.
- Kıvanç Tatlıtuğ, 60.000 TL.
- Erkan Petekkaya, 40.000 TL (za kapetana Alija je dobijao 35,000 TL)
- Naz Elmas, 20.000 TL.
- Hatice Şendil, 22.500 TL.
- Oktay Kaynarca, 50.000 TL.
- Beren Saat, 40,000-45,000 TL.
- Wilma Elles, 20,000 TL.
- Emir Berke Zincidi, Osman iz OBGZK, 10,000 TL.
- Necati Şaşmaz, 60,000 TL.
- Sinem Kobal, 15,000 TL.
- Merve Boluğur, 8,000 TL.
- Kemal Doğulu, 4,000 TL.
- Dilara Öztunç, 3,000 TL.

reporter piše da je SHOW TV u financijskoj krizi, zabavni projekti iz vlastite produkcije “Bugün Ne Giysem? / What Should I Wear Today?”, “Şeflerin Düellosu / Duel of the Chefs”, “En Büyük Show / The Biggest Show” valjda nisu dovoljno uspješni jer sudionicima (žiriju i ekipi) TV kanal ne može isplatiti honorare. honorari su sljedeći:

- Çağla Şıkel: 25,000 TL
- Ivana Sert: 25,000 TL
- Hakan Akkaya: 20,000 TL
- Özge Ulusoy: 15,000 TL

kao i uvijek, postoje i pobjednici kojima su honorari zbog popularnosti rasli, ali su našli i druge izvore zarade. posebno dobro plaćen posao je sinhronizacija glasova u npr. animiranim filmovima (nap. to jako uspješno radi okan yalabik) ili stranih glumaca u TR serijama.

- Okan Yalabık je kao ibrahim paša u MY u početku dobijao honorar od 8,000 TL po epizodi. to se ubrzo promijenilo jer je njegov lik postajao sve značajniji i popularniji kod publike. toga je bio svjestan i sam okan pa je producente stavio pred ultimatum "ili ćete moj honorar podići na razumnu razinu ili me [ibrahima] ubijte i ja napuštam seriju.". producenti su reagirali i podigli honorar na 15,000 TL.
- Halit Ergenç: 45,000 TL.
- Meryem Uzerli je honorar porastao sa 10,000 TL na 20,000 TL.
- Burak Özçivit: 10,000 TL.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 18:59   #394
mina_jasmina, hvala na ovim podacima o honorarima, posebice jer me zanimalo koliko je "jaka" cifra koja se spominje kao honorar MAA za Fatiha.

Daleko se najveće cifre vrte oko KI, ali prema nekoj računici mi se najisplativije čini ovo naplaćivanje po epizodama (mislim na cifre kod glumaca poput Kivança i Necatija), posebno jer u većini slučajeva bude više od 1 sezone pa kad se sve to zbroji, visoki su to iznosi.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...

Zadnje uređivanje Nicole_Lilly : 09.04.2013. at 19:05.
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 23:24   #395
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
... GECCE se danas bavi gažama glumaca i tko se koliko i na čemu obogatio. također kažu da su uslijed globalne krize i recesije gaže smanjene za 15-25%. ...
Zalosno je da Halit dobije koliko Okan, Meryem i Burak zajedno.
Svaka cast Halitu, ali 'Sulju' su definitivno nosili svi nabrojani vise od njega. Da nije bilo Okana i Meryem, vrlo vjerojatno ne bi bilo ni 3., kamoli tek 4. sezone serije. Po meni su potplaceni, ali bas!

Za razliku od njih, Halil Ergün (60,000 TL ) je po meni preplacen. Ako on dobije toliko, onda bi Tuncel Kurtiz trebao dobiti bar duplo!
.
__________________
MercyFemirFEmirFEMirFEMIrFEMIR
monimalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 00:23   #396
okan

okan yalabik 8000
da li je ovo neka zezancija
stvarno nije mi jasno
pa po kojem kriteriju oni placaju te glumce
okan definitivno zasluzuje najbolji honorar
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)
hajat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 00:27   #397
Vjerojatno popularnost, tko je 'garancija' visoke gledanosti.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 00:35   #398
Quote:
Nicole_Lilly kaže: Pogledaj post
Vjerojatno popularnost, tko je 'garancija' visoke gledanosti.
Tako se npr. pisalo i da je recimo Cansu za gostovanje u MY dobijala 35.000 TL po epizodi (12 ep).


http://www.televizyondizisi.com/inde...sal/101898/01/


Niko tačno ne može znati koliki je čiji honorar. Sve su ovo rekla-kazala priče.

Nicole, slažem se s ovom tvojom konstatacijom. Koliko si popularan toliko si i plaćen.
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 10:59   #399
Quote:
Nicole_Lilly kaže: Pogledaj post
mina_jasmina, hvala na ovim podacima o honorarima, posebice jer me zanimalo koliko je "jaka" cifra koja se spominje kao honorar MAA za Fatiha.
Meni je ona cifra o kojoj se prica za MAA cok dobra cifra...
Gledajuci objektivno oni njemu mogu da plate i vise jer su preko filma zaradili ono sto neki mogu samo sanjati.
Dakako ti se honorari mogu povecati sukladno sa normama ugovora i popularnosti glumčevog lika.

Quote:
Nicole_Lilly kaže: Pogledaj post
Daleko se najveće cifre vrte oko KI, ali prema nekoj računici mi se najisplativije čini ovo naplaćivanje po epizodama (mislim na cifre kod glumaca poput Kivança i Necatija), posebno jer u većini slučajeva bude više od 1 sezone pa kad se sve to zbroji, visoki su to iznosi.
Meni nije jasno zasto Necatija stavljaju na ove platne spiskove (prosle godine se ta cifra kretala oko 70,000 TL) mislim liku brat drzi produkcijsku kucu za koju snima, ono moze mu povisiti kada hoce honorar.

I sada gdje je logika da Oktay Kaynarca (skolovani glumac, glumac par ekselans) dobiva manju platu od Necatija Sasmaza i Kivanca
Ili Okan koji je dobivao manje od Meyrem


I nije bas to po defoltu koliko si popularan vec koliko produkcijska kuca moze da ti plati i koliko je voljna.
To se npr vidi u slucaju Meyrem U.
__________________
“Se ti succede qualcosa, qualunque cosa, io li ammazzo tutti quanti.”-Ciro e Gennaro-best eefin ship ever! ❤ (ina84)
Adèle Delettre et Thomas Rocher
Xavi-8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 12:13   #400
Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
Meni je ona cifra o kojoj se prica za MAA cok dobra cifra...
Gledajuci objektivno oni njemu mogu da plate i vise jer su preko filma zaradili ono sto neki mogu samo sanjati.
Dakako ti se honorari mogu povecati sukladno sa normama ugovora i popularnosti glumčevog lika.
...
I nije bas to po defoltu koliko si popularan vec koliko produkcijska kuca moze da ti plati i koliko je voljna.
To se npr vidi u slucaju Meyrem U.
O kojoj cifri je rijec (nisam bas u tijeku )?

Naravno da je popularnost bitan faktor, ali slazem se s tobom da nije samo i iskljucivo rijec o popularnosti i medijskim pojavljivanjima.

Da je samo to u pitanju, upravo Meryem i Okan bi bili na tronu zadnje 2 godine, a ne na dnu po placenosti. Ok za 1.sezonu, probija se led s likovima i sl. Ali zato su u ostalim sezonama trebali imati bar po 30 000 TL (ako cemo porediti s dr.glumcima s liste).

Okan je rasturio s 'Ibricom', a Meryem.. toliko su joj trebali platiti samo trud da nauci scenarij na turskom.

+ bonus za LOL gestikulaciju!
__________________
MercyFemirFEmirFEMirFEMIrFEMIR
monimalu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:19.