Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2015., 13:50   #41
ako sam dobro shvatio nokria smanjuje snagu ventilatora bez obzira na to sto si stavio na treci ili cetvrti stupanj ispuh ili ima samo automatsku opciju. Koliko u nokriu plina staje. Kod mene fh mislim uvijek isto puse jedino na automatski mislim da smanjuje i povecava brzimu. I sta mislis o tome dali da sacekam iducu zimu ili da stavljam odma jer mi instalacije vire. A opet imam neki osjecaj da bi fh mogao pojeftiniti do iduce zime jer bi mozda mogla stici nova serija sa r32 plinom.
delboy987 is offline  
Old 31.03.2015., 14:01   #42
Quote:
delboy987 kaže: Pogledaj post
ako sam dobro shvatio nokria smanjuje snagu ventilatora bez obzira na to sto si stavio na treci ili cetvrti stupanj ispuh ili ima samo automatsku opciju. Koliko u nokriu plina staje. Kod mene fh mislim uvijek isto puse jedino na automatski mislim da smanjuje i povecava brzimu. I sta mislis o tome dali da sacekam iducu zimu ili da stavljam odma jer mi instalacije vire. A opet imam neki osjecaj da bi fh mogao pojeftiniti do iduce zime jer bi mozda mogla stici nova serija sa r32 plinom.
Dobro si shvatio......svaki fujitsu ima i auto brzinu i lo med hi brzine.......ali ako stavis u najvecu brzinu ,cim se ugrije prostorija ventilator se smanjuje.......ako si zadao 25 i u sobi je 25 ona ce duvat minimalno i ne mozes ju natjerat da duva jako.......to je dobro zbog konfora jer kad ti klima trosi minimalno npr 300w to je hladnjikav zrak......nije dobro da tada puse jako.....osjecaj bi bio los promaja.

Ali pitanje kako ce tebi duvat tad prema drugim sobama.......opet s druge strane ako budes imao tolike toplotne gubitke kao sto sad imas......onda bi i fujitsu duvao jako.

Otprilike fujitsu treba da trosi najmanje 500-600w da bi duvao jace......kad se smanji na 400w tad je vec u low brzini.
rovaccccc is offline  
Old 31.03.2015., 14:07   #43
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ne vidis dobro jer nisi procitao manual odnosno nisi vidio moj post prije tvog.

Na str 28 vidis koliko grije na kojoj temperaturi.

Pa onda mozes izracunati COP ako te zanima.

Znaci imas tablice koliko trosi i koliko grije. Sve je dostupno.
Mogu li ja odustat .....posto vidim da ti ne mogu objasnit.
rovaccccc is offline  
Old 31.03.2015., 14:10   #44
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Mogu li ja odustat .....posto vidim da ti ne mogu objasnit.
na koga se ovo ondosi hehe jeli na mene ) Ja sve skontao kad rovac objasnjava
delboy987 is offline  
Old 31.03.2015., 14:11   #45
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ne vidis dobro jer nisi procitao manual odnosno nisi vidio moj post prije tvog.

Na str 28 vidis koliko grije na kojoj temperaturi.

Pa onda mozes izracunati COP ako te zanima.

Znaci imas tablice koliko trosi i koliko grije. Sve je dostupno.
Evo mene zanima koliki je pdesign i koliki je scop u awerage zoni.....ali da bude deklarisano......ne zanima me sto neko napise u svom uputstvu......pa cemo onda uporedit uredjaje.
rovaccccc is offline  
Old 31.03.2015., 14:12   #46
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Mogu li ja odustat .....posto vidim da ti ne mogu objasnit.
Ja mislim da se tebi ne da citati.

Imas tocno napisano koliko na kojoj temperaturi klima moze davati toplinske energije (grijanje).

Imas tocno napisano koliko na kojoj temperaturi klima trosi.

Kada jedan broj podijelis sa drugim imas tocan COP na toj temperaturi.

Dakle imas tocno sto imaju i Japanci u svojim specifikacijama. Tako da tvoja teza da kinezi taje podatke ne stoji.

A ti odustani jer neces priznati istinu.
europe2seoul is offline  
Old 31.03.2015., 14:15   #47
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Evo mene zanima koliki je pdesign i koliki je scop u awerage zoni.....ali da bude deklarisano......ne zanima me sto neko napise u svom uputstvu......pa cemo onda uporedit uredjaje.
Iskreno mene SCOP i SEER uopce ne zanimaju. Mene zanima klasican COP na pojedinoj temperaturi i na taj nacin mozes fino klime usporedjivati a to daju i Japanci. No SCOP i SEER je isto tako naveden.

A SCOP/SEER je tipicno koristenje klime. Ili kao utrosak kwh godisnje za usisavac isto po tipicnom godisnjem koristenju. Kao i potrosnja auta u gradu ili otvorenoj cesti koja je isto po nekim pravilima ubrzanja i kocenja a svakom auto trosi vise kada se realno vozi.

A COP ti govori matematicki tocan i precizan podatak.

X elektricne energije u kwh * COP = Y toplinske energije (ili hladjenja) u kwh.

A deklarirano? Pa gledas specifikacije odnosno deklaraciju proizvoda koje daje proizvodjac u svojoj brosuri ili upustvu ili naljepnici u ducanu. To rade i Japanci i Kinezi. Tko bi to drugi deklarirao?
europe2seoul is offline  
Old 31.03.2015., 14:43   #48
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Iskreno mene SCOP i SEER uopce ne zanimaju. Mene zanima klasican COP na pojedinoj temperaturi i na taj nacin mozes fino klime usporedjivati a to daju i Japanci.


E sad mi je jasno .....ti si od sad moj idol.

Evo ti za pocetak par linkova.

http://www.ens.dk/sites/ens.dk/files...er-En14825.pdf

http://www.hptcj.or.jp/Portals/0/ahp...i-20131008.pdf

http://erpecodesign.mitsubishielectr.../etichetta.php

Trebao si procitat mislim da je zoran lijepio kvalitetne linkove za citat.....Dobro bi bilo procitat malo se edukovat prije nego sto pocnes lupat gluposti o kojima izgleda malo znas.

Kakav je to fazon raspravljat o necemu s cime nisi upoznat.
rovaccccc is offline  
Old 31.03.2015., 14:55   #49
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Trebao si procitat mislim da je zoran lijepio kvalitetne linkove za citat.....Dobro bi bilo procitat malo se edukovat prije nego sto pocnes lupat gluposti o kojima izgleda malo znas.

Kakav je to fazon raspravljat o necemu s cime nisi upoznat.
Gle uopce mi se s tobom ne raspravlja. Tvrdis da Japanci napisu COP za svaku temperaturu a Kinezi ne. Ja ti dam konkretan primjer gdje se vidi iz aviona da i Kinezi napisu COP za svaku temperaturu ali ti to ne priznajes jer ocito imas problema sa citanjem.

Ako pogledas graf "vanjska tempertura vs toplinska energija" Japanca i Kineza ti mozes direktno usporediti koja je klima bolja odnosno efikasnija a koja nije.
Ne treba mi:

The Seasonal Energy Efficiency Ratio (SEER) is also the COP(or EER) expressed in BTU/W·hr, but instead of being evaluated at a single operating condition, it represents the expected overall performance for a typical year's weather in a given location. The SEER is thus calculated with the same indoor temperature, but over a range of outside temperatures from 65 °F (18 °C) to 104 °F (40 °C), with a certain specified percentage of time in each of 8 bins spanning 5 °F (2.8 °C). There is no allowance for different climates in this rating, which is intended to give an indication of how the EER is affected by a range of outside temperatures over the course of a cooling season.

Ako mi das COP vs vanjska temperatura u grijanju u par tocaka nacrtas graf i odmah vidis koja je efikasnija u pretvorbi elektricne energije u toplinsku. Dakle, odmah vidis koja u kojoj toci trosi koliko struje. I shodno tome znas da ce Japanc potrositi X kWh a Kinez Y kWh u svakoj toj toci. Pa ako ti je vani i grijes se 24h dnevno, znas koliko ce kWh koja utrositi i koliko ces to platiti.

Onda vidis razliku u cijeni izmedju te dvije klime i skuzis da ti se Japanac nece nikada isplatiti da pocnes stedjeti.
europe2seoul is offline  
Old 31.03.2015., 15:10   #50
Quote:
delboy987 kaže: Pogledaj post
rovac mozes li staviti od nokrie tablicu da vidim kako se ponasa na niskim temperaturama i ima li ikakva razlike izmedju moje fh50ve i nokrie
Posto za fujitsu nocria nema ovih detaljnih podataka kao za nove uredjaje.......ali za fujitsu ltc ima.......jedino prema cemu se covjek moze orijentisat da uporedis stare tabele gdje imaju i nocria i ltc......pa da prema tome mozes pretpostavit kakve bi nocria pokazale performanse po ovim novim metodama.......opet bi u pitanju bilo samo otprilike pretpostavka.

Znaci po onim starim metodama ovo je fujitsu 12 ltc


Po toj metodi ovo je nocria 14


Po tim tabelama se vidi da je nocria efikasnija i jaca u grijanju.

Fujitsu 12 ltc je noviji uredjaj pa za njeg imas i ove nove tabele


Za pretpostavit da bi nocria danas dala malo bolje rezultate nego ltc u ovoj novoj tabeli.

Ne znam kako drugacije uporedit.
rovaccccc is offline  
Old 31.03.2015., 15:21   #51
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Onda vidis razliku u cijeni izmedju te dvije klime i skuzis da ti se Japanac nece nikada isplatiti da pocnes stedjeti.
Kinez 3 350 kn....japanac 3 700 kn .......sta se ima isplatit......ja ga nebi uzeo samo zatosto je kinez
rovaccccc is offline  
Old 31.03.2015., 15:46   #52
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Kinez 3 350 kn....japanac 3 700 kn .......sta se ima isplatit......ja ga nebi uzeo samo zatosto je kinez
Za 350 kuna razlike i ja bih birao razne modele. Ali taj Japanac nije Japanac vise klase gdje Kineza nema a tamo je onda i razlika znatno veca.
europe2seoul is offline  
Old 31.03.2015., 17:44   #53
vezano za potrošnju i raznih modela.....

imam doma 3,5 kw bazni inverter i 3,5 on/off klimu, grijem 65 m2.
Inverter radi konstantno a on/off se upali 10 % vremena rada invertera.
prošlu sezonu grijanja sam potrošio 650,00 kn struje.
I sada kada gledaš razlike u cijenama :
bazni model HJ---1500,00 kn--standard model SF---2200,00 kn--top model FH (gledane cijene od mitsubishia)
Kao što rekoh trošim 650,00 kn po sezoni za grijanje, ako mi SF model troši 20 % manje od sadašnje klime tek za 12 godina sam vratio veću cijenu.
Za FH model mi nema smisla niti računati.
Po ovome meni se ne isplati ići na top model jer ne mogu vratiti veću cijenu.
Naravno, netko tko više troši, ima lošiju izolaciju gleda drugačije matematiku.
tominjo is offline  
Old 31.03.2015., 17:46   #54
Naveo sam da će trošiti 20 % manje ali to nitko ne zna...
Ali da će ići preko 30 % manje to je teško.
tominjo is offline  
Old 31.03.2015., 17:51   #55
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
A ovo spada u rubriku "vjerovali ili ne"
zasto bi spadalo? ocito je dobra izolacija te me takoder griju stanovi okolo.
ne izmisljam. stan je pri kraju s renovacijom i slusam sve zive majstore i druge ljudi koji udu u stan kako je vruce i misle da je grijanje nafrljeno, a ja sam ga iskljucila
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Old 31.03.2015., 17:53   #56
Quote:
Smille kaže: Pogledaj post
@ bitchy-as-usual

Da, sad je malo jasnije što želiš ali s obzirom na prvo napisani post se nisi dobro izjasnila i zato sam tako i odgovorio.
U tom cjenovnom rangu imaš dosta izbora u toj srednjoj klasi(Gree,Haier,Midea,Korel) pa koji god uređaj uzmeš od 3,5Kw nečeš pogriješiti sve zavisi gledaš li i izgled s obzirom na mjesto gdje želiš postaviti pa biraš ljepšu unutarnu jedinicu jer sve navedene su otprilike po specifikacijama tu negdje, a isto tako i cijenom cca razlika od 200kn zavisi gdje kupuješ i kako(keš;kartice).
Naravno na tu cijenu klime imaš i ugradnju cca 1.100krznaša.

Evo ovo je dobra kupnja: http://klimacentar.com/index.php/akc...er-akcija.html

A ako baš želiš od 3,5Kw: http://klimacentar.com/index.php/kli...-inverter.html

I ovaj Mitsubishi se uklapa: http://klimacentar.com/index.php/kli...er-akcija.html

Za razliku od Gree navedenog uređaja dosta je tiši po specifikacijama, a osobno vjerujem i kvalitetniji te neznatno skuplji.
zahvaljujem ti na pomoci. nesto od toga cu odabrati. klima ce biti u dnevnom pa bi bilo pozeljno da nije "najruznija" ali ono.. klima je klima. bitno da hladi
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Old 31.03.2015., 18:25   #57
Recimo da su kinezi nesto nalik jeftinim japancima.

Jeftini japanac ako ima scop 3.6 ......a top japanac ako ima scop 5.5......to je razlika oko 30-35 % manja potrosnja.

I to i nije neka usteda.

Ali nije sve u potrosnji.......kad bi i top modeli grijali kao jeftini ja se nebi grijao na ovo.....ja bi do sad uveo neko centralno grijanje.

Jeftini modeli griju puno slabije i teze kad zazimi.....cesce defrostiraju i duze to traje sto nije ugodno......prave vecu buku......konfor je bolji sa boljim uredjajem.

Imam i jedan i drugi......i uvijek bi uzeo top model ako budem u mogucnosti.
rovaccccc is offline  
Old 31.03.2015., 19:27   #58
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post

Jeftini modeli griju puno slabije i teze kad zazimi.....cesce defrostiraju i duze to traje sto nije ugodno......prave vecu buku......konfor je bolji sa boljim uredjajem.
I voziti se u Mercedesu je bolje nego u Daciji. Ali nije niti u VW/Renault/Citroen tako lose.
europe2seoul is offline  
Old 31.03.2015., 20:14   #59
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
I voziti se u Mercedesu je bolje nego u Daciji. Ali nije niti u VW/Renault/Citroen tako lose.
Gle, ljudi kupuju svašta. I na njuškalo i na placu za 10kn.
Ali izvini, ja za klimu koja radi 365 dana u godini nebi uzeo gree jerbo takva mi klima mora biti tiha (lagano Strujanje zraka koje ne smeta ukućane) , pouzdana (jer si ne mogu dopustiti da mi dolazi serviser jednom mjesečno i uzima moje dragocjeno vrijeme) , kvalitetna (da se ne čuje kvrckanje plastike, jer to iritira i dekoncentrira) .
Ne možeš govoriti da ljudi koji biraju kvalitetno su glupi, ili da su neznalice.
Upravo suprotno. Pametni ljudi znaju što valja i upravo to i kupuju.
Ja nisam toliko bogat da kupujem jeftino. Znam da jeftino u konačnici nije najjeftiniji izbor.
Zato, ne treba hvaliti neke noname proizvode. To su uređaji koji rade, samo kako.
Ako nemaš Mercedes i Daciu u dvorištu, ne možeš vidjeti nedostatak Dacie. JbG

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2
tintilinic100 is offline  
Old 31.03.2015., 20:28   #60
vidim ja, kak se rasprava razvija, da voda sve više ide na moj mlin
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:32.