Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2011., 09:31   #101
Quote:
Aishaa kaže: Pogledaj post
Bok svima! Imam gliciniju koju sam posadila iz sjemenke. Stara je vec 5- skoro 6 godina, prosle sam je godine presadila iz tegle u vrt. Jos ni jednom nije cvala! Pa me zanima kada ce poceti cvasti? Nadam se da necu trebati cekati jos 6 godina!!! Toliko bas ipak nisam strpljiva!!!!
Mora se orezivati...tako kažu.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 22:03   #102
Quote:
Aishaa kaže: Pogledaj post
Bok svima! Imam gliciniju koju sam posadila iz sjemenke. Stara je vec 5- skoro 6 godina, prosle sam je godine presadila iz tegle u vrt. Jos ni jednom nije cvala! Pa me zanima kada ce poceti cvasti? Nadam se da necu trebati cekati jos 6 godina!!! Toliko bas ipak nisam strpljiva!!!!
ma, cvast će ti u 7-oj godini, ne brini
Reasons Why A Wisteria Won’t Bloom
citat: Lack of maturity may also be the culprit. Most wisteria bought in plant nurseries are the proper age to start blooming, but if your wisteria was grown from seed, or given to you by a friend; it simply may not be old enough to flower yet. Wisteria must be 7 – 15 years old before they are old enough to bloom.

__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 21:26   #103
Glicinija — Wisteria sinensis- ne cvate

Pozdrav,

vidim da tu ima mudrih glava
pa bih vas upitala nešto.
Prije 7-8 godina, na sajmištu sam kupila sadnicu glicinije, lijepo raste,nakon par godina sam ju morala presaditi.Ujesen ju obrežem jer je izuzetno bujnog rasta, pa ju malo isfriziram.
Međutim, nije još procvjetala,čak nema niti zametaka pupova
U čemu je problem?
Zna li netko?
jelenkomedenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 22:37   #104
Presađivanje je uzrok prvi, a friziranje drugi. Nisam sigurna da li cvate na starijim ili mlađim granama.
Eno moja prvi put cvate nakon skoro četiri godine!
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 14:27   #105
Quote:
waterlily kaže: Pogledaj post
Presađivanje je uzrok prvi, a friziranje drugi. Nisam sigurna da li cvate na starijim ili mlađim granama.
Eno moja prvi put cvate nakon skoro četiri godine!
Hvala na odgovoru
Za presađivanje bi se mogla složiti, ali ne znam što se tiče obrezivanja, vidjela sam na nekoliko mjesta da cvatu potpuno obrezane glicinije,izgledaju kao da im iz debla direktno izlaze cvijetovi.
Moja se jako razgrana i izgleda neuredno,možda da ostavim ove godine na miru,pa da vidim.Žao mi je vaditi je iz zemlje,ali me već polako frustrira.
jelenkomedenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 17:20   #106
Vađenje će biti malo veći problem, čudo šta ta biljka radi.
jjadra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 10:33   #107
a ja sam bila ljuta na moju gliciniju što već jednom ne procvate, a tek ima god dana
izgleda da ću se načekati
__________________
...but I don't cry for yesterday there's an ordinary world somehow i have to find. and as i try to make my way to the ordinary world i will learn to survive ... DD
VatroSlavka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 11:32   #108
Serpentes, post ti je premješten na temu Bonsai.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 23:11   #109
Može li glicinija biti posađena u posudi ili mora baš u zemlju?
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 09:32   #110
Ako rade bonsai od nje moze i u tegli samo treba znati.
Ima li netko bijelu ili roza Wisteriu?
Postoji li zuta?

http://i1379.photobucket.com/albums/ah144/knez011/Mobile%20Uploads/20140404_190125_zpsa9bff298.jpg

Ovo je moja prosle godine u cvijetu i ove godine prije 2 dana orezana.
Uzgajam je kao mini stablasicu.
Ove godine ce imati jos dvostruko vise cvijetova..


Zadnje uređivanje fermina-daza : 23.02.2015. at 10:53. Reason: Bob je majstor za staviti preveliku fotku ;) & spajanje postova
Bob je majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 11:05   #111
Postoji žuta glicinija.

Prekrasan žuti cvjetni tunel u Japanu - Ashikaga Flower Park

__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 12:27   #112
Gdje i kako nabaviti zutu Wisteriu?
A da nije sjeme ili biljcice iz sjemena jer to se ne isplati!
Bob je majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 13:18   #113
Quote:
Bob je majstor kaže: Pogledaj post
Gdje i kako nabaviti zutu Wisteriu?
A da nije sjeme ili biljcice iz sjemena jer to se ne isplati!
zasto se ne isplati?

Mojoj susjedi je glicinija iz mog sjemena procvala nakon 6-7 godina a moja biljka kupljena u Baumaxu i na deklaraciji je bilo naravno navedeno da je bijka razmnozena iz reznice ( cca 30 cm visine ali je bila rezana i debljine cca 1 cm - tj bar 2 godisnja biljka) je procvala nakon 5 godina kod mene tj nakon ukupno 7 godina - znaci, na istom smo.
Isto tako postoji uvrijezeno misljenje da se jako tesko razmnozava iz sjemena - ja ne znam dal sam ja sretne ruke ali meni je od 10 sjemenki proklijalo njih 8 + nekoliko biljaka koje su se same posadile na udaljenosti cca 5-6 metara od maticne biljke

Sve ovisi o samoj vrsti tla, klimi i ostalom, kazu da raste cak do 8 metara godisnje a ova moja raste i vise i vec mi ide na zivce kako se udomacila a da ne kazem da raste u zutoj zemlji, ne gnojim ju ali je zasticena od sjevera pa joj to ocito pogoduje i naci vise od ostalih uvjeta koje trazi
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 15:50   #114
Upravo tako!
Iz sjemena najranije procvjeta u 6,7 god. a zna se dogoditi da se ceka i 10.
Iz reznice ako se pravilno obrezuje i ako se ne radi od nje neka ogromna puzeca forma od vise metara duzine procvjeta vec u 3 god. bas kao i ova moja.
Na slici sa cvjetovima je stara 3 god. a ova slika gdje je orezana je od prije 2,3 dana i stara naravno 4 god.
Ove godine ce imati dvostruko vise cvjetova nego prosle god.
Sjeme jako dobro klija i to nerijetko skoro svaka puna sjemenka isklija no cesto se dogada da neke iz sjemena jako sporo rastu,vuse stagniraju godinama.
S druge strane iz sjemena znaju biti prebujne i tesko ih je obuzdati a cvjetovi kasno dodu i mali su,rijetki i rastresiti.
Cemu toliko riskiranja kad se reznica jako lako ozili i sve navedeno se izbjegne?
Ja je planiram cak i kalemit kad bi mogao doci do drugacijih boja od ove moje.
Bob je majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 16:46   #115
Kako se mogu uvoziti cijele orhideje, pretpostavljam da bi mogao naći neku vrtlariju u inozemstvu koja bi ti poslala sadnicu žute glicinije. Malo proguglaj.

Koliko sam uspjela vidjeti, na e-bayu i amazonu prodaju samo sjeme žute glicinije, dok u drugim bojama prodaju i sadnice. Upiši u tražilicu i na talijanskom i francuskom, pa možda naletiš. Javi jesi li je uspio naći.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 18:17   #116
Iskreno prvo i jesam trazio na raznim e-bayima jer kod nas ako se i moze naci onda je to los sadni materijal najcesce iz sjemena.
Nasao jesam i to su vani sve kalemljene Wisterie ali su jako skupe.
Od nekih 450 kn pa na vise.
Slanje nisam ni provjeravao jer malo je neprihvatljivo sadnicu koju ne vidis platit 500 kn i mozda se i ne primi...
Bob je majstor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:25.