Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2020., 20:35   #1
Nositi se sa razlikom u libidu

Što kada je libido 2 osobe totalno suprotan ?

Naime cura i ja smo u vezi oko godinu i pol dana, seks se događa otprilike 2 ili 3 puta mjesecno i takav period traje prakticki par mjeseci od kada smo i usli u vezu osim prvih cca 2 mjeseca kada ga je bilo skoro pa i svakodnevno, moža više iniciran čak i s njene strane...

Problem su učestale svađe sada jer je meni takav seksualni život ravan mrtvilu, na žalost... Oboje smo zakoracili u 30-e i živimo skupa.
Razlog svađa je u tome što ne postoji inicijativa s njene strane za promjenu ili traženje razloga što mene ubije i stvara paranoje. Kad god bi pričali o tome ona bi navela da je problem u njoj i da bi i ona voljela da je drugačije i tu priča staje...

Osim tog aspekta veze sam zadovoljan istom, kao i njom kao osobom i jedino ovo vidim kao veliki problem a ne vidim riješenje
Kimblee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2020., 22:29   #2
Takve priče znaju odvesti jednu i/ili drugu stranu u frustraciju, zamijeranje i ružna ponašanja, nema tu neke sreće.

Kad ona kaže da je "problem u njoj" i da bi voljela da je drugačije, ima li spremnosti raditi na tome, potražiti uzroke? Neki ljudi su jednostavno takvi (i to je sasvim ok, ako nađu kompatibilnog partnera), kod nekih se pak radi o nekakvom hormonalnom disbalansu, depresiji, ili posljedicama nekakve traume, zlostavljanja - govorim sad o objema krajnostima, da se razumijemo.
Ne znam curu, ne tvrdim da je išta od navedenog, ali jedino što možeš je ponuditi joj pomoć i podršku da to skupa istražite. Ili se pomiriti - ali fakat pomiriti s tim, ne se kiseliti u zamjeranju - da ćete se seksat par puta mjesečno ili rjeđe. Ili joj se zahvaliti za lijepe trenutke i sreću potražiti drugdje. Jebiga, niste kompatibilni, događa se.
A možda se više ne loži na tebe, bio si joj napet dok je bilo friško i sad joj je meh.
Uglavnom, to obično nisu neki sretni scenariji, ti ćeš biti sve više frustriran, ona će se osjećati krivom jer zna da si frustriran... meni to ne zvuči kao sretna veza.

Eto, sori ako sam te ubila u pojam, možda sam predugo na forumu.

I na kraju - razmisli želiš li da temu prebacim na LjES ili ŽuD.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2020., 23:05   #3
Quote:
Kimblee kaže: Pogledaj post
Što kada je libido 2 osobe totalno suprotan ?

Naime cura i ja smo u vezi oko godinu i pol dana, seks se događa otprilike 2 ili 3 puta mjesecno i takav period traje prakticki par mjeseci od kada smo i usli u vezu osim prvih cca 2 mjeseca kada ga je bilo skoro pa i svakodnevno, moža više iniciran čak i s njene strane...

Problem su učestale svađe sada jer je meni takav seksualni život ravan mrtvilu, na žalost... Oboje smo zakoracili u 30-e i živimo skupa.
Razlog svađa je u tome što ne postoji inicijativa s njene strane za promjenu ili traženje razloga što mene ubije i stvara paranoje. Kad god bi pričali o tome ona bi navela da je problem u njoj i da bi i ona voljela da je drugačije i tu priča staje...

Osim tog aspekta veze sam zadovoljan istom, kao i njom kao osobom i jedino ovo vidim kao veliki problem a ne vidim riješenje
Zapravo nisi.Ovako neki problem zapravo otkriva puno veći problem.Ako ne možete probati se potruditi naći rješenje za problem koji imate,onda... ona praktički ne želi pričati o problemu (trenutno ovome,a sutra će to biti neki drugi).I s takvom osobom si zadovoljan ?
mgrci43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2020., 09:11   #4
Quote:
Kimblee kaže: Pogledaj post
Što kada je libido 2 osobe totalno suprotan ?

Naime cura i ja smo u vezi oko godinu i pol dana, seks se događa otprilike 2 ili 3 puta mjesecno i takav period traje prakticki par mjeseci od kada smo i usli u vezu osim prvih cca 2 mjeseca kada ga je bilo skoro pa i svakodnevno, moža više iniciran čak i s njene strane...

Problem su učestale svađe sada jer je meni takav seksualni život ravan mrtvilu, na žalost... Oboje smo zakoracili u 30-e i živimo skupa.
Razlog svađa je u tome što ne postoji inicijativa s njene strane za promjenu ili traženje razloga što mene ubije i stvara paranoje. Kad god bi pričali o tome ona bi navela da je problem u njoj i da bi i ona voljela da je drugačije i tu priča staje...

Osim tog aspekta veze sam zadovoljan istom, kao i njom kao osobom i jedino ovo vidim kao veliki problem a ne vidim riješenje
Pitanje je kakav si ti prema njoj u drugim aspektima života.....na emocionalnom planu?
Da li si pažljiv prema njoj ili misliš samo na sebe?
Možda si ju razočarao u nečemu, možda u sebi trpi a ne želi ti to reći...
__________________
Death and life are in the power of the tongue, and those who love it will eat its fruits. (Proverbs 18:21)
Chocobella is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2020., 20:33   #5
Quote:
Kimblee kaže: Pogledaj post
Što kada je libido 2 osobe totalno suprotan ?

Naime cura i ja smo u vezi oko godinu i pol dana, seks se događa otprilike 2 ili 3 puta mjesecno i takav period traje prakticki par mjeseci od kada smo i usli u vezu osim prvih cca 2 mjeseca kada ga je bilo skoro pa i svakodnevno, moža više iniciran čak i s njene strane...

Problem su učestale svađe sada jer je meni takav seksualni život ravan mrtvilu, na žalost... Oboje smo zakoracili u 30-e i živimo skupa.
Razlog svađa je u tome što ne postoji inicijativa s njene strane za promjenu ili traženje razloga što mene ubije i stvara paranoje. Kad god bi pričali o tome ona bi navela da je problem u njoj i da bi i ona voljela da je drugačije i tu priča staje...

Osim tog aspekta veze sam zadovoljan istom, kao i njom kao osobom i jedino ovo vidim kao veliki problem a ne vidim riješenje
Troši se sa drugim a tebi dopadnu mrvice.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2020., 16:47   #6
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Troši se sa drugim a tebi dopadnu mrvice.
Ovo je najvjerojatnije istina... da joj nije pao libido, nego ga zadovoljava netko drugi.

Plus kad kaže "problem je u meni", ali ne želi reći koji je to problem tu nešto očito smrdi. O problemima je lagano komunicirati, kad se nešto skriva znaš da je zlo i naopako.
Anatema is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:14.