Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2012., 15:32   #2001
Quote:
bajadojaja kaže: Pogledaj post
Ajde da onda teoretiziram:
Dignuti će ti se topli zrak ispod stiropora na vrh zida, a hladni će se spustiti na dno. Nećeš imati ravnomjerno temperirane zidove, možda čak dobiješ i kondenzaciju s unutrašnje strane zida u visini poda pa do neke visine.
Ako je svaka ploča trakasto zalijepljena, imaš malu površinu zraka ispod stiropora, svaka ploča odvojena sama za sebe sa svojim komadićem zarobljenog zraka, na tu površinu je zanemarivo gdje će biti topliji a gdje hladniji zrak jer je visinska razlika max 40 cm, dok kod cijele kuće razlika može biti i 10-ak metara, ovisno o visini objekta, a onda i razlika temperature zraka ispod stiropora može biti ogromna.
Ako netko od majstora u praksi ima neki drugi argument, nek me prosvijetli ako sam krivo postavio teoriju zavjere o utrošku ljepila.
Ma to te ja pitam. Odgovor ima smisla. Trebao si tako odmah odgovoriti.
President is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 15:50   #2002
bajadojaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 18:53   #2003
ma, majstor je odgovorio ko da je i višlji a ne samo do jaja...




odlično razmišljanje, baja.
bio je ovdje jednom ranije thread "loša demit fasada", točkasto ljepljena, dakako. forumaš koji je istu postavio nije morao dugo čekati na posljedice: zid u dnevnoj sobi (s vanjske strane najvišlji zid kuće, zabat) nakon dvije - tri godine bio je vlažan cca 50 cm u visinu. kondenzacija u takvim slučajevima nije samo moguća nego gotovo sigurna ako majstori nisu i u dnu dovoljno sfušali da ima skupljeni kondenzat gdje izaći

ali, osim što okvir čini manje komore tu dolazi još i uloga čvrstog držanja ploča za zid. okvir sa stražnje strane ne dozvoljava ploči daljnje skupljanje što sa prednje strane, opet, čini mrežica.
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 23:37   #2004
djleomična stitopor fasada

vidim da se ovdje dosta govori o stiropor fasadi pa se nadam da nisam pogrijesio temu,
imam jedno pitanje za sve vas stručnjake,
imam jedan zid od sjevera koji je žbukan i sav je ispucao, pa sad kako ide zima malo me strah da mi ne navuče vlagu unutra, nemam bas love da uradim cijelu kuću pa bi sad za sad samo taj zid odradio, a kasnije možda sve...
dakle mene zanima da li ja mogu raditi stiropor fasadu parcijalno (samo taj jean zid), ako mogu kako se završavaju ćoškovi kuće, da li se stripor mora preklapati jedan preko drugoga na ćoškovima kuće ili jednostavno mogu poravnati sa krajem toga zida i kasnije nekad samo nastaviti sa druge strane, molio bih malo da čujem vaša mišljenja...
Grofmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 05:58   #2005
Quote:
Grofmo kaže: Pogledaj post
vidim da se ovdje dosta govori o stiropor fasadi pa se nadam da nisam pogrijesio temu,
imam jedno pitanje za sve vas stručnjake,
imam jedan zid od sjevera koji je žbukan i sav je ispucao, pa sad kako ide zima malo me strah da mi ne navuče vlagu unutra, nemam bas love da uradim cijelu kuću pa bi sad za sad samo taj zid odradio, a kasnije možda sve...
dakle mene zanima da li ja mogu raditi stiropor fasadu parcijalno (samo taj jean zid), ako mogu kako se završavaju ćoškovi kuće, da li se stripor mora preklapati jedan preko drugoga na ćoškovima kuće ili jednostavno mogu poravnati sa krajem toga zida i kasnije nekad samo nastaviti sa druge strane, molio bih malo da čujem vaša mišljenja...
sve što bi ti ovdje savjetovali bilo bi protiv pravila struke...
tako da...sve radiš na svoju ruku.....

probaj križati ćošak kuće, samo jednu ploču stavi na drugu stranu, tek toliko da fino završiš tu sjevernu stranu
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 10:02   #2006
Ma nisam ja majstor, nego će mi uskoro trebati fasada pa se malo informiram. Nisam bio lijen pročitati ovdje sve teme o fasadama, pa malo na stranicama proizvođača, malo drugi forumi i literatura, jer ne volim da mi majstori dođu i naprave "zato jer oni tako rade". Jer nisam od onih koji traže najjeftinije, nego neku zlatnu sredinu da je optimum kvaliteta-cijena. Dvojica su mi se već nudila za fasadu (došli ljudi sami pitati da li trebam), ali sam iz 5 minuta razgovora skužio da su priučeni majstori koji nemaju pojma zašto nešto rade i zašto neke stvari ne bi smjeli raditi.
Tiplaju fasadu zato jer i drugi tiplaju (bez da su bacili oko na proizvođače sistema i pročitali malo kada se tipla, kako, zbog čega...), kilaža stiropora im ne znači ništa u životu, preklapanja mrežice i ojačanja detalja još i manje. Izbor ljepila, završni sloj, detalji oko prozora i klupčica su im Špansko selo, na tim mjestima se natiska ljepila koliko stane i to je to. Cijena - kao i svaki drugi pošteni majstor (ili pusti koju kunu na rukama a s druge strane te opere na lošem materijalu i još lošijoj izvedbi).
E pa to za mene nije majstor nego prokleti fušer (ne fušer koji zna što radi pa u slobodno vrijeme odradi neki poslić nego fušer koji sfuša sve po redu).
Ne dozvoljavam da se netko uči s mojim novcima i materijalom, onda posao mogu ići i sam raditi, pa bar znam da sam sjebo zato što nisam znao ili imao iskustva.
Danas je teško naći majstora za bilo što, to je jednostavno ugrožena vrsta pred izumiranjem, sve ostalo je lov na lovu i lov u mutnom.
bajadojaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 13:06   #2007
Quote:
bajadojaja kaže: Pogledaj post
Ma nisam ja majstor, nego će mi uskoro trebati fasada pa se malo informiram. Nisam bio lijen pročitati ovdje sve teme o fasadama, pa malo na stranicama proizvođača, malo drugi forumi i literatura, jer ne volim da mi majstori dođu i naprave "zato jer oni tako rade". Jer nisam od onih koji traže najjeftinije, nego neku zlatnu sredinu da je optimum kvaliteta-cijena. Dvojica su mi se već nudila za fasadu (došli ljudi sami pitati da li trebam), ali sam iz 5 minuta razgovora skužio da su priučeni majstori koji nemaju pojma zašto nešto rade i zašto neke stvari ne bi smjeli raditi.
Tiplaju fasadu zato jer i drugi tiplaju (bez da su bacili oko na proizvođače sistema i pročitali malo kada se tipla, kako, zbog čega...), kilaža stiropora im ne znači ništa u životu, preklapanja mrežice i ojačanja detalja još i manje. Izbor ljepila, završni sloj, detalji oko prozora i klupčica su im Špansko selo, na tim mjestima se natiska ljepila koliko stane i to je to. Cijena - kao i svaki drugi pošteni majstor (ili pusti koju kunu na rukama a s druge strane te opere na lošem materijalu i još lošijoj izvedbi).
E pa to za mene nije majstor nego prokleti fušer (ne fušer koji zna što radi pa u slobodno vrijeme odradi neki poslić nego fušer koji sfuša sve po redu).
Ne dozvoljavam da se netko uči s mojim novcima i materijalom, onda posao mogu ići i sam raditi, pa bar znam da sam sjebo zato što nisam znao ili imao iskustva.
Danas je teško naći majstora za bilo što, to je jednostavno ugrožena vrsta pred izumiranjem, sve ostalo je lov na lovu i lov u mutnom.
Jeb..m ti sve, pa već duuuuuuugo nisam pročitao toliko istine u jednom postu, duuuuuugo! svaka čast bajadojaja
a pravim majstorima, znam da vas je malo, ali nedajte se, bude kad-tad doslo ljudima iz glave u guzicu, kad-tad
mranderson is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 14:47   #2008
Više puta sam o "majstora" čuo da treba ljepiti točkasto, da se može "luftati" i prozračivati između stiropora i cigle te da se može ocjediti kondenzat.

tako samouvjerenim likovima nisam imao ni volje ni snage objašnjavati osnove građevinske fizike (nisam ni majstor za fasade ni tehnolog, ali znam neke osnove) a fušera i majstora koji dobro gletaju i navlače mrežicu ima kolko oćeš al ih malo zna zašto je nešto rade kako rade.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 17:38   #2009
CHROMOS fasadni materijal?

Pozdrav,

kakvo je opće mišljenje o chromosovoj žbuci i ljepilu? Jel netko radio s tim da može dati mišljenje?
Imaju neku akciju i cijena je izuzetno primamljiva. Cijeli sustav ako uzimam od njih dobivam 20% manju cijenu materijala (5000kn) prema roefixu, baumitu ili samoborki. A i hrvatski je proizvođač.

Konkretno:
Chromoterm S ljepilo
Fasadex akrilna žbuka 2mm Z F 120

Druga dilema koju imam je stiropor:
1) EPS F od Kemenovića
2) Austrotherm EPS AF (koliko vidim proizvode se u bosni i srbiji)

Zadnje uređivanje nitko666 : 27.09.2012. at 18:34.
nitko666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 19:12   #2010
Quote:
nitko666 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

kakvo je opće mišljenje o chromosovoj žbuci i ljepilu? Jel netko radio s tim da može dati mišljenje?
Imaju neku akciju i cijena je izuzetno primamljiva. Cijeli sustav ako uzimam od njih dobivam 20% manju cijenu materijala (5000kn) prema roefixu, baumitu ili samoborki. A i hrvatski je proizvođač.

Konkretno:
Chromoterm S ljepilo
Fasadex akrilna žbuka 2mm Z F 120

Druga dilema koju imam je stiropor:
1) EPS F od Kemenovića
2) Austrotherm EPS AF (koliko vidim proizvode se u bosni i srbiji)
Zadnji put sam radio sa njihovim ljepilom prije desetak godina i nije baš nešto.Drugo,oni nisu više hrvatska tvrka nego slovenska i mislim da sve uvoze pod brendom Chromos .
Da moram birati uvijek bih odabrao Kemenovića, jer je naš proizvod a dobar
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 21:48   #2011
Znači to chromosovo su sad vjerojatno slovenska ljepila i zbuke? Onda ni nije isto kao prije 10g?
Pa ima valjda chromos neki pogon svoj?

Ima tko friskija iskustva, zna li se čije preprodaju ili ipak proizvode?

Sent from my Optimus 2X using Tapatalk 2
nitko666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 09:17   #2012
Da sam sebi odgovorim. Zvao sam chromos i dobio potvrdu da je i žbuka i ljepilo njihova receptura i proizvodi se u radničkoj. Poboljšana verzija onog što su proizvodili i prije heliosa.

To doduše vjerojatno samo znači da je riječ o onim starim materijalima koji ne valjaju?

Šta mislite majstori - da ipak dam 5000kn više za roefix?
Ukupna vrijednost fasade sa radom je 50000kn pa sigurno ne želim da zbog uštede od 5000kn imam kasnije probleme.
nitko666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 10:32   #2013
Quote:
nitko666 kaže: Pogledaj post
Da sam sebi odgovorim. Zvao sam chromos i dobio potvrdu da je i žbuka i ljepilo njihova receptura i proizvodi se u radničkoj. Poboljšana verzija onog što su proizvodili i prije heliosa.

To doduše vjerojatno samo znači da je riječ o onim starim materijalima koji ne valjaju?

Šta mislite majstori - da ipak dam 5000kn više za roefix?
Ukupna vrijednost fasade sa radom je 50000kn pa sigurno ne želim da zbog uštede od 5000kn imam kasnije probleme.
Nah da, da si nisi ti opet sam odgovorio Koliko puta još misliš raditi fasadu? Za roefix si siguran, a za ovu jeftiniju varijantu nemaš pojma, po mome, nemaš se što misliti, radije nazovi još par dućana i probaj dobiti još veći rabat pa ćeš možda uloviti i ovu jeftiniju varijantu... Danas više manje puno 'dućana' ima svoju dostavu pa nije problem ako je dućan i iz drugog grada, pogotovo ako uzimaš sve kod njih, moj savjet, kvalitetni, provjereni materijali uvijek, a sad je na tebi da se malo pomučiš i da nađeš trgovca koji će ti dati najveći rabat
mranderson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 13:07   #2014
Angry Fasadni materijal

Molim administratora da ovo ostane zasebna tema jer nije riječ o načinu gradnje fasade već o izboru materijala za fasadu.

Po meni najvažniji su: ljepilo, stiropr, završni sloj.

Kako stvari stoje izgleda da je STO najkvalitetnija marka ali i najskuplja pa mi nije u igri baš.

Ali što je sa ostatkom priče, kako kotiraju marke:

Caparol
Baumit
Bekament
Rofix
Jub
Samoborka
.....


Svaki materijal će iduće 2-3 g. biti dobar ali za 10-15 g. će se vidjeti koji je dobar a koji loš.

Koje marke su u sredini po kvaliteti? Koje bi trebalo izbjegavati?

Npr. fasaderska firma mi nudi Bekament fasadu. Dali ta marka spada u osrednje?

Zadnje uređivanje mars111 : 28.09.2012. at 13:13.
mars111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 14:47   #2015
Pa problem je da nemam pojma o chromos materijalima, zato i pitam da li netko može reći nešto dobro ili loše o tome. Izvođač nije radio s chromosom pa isto nezna šta bi mi rekao.

Za roefix je problem sto dolazi bosanski austrotherm koji je populjuvan ovdje (cijena za roefix sustava je takva uz taj stiropor, inače još više dižu cijenu).

A ovako bi uzeo Chromos žbuku/ljepilo/grund i Kemenovic stiropor, oboje je proizvedeno u hrvatskoj i još sveukupno 5000kn povoljnije.

BTW A gdje se proizvodi Roefix za naše tržište? Primjerice dok sam radio unutarnje žbukanje izvođači koji rade isključivo s baumitom su mi rekli da taj baumit iz sirača (koji su oni sami donijeli) nema nikakve veze sa pravim baumitom sa kojim su radili u njemačkoj, da se strašno osjeti u radu koliko je lošiji materijal - tako da nama balkancima prodaju samo ime.

Zadnje uređivanje nitko666 : 28.09.2012. at 15:52.
nitko666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 17:49   #2016
Quote:
nitko666 kaže: Pogledaj post
Pa problem je da nemam pojma o chromos materijalima, zato i pitam da li netko može reći nešto dobro ili loše o tome. Izvođač nije radio s chromosom pa isto nezna šta bi mi rekao.

Za roefix je problem sto dolazi bosanski austrotherm koji je populjuvan ovdje (cijena za roefix sustava je takva uz taj stiropor, inače još više dižu cijenu).

A ovako bi uzeo Chromos žbuku/ljepilo/grund i Kemenovic stiropor, oboje je proizvedeno u hrvatskoj i još sveukupno 5000kn povoljnije.

BTW A gdje se proizvodi Roefix za naše tržište? Primjerice dok sam radio unutarnje žbukanje izvođači koji rade isključivo s baumitom su mi rekli da taj baumit iz sirača (koji su oni sami donijeli) nema nikakve veze sa pravim baumitom sa kojim su radili u njemačkoj, da se strašno osjeti u radu koliko je lošiji materijal - tako da nama balkancima prodaju samo ime.
Roefiks za naše tržište ima tvornicu u Pojatnom kod Zaprešića
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 18:15   #2017
"Svaki materijal će iduće 2-3 g. biti dobar ali za 10-15 g. će se vidjeti koji je dobar a koji loš."
Samoborka, je naš stvarno dokazani proizvođač čiji tehnolozi prate sva zbivanja u tehnologijama dodataka (polimera). Pogledaj njihov SEP star 30 godina, jedino što treba je ponovo ofarbati zbog prašine u zraku
Više- manje svi proizvođači uzimaju polimere i boje od istih dobavljača- proizvođača
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 05:19   #2018
Quote:
mars111 kaže: Pogledaj post
Molim administratora da ovo ostane zasebna tema jer nije riječ o načinu gradnje fasade već o izboru materijala za fasadu.

Po meni najvažniji su: ljepilo, stiropr, završni sloj.

Kako stvari stoje izgleda da je STO najkvalitetnija marka ali i najskuplja pa mi nije u igri baš.

Ali što je sa ostatkom priče, kako kotiraju marke:

Caparol
Baumit
Bekament
Rofix
Jub
Samoborka
.....


Svaki materijal će iduće 2-3 g. biti dobar ali za 10-15 g. će se vidjeti koji je dobar a koji loš.

Koje marke su u sredini po kvaliteti? Koje bi trebalo izbjegavati?

Npr. fasaderska firma mi nudi Bekament fasadu. Dali ta marka spada u osrednje?

mislim da su jub i bekament zalutai malo na ovaj spisak...

baumit i roefix su slični i ok, sve im je odlično, zavisi kakva program želiš i možeš se priušitit, cijene su takve kakve jesu

samoborka..vjerojatno još uvijek najbolje ljepilo za gletanje u europi imaju...
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 07:19   #2019
Chromos

Da ja prenesem svoju CHROMOS dilemu na ovaj thread.
Još uvijek čekam mišljenja o chromos akril žbuci i ljepilu, čudi me da nitko nema ništa za reći pa taj materijal je odavno na našem tržištu.

Trenutno imaju odličnu akciju, te su mi uz kemenovic stiropor stvarno povoljni.

S druge strane razvikani i skupi baumit i roefix se za nase trziste proizvode u lokalnim tvornicama i po meni je veliko pitanje ima li tu kvalitete koja bi trebala stajati iza imena (kao što sam napisao na primjeru unutarnje žbuke gdje nema konzistencije kvalitete baumita i ne prati ni približno kvalitetu izvorne marke).
nitko666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 09:03   #2020
Pozdrav svima.ovo mi je prvi post tako da mi ne zamjerate ako nesto pogresin.
Zanima me misljenje i iskustvo onih koji su radili sa caparol proizvodima. Planiram raditi fasadu a prijatelj mi je savjetovao caparol. Nekako mi se cine rofix, baumit, murexin najrasprostranjeniji ali neznam da li je to zbog cjene ili kvalitete? Vidi san kucu sa rofix fasadon koja je nakon cca 3 gon sva izbljedila a tamo kadi su bile otvorene grilje manje i sad to grdo izgleda.
Da li je caparol kvalitetniji od ovih gore navedenih? Stavio bi silikon zavrsni ili karbon.
leano is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:44.