Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2007., 19:57   #21
Ja stvarno ne znam,ne mogu da ti pomognem,da li znas ko je izdavac?
__________________
Etme
Lutijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 22:55   #22
Quote:
Lutijena kaže: Pogledaj post
Ja stvarno ne znam,ne mogu da ti pomognem,da li znas ko je izdavac?
Nemam pojma...mislim da cu na kraju morati nekako "ustimati" poznanstvo sa nekim iz njegove porodice....znam da je skripta imala jako mali tiraz i da se u njoj obradjuje misterija Sfinge; buduci da imam istu u svom rx jako bih voljela pronaci tu skriptu...

Anyway, hvala sto si bar stavila post.
aya_brea is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 02:07   #23
Beskrajnom ljubaznoscu nase Titanije, uspjela sam nabaviti skriptu...
aya_brea is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 21:55   #24
ja samk renula sa Duporom no bio mi je jako kompliciran.odličan je astrolog al jako mračan da tako kažem...većinu aspekata gleda jako crno zato bi početnicima preporučila Gorana Milekića a za one malo naprednije Nikola Stojanović sa odličnim knjigama o stupnjevima i knjiga sa zadatcima je obavezno štivo
__________________
Sloboda narodu!
YanaZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 23:12   #25
zna li netko neku literaturu o antičkoj astrologiji, ili egipatskoj, ali onoj izvornoj koja se primjenjivala u to doba. kao uvod u astrologiju mislim da bi bilo najpametnije počinjati od tih izvora, ako ih uopće ima sačuvanih; mene prvenstveno to zanima, a ne ove novotarije šalim se, ovo za novotarije
__________________
U svijetu od kostiju
Ja sam lubanja od zlata...
Adept is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 13:31   #26
vjerojatno bi i knjige trebali birati prema natalnom ćoroskopu

ja sam počela s Duporom,progutala sam ga,kasnije sam prešla na amerikanke,iza toga sam otkrila Milekića i Imširagića....
danas gledajući,nekim ljudima bih ga preporučila nekima ne bih...ne bih svim onima koji ne mogu njegov Me90Ju svesti u realne dimenzije (npr,onima koji možda i sami imaju sličan aspekt

amerikanke ok,preporučujem za sve početnike

ono što meni najbolje sjeda jest Milekić,tj Astropsihologija,u kojoj također se puno toga svodi na teško crnilo,ali ipak,oduševljava me,ja ju zovem astro-pojezija....Arroyo je meni super,definitivno nezaobilazan,pogotovo ako ste noć prije gutali Dupora i Milekića....psihološki pristup-super,ali opet malo druga krajnost,zapravo idealno mi je kad smutim Astropsihologiju i Astrologiju,karmu i transformaciju
takođe mi je fenomenalna Astrosimbolika od Milekića,dobro mi je sve od Imše,a Stojanovića ne podnosim,mislim da nam je sasvim dovoljno materijala dano kroz astrologiju i bez stupnjevanja (da ne govorim o nadmenosti autora)

imam još jednu knjigu primjenjena astrologija,hrv.autor,neki vele da je puno prepisivao,al je ok

imam i neku karmičku astrologiju od Šestopalova,to mi je bezveze
Macropetala is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 13:34   #27
Ove godine je izašla knjiga "Sudbonosno nebo", autora Bensona Bobricka:




Ugodno sam iznenađena ovom knjigicom.

Knjigu nije pisao astrolog, niti je to astrološki priručnik, već je knjigu pisao povjesničar. To je knjiga o povijesti astrologije. Kroz knjigu pisac vodi na pet tisuća godišnje astrološko putovanje od Mezopotamije, Babilonaca i samih početaka astrologije i astronomije, te ljudi koje je kroz povijest snažno dotakla.... Ptolomej, Dee, Kopernik, Brahe, Shakespeare, Lilly, Leo...

Kroz primjere pisac pokazuje i piše o utjecaju astrologije "na povijest i na povijest ideja". Čitaoc dobije pregled i spoznaju koliko je tisuća godina astrologija ljudima važna, te koliko je snažno umrežena kako s narodom, tako i svakim pojedincem. Brojni moćnici kroz povijest temeljili su svoje djelovanje na astrološkim predviđanjima, pa je astrologija utjecala na svakodnevne odluke. Time i na sudbinu kroz dugu povijest naroda.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 23:51   #28
najvise mrzim arroya, rudhyara i greene.
sve u svemu, nevalja ni jedan astrolog (ponajvise ovi moderni) osim mozda thomas ring-a, za kojeg je malo ko od vas cuo.

njemacki ljubitelji astrologije preferiraju sasvim druge astrologe ili literaturu; izgleda da se slijedi ono sto se stampa. evo sa jedne njemacke ankete o top 10:

1.Döbereiner
2.Hand
3.Adler
4.Schierstedt
5.Stein
6.Schulman
7.Greene
8.Ebertin
11 9.Klein
10.Graveleine


1 Akron
2 Stephen Arroyo
3 Heinz Bornemann
4 Frank Felber
5 Liz Greene
6 Karen M. Hamaker-Zondag
7 Nancy Anne Hastings
8 Robert Hand
9 Marc Edmund Jones
10 Lianella Livaldi Laun
12 Bernd A. Metz
13 Peter Orban
14 Alexander von Pronay
15 Melanie Reinhart
16 Jane Ridder-Patrick
17 Fritz Riemann
18 Michael Roscher
19 Dane Rudhyar
20 Howard Sasportas
21 Jan Spiller
22 Zane B. Stein


1 Bruno Huber
2 Thomas Ring
3 Dane Rudhyar
4 Stephen Arroyo
5 Howard Sasportas
6 Liz Greene
7 Wolfgang Döbereiner
8 Reinhold Ebertin


(150_ Claudius Ptolemäus "Tetrabiblos")
1661 Morin de Villfranche Buch 21 aus "Astrologia Gallica"
1609 Johannes Keplers Aspektlehre
1936 Dane Rhudyar "Astrologie und Persönlichkeit"
1951 Alice Bailey "Esoterische Astrologie"
1945 Oskar Adler "Das Testament der Astrologie"
1953 Thomas Ring "Astrologische Menschenlehre" (weil so oft gewünscht)
1981 Wolfgang Döbereiner,, „Astrologisches Lehr- und Übungsbuch Band I - VI"
1983 Gertrud I. Hürlimann, „Astrologie"
1986 Michael Roscher "Der Mond"
Penis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 13:25   #29
Quote:
aya_brea kaže: Pogledaj post
Beskrajnom ljubaznoscu nase Titanije, uspjela sam nabaviti skriptu...
To nije samo ljubaznost, to je i moje zadovoljstvo kad se nekome može pomoći.Zato sreću dijelimo i ja i ti
Titanija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 23:44   #30
Ja sam također krenula sa McEverosim knjigama, ali sam brzo shvatila da to nije to.

Prošla sam nekoliko tečajeva, ali ni oni nisu bili baš pravi.

Ipak na kraju, došla sam do knjige od Lee Imširagić, "Astrološki kodovi" koje toplo preporučujem, i najbolji način da se počne učiti astrologija. Također su dobre od Imširagića i prema hrvatskim cijenama one su bagatela.

Dobro je imati njegovu knjigu "Vladarstva" te "Točak sudbine 1 i 2"

Ali najbolje se uči ako se vodi vlastiti dnevnik u kome se zapisuju događaji i određene planete, bilo po trenzitima, progresijama itd.. Na taj se način skoro najbolje može naučiti i provjeriti u praksi kako radi astrologija.
Frog&Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 21:03   #31
danas bila u onom jesenskom i turku u novinarskomo domu i niš od tih knjigica (marion march i joan mcevers)... kaže dečko da su bile, da se nečeg takvog sjeća, ali da su valjda otišle...

koji forumaš mi ih je preoteo ?!


jel ih ima netko tko živi u zagrebu, pa da se dogovirmo za nekakvo fotokopiranje ili nešto slično ? ili netko zna gdje ih ima još ?


ako neko zna puno bi mi značilo jer ih pokušavam nabavit već 2 godine
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 01:39   #32
Quote:
Penis kaže: Pogledaj post
najvise mrzim arroya, rudhyara i greene.
sve u svemu, nevalja ni jedan astrolog (ponajvise ovi moderni) osim mozda thomas ring-a, za kojeg je malo ko od vas cuo.

njemacki ljubitelji astrologije preferiraju sasvim druge astrologe ili literaturu; izgleda da se slijedi ono sto se stampa. evo sa jedne njemacke ankete o top 10:

.....cut.....
Ma braaavo, nijedan nevalja, osim penisa. Njega sigurno volis?!

Sad bih te upitao sto te se tako dojmilo kod Thomasa Ringa, ali nekako mi se cini da si ga samo skinuo s astro.com i mislis da nitko tu ne razumije njemacki, pa se eto barem s njim mozes busati.

Zato pitanje: sto Ring "ima", a sto Arroyo i Rudhyar "nemaju"?

PS. A Vehlow?
namaste is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 20:26   #33
Quote:
Frog&Cat kaže: Pogledaj post
Ja sam također krenula sa McEverosim knjigama, ali sam brzo shvatila da to nije to.

Prošla sam nekoliko tečajeva, ali ni oni nisu bili baš pravi.

Ipak na kraju, došla sam do knjige od Lee Imširagić, "Astrološki kodovi" koje toplo preporučujem, i najbolji način da se počne učiti astrologija. Također su dobre od Imširagića i prema hrvatskim cijenama one su bagatela.

Dobro je imati njegovu knjigu "Vladarstva" te "Točak sudbine 1 i 2"

Ali najbolje se uči ako se vodi vlastiti dnevnik u kome se zapisuju događaji i određene planete, bilo po trenzitima, progresijama itd.. Na taj se način skoro najbolje može naučiti i provjeriti u praksi kako radi astrologija.
znaš li gdje ili kako se mogu nabaviti te knjige?!
Svjetlosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 22:30   #34
Ja sam tražila po mnogim on-line knjižarama, ali ne dostavljaju u Hr. Ja bih voljela par knjiga od Imširagića, ali ne znam na koji način doći do njih.
Mallory Knox is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 09:38   #35
Quote:
Mallory Knox kaže: Pogledaj post
Ja sam tražila po mnogim on-line knjižarama, ali ne dostavljaju u Hr. Ja bih voljela par knjiga od Imširagića, ali ne znam na koji način doći do njih.
Na ovoj stranici možeš doći do Imširagićevih knjiga
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 10:08   #36
Ajme Saradonija, nezimjerno hvala, odličan link!
Mallory Knox is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 13:06   #37
Quote:
Mallory Knox kaže: Pogledaj post
Ja sam tražila po mnogim on-line knjižarama, ali ne dostavljaju u Hr. Ja bih voljela par knjiga od Imširagića, ali ne znam na koji način doći do njih.
Ali ako budeš naručivala iz Srbije puno će te koštati poštarina. Imaš ih i u Zg u knjižari s linka gore. Njihov dućančić se nalazi u Gundulićevoj. A ako trenutno nemaju neku knjigu možeš se dogovoriti s stričekom pa će ti ju kroz neko vrijeme nabaviti.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 15:47   #38
Hallo Fish,

Ja moram reci, da sam prvu knjigu kupila pravo od
Maje Loncaric: "Zvijezde govore", a u stvari jako malo znam o njoj. To sto sam cula, ne mogu vjerovati!
Druga knjiga je bila od Mile Dupora: "Ne vjerujte, provjerite" koju mi je netko ukrao. Ostale su mi njegove knjige: "Astromedicina" i "Ljubav, seks i zvijezde".
Poslije sam narucila 4 knjige od njemackog astrologa: Alexander von Pronay. Imam dosta knjiga (na njemackom i engleskom jeziku) a ne citam ih bas previse.
Volim knjige o Sinastriji, a imam osjecaj da sve (uglavnom) znam i ne trebam vise te knjige.
Zadnja knjiga, koju sam dobila iz Amerike je "Solar Return" od Mary Shea.

Stella
stella77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 14:17   #39
kad sam se prije još amaterski bavio astrologijom imao sam tu sreću da sam na vrijeme došao do knjiga od Mile Dupora. To mi je jako pomoglo i usmjerilo me u pravom smjeru.

Ne vjerujte provjerite - bez obzira koliko je složeno pisana knjiga iznimne kvalitete. Mislim da nema bolje.
Astromedicina, zvijezde, ljubav i seks - knjiga istoga autora, jednaka kvalitete druga tematika.

Od današnjih autora svakako je tu Liz Green, od naših Imširagić i Jovetić, itd.

nadopunite prema iskustvu.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 15:40   #40
Evo kupila sam prije nekoliko dana knjigu od Julie i Dereka Parkera - Astrology
Izvrsna za malo neprednije početnike.
Ja sam ju našla u algoritmu, na engleskom, 170kn.
Orodiel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:36.