Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2007., 11:07   #21
Nije mi jasno kako mislis dobiti probne tablice, sad je to skoro pa neizvedivo.
__________________
Ma bit će sve u redu
Chris is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 12:38   #22
zašto bi bilo neizvedivo?

ako auto ima važeći tehnički pregled, može dobiti probe. probne izdaje nadležna PP, u njegovom slučaju, PP pula. (neznam dal može ZG s obzirom na promjeu adrese).

ja sam svoj auto prodal u dalmaciju.
odjavil tablice, uzel probe, otpeljal auto dolje na probama i vratil se busom. u čemu je problem?
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 10:44   #23
Ok, odjavio sam auto u Puli i dobio probe koje mi vrijede deset dana. Dofurao sam auto u ZG, i gdje sad trebam po nove tablice. Neki kažu na HAK, a neki na policiju. Tehnički mi vrijedi još također deset dana, a novi tehnički bih napravio s novim tablicama.

Tko izdaje nove tablice i novu prometnu i knjižicu vozila (pošto mi je stara sad poništena)??
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 11:26   #24
sad, još dok je pod probama, otiđi na tehnički pregled, ponesi sve papire i obavezno kupoprodajni ugovor na kojem je štambilj porezne uprave da je porez na promet plaćen.
na tehničkom prijaviš promjenu vlasništva, platiš eko porez i osiguranje.

sad imaš 2 mogućnosti.
-da ti na tehničkom izdaju sve dokumente i pločice, a na policiju heinzelovu ideš samo potvrditi prvu registraciju. poslije se vratiš po pločice i dokumente. skuplje, ali manja mogućnost da ti nešto ne valja.
-da na policiji platiš pločice, prometnu...., oni sve izdaju i oštambiljaju. jeftinije, ali nedaj bože da ti nešto fali.

u oba slučaja, auto ti je regan godinu dana na tvoje ime.

HAK ne izdaje prometne isprave ili reg. pločice
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 13:29   #25
1. Zakaj kupoprodajni ugovor? Auto je moj, nije promijenjen vlasnik već samo prebivalište?

2. Si siguran u ovo kaj govoriš za HAK? Zbunjuje me ovo:

http://www.hak.hr/page.aspx?pageID=90

Quote:
Vlasnici novih ili odjavljenih (neregistriranih) vozila mogu u stanicama za tehnički pregled vozila obaviti tehnički pregled vozila, platiti naknadu za uporabu javnih cesta, uplatiti policu obveznog osiguranja od automobilske odgovornosti (osiguravajućih društava koja su zastupljena u pojedinim stanicama), te dobiti prometnu dozvolu i knjižicu vozila koje moraju ovjeriti u policijskoj upravi, nakon čega u stanici dobivaju prometne pločice. Time je postupak registracije završen.
3. Plaćam ti cugu!
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 14:29   #26
zaboravi kupoprodajni.
prošlo je dosta vremena pa sam zaboravil detalje.

pločice izdaju samo policijska uprava i stanice za tehnički. kak god okreneš, prvu registraciju (prvi štambilj u prometnu) mora udariti policija, da bi promijenili podatke o autu.
HAK nema s time nikakve veze.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 15:15   #27
Znam to, ali prometnu mi izdaje stanica za tehnički, i onda takvu nepečatiranu nosim na policiju na pečatiranje. Tada se ponovno vraćam po tablice na stanicu za tehnički pregled. Tako sam ja razumio.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 16:47   #28
dobro si razumio.

prednost je što ti ovi sa tehničkog slože sve dokumente i imaš plaćene biljege, davanja, osiguranja....

to sve možeš obaviti i na policiji, ali ako ti fali neki papir ili biljeg, jebo si ježa jer moraš van iz reda.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 21:12   #29
Ok, zvao sam ženu u Maksimirskoj i tam sve obavim. Idem za koji dan. Šteta da ne mogu ujutro jer radim, jer tada nema gužve.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 21:21   #30
ako sve obaviš na tehničkom, nema žurbe. možeš obaviti policiju i slijedeći dan.
a da bi to išlo, budi u heinzelovoj prije 7. ili to ili kasnije platiš nacionalnim manjinama 50 kn za broj preko reda.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 14:09   #31
Sve je obavljeno, u Maksimirskoj sam nakon ponovljenog tehničkog (rušio me) dao napraviti novu prometnu koju su oni odnijeli na policiju skupa sa knjižicom vozila u kojoj je samo prebivalište promijenjeno. Došao sam drugi dan i sve je bilo gotovo.
Sad se vozim sa ZG tablicama.
Samo, jel baš nužno da mijenjam i vozačku zbog novog prebivališta? Imam novu osobnu i prometnu, pa ne znam jel baš obavezno i vozačku mijenjat zbog adrese?
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 14:15   #32
pa neznam kakve su ove nove, ali moja stara ima predviđeno mjesto za upisivanje promjene adrese. netreba mijenjat cijelu dozvolu samo za to.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 13:44   #33
da ne otvaram novu temu

jel ima netko iskustva ako ti je auto ne registriran da li ti policija dolazi na kucni prag ili ti salju pismeno opomenu??

ovaj drugi auto ne vozim pa ga nisam registrirao, proslo je 20 dana, nije da ga necu registrirati ali mi se ne zuri, koliko jos imam vremena prije opomene??
__________________
"You can think i'm wrong,but that's no reason to quit thinking"
dvonoga.stonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 14:08   #34
Quote:
dvonoga.stonoga kaže: Pogledaj post
da ne otvaram novu temu

jel ima netko iskustva ako ti je auto ne registriran da li ti policija dolazi na kucni prag ili ti salju pismeno opomenu??

ovaj drugi auto ne vozim pa ga nisam registrirao, proslo je 20 dana, nije da ga necu registrirati ali mi se ne zuri, koliko jos imam vremena prije opomene??
Nema opomene. Pa nismo u osnovnoj školi Dobiješ kaznu od 700 kn (ako ne odjaviš ili registriraš auto u roku od 15 dana od isteka tehničkog)...vjerojatno ti je već na putu

Quote:
Radi povećanja razine sigurnosti cestovnog prometa, smanjenja broja neregistriranih vozila na našim cestama, kao i smanjenja broja takvih vozila u prometnim nesrećama, sve će policijske uprave u nadolazećem razdoblju započeti s izdavanjem obaveznih prekršajnih naloga protiv svih vlasnika vozila koji ni nakon proteka roka od 15 dana, od dana isteka važenja prometne dozvole, nisu odjavili svoje vozilo i vratili registracijske pločice u nadležnu policijsku upravu ili postaju. Sukladno odredbama Zakona o sigurnosti prometa na cestama (članak 250.), obaveznim prekršajnim nalogom izricat će se vlasnicima vozila (fizičkim osobama) novčana kazna u iznosu od 700 kuna, a za pravne osobe i obrtnike novčana kazna u rasponu od 5.000 do 15.000 kuna. Jednako tako, a sukladno odredbama članka 251. Zakona o sigurnosti prometa na cestama, policijska uprava, odnosno, policijska postaja izvršit će odjavu vozila, ako je važenje prometne dozvole isteklo za više od godinu dana.
__________________
Potpis!
Insp. Harry Callahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 14:14   #35
Quote:
Insp. Harry Callahan kaže: Pogledaj post
Nema opomene. Pa nismo u osnovnoj školi Dobiješ kaznu od 700 kn (ako ne odjaviš ili registriraš auto u roku od 15 dana od isteka tehničkog)...vjerojatno ti je već na putu
na tu opomenu od 700kn sam i mislio!ako mi stigne uplatnica od 700kn a ja u međuvremenu registrirao auto znaci da je uplatnica ne vazeca?
__________________
"You can think i'm wrong,but that's no reason to quit thinking"
dvonoga.stonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 14:19   #36
Gle , nije nevazeca , al vjerovatno ce ti progledat kroz prste . Isto tak ak si u Zgu , mislim da imas par mjeseci fore . samo pazi da te murja ne halta.
ivo patijera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 14:21   #37
Quote:
dvonoga.stonoga kaže: Pogledaj post
na tu opomenu od 700kn sam i mislio!ako mi stigne uplatnica od 700kn a ja u međuvremenu registrirao auto znaci da je uplatnica ne vazeca?
Ti imaš neki problem sa razumjevanjem teksta?

Imaš 15 dana da regaš auto ili da ga odjaviš. Kazna (KAZNA!!!!) za prekoračenje roka je 700 ćuna. Tebi je već sad prošlo 20 dana. A ti metiljaš i nekakvoj opomeni.

Dobro ti je Callahan napisao - kazna je već u pošti.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 14:24   #38
Quote:
ivo patijera kaže: Pogledaj post
samo pazi da te murja ne halta.
kako mislis ne halta?pa necu se voziti ne registriranim auto po cesti!
__________________
"You can think i'm wrong,but that's no reason to quit thinking"
dvonoga.stonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 14:29   #39
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ti imaš neki problem sa razumjevanjem teksta?

Imaš 15 dana da regaš auto ili da ga odjaviš. Kazna (KAZNA!!!!) za prekoračenje roka je 700 ćuna. Tebi je već sad prošlo 20 dana. A ti metiljaš i nekakvoj opomeni.

Dobro ti je Callahan napisao - kazna je već u pošti.
frend mi nije registrirao ne davno auto vise od mjesec dana.neki dan ga je registrirao i nije dobio nikakvu kaznu!
__________________
"You can think i'm wrong,but that's no reason to quit thinking"
dvonoga.stonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 14:47   #40
Quote:
dvonoga.stonoga kaže: Pogledaj post
frend mi nije registrirao ne davno auto vise od mjesec dana.neki dan ga je registrirao i nije dobio nikakvu kaznu!
Je, je ... ni meni kazna nije došla 10 godina al je moj susjed fasovao jednu nakon 3 tjedna - pa se ti i dalje junači.

Ako nisi primjetio Šukiju fali para u proračunu ....
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:34.