Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2013., 08:05   #5701
mislim da mlijeko promijeni boju kad se povlaci, tj.kad se laktacija smanjuje.
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 21:39   #5702
Da li ste primjetili da zadnjih par dana vase bebe jedu manju kolicinu obroka nego inace zbog promjene vremena?

Mali je do prije 5 dana jeo normalno 150ml, medjutim sada jede manje.....svega cca 120ml. Pokusavamo uvesti 180ml pred spavanje kako bi ukinuli nocni obrok.....bas nam nesto ne ide.
Jednom je pojeo u 21h tih 180ml, medjutim opet se probudio u redovno vrijeme u 3h (kada se i inace budio bez obzira na prijasnju kolicinu bocice).

Jednostavno sve se posemerilo....poceli smo doslovno bacati od 30-50ml ad-a. Vise ne znamo koliko ce pojesti zbog cega mu ponekad damo 120, a nekada 150ml....te po potrebi napravimo jos 30ml ako mali trazi.
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 22:16   #5703
kod mene ima 10 dana traje to smanjenje i evo ima 2 dana mogu reć da se stanje popravilo

a moja obično kad napravim to naknadno ne pojede, u zadnje vrijeme ja napravim kolko mislim, a njoj ako je malo (a obično nije) javit će se

dok sisa da je u boci ne znam kolko ako hoće jest, pojest će, čim prekine gušt dok ja napravim, prošao voz
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 22:46   #5704
isto je i kod nas. pojesce sto ima u boci, ako napravim jos, ni da primirisi!
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 23:06   #5705
Quote:
Jelena1985 kaže: Pogledaj post
isto je i kod nas. pojesce sto ima u boci, ako napravim jos, ni da primirisi!
Takodjer. Nego Pincica, mislim da ti nije do vremena, vec je malac otkrio svijet oko sebe. Moja je do 2 i pol mjeseca jela sve sto joj napravim, da sam joj litru dala, pojela bi. Kao robot. Ali kad je postala svjesnija, okolina joj je postala bitnija od jela. Kao da joj je jelo pocelo biti gubljenje vremena. Od tada imamo boljih i losijih faza, ali ona beba robot koja bi uvijek pojela sve sto je u bocici, nije se vise vratila. Ccurka svejedno lijepo napreduje, ljepotica moja mala :-)
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 06:07   #5706
Uf, znaci i drugima se to desava, ne samo nama.

Sada sam mirnija....danima sam mozgala zasto manje jede. Znaci malac otkrio da je okolina zanimljivija.
Moze biti.....nece vise ici niti spati preko dana vec ga moramo prisiliti ili spavs po 15-20min.
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 10:58   #5707
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
Da li ste primjetili da zadnjih par dana vase bebe jedu manju kolicinu obroka nego inace zbog promjene vremena?

Mali je do prije 5 dana jeo normalno 150ml, medjutim sada jede manje.....svega cca 120ml. Pokusavamo uvesti 180ml pred spavanje kako bi ukinuli nocni obrok.....bas nam nesto ne ide.
Jednom je pojeo u 21h tih 180ml, medjutim opet se probudio u redovno vrijeme u 3h (kada se i inace budio bez obzira na prijasnju kolicinu bocice).

Jednostavno sve se posemerilo....poceli smo doslovno bacati od 30-50ml ad-a. Vise ne znamo koliko ce pojesti zbog cega mu ponekad damo 120, a nekada 150ml....te po potrebi napravimo jos 30ml ako mali trazi.
moja ne jede manje, ali sporije i s puno prekida, pa ne znam jel zub raste ili šta je...
što se tiče noćnog hranjenja, moja je sama odlučila da će prespavati noć, tj. nisam ja tako odlučila da joj dam više obroka pa da se ne budi. tek kad je ona prespavala noć ujutro sam joj dala mjericu više i drugu noć prije spavanja...
mislim da njima nije bitno toliko količina nego kad oni odluče da se neće buditi
probaj mu kad se pobudi dati dudu samo (ako je koristi) pa ako nastavi spavati, nije gladan
__________________
M
RenataAL is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 11:20   #5708
Pedijatrica mi je rekla da nocni obrok zamjenim sa hippovim cajem. Uglavnom mi pojede oko 1,5dcl. Sada vec 3. noc to prakticiramo i kao jednog dana bi tebali doci do toga da se vise ne budi za nocni obrok.....vidjet cemo.
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 19:42   #5709
pozdrav cure,

dajte mi recite s koliko ste vi svojima počeli ukidati to noćno buđenje?
moja si je sad uzela ritam da ima 2 buđenja i hranjenja, e sad kad bi to uspjeli protegnuti na 1 bilo bi preeedobro, ali nekako nebi htjela ju siliti
__________________
"If you suffer, it is because of you. If you feel blissful, it is because of you. Nobody else is responsible, only you and you alone.
You are your hell and your heaven too."
Osho
tetsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 20:36   #5710
Ja sam uvela sada nedavno, a mali ce mi za tjedan dana 3 mjeseca.
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 20:59   #5711
Quote:
tetsi kaže: Pogledaj post
pozdrav cure,

dajte mi recite s koliko ste vi svojima počeli ukidati to noćno buđenje?
moja si je sad uzela ritam da ima 2 buđenja i hranjenja, e sad kad bi to uspjeli protegnuti na 1 bilo bi preeedobro, ali nekako nebi htjela ju siliti
Sudeci po potpisu, ona je premala beba. Moja je u toj dobi papala svaka tri sata i po danu i po noci. S dva mjeseca je pocela spavati po 5, 6 sati u komadu, ali sama od sebe. Nisam nikakve rezime provodila.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 21:29   #5712
ma i ja mislim da je premala, a i dobra je ona meni, prvu šihtu ok odspava pa kasnije onda ima češća buđenja....ali eto, čisto da priupitam
__________________
"If you suffer, it is because of you. If you feel blissful, it is because of you. Nobody else is responsible, only you and you alone.
You are your hell and your heaven too."
Osho
tetsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 19:35   #5713
jel vi sad po ljetu grijete vodu za mlijeko pa hladite kad smućkate ili stavljate mlijeko u vodu na sobnoj temperaturi? meni mali plače ako je mlijeko mlako
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 22:29   #5714
ja smućkam pa hladim, moja isto nije navikla pit mlako, više hladnjikasto, pogotovo sad
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 10:48   #5715
mi uvik nekako mlako radimo jer me strah da se ne otopi mlijeko. ali evo već možda mjesec dana ne kuhamo vodu nego samo zagrijemo i iz pipe ulijemo za rashladiti. kad može piti vodu ne prokuhanu, lizati pod (kad utekne iz puzzla), dirati sve u dućanu pa te rukice u usta stavljati... može i vodu neprokhanu
__________________
31.10.2012. <3
iva_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 11:45   #5716
mojoj je skoro 6mj evo ja vodu izričito prokuhavam za pit i za bocu

nisam od onih što sve steriliziraju i ok je da dijete dođe u kontakt sa svim i svačim po malo, ali prokuhavanje vode bebio je po meni neki osnov
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 12:42   #5717
nama su pedica i gastroeneterolog rekle da se bebama nakon 3. mjeseca ne treba prokuhavati voda pa sad koristimo one flaširane jer nam ova iz pipe ima puuno kamenca.
inače, ja sam probala smućkati mlijeko sa vodom na sobnoj temperaturi i čini mi se da se dobro rastopilo. doduše, na NAN-u i piše da se voda mora ohladiti do temperature tijela prije miksanja da se ne unište svojstva. ne znam jel tih par stupnjeva između 36 i 30 po ljeti čini neku razliku
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 12:47   #5718
moja neće mlijeko ako nije jako vruće, ni sad kad je vruće
a vodu ne prokuhavam jer ako je voda dobra za nas onda se ne treba prokuhavati pa to ni ne radim, iako vodu jako slabo pije, i to ako ju pije pije kad je vruća
__________________
M
RenataAL is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 13:03   #5719
po meni je to neki osnov dok su skroz mali. sad je već veliki i sve liže pa mu neprokuhana voda neće smetati
__________________
31.10.2012. <3
iva_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 13:09   #5720
Planiram prokuhavati do godine, iako ne pijemo gradsku, vec izvorsku vodu. Ne moze skoditi, a nije ni posao. Ne bojim se da ce zbog toga biti preosjetljiva, u dodiru je s miliun drugih izvora bakterija.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:45.