Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2008., 19:49   #21
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Yasmin ili druge - rizik je jednak.
Iako, i mene nekako golica da ih uskoro odbacim... ne volim slušat takve vijesti.
Nije isti rizik, nisam nigdje čula da je netko umro od nekih dr. kontr. pilula. Da se udebljao, da, da je odlakavio, i to da, ali ovakvi sliučajevi, ne. Malo je previše ovako strašnih slučajeva upravo od yasmina. Trebalo bi ih povući iz prodaje.
__________________
kiss .. kiss
Tina406 is offline  
Old 22.09.2008., 19:51   #22
Quote:
Kristina19 kaže: Pogledaj post
Najbolje da ipak nazoveš ginekologa. Ako te strah, prestani pit. Nitko ti ne može reć da nastaviš ako to ne želiš. Vjerojatno ćeš dobit menstruaciju otprilike kad i inače kad si tek 6 dana pila. Opet, možda ćeš imat koje krvarenje ovak nepravilno, al ne može ti se sad sve poremetit
Puno hvala na odgovoru. Nazvat ću odmah ujutro ginića i vidjet s njim. Jer svakako želim prestati s yasminom, ne želim si riskirati život radi nekakvih tabl.
__________________
kiss .. kiss
Tina406 is offline  
Old 22.09.2008., 20:02   #23
Quote:
Tina406 kaže: Pogledaj post
Nije isti rizik, nisam nigdje čula da je netko umro od nekih dr. kontr. pilula. Da se udebljao, da, da je odlakavio, i to da, ali ovakvi sliučajevi, ne. Malo je previše ovako strašnih slučajeva upravo od yasmina. Trebalo bi ih povući iz prodaje.
upravo to...čula sam za razne nuspojave dr. kontr. pilula.....ali jedino je više cura umrlo od yasmina....i sve od plućne embolije...to me muči...al ja s njima nisam imala nikakvih problema...ionako idem next week kod ginekologice pa na ostale pretrage...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 22.09.2008., 20:05   #24
ja pijem kombinaciju diane35 i yasmin. nisam imala nikakvih problema, radim redovito kontrole, ali ovo mi zvuči užasno, ne želim se uopće dovodit u takvu opasnost!

trenutno pauziram od pilula pa me zanima, vi koje koristite flaster, jel to ok? on je navodno manje štetan... plus to što diane35 i yasmin pijem zbog cista na jajnicima, a flaster tome nije namijenjen. al jbg, ne znam, strah me sada.
BitterSweet is offline  
Old 22.09.2008., 20:05   #25
Quote:
Tina406 kaže: Pogledaj post
Nije isti rizik, nisam nigdje čula da je netko umro od nekih dr. kontr. pilula. Da se udebljao, da, da je odlakavio, i to da, ali ovakvi sliučajevi, ne. Malo je previše ovako strašnih slučajeva upravo od yasmina. Trebalo bi ih povući iz prodaje.
Sjećam se da je prije par godina bilo nekoliko slučajeva i od Diana. No, slažem se da ih u zadnje vrijeme čujem više...

S druge strane, znam i kako se radi u medijima zadnjih godina i kako ovakve vijesti imaju dobru prođu kod urednika jer su odmah super materijal za senzaciju.

Kako god, ovih dana idem u lab raditi faktore koagulacije (koje mi NITKO nikad nije rekao da radim ) pa ću vidjeti..
Imam još pola paketića, nakon toga ću vidjeti kaj ću.

Ionako sam izašla iz veze, pa bi možda bilo ok da prestanem. No, seksati se nisam prestala, a kondomu ne vjerujem
TincH is offline  
Old 22.09.2008., 20:11   #26
isuse ja imam napad panike, sad sam starom rekla da me fura na hitnu, kaj da radim, kooooooooooooooooooooooma sam
mirna1979 is offline  
Old 22.09.2008., 20:13   #27
Ma ne paničari, nije to dobro. Samo polako, odi izvadi krv - faktore zgrušavanja, pa odluči kaj buš.
TincH is offline  
Old 22.09.2008., 20:14   #28
evo vijesti na novoj tv --> http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/s...bi-pilula.html
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 22.09.2008., 20:18   #29
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ma ne paničari, nije to dobro. Samo polako, odi izvadi krv - faktore zgrušavanja, pa odluči kaj buš.
jučer sam popila zadnju tabletu i danas ovo, taman sam zaboravila na onu ženu iz Australije i rekla sam si ok, još ova kutija i fajrunt. Sutra idem vadit krv, kaj sve trebam?
mirna1979 is offline  
Old 22.09.2008., 20:20   #30
Quote:
mirna1979 kaže: Pogledaj post
jučer sam popila zadnju tabletu i danas ovo, taman sam zaboravila na onu ženu iz Australije i rekla sam si ok, još ova kutija i fajrunt. Sutra idem vadit krv, kaj sve trebam?
traži KKS (kompletnu krvnu sliku) + jetrene probe. to bi trebalo bit to.

sad čitam da s flasterom ima još VEĆE mogućnosti ugrušaka. psmtr.
BitterSweet is offline  
Old 22.09.2008., 20:20   #31
Traži faktore zgrušavanja. Ja idem privatno, jer mi se neda čekat dva mjeseca da me prime u Vinogradsku.
TincH is offline  
Old 22.09.2008., 20:23   #32
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
traži KKS (kompletnu krvnu sliku) + jetrene probe. to bi trebalo bit to.

sad čitam da s flasterom ima još VEĆE mogućnosti ugrušaka. psmtr.
Da, može i jetrene probe.

nažalost, faktori zgrušavanja ne ulaze u KKS.
Zato ih treba izričito tražit.
TincH is offline  
Old 22.09.2008., 20:23   #33
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
traži KKS (kompletnu krvnu sliku) + jetrene probe. to bi trebalo bit to.

sad čitam da s flasterom ima još VEĆE mogućnosti ugrušaka. psmtr.
meni nije jasno sad niš. ova nova tv mi je digla živac ustvari, bubnuli su vijest, sve neka naklapanja, niko niš nije potvrdio niti demantirao, ja sam dobila živčani slom, plačem se ko luđakinja. jel to i prije bilo tak pa se zataškavalo il s tim tabletama fakat neš ne štima.
mirna1979 is offline  
Old 22.09.2008., 20:26   #34
Ne cmizdri, već se smiri.
Ne događa se nikaj prek noći, ako nedo bog osjetiš simptome nekakve reagiraj na vrijeme.

http://www.poliklinika-stela.hr/Koag..._pretrage.html
Ovo je zgrušavanje, ima sastrane u koloni 5-6 pretraga nabrojanih.
TincH is offline  
Old 22.09.2008., 20:29   #35
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ne cmizdri, već se smiri.
Ne događa se nikaj prek noći, ako nedo bog osjetiš simptome nekakve reagiraj na vrijeme.

http://www.poliklinika-stela.hr/Koag..._pretrage.html
Ovo je zgrušavanje, ima sastrane u koloni 5-6 pretraga nabrojanih.
kolko to plaćaš privatno?
ja za koagulaciju odem u običan laboratorij bez naručivanja, plaća se 65 kn
BitterSweet is offline  
Old 22.09.2008., 20:30   #36
znači, kad budem išla kod gin slijedeći tjedan, trebam tražiti:

KKS
jetrene probe
faktore zgrušavanja --> jel to vrijeme zgrušavanja, koagulacija

btw. što je s ovim vrijeme krvarenja, jel treba i to?

jel treba i još nešto osim ovog nabrojanog npr. spolni hormoni, zadnji put sam te pretrage radila prošle godine...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 22.09.2008., 20:32   #37
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ne cmizdri, već se smiri.
Ne događa se nikaj prek noći, ako nedo bog osjetiš simptome nekakve reagiraj na vrijeme.

http://www.poliklinika-stela.hr/Koag..._pretrage.html
Ovo je zgrušavanje, ima sastrane u koloni 5-6 pretraga nabrojanih.
sutra ujutro idem vadit krv, idem u laboratorij Breyer, nalazi su isto gotovi isti dan. E da, da pojasnim, inače imam problema sa napadima panike tak da me ovo skršilo užas
mirna1979 is offline  
Old 22.09.2008., 20:35   #38
citiram sa rode post od pred par dana:

Quote:
Jučer je u St umrla cura, a još ih nekoliko leži na odjelu bolnice, navodno radi toga što su sve koristile Yasmine kontracepcijske tablete koje izazivaju emboliju pluća. Shock
Javila mi prijateljica čija mama radi na higijenskom zavodu, da javim svim curama za koje znam da ih koriste da trenutno prestanu.
Pošto ne znam nikoga, stavljam obavijest tu.
__________________
kiss .. kiss
Tina406 is offline  
Old 22.09.2008., 20:35   #39
je, zgrušnjavanje je koagulacija!
BitterSweet is offline  
Old 22.09.2008., 20:39   #40
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
trenutno pauziram od pilula pa me zanima, vi koje koristite flaster, jel to ok? on je navodno manje štetan... plus to što diane35 i yasmin pijem zbog cista na jajnicima, a flaster tome nije namijenjen. al jbg, ne znam, strah me sada.
Moja ginekologica je rekla da ih jako rijetko prepisuje jer se od njih užasno deblja.

Quote:
Tina406 kaže: Pogledaj post
citiram sa rode post od pred par dana:
To je od prije par dana?!
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:47.