Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2013., 16:10   #161
Pozdrav. Prije nekoliko dana primjetila sam na rukama i bedrima gotovo 10-tak masnica za koje se ne sjecam kako sam ih "zaradila". Pojavile su se u roku par dana i ponasaju se kako se vec modrice ponasaju, mijenjaju boju i sad su vec malo zelenkaste. Ima ih od velicine novcica pa do cca promjera 4 cm na bedrima. Malo bolne na dodir. Zadnji laboratorijski nalaz od prije nekih mjesec-dva bio je uredan. Imam 44 godine i nemam simptome menopauze. Koza tijela je normalna, nije "prozirna" i ne osjecam nikakve druge posebne simptome (umor, temperatura). Ne pijem lijekove, generalno sam vrlo dobrog zdravlja. Trebam li brinuti i ovu neobicnu pojavu dalje istrazivati? Vidim ovdje ima nekih koji znaju...
fiume69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 09:40   #162
Dižem ovu temu, imam sličan problem kao i fiume69... osim modrica, primjećujem na koži nogu neke sitne crvene točkice, ali ne kao osip, nego više razbacane... uz to i u ustima su mi se prvo pojavila neka ranica, s unutarnje strane desni kod zadnjih zuba koja prolazi... ali sad se na obrazu s unutarnje strane pojavila neka crvena kvržica... uglavnom, sledila sam se od šoka, naravno da idem liječniku, ali radi popodne i mislim da ću do tada izludjeti... još imam i menstruaciju koja je neuobičajeno obilna (mislim neuobičajeno za mene, posebno sad 2.dan...)

Naravno, simptomi pokazuju na prilično loše bolesti, uključujući i leukemiju. Napominjem da nemam temperaturu niti neki drugi (neobični) simptom...

Help.... poludjet ću do popodne (
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 17:54   #163
Na zalost moja dijagnoza je trombocitopenija. Lezim u bolnici i cekam presudu. Nafilana s 2 vrecice trombocita.
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 20:12   #164
Drzi se...
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 18:50   #165
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
Drzi se...
Trudim se... Hvala... Detalje pisem na temi o trombocitopeniji...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 21:52   #166
Pozdrav ,
Zanima me da li itko ima kakvih saznanja zasto masnica ne prolazi?
Prije 4 mj sam se udarila u nogu (jace) i normalno dobila masnicu te osjetila nakon nekoga vremena da mi se malo udubila kost medutim nikakvih problema nisam imala.

Sada je vec proslo 4 mj i jos imam trag masnice i malo boli na dodir.

Razmisljam ici doktoru da vidim koji je razlog a do tada ako tko zna ili je imao slicno iskustvo da podijeli , hvala
ady- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2021., 12:53   #167
Zbog čega nastaju modrice, a da nije ozljeda?

Poštovani forumaši,

počela sam razvijati modrice po nogama. Najčešće su okrugle, promjera nekoliko cm, a katkad budu u skupini na jednom mjestu. Krvna slika je uredna osim MPV koji je 13.1 (mora biti ispod 10.4). Imam suspektni Hashimoto kojeg još ne terapiram jer su mi hormoni za sada još uredni.
bububu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2021., 20:29   #168
Quote:
bububu kaže: Pogledaj post
Poštovani forumaši,

počela sam razvijati modrice po nogama. Najčešće su okrugle, promjera nekoliko cm, a katkad budu u skupini na jednom mjestu. Krvna slika je uredna osim MPV koji je 13.1 (mora biti ispod 10.4). Imam suspektni Hashimoto kojeg još ne terapiram jer su mi hormoni za sada još uredni.
Mozda neki vitamini.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2021., 20:42   #169
Quote:
bububu kaže: Pogledaj post
Poštovani forumaši,

počela sam razvijati modrice po nogama. Najčešće su okrugle, promjera nekoliko cm, a katkad budu u skupini na jednom mjestu. Krvna slika je uredna osim MPV koji je 13.1 (mora biti ispod 10.4). Imam suspektni Hashimoto kojeg još ne terapiram jer su mi hormoni za sada još uredni.
Mogući odgovor na naslov teme je poremećaj koagulacije. Krvna slika pritom može biti sasvim uredna, Hashishmoto, očiti ili ne, gotovo sigurno pa nije uzrok.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2021., 08:02   #170
Quote:
Alpagueur kaže: Pogledaj post
Mogući odgovor na naslov teme je poremećaj koagulacije. Krvna slika pritom može biti sasvim uredna, Hashishmoto, očiti ili ne, gotovo sigurno pa nije uzrok.
U redu, hvala.
bububu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:51.