Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2005., 21:36   #81
Quote:
MAJSTOR Ivan kaže:
I tako ste osrednjem gataru shaka dopali, hehe ...
Sto se cudite da vas jedan takav od drugih odbija, hehe ...




Ovo s "jagodicama" u vedama stoji unazad, kazu i 40.000 godina, ... hehe...




Ovu je prostu kozmologiju od svakoga Budina sljednika mogao nacuti. One jos dalje konfesije da MAJSTOR i ne spominje, ... hehe...




Citas li ti stogod na stranim jezicima, deseterca ti Rambijeva, djevojko?
Na nosu ti se vidi da ne citas.
O cemu ti onda to, do li o misljenjima pristrano-funkcionalnim, hehe...?
Najgore je niti sto arapskoga ne znas, ...
Pa cuj taj gatar je eto ocito napravio uspjesan mix veda, biblije, , budistickog ucenja, o daljim konfesijama da i ne pricam i jos nekih sitnica za svog vijeka pozavrsavao i ktomu jos i uspio da se neki tamo Ivan hipnoticki privlaci na svaki spomen bilo cega vezanog uz njegovo "gatanje" stotinama godina poslije njegovog bivstvovanja.
Pa posao ocito dobro obavljen.
Sto se cuditi sto jedan takav druge privlaci.

Arapski?
A mlada sam, ako Bog da- ima vremena...strani jezici ni dosada nisu bili problem.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 21:49   #82
Quote:

Persifal veli:
na ovom gore linku na tom forumu mozete naci post nekog nicka abdurahman od 31.05. 2005 U KOJEM SE DAJE IDENTICAN TEKST parsifalovom na ovoj temi

- Prirodno je uociti i upitati se -cekaj parsifale - ti tvrdis da je ovaj nick abdurahman prepisao post od tebe, a vidi se da ga je on objavio jos 31.05.2005 ,a ti tek na ovoj temi - zasto lazes parsifale

ali ne....

evo imam 3 svjedoka koji ce vas nadam se uvjeriti

1) prvo- vjerujte meni na rijec -(jer svako ima pravo na dobar glas dok netko ne DOKAZE da parsifal laze )

2. ako sumnjate u parsifalovu rijec onda VJERUJTE nasem FORUMU tj na ovom linku:jos davne 27. 03 2004 parsifal je objavio isti ovaj tekst kao i veceras ali pod drugim naslovom tj - zasto je doslo do opadanja svjetovne moci islamskih drzava


Ustvari ja sam prije tebe napisao ovaj post.Davno je to bilo ako ne i u 2002 ili 2003.Ne mogu se tacno sjetiti datuma, niti teme doduse ali znam da je neko od forumasha spomenuo kao 'sta su to muslimanski ucenjaci dali svijetu (sto se tice nauke).Sjecam se da je to pitao na 'podrugljiv nacin'.Ja sam onda postirao post, koji se josh prije toga nalazio na starom(prvom) forumu Islam bosne.Temu i post na IB forumu pokrenuo sam licno ja , a ustvari je i to prepisano (stavio sam originalan link na temi IB-a).Ako idemo dalje, znaci da sam i ja 'prepisao' post, tacnije preveo ga sa engleskog, i da nisam 'autor teksta'.Autor teksta je Harun Jahja (Adnan Otkar) .Pokusat cu ponovo naci u kojoj knjizi on to spominje, i sigutan sam da postoji link na tu knjigu.(pokusat cu ga ponovo naci)

Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 21:59   #83
E da evo originalnog linka:

http://www.harunyahya.com/the_Quran_..._science04.php

(PS Parsifale ne kazem da Abdulrahman nije 'prepisao' od tebe, niti 'od mene', samo velim odakle tekst vodi porijeklo)
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 22:25   #84
Quote:
MAJSTOR Ivan kaže:
I tako ste osrednjem gataru shaka dopali, hehe ...
Sto se cudite da vas jedan takav od drugih odbija, hehe ...




Ovo s "jagodicama" u vedama stoji unazad, kazu i 40.000 godina, ... hehe...




Ovu je prostu kozmologiju od svakoga Budina sljednika mogao nacuti. One jos dalje konfesije da MAJSTOR i ne spominje, ... hehe...




opet jedan diletantski gaf

ivane ivane

Dobro jest da je čovjek bio trgovac ali nit je išao do indije nit je imao dodira s njom!
otkud nepismenom čovjeku toliko znanje o budizmu?
oktud budin sljedbenik pa prepješači pola svijeta i da se baš obre u pustinji Arabije?

Ili kada kažeš Budo misliš na Sabahudina odmilja!?
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 22:28   #85
http://nabataea.net/trader.html

http://www.theislamproject.org/muham...nPeninsula.htm

__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 22:41   #86
Quote:
Adura kaže:


Ustvari ja sam prije tebe napisao ovaj post.Davno je to bilo ako ne i u 2002 ili 2003.Ne mogu se tacno sjetiti datuma, niti teme doduse ali znam da je neko od forumasha spomenuo kao 'sta su to muslimanski ucenjaci dali svijetu (sto se tice nauke).
Adura molim da budes precizan jer ti vec prva recenica nije bas tocna i nekog mozes dovesti u zabunu

1)Ne mozes ti prije mene napisati moj ORIGINALNI post koji sam prvi napisao i objavio ( i korektno naveo odakle sam to citirao (BAIGENT I LEIGH a ne harun yahya! ,a Abdurahman prepisao od parsifala ,a kako sam sve objasnio na prethodnoj stranici.

2) Ako si htio reci da si ti prvi na forumu otvorio temu u kojoj si naveo doprinos muslimanskih naucnika onda to moze biti tako

3) uostalom ako kliknes na moju temu- Zasto je doslo do opadanja civilizacijske moci islamskih drzava (vidi link na ovoj temi prethodna stranica- moj upis)

JA U TOJ TEMI (zasto je doslo...) KAO UVOD I CITIRAM TVOJ POST i nastavljam ga dalje ....

dakle sto se toga tice ti jesi prvi naceo temu o doprinosu muslimanskih naucnika civilizaciji ,,ALI ONDA TO I RECI ,

ali je,ponavljam, neprecizno i netocno reci da si ti moj vlastiti post prije mene napisao



__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 22:46   #87
Quote:
Vojnik Gorcˇin kazˇe:
opet jedan diletantski gaf

ivane ivane

Dobro jest da je cˇovjek bio trgovac ali nit je isˇao do indije nit je imao dodira s njom!
otkud nepismenom cˇovjeku toliko znanje o budizmu?
oktud budin sljedbenik pa prepjesˇacˇi pola svijeta i da se basˇ obre u pustinji Arabije?

Ili kada kazˇesˇ Budo mislisˇ na Sabahudina odmilja!?
Sto ce insan lukavac u Indiji, ptico besmislico?
Od Indije i od jos podaljega stizali su sljednici i Budini i Shivini na More Sredozemno. Jedan bi bio dosta.
U Dalmaciju su rimsku zalazili, otkud je i MAJSTOR Ivan. Sto je bozjem covjeku do Arabije otici? Pa to mu je u opisu radnog mjesta.

I koliko je to znanje "o budizmu" u toga vasega gatara - de ga izlozi ovdje? Ono malo proste kozmologije mogao je i sam da nasluti. Zanimljivo je kako taj "Allah" svomu teklichu nije reko da je zemlja lopta. Izrijekom i jasno, ptico besmislico. Alaj bi to bila bomba, al' nije, hehe, ...

Sto ste na tu gatarevu nepismenost navalili bona? I kraljevi su evropski onda bili nepismeni, pa su opet sve potrebno znali.
Sramota je da insan s tolike prakticne pameti nikad za bukvarom posegnuo nije, hehe. ...
Providna je ta njegova kobajagi nepismenost, ptico besmislico. Kano i sve sto je izdiktiro spretno. Sve u sluzbi podvale, hehe, ...

PS." "ONTOLOGIJA" kur'anska u MAJSTORA Ivana ima jedinicu bez popravnoga - tanushna ko "Rizla", kazivo vam MAJSTOR vec, ... , hehe. Nije covjek znao, a puno zapasao bio.
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 22:58   #88
jah! nije reko na način na koji to ti tražiš da se kaže da je zemlja okrugla ali je rekao da zemlja sunce Mjesec i sve zvijezde svemirom plove!

Eto ivane operi ruke uzmi Knjigu u ruke pa čitaj Sura Ja-Sin!
ako sumnjaš o ovo što ti ja kežem pokušaj da pročitaš i da u toj Suri nađeš ovo o čemu ti pričam.

Nije sura velika samo 5 strana!

Traži!

možda ti Onaj koji proširuje znanje udjeli nešto iz svoga obilja!
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 23:00   #89
Quote:
smjeskica kazˇe:
Pa cuj taj gatar je eto ocito napravio uspjesan mix veda, biblije, , budistickog ucenja, o daljim konfesijama da i ne pricam i jos nekih sitnica za svog vijeka pozavrsavao i ktomu jos i uspio da se neki tamo Ivan hipnoticki privlaci na svaki spomen bilo cega vezanog uz njegovo "gatanje" stotinama godina poslije njegovog bivstvovanja.
Pa posao ocito dobro obavljen.
Sto se cuditi sto jedan takav druge privlaci.

Arapski?
A mlada sam, ako Bog da- ima vremena...strani jezici ni dosada nisu bili problem.
Ptichice besmislichice, ne lupaj po MAJSTORU.
PRAVI MAJSTOR na svaku je lazhu i paralazhu "hipnoticki privucen". Takav mu je usud majstorski. Pa je tako i na vasu naisho.

Sto se toga gatara vasega tice, nek vas zedne preko vode tjera. Osladilo vam se.
Al' na SVEVISNJEGA ne da MAJSTOR uroka arabijskoga bacati. Gatar Boga nit je cuo, nit je vidio. Iz dojedne mu rijeci silene to izbija.

I otkud to da je u toj knigici njegovoj jedan red VAZNIH LJUDSKIH UNUTARNJIH ISKUSTAVA IZBJEGNUT, hehe?
Treba li ti MAJSTOR Ivan bas sve tumaciti, ptichice besmislichice?
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 23:02   #90
Ah ti konfuzije

Ma ok, priznajem nisam imao zivaca ni volje gledati temu koju si pisao.Sto me navodi na misao da se ne upustam u teme , i forume uopste.Mrzim kad mi se ovo i slicnoo desi:kad donosim ishitrene 'zakljucke' a nisam razgledao situaciju iz vise uglova.

Ili kako to Jusufov otac rece svojim sinovima:

O sinovi moji," – rece onda – "ne ulazite na jednu kapiju, vec na razne kapije, a ja vas nemogu spasiti od onoga sto vam Allah odredi; moc pripada jedino Njemu, ja se u Njega uzdam, i neka se samo u Njega uzdaju oni koji se uzdaju!"(Kur'an 12:67)
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 23:03   #91
Quote:
MAJSTOR Ivan kaže:


I otkud to da je u toj knigici njegovoj jedan red VAZNIH LJUDSKIH UNUTARNJIH ISKUSTAVA IZBJEGNUT, hehe?

hajde da čujem šta Ivan smatra "redom važnih ljudksih unutarnjih iskustava!"
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 23:09   #92
Quote:
Vojnik Gorcˇin kazˇe:
jah! nije reko na nacˇin na koji to ti trazˇisˇ da se kazˇe da je zemlja okrugla ali je rekao da zemlja sunce Mjesec i sve zvijezde svemirom plove!

Eto ivane operi ruke uzmi Knjigu u ruke pa cˇitaj Sura Ja-Sin!
ako sumnjasˇ o ovo sˇto ti ja kezˇem pokusˇaj da procˇitasˇ i da u toj Suri na?esˇ ovo o cˇemu ti pricˇam.

Nije sura velika samo 5 strana!

Trazˇi!

mozˇda ti Onaj koji prosˇiruje znanje udjeli nesˇto iz svoga obilja!
Prosto ko pasulj, Gorcine. Kozmologija maznuta 100%.
Koji kozmickom optikom mjeri i gleda, ne petlja se s rajom nechistom.

Daj tu Ja-Sin suru ovamo, Gorcine. MAJSTOR Ivan ce ti odmah reci gdje je nakriva.
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 23:13   #93
Quote:
Adura kazˇe:
Ah ti konfuzije


Ili kako to Jusufov otac rece svojim sinovima:

O sinovi moji," – rece onda – "ne ulazite na jednu kapiju, vec na razne kapije, a ja vas nemogu spasiti od onoga sto vam Allah odredi; moc pripada jedino Njemu, ja se u Njega uzdam, i neka se samo u Njega uzdaju oni koji se uzdaju!"(Kur'an 12:67)
Je l' ovdje neka mudrost kazana, Adura Usindzireni?
Banalna izjava oca bogobojaznoga. Dodushe nakicena bez veze.
Je l' to isto gatarovo?
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 23:18   #94
Quote:
Vojnik Gorcˇin kazˇe:
hajde da cˇujem sˇta Ivan smatra "redom vazˇnih ljudksih unutarnjih iskustava!"
Na dvaest upita MAJSTOROVIH "ko ga ... ebe", reko si, Gorcine.
Zadnje je ono par put ponovljeno o "duhovnosti" H. Hessea.

Da ti MAJSTOR takstativno uzvraca, je li.
Eno ti Kur'ana, sramota je da to u njemu ne stoji, al' je sramota i veca da vi muslimani niti ne znate da toga tamo nije.

Do you also speak English, INSANE?
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 23:21   #95
Mudro jeste: upoznati se sa situacijom iz razlicitih uglova prije nego se donese neki sud ili odluka, a bit ce opet kako Allah odredi.

Npr. ja sam pisajuci gonji tekst vec predvidio da ces se ti brecnuti na gore receno, vec sam gledao :evo razloga da majstor prelije iz supljeg u prazno(zaista jesam....majstore predvidljiv si)
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 23:22   #96
Quote:
MAJSTOR Ivan kaže:
Zanimljivo je kako taj "Allah" svomu teklichu nije reko da je zemlja lopta. Izrijekom i jasno, ptico besmislico. Alaj bi to bila bomba, al' nije, hehe, ...

"Poslije toga je zemlju poravnao/ ucinio kao jaje"
Eh, opet to moje nepoznavanje arapskog, no ljudi koji znaju kazu da upotrijebljena rijec dehjun ima znacenje "poravnati" ali i znacenje "uciniti u obliku jajeta" i haman je to jedina arapska rijec koja u sebi sadrzi oba ta znacenja.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 23:24   #97
ej ivane razruđen si previše.
skačeš se teme na temo isto ko kad se INSAN(e) naduva!

postavio sam ti konktretno pitanje na koje si valjda kadar dati odgovor

ili si "sik"- engleski "bolestan" po vuku

kad smo već kod igre riječima i jezicima havizaš li ti ista turski?

čakam na te "unutrašnje ljudske..."
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 23:25   #98
da da smjeskice.Medjutim i ono 'poravniti' ne znaci uciniti nesto ravnim u smislu povrsine(npr. ravne ploce) , naprotiv to znaci da nesto sto je 'naborano' poravniti (kao kad mi kazemo :"poravnao sam deku nakon sjedenja")
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 23:29   #99
Da budem precizniji(ipek je deka 'ravna povrsina') , ovo poravniti se odnosi na bilo koji oblik.Npr. poravnao sam kosu na glavi(opet nakon spavanja ....sve mi se cini da sam pospan cim ovoliko spominjem spavanje).
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 23:31   #100
Quote:
smjeskica kaže:
"Poslije toga je zemlju poravnao/ ucinio kao jaje"
hej, ali bit će da znači i jedno i drugo!



ima jedan ajet u suri Bekare upotrebljena je jedna riječ koja se koristi kada se radi o precesu odvajanja zlata od nečistoća!
kad se sve sabere dobija se nevjerovatna "slika"
to objašnjenje sam našao u karićevom prijevodu!
možda ti znas koji je to ajet ili ti Adura?

bilo kako bilo potrudit cu se da ga potražim!
Ako Bog da postat cu sutra ili prekosutra taj ajet
SLM
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:28.