Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2010., 09:06   #1
pitanje za iznajmljivače apartmana/vikendica

zanima me slijedeće: da li postoje agencije kojima "daš" vikendicu sa apartmanima na raspolaganje tijekom ljeta, što znači da ti oni napune gostima, dovedu/dočekaju goste, te očiste nakon njih tj. pripreme apartman za slijeću turu?

naime, problem mi je što mi ne živimo u mjestu gdje je vikendica a svi radimo ful time pa nam je nezgodno pogotovo preko tjedna (pa čak i subotom) voziti do vikendice, čisitit i dočekivati goste a s obzirom da svi radimo kod privatnika slabi smo i sa godišnjima....

da li se više isplati tako nešto ili nači i platiti neku osobu koja bi u vikendici živjela (s obzirom da ima 4 apartmana) i obavljala te poslove. i koliko uopće platit tu osobu s obzirom da joj nudiš besplatni boravak na moru a njen posao bi bio jednom tjedno ili rjeđe očisitit i pripremiti apartmane za goste te ih dočekati i eventualno ako gostima što zatreba (u smislu pregori im žarulja i sl)

Zadnje uređivanje lana74 : 23.07.2010. at 09:58.
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 10:21   #2
Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post
zanima me slijedeće: da li postoje agencije kojima "daš" vikendicu sa apartmanima na raspolaganje tijekom ljeta, što znači da ti oni napune gostima, dovedu/dočekaju goste, te očiste nakon njih tj. pripreme apartman za slijeću turu?
mislim da takve ne postoje, jedino da uposlis upravitelja koji bi se time bavio

Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post
da li se više isplati tako nešto ili nači i platiti neku osobu koja bi u vikendici živjela (s obzirom da ima 4 apartmana) i obavljala te poslove. i koliko uopće platit tu osobu s obzirom da joj nudiš besplatni boravak na moru a njen posao bi bio jednom tjedno ili rjeđe očisitit i pripremiti apartmane za goste te ih dočekati i eventualno ako gostima što zatreba (u smislu pregori im žarulja i sl)
naravno da je tebi u interesu platiti ju sto manje s obzirom na to da je to "samo jednom tjedno i ako nesto zatreba" i ima besplatan boravak na moru. ali s druge strane, ta osoba bas zbog toga sto gostima u svakom trenutku moze nesto hitno zatrebati mora biti u apartmanima ili u blizini. ne moze jednom tjedno ocisititi, jednom dnevno provjeriti goste, pa otici na drugi kraj grada a da joj platis par stotina kuna, nego u svakom trenutku mora biti u blizini pa cak i ako nema posla. i za to zasluzuje mjesecnu placu kao i svaki drugi recepcioner u bilo kojem gradu, umanjenu za smjestaj (najjeftiniji, jer inace ne mora ni biti u apartmanima nego si platiti nesto jeftinije a tu doci na 8 sati ili koliko bi u tom slucaju bila smjena)
Collision8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 11:46   #3
kontaktiraj neku turističku agenciju u mjestu gdje imaš apartmane. česta je praksa da se tako ustupe apartmani i oni se o svemu brinu.
Ali očekuj i da će to naplatiti, tebi će biti puno, njima malo naravno
Ovisno o mjestu možeš očekivati dobru popunjenost, jer je većina njih dobro umrežena.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 11:54   #4
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
kontaktiraj neku turističku agenciju u mjestu gdje imaš apartmane. česta je praksa da se tako ustupe apartmani i oni se o svemu brinu.
Ali očekuj i da će to naplatiti, tebi će biti puno, njima malo naravno
Ovisno o mjestu možeš očekivati dobru popunjenost, jer je većina njih dobro umrežena.
znači ipak postoji tako nešto...


ako ima tko iskustava sa tim i kolike su im provizije bila bih zahvalana da napiše...
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 14:02   #5
zatrazi ponudu od 5 agencija a ne od forumasa. dobiti ces konkretniji odgovor na svoje pitanje.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 15:25   #6
ps. samo da naglasim da je ova solucija za slijedeću sezonu, ovu smo zakasnili, tako da forumaši ne šalju bez veze upite na pm...
hvala
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 09:33   #7
Pozdrav... Evo bas sam naletjela na ovu temu koja je dosla ko narucena naime dosla sam na more radit u jedno malo mjesto na Peljescu u suvenirnicu. Ma posao je cisto ok ali moj smjestaj...ajme majko! Spavam u skladistu na podu na lezaljci. Dalje da vam niti ne pricam. Posao mi je prijeko potreban jer sam u kreditu. Ono sto mene zanima je da li postoji mozda koji nacin da mi netko da sobu i da ne placam smjestaj u zamjenu za ciscenje i odrzavanje apartmana kada je zamjena gostiju. Ako netko znam molim vas stvarno mi je hitno!
Tonac-palonac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:23.