Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2010., 06:31   #1561
Quote:
marco_vanbasten kaže: Pogledaj post
Danas sam opet isprobavao madrace. I opet mi je Hespo Superstar F1 bio najbolji.
Sat i pol sam se izležavao po salonu. Naknadno sam skužio da F1 i F2 nemaju veze
sa težinom osobe. Nego su stupnjevi tvrdoće. A što se tiče vrućine i znojenja, kad
bolje razmislim, po ljeti je u nizinskim krajevima svugdje vruće, a onda tako i tako
bježiš na more ili bilo gdje drugdje. Naručujem ga u ponedjeljak, pa budemo vidjeli.
Da li ti misliš da nakon sat i pol možeš odrediti koji ti madrac odgovara. Ja sam madrac kupovao skoro godinu dana i za to vrijeme isprobao nekoliko madraca. Imam sreću da su prijatelji uskoćili i posudili su mi svoje madrace na nekoliko dana pa sam ih isprobao nekoliko.
Ovo ti je prijateljski savjet koji sam i ja prihvatio od čovjeka koji ima zdravstvenih problema i godinama je spavao sjedeći. Pozdrav
gemla is offline  
Old 25.09.2010., 15:35   #1562
Quote:
gemla kaže: Pogledaj post
Da li ti misliš da nakon sat i pol možeš odrediti koji ti madrac odgovara. Ja sam madrac kupovao skoro godinu dana i za to vrijeme isprobao nekoliko madraca. Imam sreću da su prijatelji uskoćili i posudili su mi svoje madrace na nekoliko dana pa sam ih isprobao nekoliko.
Mislim da se može, ako imaš sreće :-).
marco_vanbasten is offline  
Old 26.09.2010., 20:32   #1563
ja želim madrac od spužve, i to obične, one ko za ploču brisati, žute tvrđe spužve u jednom komadu i sloju (nikakve pjene, mljeveno, višeslojno, astronautski, ovo ono)

na takvom sam, naime, spavala i, na moje veliko čuđenje, bolji mi je od onih oprugastih, fensi prilagodljivih itd., a dobar je i za alergičare

utoneš, opustiš se, sve super

i, naglašavam, tvrd je, nije neka mekana spužva nego gušća

na madracu nema etikete pa ne znamo odakle je, presvlaka je pariški plava s nekim uzorkom, ima ciferšlus gore pa se može otvoriti, vaditi, prati, promatrati itd.
i pretpostavljamo da je jeftin

pls, gdje se to u zagrebu kupuje? ako netko zna, bila bih zahvalna
__________________
"Nothing is always absolutely so".

Zadnje uređivanje deep in the sun : 26.09.2010. at 20:39.
deep in the sun is offline  
Old 26.09.2010., 21:02   #1564
Quote:
deep in the sun kaže: Pogledaj post
ja želim madrac od spužve, i to obične, one ko za ploču brisati, žute tvrđe spužve u jednom komadu i sloju (nikakve pjene, mljeveno, višeslojno, astronautski, ovo ono)

na takvom sam, naime, spavala i, na moje veliko čuđenje, bolji mi je od onih oprugastih, fensi prilagodljivih itd., a dobar je i za alergičare

utoneš, opustiš se, sve super

i, naglašavam, tvrd je, nije neka mekana spužva nego gušća

na madracu nema etikete pa ne znamo odakle je, presvlaka je pariški plava s nekim uzorkom, ima ciferšlus gore pa se može otvoriti, vaditi, prati, promatrati itd.
i pretpostavljamo da je jeftin

pls, gdje se to u zagrebu kupuje? ako netko zna, bila bih zahvalna

Evo jedan link za Zagreb gdje si to možeš pogedati uz napomenu da je ovo vrhunski kvalitet robe

http://www.madraci-online.com/madraci/
DJM is offline  
Old 27.09.2010., 00:00   #1565
Kupili od Prefecte Superior supruga (60kg) i ja (85kg). Probavali u dva navrata i odgovarali nam skroz.
http://www.perfecta.hr/katalog/kateg...d-192-superior

Kad su došli, čim smo legli - bili su nam pretvrdi. Jednostavno, nisu bili ugodni. Rekli nam da se tijelo mora prilagoditi... Ali nakon 7 dana ista stvar.
Nije da loše spavam, ok mi je, ali mi ugođaj nije dovoljno dobar. Jednostavno - nisam sretan kad legnem na njega. Fali mi bar malo mekoće.
Suprugin sam uspio prodati odmah i uzeli joj Perfecta Sensity i njoj je super. Meni je on malo premekan.
http://www.perfecta.hr/katalog/kateg...vod-79-sensity

Promjenili i podnice (umjesto Hespo Sana SK, uzeli Perfecta Ergofix).

http://www.perfecta.hr/katalog/kateg...od-99-ergo-fix

Probavao ponovno madrace i zapeo za Hespo Viscostar. Otprilike mi se čini slična tvrdoća - ali ima umetke od memory pjene, pa mi djeluje mekše, baš onoliko koliko mi fali na ovome.

http://www.hespo.hr/mad_viscostar.htm

Znate li nešto za i protiv te visco elastične (memory) pjene?
Ima li netko iskustva sa tim madracem?
Savjet - šta da napravim?
Marijan81 is offline  
Old 27.09.2010., 00:34   #1566
Quote:
Marijan81 kaže: Pogledaj post
Probavao ponovno madrace i zapeo za Hespo Viscostar. Otprilike mi se čini slična tvrdoća - ali ima umetke od memory pjene, pa mi djeluje mekše, baš onoliko koliko mi fali na ovome.

http://www.hespo.hr/mad_viscostar.htm

Znate li nešto za i protiv te visco elastične (memory) pjene?
Ima li netko iskustva sa tim madracem?
Savjet - šta da napravim?
Ja to imam, nažalost. Ove zone su ubitačne - ti prijelazi između materijala su nagli (i potpuno nepotrebni) pa loše djeluju na leđa. Jedva čekam da se riješim toga. Hoćeš kupit u pol cijene?
Aoife is offline  
Old 27.09.2010., 12:59   #1567
Quote:
deep in the sun kaže: Pogledaj post
ja želim madrac od spužve, i to obične, one ko za ploču brisati, žute tvrđe spužve u jednom komadu i sloju (nikakve pjene, mljeveno, višeslojno, astronautski, ovo ono
pls, gdje se to u zagrebu kupuje? ako netko zna, bila bih zahvalna
Ima ovdje: http://www.mediakorak.hr/pu.html s tim da se treba naruciti posebne dimenzije i ceka se dva tjedna (u trgovini imaju ak se dobro sjecam samo metar sa 2 metra ploce)

Ima i ovdje: http://drvofleks.hr/ ; izabere se spuzva po uzorku a oni naprave madrac i presvlaku po dogovoru; ima i nesto vec gotovih madraca obicno
makarakam is offline  
Old 27.09.2010., 13:08   #1568
Quote:
makarakam kaže: Pogledaj post
Ima ovdje: http://www.mediakorak.hr/pu.html s tim da se treba naruciti posebne dimenzije i ceka se dva tjedna (u trgovini imaju ak se dobro sjecam samo metar sa 2 metra ploce)

Ima i ovdje: http://drvofleks.hr/ ; izabere se spuzva po uzorku a oni naprave madrac i presvlaku po dogovoru; ima i nesto vec gotovih madraca obicno
hvala!

imaš ti takve i jesu li ti dobri?

znaš možda odoka cijene? (rang barem)
__________________
"Nothing is always absolutely so".
deep in the sun is offline  
Old 27.09.2010., 13:13   #1569
Quote:
Marijan81 kaže: Pogledaj post
Znate li nešto za i protiv te visco elastične (memory) pjene?
Savjet - šta da napravim?
Memory pjena je interesantna po tome sto je nekima super i ne bi vise spavali niti na cemu drugome, a nekima je grozna i ne mogu je podnjeti. Puno toga ovisi o kvaliteti (gustoci) memory pjene; sto je memory pjena kvalitetnija to su izrazenija njena dobra ali i njena svojstva koja nekome smetaju. A svojstvo je da je tvrdja sto je u prostoriji hladnije a meksa sto je u prostoriji toplije. Ako se nadje neka optimalna kombinacija kvalitete pjene i temperature spavanja, memory pjena pruza udoban osjecaj slican bestezinskom stanju kad se legne na nju, nema osjecaja trnaca i tocaka pritiska na madrac. Medjutim, memory pjena vrlo slabo "dise" i dobro apsorbira toplinu. Jer je apsorbira, onda je i vraca, pa je stoga nekim ljudima na memory pjeni vruce. Dodatno, ako osoba voli spavati dobro utopljena i pokrivena, pod pokrivacem postane prevruce, memory pjena omeksa i tjelo utone u kalup kao u tijesto, sto je nekima jako neugodan osjecaj. Po mom iskustvu, jedno 60% ljudi je memory pjenom odusevljeno, a 40% ne moze na njoj spavati. Na zalost, jedini nacin da se uvjerite u koju skupinu spadate je da probate madrac cim dulje mozete, idealno bi bilo kad bi ga mogli dobiti na probu na noc -dvije, ali na zalost ne zivimo u idealnom svijetu tako da se to kod nas tesko nadje.

Inace, iz vaseg opisa cini mi se da vam Superior nije toliko los, vec samo ponesto povrsinski pretvrd. Takva situacija bi se mogla mozda rijesiti i kvalitetnim nadmadracem od memory pjene, obicne pjene ili latexa.
makarakam is offline  
Old 27.09.2010., 13:17   #1570
Quote:
deep in the sun kaže: Pogledaj post
hvala!

imaš ti takve i jesu li ti dobri?

znaš možda odoka cijene? (rang barem)
Imaju roditelji i jako su zadovoljni, ja prespavam na njemu povremeno i super mi je. Tocnih iznosa cijena se ne sjecam ali su bitno pristupacniji od ostalih na trzistu.
makarakam is offline  
Old 27.09.2010., 16:36   #1571
Quote:
makarakam kaže: Pogledaj post
Memory pjena je interesantna po tome sto je nekima super i ne bi vise spavali niti na cemu drugome, a nekima je grozna i ne mogu je podnjeti.......... Takva situacija bi se mogla mozda rijesiti i kvalitetnim nadmadracem od memory pjene, obicne pjene ili latexa.
Hvala na odgovoru. Upravo me strah te topline od memory pjene jer se i inače dosta znojim. Kako se latex ponaša - jel on isto pretpostavljam "slabo diše". I gdje naći što tanji nadmadrac. Mislim da bi mi bilo sasvim dosta 2 cm.
Latex ili od hladno lijevane pjene.
Marijan81 is offline  
Old 27.09.2010., 18:29   #1572
Quote:
Marijan81 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru. Upravo me strah te topline od memory pjene jer se i inače dosta znojim. Kako se latex ponaša - jel on isto pretpostavljam "slabo diše". I gdje naći što tanji nadmadrac. Mislim da bi mi bilo sasvim dosta 2 cm.
Latex ili od hladno lijevane pjene.
Latex zapravo dosta dobro dise. Hitex u shoping centru Precko je imao (i pretpostavljam jos uvijek ima) tanke latex nadmadrace:
http://www.hitexadria.hr/

Za hladnu pjenu najtanjij koji sam nasla je od Lesnine s ugodnom navlakom od prirodnih vlakana (mislim da je kapok bio u pitanju) u zgradi s namjestajem koja se nalazi odmah iza Avenue Malla.
makarakam is offline  
Old 27.09.2010., 22:34   #1573
Pranje navlake madraca

imam pitanje za vlasnike Hespo Latexovog madraca kupljenog prije cca 6 godina (znam da se u međuvremenu mijenjala navlaka pa zato...)
zanima me jeste li prali navlaku i kako
psotoji ljetna i zimska strana
kažu u kemijskoj čistioni da ih je strah zimsku stranu baciti na neku temperaturu da se ne stisne... molim hitri savjet, navlaka mi je kod njih već...
tnx
Maya_78 is offline  
Old 28.09.2010., 14:02   #1574
Quote:
DJM kaže: Pogledaj post
Evo jedan link za Zagreb gdje si to možeš pogedati uz napomenu da je ovo vrhunski kvalitet robe

http://www.madraci-online.com/madraci/
thanks, al ti su mi preskupi


Quote:
makarakam kaže: Pogledaj post
Imaju roditelji i jako su zadovoljni, ja prespavam na njemu povremeno i super mi je. Tocnih iznosa cijena se ne sjecam ali su bitno pristupacniji od ostalih na trzistu.
super.
ovo u kovinskoj ću otići pogledati
ovi u ilici su mi rekli da prodaju madrace oriolik - time ne misle na madrace sa spužvom, jel? (mislim, mogla sam pitati i njih, al sad mi se ne da ponovno ih zvati)
__________________
"Nothing is always absolutely so".
deep in the sun is offline  
Old 28.09.2010., 22:46   #1575
Quote:
deep in the sun kaže: Pogledaj post
thanks, al ti su mi preskupi




super.
ovo u kovinskoj ću otići pogledati
ovi u ilici su mi rekli da prodaju madrace oriolik - time ne misle na madrace sa spužvom, jel? (mislim, mogla sam pitati i njih, al sad mi se ne da ponovno ih zvati)
oriolik imaju madrace od PU pjene
Bocca della Verita is offline  
Old 29.09.2010., 16:36   #1576
Ima itko iskustva sa Perfecta-Elastica madracom?
Meni se cini dosta dobar dok sam lezao tamo na njemu, volim malo tvrdi madrac pa mi se ovaj cini kao dobra kupnja.
Cijena za 200x160 je 2800,00.
papandopulo is offline  
Old 29.09.2010., 22:22   #1577
Moze li mi netko preporuciti sto bi bilo dobro uzeti sa pomicnom podnicom, tj.koju vrstu madraca (pretpostavljam da latex moze) i koju podnicu, a da ju nije tesko rucno podizat. Dolazi u obzir i motorizirana, ne znam koje su kvalitetne, cula sam za Marion iz Istre, ali nemam nicija povratna iskustva. To je za osobu koja je do sada spavala na meblovom slozencu i bilo joj je dobro. No takvi madraci ne mogu na pomicne podnice
lina.lauri is offline  
Old 30.09.2010., 17:08   #1578
Oj oj,,, evo kupujem madrac i vec par dana trazim info. Ovdije na forum.hr ima dosta materijala, ali koliko sam skuzio sve se svodi na to treba sam probat madrac, ali to je ok ako si iz Ri, Zg ili St, ovi ducani sta su tu po istri nisu bas nesto, jer ekipa ima mali broj madraca.

Konstatacije:

Prodavaci se cude kad kazes da ne zelis madrac na vise zona
Prodavaci se cude kad trazis madrace s oprugama
Ok madrac ako imas para je oko 6k kuna
Ok madrac ako nemas para je 3k kuna
Postoji kateroja 1.5k kuna??
Da li su madraci sa bonell jezgrom toliko losiji od madraca sa dzepicastom jezgrom.
Sto trebam gledat ako ne zelim da se "kuham" i znojim?
Jel me ogranicava razmak letvica podnice od 5 cm pri izboru madraca?
Gdje je stvarna razlika kvalitete i mazanja ociju (...najezim se izjavama "madrac poboljsava krvnu sliku" "pojacava er**ciju" i slicno )
Karojba is offline  
Old 30.09.2010., 21:23   #1579
Postoji kateroja 1.5k kuna?

Da pokušam ukratko odgovoriti...http://www.oriolik.hr/index.php?cid=...=catalog&sid=7

Da li su madraci sa bonell jezgrom toliko losiji od madraca sa dzepicastom jezgrom.

nisu...

Sto trebam gledat ako ne zelim da se "kuham" i znojim?

Bonell...

Jel me ogranicava razmak letvica podnice od 5 cm pri izboru madraca?

Stručnjaci kažu da samo bonell ide na takvu podnicu...osobno imam na takvoj podnici madrac od obične spužve i ništa mu nije...a ima godina.
burny is offline  
Old 30.09.2010., 23:13   #1580
netočan navod

Quote:
burny kaže: Pogledaj post
Postoji kateroja 1.5k kuna?

Da pokušam ukratko odgovoriti...http://www.oriolik.hr/index.php?cid=...=catalog&sid=7

Da li su madraci sa bonell jezgrom toliko losiji od madraca sa dzepicastom jezgrom.

nisu...

Sto trebam gledat ako ne zelim da se "kuham" i znojim?

Bonell...

Jel me ogranicava razmak letvica podnice od 5 cm pri izboru madraca?

Stručnjaci kažu da samo bonell ide na takvu podnicu...osobno imam na takvoj podnici madrac od obične spužve i ništa mu nije...a ima godina.

Dzepicasta jezgra je bolja od Bonella, , bolja je jer je gusca, kod obe vrste treba gledati gustocu na m2, Znaci koliko opruga ima Bonell na m2 i koliko ima dzepicasta jezgra. Bonell opruge su sire i ima ih manje te su samim tim i losije od dzepica, a da ne govorimo o drugim kvalitetama,
Vazna je takodjer i noseca ploha iznad opruga i naravno dio izmedju nje i opruga, da li je kokoslateks ili samo filc, a ako je filsconda koliko je debeo.

Kuhanje nema veze sa Bonellom ili HR pjenom ili memoryem, ima veze kvaliteta navlake, ako je Bonell na poliester ili netkanoj tkanini ni bog te nece spasiti od kuhanja, jer tijelo daje toplinu i negdje mora otici, dakle, laksi poplun, pidzama u smislu bez majice i gacica ispod nje , za krevet se ne treba zabundati ako je soba na 18-20 C.

I da podnica ima vaznost, sve ispod 3 cm razmaka ce s vremenom unistiti kvalitetu madraca od Pur-pjena, Hr pjena i memory-a ali Bonel moze na takvu podnicu dok dzepici i ne bas jer ce se deformirati ako je osoba teza.

Bolje nikakav savjet nego los,( iako je Burny naglasio da nije puno losiji, dakle nema veze sa tvojim postom Burny) na osnovu svog laickog misljenja a ne strucnog znanja ( bez uvrede) jer to nece pomoci nikome.
I da ima madraca i za 1,5KN....ali definitivno ne mozes ih svrstati u gornju srednju klasu. Dakle zvuk muzike je jednak zvuku love bacenom u dzubox.
No vec za cca 2.3-2. se moze uzeti vrlo dobar madrac srednje kategorije.
almador is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:07.