Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2011., 15:07   #201
ajde vi zagovornici mjerenja temperature samo u guzici objasnite kako se mjeri temperatura kada beba/malo dijete ima proljev, temperaturu i crvenu i bolnu guzicu? i vristi i batrga se od bola (s time da pazuh ne dolazi u obzir zbog batrganja)
i kolko dobro mozete dezinficirati taj toplomjer da ne sirite, npr. rotu, dalje?

meni je, od svih sranja koja moderni roditelji kupe za bebe, toplomjer za uho najbolja i najisplatljivija investicija

i ne znam o kakvim vi krivim vrijednostima pricate, ako se ispravno koristi vrlo je tocan
korsiti ga i moja pedijatrica (uvijek prije cjepljenja), vidla sam da su maloj mjerili sa njim tem. u zaraznoj
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 15:20   #202
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
meni je, od svih sranja koja moderni roditelji kupe za bebe, toplomjer za uho najbolja i najisplatljivija investicija

i ne znam o kakvim vi krivim vrijednostima pricate, ako se ispravno koristi vrlo je tocan
korsiti ga i moja pedijatrica (uvijek prije cjepljenja), vidla sam da su maloj mjerili sa njim tem. u zaraznoj
debeli potpis...

naša pedica uvijek koristi taj za uho. mi imamo doma za uho i super je
spasilo mi živce kad je kurila, svako malo sam joj gurala toplomjer u uho.
Žabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 19:19   #203
ja ga imam...ali fala Bogu da ga nismo imali priliku još korsititi....
čini mi se ok kad smo isprobavali kad smo ga dobili....

ali nisam imala priliku korisitit dok je bila bolesna...na svu sreću...

tako da je moje iskustvo ok, ali na zdravim dobrovoljcima
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 10:19   #204
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ajde vi zagovornici mjerenja temperature samo u guzici objasnite kako se mjeri temperatura kada beba/malo dijete ima proljev, temperaturu i crvenu i bolnu guzicu? i vristi i batrga se od bola (s time da pazuh ne dolazi u obzir zbog batrganja)
i kolko dobro mozete dezinficirati taj toplomjer da ne sirite, npr. rotu, dalje?

meni je, od svih sranja koja moderni roditelji kupe za bebe, toplomjer za uho najbolja i najisplatljivija investicija

i ne znam o kakvim vi krivim vrijednostima pricate, ako se ispravno koristi vrlo je tocan
korsiti ga i moja pedijatrica (uvijek prije cjepljenja), vidla sam da su maloj mjerili sa njim tem. u zaraznoj
Inace niti jedan od toplomjera za uhu nema oznaku da je za sluzbeno mjerenje i koristi se samo odokativno jer je tako brze..recimo na odjelima na kojima ga imaju(da se razumjemo o su dobili na poklon od predstavnika) prode sestra svima(meni je to bljak jer nemaju novaca za kapice a ni vremena za dez iza svakoga) a tek onda se uzima obicni za one kojima je pokazalo odstupanje..
Slazem se da je najprakticnije i najbrze, imam ga i ja, ali djeci se srednje uho razvija do 6 mj. i nije tocno mjerenje kao djetetu od 2 ili odraslom..
rtg1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 15:09   #205
Quote:
rtg1 kaže: Pogledaj post
Inace niti jedan od toplomjera za uhu nema oznaku da je za sluzbeno mjerenje i koristi se samo odokativno jer je tako brze..recimo na odjelima na kojima ga imaju(da se razumjemo o su dobili na poklon od predstavnika) prode sestra svima(meni je to bljak jer nemaju novaca za kapice a ni vremena za dez iza svakoga) a tek onda se uzima obicni za one kojima je pokazalo odstupanje..
Slazem se da je najprakticnije i najbrze, imam ga i ja, ali djeci se srednje uho razvija do 6 mj. i nije tocno mjerenje kao djetetu od 2 ili odraslom..
kakvo sluzbeno i nesluzbeno mjerenje?
nisam znala da preciznost upotrebe nekog instrumenta se razlikuje dal je doniran ili kupljen? pa pol aparata po nasim bolnicama su donacije, jel to znaci da su neprecizni, sluze samo za odokativna mjerenja?

i nije mi jasno ovo "tek onda se uzima obicni za one kojima je pokazalo odstupanje.." kakvo odstupanje? kak znas da je pokazalo odstupanje?
u dva uha je uvijek razlicita temperatura, zato se ili mjeri u oba i uzima prosjek ili se mjeri kontinuirano u jednom
i da, ak je opce stanje lose, a toplomjer (bilo koji) pokazuje ne-temperaturu/ili temp ne pada usprkos ljekovima i sl., normalno da cu uzeti drugi i izmjeriti jos negdje drugdje (uho, pazuh, guzica, usta....)
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 16:54   #206
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
kakvo sluzbeno i nesluzbeno mjerenje?
nisam znala da preciznost upotrebe nekog instrumenta se razlikuje dal je doniran ili kupljen? pa pol aparata po nasim bolnicama su donacije, jel to znaci da su neprecizni, sluze samo za odokativna mjerenja?

i nije mi jasno ovo "tek onda se uzima obicni za one kojima je pokazalo odstupanje.." kakvo odstupanje? kak znas da je pokazalo odstupanje?
u dva uha je uvijek razlicita temperatura, zato se ili mjeri u oba i uzima prosjek ili se mjeri kontinuirano u jednom
i da, ak je opce stanje lose, a toplomjer (bilo koji) pokazuje ne-temperaturu/ili temp ne pada usprkos ljekovima i sl., normalno da cu uzeti drugi i izmjeriti jos negdje drugdje (uho, pazuh, guzica, usta....)
Apsolutno svaki mjerni instrument koji se koristi za sluzbena mjerenja u zdravstvenim ustanovama mora biti bazdaren i redovito servisiran-na taj nacim dobiva oznaku da je za sluzbeno mjerenje,tj. ako na njega izmjeris tlak, temperaturu, tezinu ona je mjerodavna i vrijedi kao referentna..
Ovo s donacijama sam htjela objasnit da je nase zdravstvo u tolikoj banani da je usni toplomjer SKUPA oprema koju rijetko koja zdravstvena ustanova kupuje sama jer nema nekog cost/benefit ucinka..
uć smjeni imas jednu sestru i xy pacijenata, ta ako ima srece i usni toplomjer ce izmjerit svima jer joj je to brze, a brze joj je jer nece mjenjati rezervnu kapicu ili dezinficirati iza svakoga..
I sad xy pacijentu ce izmjet 39, al ce onda uzeti obicni toplmjer i stavit ga u najblizi otvor i izmjerit i tu temperaturu uzet kao referentnu i sluzbenu..
Sorry svima na offu.
rtg1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 14:28   #207
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Mi koristimo Braunov usni toplomjer vec 3 godine i za njega imam samo pohvale a koriste ga i u Klaicevoj i na zaraznoj pa to ipak znaci da nesto vrijedi..inace cula sam da su i onronovi usni toplomjeri vrlo dobri
Kakav je to usni, ona dudica? Nije valjda, pa kako se to održava? (Gdje si ga kupila i koliko košta?)
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 14:37   #208
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
kako to? Pa ja mjerim najmanje 2 minute, izvadim kad se živa prestane dizati
ja isto sa živinim mjerim najmanje 2 minute. dok vidim da se živa više ne diže onda izvadim ali to nikako nije za 5 sekundi. sad će imat 1 godinu i miran je dok mjerimo, ali mu ja i dosta čvrsto držim noge
digitalnom nikako ne vjerujem jer sam jednom mjerila 3 puta za redom i svaki put mi pokazao drugačije
mringo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 15:01   #209
Mi smo bili kupili Omronov digitalni ali uvijek je pokazivao totalnu drugačiju temp. od živinog. Kad god bi završili s malim na hitnoj pitali bi nas jesmo li mu mjerili temp. i kako, ako smo mjerili digitalnim rekli bi nam da moramo ponoviti živinim.

Uglavnom, živinim ispod ruke.
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 15:03   #210
imamo braunov digitalni za uho
jedna od boljih stvari koje smo kupili za bebu, definitvno se isplati
i kad smo bili na hitnoj, sa istim takvim su joj mjerili temp.
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 18:09   #211
Planirali smo kupiti toplomjer - prvo digitalni za uho, pa običan digitalni i onda na kraju rasprave i istraživanja kupili običan živin toplomjer koji je ipak najpouzdaniji. Za sada mjerimo rektalno i traje možda pola minute, a kad bude malo veća onda ću ispod ruke.
Beata Kahlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 18:19   #212
Quote:
Beata Kahlo kaže: Pogledaj post
Planirali smo kupiti toplomjer - prvo digitalni za uho, pa običan digitalni i onda na kraju rasprave i istraživanja kupili običan živin toplomjer koji je ipak najpouzdaniji.
Ne razumijem sasvim što se podrazumijeva pod "pouzdanošću" - koliki je to otklon od točne vrijednosti bitan. Nije li skoro svejedno ima li dijete 38,5 ili 38,8? Sumnjam da će Braunov termometar za uho - pravilno upotrijebljen - davati bitno pogrešne rezultate.

S druge strane, jedino "uho-termometar" omogućava noćna mjerenja u 5 sekundi (kad treba "gađati" početak rasta temperature) a da se dijete ni ne probudi. To definitivno vrijedi i navodne nepouzdanosti.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 18:21   #213
Dakle, Braunov za uho
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 18:22   #214
Quote:
Peky kaže: Pogledaj post
ja pročitala u uputstvima od ušnog da nije za djecu mlađu od dvije godine, jer je malo uho jako osjetljivo bla bla...
tako da sam koristila i dalje koristim najobičniji živin, dok su mali rektalno, kad odrastu pod rukom...
po svim dječjim bolnicama koriste uglavnom ušne toplomjere i pouzdani su
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 20:50   #215
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ne razumijem sasvim što se podrazumijeva pod "pouzdanošću" - koliki je to otklon od točne vrijednosti bitan. Nije li skoro svejedno ima li dijete 38,5 ili 38,8? Sumnjam da će Braunov termometar za uho - pravilno upotrijebljen - davati bitno pogrešne rezultate.

S druge strane, jedino "uho-termometar" omogućava noćna mjerenja u 5 sekundi (kad treba "gađati" početak rasta temperature) a da se dijete ni ne probudi. To definitivno vrijedi i navodne nepouzdanosti.
pa važan mi je svaki otklon od točne vrijednosti. Čitajući na forumima i u razgovoru s mamama naišla sam na nekoliko primjera gdje je dig.top. pokazao do 38° a radilo se o većoj temperaturi, ne govorim o odstupanju od 0,nešto° , naravno, iako i taj mali "nešto" može biti pokazatelj rasta/pada temperature. Pouzdaniji je također u smislu da kod rektalnog mjerenja mogu biti sigurna da sam ga pravilno upotrijebila i dobila točan stupanj. Pa i ovdje je jedna mama napisala da nakon digitalnog uzme i živin da provjeri.
Izbor je na mami i tati/odgajateljima i mi smo se odlučili za živin.
Beata Kahlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 20:57   #216
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ne razumijem sasvim što se podrazumijeva pod "pouzdanošću" - koliki je to otklon od točne vrijednosti bitan. Nije li skoro svejedno ima li dijete 38,5 ili 38,8? Sumnjam da će Braunov termometar za uho - pravilno upotrijebljen - davati bitno pogrešne rezultate.

S druge strane, jedino "uho-termometar" omogućava noćna mjerenja u 5 sekundi (kad treba "gađati" početak rasta temperature) a da se dijete ni ne probudi. To definitivno vrijedi i navodne nepouzdanosti.
Pa evo ti primjera od prije koji tjedan: naš digitalni pokaže 38,4 a živin ispod ruke nakon 5 min mjerenja 37,5. Posudim od sestre ušni, pokaže 38,2 opet izmjerim 5 min živinim i bude 37,5. Ponovim za svaki slučaj i rektalno, pokaže 38, dakle pol stupnja manje-kao ispod ruke.
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 20:59   #217
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
po svim dječjim bolnicama koriste uglavnom ušne toplomjere i pouzdani su
U Rijeci koriste živin.
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 01:23   #218
Braunov ušni toplomjer. Prezadovoljna sam. Beba spava,a ja više puta po noći mjerim temperaturu.
7sara7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 12:08   #219
Braunov ušni
Ja malom mjerim temperaturu svaki put kad mi je i malo sumljivo, da sam mu svaki put gurala živin u guzu, to bi bilo koma (npr. kad se cijepio, mjerila sam mu svakih pola sata).
Naravno ako ušni pokaže povišenu tempicu, može se izmjeriti i sa živinim.
Po mom mišljenju ušni vrijedi zlata, kad god hoćeš provjeriš temperaturu bez uzrujavanja bebe i za 2 sekunde
__________________
Pilić 2.4.2011.
Cvrčak 22.7.2014.
lala_dream is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 12:37   #220
Braunov ušni - definitivno (njega koriste čak i u bolnicama)
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:51.