Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2016., 10:01   #361
vec nakon 3 se vidi, ali 5 je ziher
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 10:39   #362
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
pa nije baš svejedno ak odstupa za 0,5, a ti to ne znaš. meni bi bilo jako važno da znam da li mali ima 36,7 ili 37,2, a ne da pogađam da li ima ili nema i kolika je točno. također ta razlika mi može biti vrlo važna kod odluke hoću li mu dati antipiretik ili ne.
Ja na temperaturu nižu od 38,5 ne dajem ništa za snižavanje. Kad imaju neki virus onda im temperatura skoči vrlo brzo na 39 i u tom slučaju mi je svejedno dali ima 39,3 ili 39,6 svejedno im dajem nešto za snižavanje. Ne kažem da bi svatko trebao tako raditi, samo iznosim svoje mišljenje i iskustva. Naravno da netko tko ima dijete sa konvulzijama mora točno znati. Meni nije važno, i onda mi je ova opcija super, izmjeri se temperatura u sekundi i znamo na čemu smo (jednom su na hitnoj malom mjerili u guzi i toliko se derao da mislim da si je s tim deranjem još podigao temperaturu). Sve u svemu, mi smo zadovoljni sa toplomjerom za uho :-)
Inače nisam primijetila neka odstupanja na svome toplomjeru, kad nemaju temperaturu toplomjer pokazuje oko 36,5, zato ne vidim razloga zašto bi pokazivao krivo kad imaju temperaturu.
IvanaVuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 15:03   #363
Evo da se i mi javimo, imamo Braunov ušni toplomjer i to je preporod, ne moram djete gnjaviti sa stalnim piksnjem u guzu a cesto je prehlađen .Uglavnom pokazuje mi desno uho jednako kao živin guzi, tako da sam sigurna da je ok, u lijevom uglavnom 0,5 stupnjeva više.
bingulina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 15:21   #364
Quote:
IvanaVuk kaže: Pogledaj post
Ja na temperaturu nižu od 38,5 ne dajem ništa za snižavanje. Kad imaju neki virus onda im temperatura skoči vrlo brzo na 39 i u tom slučaju mi je svejedno dali ima 39,3 ili 39,6 svejedno im dajem nešto za snižavanje. Ne kažem da bi svatko trebao tako raditi, samo iznosim svoje mišljenje i iskustva. Naravno da netko tko ima dijete sa konvulzijama mora točno znati. Meni nije važno, i onda mi je ova opcija super, izmjeri se temperatura u sekundi i znamo na čemu smo (jednom su na hitnoj malom mjerili u guzi i toliko se derao da mislim da si je s tim deranjem još podigao temperaturu). Sve u svemu, mi smo zadovoljni sa toplomjerom za uho :-)
Inače nisam primijetila neka odstupanja na svome toplomjeru, kad nemaju temperaturu toplomjer pokazuje oko 36,5, zato ne vidim razloga zašto bi pokazivao krivo kad imaju temperaturu.
ja sam tebe skužila da ti nije važno da li znaš koliko je odstupanje (ispravi me ako griješim). ja ne bih mogla koristiti toplomjer, a da prethodno ne znam taj podatak. on mi pokazuje neki broj, a ja nek si mislim koliko točno dijete ima temp. i hoću li mu dati lijek (nevezano za konvulzije).
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 20:34   #365
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
pa ako medicinska sestra na pedijatrijskom odjelu bolnice ne zna mjeeriti temperaturu onda stvarno ne znam tko zna?
Ne bi vjerovala koliko ljudi ne znaju nešto iz svoje profesije.

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 21:18   #366
U pravu si, treba biti genije za izmjeriti temperaturu sa ušnim toplomjerom.

Nisi možda pomislila da je stvar u marki toplomjera? Nisu svi digitalci isti i jednako precizni. Ja imam digitalac koji svaki puta pokaže drugačiju temepraturu. Bit će da sam retardirana pa ne znam turiti toplomjer ispod pazuha.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 09:35   #367
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
Ne bi vjerovala koliko ljudi ne znaju nešto iz svoje profesije.

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
pa moraš biti onda specijalni lumen ako mjeriš temperaturu cca 2x dnevno, na 20 djece, da se ne naučiš u tjedan dana kako se mora ispravno mjeriti
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 18:14   #368
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
U pravu si, treba biti genije za izmjeriti temperaturu sa ušnim toplomjerom.

Nisi možda pomislila da je stvar u marki toplomjera? Nisu svi digitalci isti i jednako precizni. Ja imam digitalac koji svaki puta pokaže drugačiju temepraturu. Bit će da sam retardirana pa ne znam turiti toplomjer ispod pazuha.
Ok i to stoji sa markom toplomjer.
Ali ako platis toplomjer 100kn ne oÄŤekuj toÄŤnost.
InaÄŤe su Braunovi najbolji.

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 09:56   #369
Ma ne samo toplomjer, ista stvar je i sa tlakomjerima. Ovo jeftinije ne treba ni gledati, žali bože bačenih novaca. Nije ni stvar u odstupanju, ako uvijek isto odstupa možeš izračunati, ali to zna u svakom mjerenju i to zaredom pokazivati drugačije vrijednosti pa ti nagađaj koja je ispravna.

Vidim da je netko gore spomenio alkoholni toplomjer, dobri su. Mjerila sam sa živinim, mjerila sam s njime i odstupa za 0,1 u odnosu na živin što je zanemarivo. Imate ih u ljekarnama, nisu ni skupi, mislim da su 20-30 kn. Jedino što to nije baš za malu djecu jer se treba držati ko živin ako ne i duže.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 10:04   #370
duze, da.
i ne trese se kao zivin nego lagano "ljulja" u ruci, ako se trese ne spusta se
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 08:47   #371
Braunov za celo (moze i kontaktno i bezkontaktno). Jako zadovoljna, provjeren sa zivinim i tocan je. Jedino je bitno da se ne mjeri odmah nakon kupanja ili ulaska u kucu izvana ak je vani hladno.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 08:53   #372
Ima netko thermoval toplomjer? ovaj? :/ http://www.mojaljekarna.hr/toplomjer...jer&results=21
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 20:47   #373
Inače...sve što je digitalno treba se nakon nekog vremena korištenja dati baždariti ili ako sumnjate da tlakomjer ili u ovoj priči toplomjer pravilno ne mjeri.


Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 09:40   #374
Pozz, gledam kupiti neki od digitalnih toplomjera pa me zanima ima li tko iskustva sa NUK termometar trendline flash i Tomme Tippee ušnim toplomjerom?
patkica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 11:20   #375
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
Ok i to stoji sa markom toplomjer.
Ali ako platis toplomjer 100kn ne oÄŤekuj toÄŤnost.
InaÄŤe su Braunovi najbolji.

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk

Planiram kupiti kvalitetan toplomjer, ali običan digitalni, ne ušni.
Ne mogu naći nijedan skuplji od 100kn, uključujući Braunove modele.
Znači li to da obični digitalni toplomjeri nisu točni ili su manje točni naspram ušnih?
Ipomoea is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 15:21   #376
Digitalni nisu skupi jako, jednostavno je tehnologija takva. Al su i "macak u vreci" jer ima svakakvih - od totalno nepouzdanih i koji krivo mjere, do onih koji su relativno ok i mozes se u njih pouzdat. Nama je vec pet godina odlican od Philips Aventa (ne moze se kupiti samostalno vec jedino u kombinaciji sa dudom-termometrom koja ne valja nis)

Kako nam se poceo polako raspadati trazim nesto drugo. Usni ne bi, mislim da bi malog probudila po noci da mu guram nesto u uho. Najradje bi neki beskontaktni. Ima tko dobru preporuku?
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 16:39   #377
Imamo Braun ušni i nikad ga nisam probudila a sumanuto mu mjerim po noći temperaturu kad je bolestan
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 22:43   #378
joj ja bi se instant probudila da mi netko gura u uho nesto a znam da kod malog recimo mogu bez problema prckat po tijelu dok spava (presvuc ga, izmjerit temp, namazat kremom itd). al cim mu krenem bilo sto oko glave radit (namazat recimo suhi dio lica) odmah se krene razbudjivat

treba mi nesto sto ce radit i na odraslima, razbili smo zivin i sam smo ostali na tom jednom digitalnom kojem je upitan vijek trajanja
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 08:12   #379
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
joj ja bi se instant probudila da mi netko gura u uho nesto a znam da kod malog recimo mogu bez problema prckat po tijelu dok spava (presvuc ga, izmjerit temp, namazat kremom itd). al cim mu krenem bilo sto oko glave radit (namazat recimo suhi dio lica) odmah se krene razbudjivat

treba mi nesto sto ce radit i na odraslima, razbili smo zivin i sam smo ostali na tom jednom digitalnom kojem je upitan vijek trajanja
Iz dm-a (manje od 40kn) - tocan je. Usporedjivala sam sa zivinim. Bez problema mjerim temp pod pazuhom i malom od rodjenja. Po noci nemam obicaj mjeriti jer ionako ne dajem lijek ako nije iznad 38, a to i po opipu znam. Postoje u ljekarni i, kako ih oni zovu, "obicni" - to bi bila zamjena za zivin, samo s nekom drugom tekucinom. S njima nemam iskustva.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 12:40   #380
Mi imamo neki braun bezkontaktni, ali taj mi nije pouzdan, s njim samo provjerim da li je povisena temp, ako je, idem mjeriti u guzi (da vidim jel za cepic). Nedavno kad su imali 39 uopce u nekim trenucima nisam skuzila pod rukom da je bas toliko visoko. E sad kako su veci nedaju bas vise u guzi mjeriti i mislila sam jos nesto kupiti. Ispod ruke ne mogu, odmah se probude. A za taj usni sam cula isto da nije bas pouzdan cesto...ili?
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:08.