Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2016., 10:19   #4281
što ima novoga u svijetu montažnih kuća?
Evo prekjučer prošle dvije godine od mog useljenja. Ako nekoga interesira ukupna potrošnja plina za toplu vodu i grijanje (nema kuhanja na plin) za 85m2 kroz prošlu godinu (od 01.05.2015-01.05.-2016) iznosi 600m3. dakle prosječno cca 200 kuna mjesečno. Za sada sve OK, čak mi je prestalo pucanje knaufa, valjda je kuća konačno sjela
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Old 07.05.2016., 12:42   #4282
Tko je bio izvođač? Mi u novogradnji u stanu od 47m2 za grijanje, kuhanje i vodu trošimo 100kn mj gledano godišnje, znači izolacija je isto dobra. Čak bi očekivala u montažnoj i manje, al to možda ovisi o navikama. Ja sam skužila da samo korištenjem tajmera na termostatu lani više plina uštedila.
charmed84 is offline  
Old 07.05.2016., 15:44   #4283
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Tko je bio izvođač? Mi u novogradnji u stanu od 47m2 za grijanje, kuhanje i vodu trošimo 100kn mj gledano godišnje, znači izolacija je isto dobra. Čak bi očekivala u montažnoj i manje, al to možda ovisi o navikama. Ja sam skužila da samo korištenjem tajmera na termostatu lani više plina uštedila.
Koliko imas vanjskih zidova? I imas duplo manje kvadrata
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Old 08.05.2016., 08:45   #4284
3 i ravan krov. Zato pitam. Za duplo manje kvadrata imam duplo manji račun. Al velim očekivala sam i veću razliku.
charmed84 is offline  
Old 20.05.2016., 05:15   #4285
Kuća od letava...

Pozdrav. Novi sam na forumu pa molim za mišljenje ako neko ima volje uključiti se. Nadam se da nije offtopic ...

Otac ima započetu gradnju u Istri i radi se o podrumu i deci na kojoj bi trebalo nešto izgraditi, a problem je naravno novac.
E sad... nedavno smo sanirali krovište koje je bilo od prastarih salonitnih ploča i ostale su nam letve 5x5 cm koje su služile kao konstrukcija na koju su ploče bile ušrafljene.

U dobrom su stanju pa mi je pala ideja da od njih napravimo konstrukciju za objekt. Nisam građevinske struke ali po nekoj osnovnoj logici ako se povežu u gustu trokutastu konstrukciju trebalo bi biti dovoljno čvrsto.

Muči me da li bi ovakva konstrukcija bila dovoljno čvrsta da nosi neko lagano limeno krovište. Radilo bi se naravno o prizemnici i eventualno pod krovom da se ubaci samo ležajeve. Zidove bi onda rješavao knaufom i fasadom izvana.
Mislio sam kod kuće formirati nekakve module (po uzoru na montažne kuće) koji bi se na licu mjesta samo montirali.

Projekt bi u prvoj fazi bio samogradnja... ekipa, ljeto, piva i roštilj. Za krov, fasadu itd. bi nekog angažirao.
Domagoj84 is offline  
Old 20.05.2016., 09:10   #4286
Quote:
rocknroll000 kaže: Pogledaj post
Ima netko iskustva sa Eko-san tvrtkom? imaju dosta niske cijene
http://www.glasistre.hr/vijesti/pula...bjezali-526151

ovaj je imao kaze da je bio zadovoljan kako brzo napreduje gradnja...
saandi is offline  
Old 20.05.2016., 13:02   #4287
Quote:
saandi kaže: Pogledaj post
http://www.glasistre.hr/vijesti/pula...bjezali-526151

ovaj je imao kaze da je bio zadovoljan kako brzo napreduje gradnja...
Baš sam i ja htio linkati kako su ga sjebali.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Old 08.06.2016., 17:29   #4288
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
što ima novoga u svijetu montažnih kuća?
Evo prekjučer prošle dvije godine od mog useljenja. Ako nekoga interesira ukupna potrošnja plina za toplu vodu i grijanje (nema kuhanja na plin) za 85m2 kroz prošlu godinu (od 01.05.2015-01.05.-2016) iznosi 600m3. dakle prosječno cca 200 kuna mjesečno. Za sada sve OK, čak mi je prestalo pucanje knaufa, valjda je kuća konačno sjela
Bok,
ako možeš da kažeš koji su ti bili izvođači i kako si zadovoljan s kućom dali imaš neke nedostatke koji te smetaju u njoj? Volio bi čuti iskustva življenja u mont.kući iz prve ruke. Hvala,pozdrav
novipu is offline  
Old 12.06.2016., 07:50   #4289
U vezi montažnih kuća me zanima jedna stvar koja se najčešće zanemaruje pri bilo kakvoj gradnji kod nas, a meni je jako bitna - zvučna izolacija. Dakle, kakva je? Naročito me zanima interna, između prostorija.
Siva Kornjaca is offline  
Old 12.06.2016., 11:09   #4290
Nisi napisao o kakvoj je ponudi rijec.

Ali u principu je rijec o knaufu, e sad bitno je da je zid dvostruko postavljen (dakle ploca na plocu sa svake strane) i da je kvalitetna vuna bas za zvucnu a ne toplinsku izolaciju, te da su spojevi sa zidom, podom i stropom pravilno i dobro izolirani i nema nikakvih problema.

Ja gradim klasicnu kucu i vrlo vjerojatno cu sve unutarnje zidove nenosive raditi isto od knaufa na nacin koji sam gore napisao, a isto tako ti se i vecina zgrada novije gradnje gradi.

Jedino sto je bolje od toga, pisali smo bas nedavno na nekoj drugoj temi, malo potrazi po forumu, su zidovi od pune opeke, ali to se rijetko koristi u gradnji i dosta je skupo, a ne znam ni kako bi se to uopce uklopilo u montaznu kucu, ali teoretski bi moglo.

Znaci jedino pripazi da nije zid od samo jedne ploce knaufa sa svake strane i da je prava vuna unutra, a za kvalitetu izrade (dakle pravilan nacin montaze i rjesavanja spojeva zida sa ostatkom kuce) mozes jedino uzeti nekog sa strane da ti provodi nadzora nad radovima ako se sam ne razumijes u to.
The unforgiven is offline  
Old 14.06.2016., 10:08   #4291
Quote:
Siva Kornjaca kaže: Pogledaj post
U vezi montažnih kuća me zanima jedna stvar koja se najčešće zanemaruje pri bilo kakvoj gradnji kod nas, a meni je jako bitna - zvučna izolacija. Dakle, kakva je? Naročito me zanima interna, između prostorija.
Živim u montažnoj, prizemlje + kat, s dvoje male djece, i moje iskustvo je da je zvučna izolacija montažne superiorna klasičnoj gradnji. Imam zidove od duplog knaufa.

Sad, sve se može zeznut, neovisno jel klasična ili montažna. Jel dobro izveden pod, koliko su kvalitetna vrata isl. Ali sami zidovi montažne IMHO bitno manje zvone.
ZloPrase is offline  
Old 26.06.2016., 17:39   #4292
Montazna kuca

Pozdrav svima,

zanimalo bi me iskustvo vas koji zivite u montaznoj kuci tj. koji ste od pocetka gradnje u njoj.
Jeste li zadovoljni svime, koji su po vama minusi itd?
Naime, kupujemo zemljiste i planiramo izgraditi montaznu, prizemnicu.
Koga ste vi uzeli za izgradnju, Domprojekt, Domusplus, Euroekodom itd?
Sve informacije dobrodosle!
Suncokreta is offline  
Old 26.06.2016., 19:45   #4293
Radi se o brzoj, suhoj, zdravoj i energetski ucinkovitoj gradnji.
Trebas zaokruziti financijsku konstrukciju i onda zapoceti s gradnjom. Netko bi za to rekao da je minus. Najcesce se ide na opciju kreditiranja, te uz unaprijed poznate fiksne troskove i rokove gradnja protjece dosta jednostavno i po planu.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Elis Hajdarovac is offline  
Old 30.06.2016., 14:31   #4294
Hvala Elis.

Nego, moze li netko napisati koliko dugo se ceka (cca) za sve papire nakon sto ste kupili (ili imate od prije) teren?
Koliko je proslo od dobivanja svih papira do kretanja sa izgradnjom montazne...?
Ima li netko ovdje da je friško u tome bio?
Suncokreta is offline  
Old 30.06.2016., 15:27   #4295
Quote:
Suncokreta kaže: Pogledaj post
Hvala Elis.

Nego, moze li netko napisati koliko dugo se ceka (cca) za sve papire nakon sto ste kupili (ili imate od prije) teren?
Koliko je proslo od dobivanja svih papira do kretanja sa izgradnjom montazne...?
Ima li netko ovdje da je friško u tome bio?
Mogu ja

Papirnati dio ovisi od ureda gdje si predala dokumentaciju i vlastitog angažmana. Napiši gdje bi htjela graditi, pa mogu pitati kolege imaju li informacija o čekanju u toj općini.

Termin gradnje se ugovorno i dogovorno definira, negdje u fazi izrade glavnog projekta, uz uvažavanje zahtjeva kupca. Tako se može organizirati da čekanja i nema, te da se po dobivanju dozvole počne s radovima. Naravno, zavisi to i od dijela godine - želiš li graditi u top sezoni ili van nje.
Elis Hajdarovac is offline  
Old 01.07.2016., 11:00   #4296
Quote:
Suncokreta kaže: Pogledaj post
Hvala Elis.

Nego, moze li netko napisati koliko dugo se ceka (cca) za sve papire nakon sto ste kupili (ili imate od prije) teren?
Koliko je proslo od dobivanja svih papira do kretanja sa izgradnjom montazne...?
Ima li netko ovdje da je friško u tome bio?
Budući upravo riješavam ovaj dio, ovo su ti friške informacije... za Novi Zagreb gdje nema plina:

Lokacijska informacija - 10-tak dana ( treba ti izvadak iz katastra)
Idejno rješenje - ovisi ko ti radi i koliko ste kompatibilni (računaj za kvalitetno idejno rješenje min mjesec dana ako nemaš već to razrađeno i jasno definirano). Trebat će ti geodetska snimka čestice, izvadak iz katastra...
Nakon toga na općinu predaješ zahtjev za uputu o posebnim uvjetima i taj papir čekaš 2-3 tjedna. U tom papiru ti piše gdje i koga sve moraš tražiti posebne uvjete. To ovisi što od infrastrukture imaš u zoni gdje gradiš.
Ja sam imao HEP, HAKOM, VIO (vodovod i odvodnja). HEP cca mjesec dana, HAKOM 2-3 dana,, Vodovod mjesec dana, Odvodnja 15 dana...
Onda od HAKOM-a dobiješ listu firmi za koje moraš tražiti EKI (moraju se izjasniti da li u zahvatu građenja ima njihove infrastrukture (to su ti TCom, Optima, VIP...) Od Optime i VIP-a sam odgovor dobio mailom u roku 2-3 dana, od HT-a nakon mjesec dana.
Od odvodnje sam dobio papir u kojem se traže vodopravni uvjeti od Hrvatskih voda, pa sam onda još i taj papir čekao 2 tjedna.
Kad to sve skupiš, onda krećeš sa izradom glavnog projekta, geodetskog projekta, strojarskog, elektro...

Ja sam sad u toj fazi. Dosta stvari za uskladiti i odraditi.

Nakon toga te čeka ovjera geodetskog projekta na katastru, potvrda glavnog projekta kod svih tijela koji su izdali nekakve posebne uvjete i mislim da tek onda predaješ sve za dozvolu.

Dozvolu bi, ukoliko je dokumentacija potpuna, trebali izdati u zakonskom roku (mislim da je 30 dana), ali živi bili pa vidjeli.

Možda sam nešto propustio. Ovo što sam do sad naveo je ziher, ovo što me još čeka ne mogu 100% potvrditi.

Elis s obzirom gdje radi ti sigurno može dati bolje informacije o ovome što ja nisam specificirao.

Zadnje uređivanje Emmet : 01.07.2016. at 11:35.
Emmet is offline  
Old 01.07.2016., 11:07   #4297
Ako mogu pomoci, zasto ne. Vidim, odmah si me proguglao ili nije bilo potrebno

Bilo kako bilo, druzimo se i ovdje nadalje.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Elis Hajdarovac is offline  
Old 01.07.2016., 11:28   #4298
Quote:
Elis Hajdarovac kaže: Pogledaj post
Ako mogu pomoci, zasto ne. Vidim, odmah si me proguglao ili nije bilo potrebno

Bilo kako bilo, druzimo se i ovdje nadalje.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Nije bilo potrebno guglanje.
Emmet is offline  
Old 01.07.2016., 11:57   #4299
Vi koji radite kuće u Zg, koliko vas je došao komunalni i vodni doprinos i da li se može osloniti na one silne kalkulatore koji se nalaze na netu?

Isto tako, koliko su vas koštali priključci? Ono cijena po metru ako postoji - ne internetu sam samo našla za plin.

Hvala
charmed84 is offline  
Old 01.07.2016., 12:13   #4300
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Vi koji radite kuće u Zg, koliko vas je došao komunalni i vodni doprinos i da li se može osloniti na one silne kalkulatore koji se nalaze na netu?

Isto tako, koliko su vas koštali priključci? Ono cijena po metru ako postoji - ne internetu sam samo našla za plin.

Hvala
Cijena struje za 9,6 kW priključak je 20.000,00 kn.
Ostalo za sada neću niti imati.

Što se tiče doprinosa, treba ti kubatura kuće, a cijene imaš na netu.
komunalni meni za 4. zonu je 56 kn/m3 (20% popusta ako platiš od jednom) i vodni doprinos 11,25 kn/m3 . Ali do toga još nisam došao.

Moraš znati u koju zonu spadaš. To sve možeš naći na netu.
Emmet is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:39.