Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2016., 22:57   #181
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
baš mi je drago da si zadovoljna, poslije pranje kose samo ju poliješ čajem i ostaviš ga do sljedećeg pranja ili...?
skuham ful jaki crni čaj i nataftam kosu njime i ostavim par sati na glavi i onda operem kosu..

ne znam jesam li pisala o kavi? toliko je toga bilo na mojoj glavi da sam se već pogubila

kava je predivna, nevjerojatno je kako čini kosu svilenkastom..kava ima jednu finu masnoću u sebi, ono, kada i popijemo kavu, osjeti se pod prstima malo 'masnoće' u šalici, tako i na kosi..fino ju nahrani i baš bude svilenkasta od nje, mekana..
o mirisu da ne govorim, kosa miriši po kavi danima nakon..
i boja je lijepa, ne mogu reći da nije..kavi ću se vratiti sigurno, samo sam sada na crnom čaju jer mi on najbolje daje taj 'ljubičasti' ton koji sam htjela, blagi odsjaj..
kava je za brinete ali ne daje takav ljubičasti ton već jedan tamni crvenkasti..
ono, kada kada malo turske kave ostane na dnu šalice, na suncu, pa kava ima tamnocrvenkasti odsjaj..tako i na kosi..

stavim
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 10:43   #182
Imate li možda savjet za bojanje sive kose?
Vidjela sam post s Longona bojom, ali one su skupe i na njihovim stranicama piše da ne garantiraju bojanje sjede kose.
Hvala.
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 13:18   #183
Ako misliš na bojanje sijede kose....
ja sam prije godinu dana prestala s farbama i godinu dana se nisam bojala s ničim da mi moja prirodna izraste. Naravno puno je tu i sijedih.
Od početka godine stavljam Khadi "zlatni sjaj" u kombinaciji s njihovom plavom kanom i zadovoljna sam. Kosa mi se totalno oporavila poslije gotovo 30 godina farbanja.
No, upozoravam to je jedan sasvim prirodna pristup i nema veze s efektom koji daju boje za kosu. Kosa je tek blago nijansirana i ima sjaj.
Ako te zanima pogledaj moje slike na Facebooku (znaš gdje me možeš naći).
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 10:56   #184
Quote:
anab789 kaže: Pogledaj post
Imate li možda savjet za bojanje sive kose?
Vidjela sam post s Longona bojom, ali one su skupe i na njihovim stranicama piše da ne garantiraju bojanje sjede kose.
Hvala.
znam da kana ( lawsonia inermis ) garantirano pokriva sijede, ako želiš imaš pravu kanu kupit na himalayan.hr, 100 grama je 50 kuna. Boja koji ćeš dobiti je crvenkasta.

I sad ti je prava sezona oraha, nađeš stablo oraha i ubereš zeleni plod. Boja koju češ dobiti je smeđa, ali nisam sigurna da isprve pokriva sijede, ali iz više upotreba bi trebala pokriti, možda netko sa više iskustva to može podijeliti sa nama. Zatim sve napraviti prema ovom receptu

Recept sa zelenim ljuskama oraha

Bit će vam potrebno sljedeće:

3 šake zelenih ljuski oraha
1 žlica voćnog octa
1 žlica maslinovog ulja
vruća voda
po želji se mogu dodati i listovi kadulje

Najprije osušene ljuske oraha sameljite u prah. Tome dodajte ulje i ocat te miješajte da dobijete kremastu smjesu koja mora stajati 15 minuta. Nakon toga dodajte još onoliko vruće vode koliko je potrebno da smjesa postane razmaziva. Potom smjesu nanesite na kosu i pustite da odstoji oko 45 minuta ili manje te normalno isperite. Može se koristiti prije i poslije šamponiranja.

Čula sam da i neki imaju jaki čaj od kadulje u prskalici i sa njim se špricaju nakon svakog pranja kose, s vremenom sijede nestaju tojest potpuno se prekriju.

isto tako niti jedna prirodna boja ne traje vječno, postupke bojanja treba ponavljati češće nego kada se bojaš kemijskim kupovnim bojama.

Prednost prirodne boje je što se u tijelo ne unose toksične kemikalije i vlas se ne oštećuje, lakše ju je njegovati i treba manje preparata za regeneraciju, osim što uštediš novac tako i pridonosiš svojemu zdravlju, i još na kraju krajeva je zaista prekrasno imati samo svoju boju i biti originalan.
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 19:01   #185
ima li išta prirodno crveno? ne narančasto, baš crveno.
-Cruella- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 20:48   #186
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
znam da kana ( lawsonia inermis ) garantirano pokriva sijede, ako želiš imaš pravu kanu kupit na himalayan.hr, 100 grama je 50 kuna. Boja koji ćeš dobiti je crvenkasta.

I sad ti je prava sezona oraha, nađeš stablo oraha i ubereš zeleni plod. Boja koju češ dobiti je smeđa, ali nisam sigurna da isprve pokriva sijede, ali iz više upotreba bi trebala pokriti, možda netko sa više iskustva to može podijeliti sa nama. Zatim sve napraviti prema ovom receptu

Recept sa zelenim ljuskama oraha

Bit će vam potrebno sljedeće:

3 šake zelenih ljuski oraha
1 žlica voćnog octa
1 žlica maslinovog ulja
vruća voda
po želji se mogu dodati i listovi kadulje

Najprije osušene ljuske oraha sameljite u prah. Tome dodajte ulje i ocat te miješajte da dobijete kremastu smjesu koja mora stajati 15 minuta. Nakon toga dodajte još onoliko vruće vode koliko je potrebno da smjesa postane razmaziva. Potom smjesu nanesite na kosu i pustite da odstoji oko 45 minuta ili manje te normalno isperite. Može se koristiti prije i poslije šamponiranja.

Čula sam da i neki imaju jaki čaj od kadulje u prskalici i sa njim se špricaju nakon svakog pranja kose, s vremenom sijede nestaju tojest potpuno se prekriju.
Puno hvala na odgovoru. Trebala bi mi neka nijansa blond, tamno plava. Možda se odvažim isprobati ovo s orasima.
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 21:58   #187
imam plavu kosu i htjela bih na pepeljasto plavu do svijetlo smeđu..ima li tko kakav prijedlog i gdje kupiti boju?
imam dugu ravnu kosu do guzice
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 14:20   #188
Quote:
vitality kaže: Pogledaj post
imam plavu kosu i htjela bih na pepeljasto plavu do svijetlo smeđu..ima li tko kakav prijedlog i gdje kupiti boju?
imam dugu ravnu kosu do guzice
imaš prirodnu plavu kosu ?

s obzirom da ti je kosa svijetla, ti možeš koristiti henna blond muller koja sadrži senu, kanu, kamilicu, ružmarin i rabarbaru. Ti sastojci će super djelovati na tvoju dugu kosu, sena i kana će je učiniti čvršćom i sjajnijom a i ostale biljke će tome pridonjeti, no dati će ti zlatan odsjaj....

pepeljasti odsjaj teško možeš dobiti ako želiš koristiti samo biljke, a baš o tome i govorimo na ovoj temi, bojanje samo sa prirodnim sastojcima, bez kemije...

no, recimo mogla bih pokušati isprati kosu sa čajem od orahova lišća, kadulje ili koprive, oni će ti potamniti kosu i možda bi dobila taj pepeljasti ton.

općenito biljke za plavuše su kamilica, neven, latice maslačka i suncokreta...probaj prvo sa time, možda uspiješ dobiti nijansu sa kojom si zadovoljna, ako ti se ne svidi, lako se potamni sa drugim biljkama.

možeš i probati sante boju za kosu, muller (slovenija) postoji nijansa chesnut brown, koja sadrži kanu, indigo, orah i cassiu, sve će to jako njegovati tvoju dugu kosu i dobila bi smeđu boju kose.

pogle tabelu
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 14:40   #189
Quote:
-Cruella- kaže: Pogledaj post
ima li išta prirodno crveno? ne narančasto, baš crveno.
cikla, brusnice, višnja i najbolji je hibiskus....i 100 posto čista kana, možeš kanu pomiješati sa jakim čajem od navedenih biljaka kako bi crvena bila što intezivnija....

ako si mislila na full kričavu crvenu, to možeš postići jedino ako si se prije blajhala

ako si mislila na crvenu boju vina, to ćeš postići mješajući čaj hibiskusa sa kanom, no opet koja nijansa crvene će biti ovisi o tvojoj podlozi jer se biljne boje obavijaju oko vlasi a ne prodiru unutra kako čine to kemijske boje, pa je to na svakoj kosi individualno i konačni rezultat ovisi o podlozi.

uvijek možeš skupljati kosu sa svoje četke i na njoj testirati boju.
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 17:08   #190
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
imaš prirodnu plavu kosu ?

s obzirom da ti je kosa svijetla, ti možeš koristiti henna blond muller koja sadrži senu, kanu, kamilicu, ružmarin i rabarbaru. Ti sastojci će super djelovati na tvoju dugu kosu, sena i kana će je učiniti čvršćom i sjajnijom a i ostale biljke će tome pridonjeti, no dati će ti zlatan odsjaj....

pepeljasti odsjaj teško možeš dobiti ako želiš koristiti samo biljke, a baš o tome i govorimo na ovoj temi, bojanje samo sa prirodnim sastojcima, bez kemije...

no, recimo mogla bih pokušati isprati kosu sa čajem od orahova lišća, kadulje ili koprive, oni će ti potamniti kosu i možda bi dobila taj pepeljasti ton.

općenito biljke za plavuše su kamilica, neven, latice maslačka i suncokreta...probaj prvo sa time, možda uspiješ dobiti nijansu sa kojom si zadovoljna, ako ti se ne svidi, lako se potamni sa drugim biljkama.

možeš i probati sante boju za kosu, muller (slovenija) postoji nijansa chesnut brown, koja sadrži kanu, indigo, orah i cassiu, sve će to jako njegovati tvoju dugu kosu i dobila bi smeđu boju kose.

pogle tabelu
hvala, probat cu
Prirodno mi je pepeljasto plava, vratila bi se sada na moju boju :-)
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 04:23   #191
evo žene za sve vas koje se odričete kemikalija na svojoj glavi, koje ne nasijedate na divne reklame za boje za kosu, koje su osmislili cijeli niz psihologa kako bi natjerali vašu podsvijest da mislite da vaša boja nije lijepa, za sve one koje vole svoju kosu kakvom ju je napravila majka priroda...

no ipak...ako se zaželite promijene i želite osvježiti boju....obilje ideja i pripravaka dolazi ravno iz prirode, tako su to nekad radile žene prije nego je kemijska boja obuzela tržište ali i naše glave

pa ako mislite svojom glavom, onda znate da kemijske boje imaju kemikalije koje su opasne za vaše tijelo, osim alergijske reakcije, razni toksini se talože i s vremenom narušavaju naše zdravlje.

zato veliko da, da za farbanje kose potražite svoje sastojke u svojoj špajzi...

evo ideja :

[plava kosa-kamilica, neven, kora limuna, suncokretove latice, šafran, kandifica, mačija metvica, cvijet divizme, med

crvena kosa- neven, kandifica, kana, cvijet hibiskusa, cvijet crvene djeteline, šipak, latice crvene ruže, cikla, mrkva, rooibos čaj

smeđa kosa- orahove ljuske, crni čaj, kopriva, ružmarin, kadulja, gevezov korijen, kava, kora trešnjinog drveta, klinčić, cimet

crna kosa-ljuska oraha, crni čaj, indigo

neke biljke sakupite u prirodi a za druge zaputite se u ljekarnu ili na plac....i dio sastojaka obavezno pojedite, gricnite koju mrkvu i popite čaj od hibiskusa

a šta sa tim biljkama ? pa možete napraviti npr čaj za ispiranje, najnormalnije napravite čaj i zatim s njim isperite kosu nakon pranja i ostavite u kosi



ili te biljke sameljite u mlincu za kavu ili štapnim mikserom i umješajte u kanu




zašto bi se utopli u moru istobojnih kosa, budite orginalne i imajte samo svoju nijansu, jeftino je, zdravo i kreativno.

samo naprijed !
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 05:43   #192
balzam metoda

bojanje orahovim ljuskama

svi pričaju kako je zaista učinkovito bojanje sa orahovim ljuskama a i jeftino ako ubereš sam svježe plodove, doduše jedna forumašica je imala tragičan bliski susret opisan tu dole :

Quote:
V the fabulous kaže: Pogledaj post

E sad, šugav dio - znači, ja sam nabavila friške ljuske crnog oraha preko jednog stričeka na jednom forumu. Ljuske su crrrrrrrne ko ugljen i odvratne ljigave i ispuštaju to crnilo ko da si ih tintom namazao. I flekaju SVE oko sebe. Recept koji sam ja koristila je bilo 5 ljuski lagano kuhati u cca litri vode, tek tolko da kipi, nekih 30 min i onda pustiti da se ohladi na sobnu temp. S tom tekućinom namočiti već opranu kosu, držati što duže (ja sam sat vremena), isprati i osušiti. Khm, zaflekala sam cijelu kupaonu, tri ručnika, majicu, šlape, pločice i u kupaoni i u kuhinji... Katastrofa. Sve od tkanine je trajno uništeno. Probala sam stavit u bočicu s prskalicom ali s obzirom da su u tekućini bili i mali komadići ljuske, nije išlo. Plus kaj je to potpuno tekuće i crno ko vrag pa se dok sam sjedila s tim na glavi stalno cijedilo i po čelu i vratu i ušima... Ok, al to se da oprati. Doduše, prste i nokte sam ribala vimom kloralom dobrih 10 min..
pa sam dirnuta tim neugodnim iskustvom odlučila da sa vama podjelim ovaj recept

potrebno :

1 kg svježih ljuski (vanjskih kora) oraha
1 litra vode
balzam za kosu

postupak :

1 kilu ljuski stavite u lonac, usitnite i prelijete sa 1 litrom vode, pustiti da kuha 30 minuta. Skinite sa štednjaka, poklopite i ostavite da tako stoji preko noći. Sutradan procijedite i tu tekućinu promiješati sa balzamom za kosu u omjeru 1:1.

nanošenje na kosu:

najbolje je da uđete goli u kadu, stavite kirurške rukavice, kožu na čelu i potiljku namažete sa kremom da se osigurate od fleka i glavu zagnjurite u posudu sa pripremljenom smjesom, rukama je rasporedite i umasirate sve posvud, omotate kosu sa plastičnom folijom, ugurate vate da nebi negdje curilo, otuširate se i operete kadu dok se kosa paca nekoliko sati. Kosu poslje operete na normalan način.

savjet :

Svakako bi bilo dobro da je to balzam nekog brenda prirodne kozmetike, kao npr alverde.
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 09:18   #193
Gdje se kod nas mogu kupiti Khadi proizvodi za kosu!?
tinika22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 19:28   #194
Kupila sam njihovu plavu kanu u trgovini Green u Maksimirskoj.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 19:31   #195
Mene stvarno zanima o kojim korama oraha vi to pišete....Inače se farba sa mladom zelenom korom oraha a nju se može naći isključivo tokom svibnja.
Boja je nešto kao zlatno plava vuče malo na riđe.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 20:03   #196
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Kupila sam njihovu plavu kanu u trgovini Green u Maksimirskoj.
Hvala
E da za masku od amla praha negdje sam procitala da potamni kosu,sobzirom da se farbam u frizerke,kada stavim amlu meni ono fakat skine boju,ne sada za 3 nijanse ali skine mi za nijansu samo tako
tinika22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 15:24   #197
Quote:
tinika22 kaže: Pogledaj post
Hvala
E da za masku od amla praha negdje sam procitala da potamni kosu,sobzirom da se farbam u frizerke,kada stavim amlu meni ono fakat skine boju,ne sada za 3 nijanse ali skine mi za nijansu samo tako
Inače, amla, ili indijski ogrozd, je, kažu, odlična za prevenciju sijedih, a navodno se njome može i povratiti prirodna boja posijedjele kose.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 11:58   #198
Quote:
tinika22 kaže: Pogledaj post
Hvala
E da za masku od amla praha negdje sam procitala da potamni kosu,sobzirom da se farbam u frizerke,kada stavim amlu meni ono fakat skine boju,ne sada za 3 nijanse ali skine mi za nijansu samo tako
Moje je iskustvo takvo da ili farba ili kana. Ne ide to dvoje zajedno pa ni ostalo prirodno. Osobno sam se davnih dana puno farbala crvenom kanom i kosa mi je bila prekrasna, sjajna onda sam zbog sijedih prešla na farbu i uništila si pomalo kosu.
Sad sam opet odlučila preći na kanu no morala sam godinu dana pustiti da mi izraste moja kosa bez farbanja da bi to bilo učinkovito. Uglavnom sad se tretiram s plavom kanom i to tako da stavim malo kane u puno regeneratora to nanesem na kosu ostavim par sati i dobijem jednu nijansu plave.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 21:16   #199
Koju boju kose inace imas? I s kojim regeneratorom mijesas?
bubley is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 10:49   #200
Prirodno neku srednje smeđu ali sad imam i dosta godina pa i sijedih pogotovo naprijed. Sve je to skupa ispalo sada kao da imam pramenove i meni se osobno jako sviđa. No, naravno vidi se da to nije farbana kosa. Regenerator bilo koji mislim da sam stavila Syos. Možeš na Facebooku pogledati moje slike tamo se vidi kosa baš sam se slikala ovo ljeto.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:52.